Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkarnia i Krótko acz treściwie - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-22, 06:08   

Na ciekawe rozpoczęcie czwartku następne trzy interesujące teksty przysłane przez Michała - dziękujemy oczywiście :-D

1. "Wojna w słońcu" - o czwartym tomie "Kaznodziei":Cytat:
Oczywiście treść "Kaznodziei" nie każdemu przypadnie do gustu. Nagromadzenie przemocy, seksualnych dziwactw i wszelkiej maści wynaturzeń przekracza tu wszelkie granice. Na dodatek bohaterowie klną na każdym kroku, a przecież główną osią fabuły jest chęć odnalezienia Boga i zmuszenia Go do wzięcia odpowiedzialności za to, co dzieje się z ludzkością.


"Kaznodzieja" #4
To co publikowałem odnośnie poprzednich tomów: trzeciego, drugiego i pierwszego.

2. "Spider-Man na dobranoc" - o tytule "Spider-Man. Bajki 5 minut przed snem":Cytat:
Na niemal dwustu stronach zebrano wiele przygód Spider-Mana, przedstawionych w formie czytanek, których lektura zajmuje tytułowe pięć minut. Coś w sam raz przed snem, ale przecież nie tylko, prawda? Poszczególne opowieści można przecież chłonąć w dowolnej chwili, kiedy ma się odrobinę czasu i chce coś szybkiego, ale przyjemnego.


"Spider-Man. Bajki 5 minut przed snem"

3. "Samotna matka i szczenięta" - i jeszcze o otwarciu "Wilczych dzieci":Cytat:
"Wilcze dzieci" to autentycznie poruszająca, ciepła, ale i cierpka opowieść o miłości, wolności i rodzicielstwie, w której elementy fantastyczne tylko podkreślają resztę, nie dominując nad nią.


"Wilcze dzieci" #1
Wcześniejsza recenzja "ursy"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-03-22, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-22, 08:05   

To nie był koniec - jeszcze czwarty artykuł! :P

"Potwornie dobry finał - o ostatnim, dziewiątym tomie "Monstera":Cytat:
Nadszedł wielki finał. Wszystko wreszcie się wyjaśnia, a drogi bohaterów przecinają się na ostatnim etapie ich zmagań z wydarzeniami, jakie stały się ich udziałem. Nina i Joachim. Spotkanie tej dwójki prowadzi do odkryć, jakich nikt by się nie spodziewał.


"Monster" #9
Przypomnienie recenzji poprzednich tomów: ósmego, siódmego, szóstego, piątego, czwartego, trzeciego, drugiego i pierwszego.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-22, 19:52   

Jest i coś na wieczór! "Amerykańska manga w europejskim stylu" - to recenzja "Krwi" - drugiej części "Monstressy":Cytat:
Bywa więc krwawo, są też przygody i niezwykłości wymyślonego świata - tajemnic także nie brakuje. Czyta się to lekko i przyjemnie, nie ma w tym większej głębi, ale bohaterowie są dobrze nakreśleni, a całość usatysfakcjonuje miłośników fantasy.


"Monstressa" #2: "Krew"
Szczegółowe informacje o tytule + też przykładowe plansze
To co dotyczyło tomu pierwszego
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-23, 09:27   

Na kolejne dzień dobry też coś się znajdzie! :-D

1. "Wilcze dzieci, ludzka mama" - to o drugiej części "Wilczych dzieci":Cytat:
"Wilcze dzieci" są urocze, są lekkie w odbiorze i bardzo przyjemne. Wszystko tu jest takie łagodne i stonowane, w co aż trudno uwierzyć, kiedy główna bohaterka zmaga się z brutalną niemalże naturą: tak swoich dzieci, jak i świata. Cywilizacja jest tu nie mniej dzika od pierwotnych instynktów. A przesłanie, choć doskonale od dawna znane, zawsze pozostaje aktualne.


"Wilcze dzieci" #2
Wcześniejsza recenzja "ursy"

2. Pieśń innego wymiaru" - a to o "Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01:Cytat:
Kto czytał "The Walking Dead", opus magnum Kirkmana (albo oglądał serial na jego podstawie czy też grał w gry), wie czego mniej więcej może spodziewać się po "Oblivion Song". Nie ma tu co prawda żywych trupów, ale są stwory z innego wymiaru, stanowiące zagrożenie dla naszych bohaterów. Jest też katastrofa, lokalna co prawda, ale mająca swoje tajemnice i konsekwencje. Są postacie walczące z tym stanem rzeczy i tajemnice, które trzeba rozwikłać.


"Oblivion Song. Pieśń otchłani" #01
Wczorajszy artykuł Przemka Pawełka
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-24, 16:38   

Na sobotnie popołudnie również będzie:

1. "Z tęsknoty za dziełami Verne'a": "Gwiezdny Zamek": "1869: Podbój kosmosu" #1:Cytat:
Jak wiele podobnych serii europejskich, tak i ta nadaje się zarówno dla tych dorosłych, jak i tych młodszych czytelników, którzy lubią lekką, zabawną fantastykę w starym stylu. "Gwiezdny zamek. 1869 - Podbój kosmosu" to opowieść jakby zrodzona z tęsknoty za dziełami Juliusza Verne'a i jemu podobnych klasyków uprawiających fantastykę przygodową. Jest to naiwne, ale w ten uroczy sposób, którego nie da się nie docenić. Szczególnie jeśli ma się sentyment do wspomnianych utworów.


"Gwiezdny Zamek": "1869: Podbój kosmosu" #1
Poprzednie teksty

2. "Deadpool Classic" #4:Cytat:
W poprzednim tomie Deadpool zniknął. Ale w poprzednim tomie także zginał, a nie przeszkadzało mu to w przeżywaniu kolejnych przygód, zatem i teraz nic nie stoi na przeszkodzie by kontynuował swoje zmagania z przeciwnościami losu. A tych nie brakuje, okazało się bowiem, że ma zostać zbawcą ludzkości, ale czy ktoś taki jak on, najemnik, mordujący bez mrugnięcia okiem, dla którego zdaje się nie być żadnych świętości, może być mesjaszem, któremu będą stawiać pomniki? To póki co pieśń przyszłości, może pewnej, a może niepewnej, a przecież przeszłość też nie śpi. I, oczywiście, daje o sobie znać.


"Deadpool Classic" #4

Podziękowania Michale :-D
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-07-31, 11:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-26, 07:37   

Nowy tydzień i nowe recenzje - super! :-D

1. "Wie... Wilczy finał" - recenzja trzeciego, ostatniego tomu "Wilczych dzieci":Cytat:
Nie da się oceniać każdego tomu "Wilczych dzieci" w oderwaniu od reszty, bo opowiadają przecież jedną, zamkniętą opowieść. Opartą na dodatek na znanym i cenionym filmie anime. Podział na poszczególne części jest więc rzeczą umowną, wymuszoną ilością stron, a nie wyodrębnieniem trzech aktów fabularnych. Nie ma to jednak żadnego znaczenia dla oceny ogólnej. Całość jest znakomita, piękna, ciepła, wzruszająca i emocjonująca. I autentycznie wciąga, tak, że czytelnik nie chce się oderwać nawet na chwilę.


"Wilcze dzieci" #3
Wcześniejsza recenzja "ursy"

2. "Bogini piorunów" - artykuł na temat "Gromowładnej" pierwszego tomu nowej serii "Thor":Cytat:
W "Thorze Gromowładnym" Aaron próbował wejść m.in. w polemikę z tematem zanieczyszczeń i ochrony środowiska, ale nie wycisnął z tego tematu nic, ponad oczywiste i łopatologiczne wnioski. W "Gromowładnej" co prawda firma Roxxon nie znika, jednak scenarzysta stawia przede wszystkim na dobrą, lekką i przyjemną rozrywkę. Jest tu sporo humoru, kilka zaskoczeń i parę intrygujących pytań, na które w tym tomie nie dostajemy odpowiedzi. Jest też pewne odświeżenie całości, z jednoczesnym zachowaniem tego, co w poprzedniej odsłonie serii było dobre. A mi bardzo to odpowiada.


"Thor" #1: "Gromowładna"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-27, 08:07   

A co dzisiaj Michał nadesłał? Ano to:

"Gdy więzienie staje się parkiem rozrywki" - to tekst o pierwszym tomie "Deadman Wonderland":Cytat:
Może to się wydawać dziwne, zresztą nawet w trakcie lektury można poczuć wyraźny dysonans, bo główny bohater jest dzieckiem spokojnym i niewinnym, a jednak rzuca mięsem na prawo i lewo. Ale jeśli tylko to zaakceptujemy, całość wciąga, bawi i dostarcza solidnej porcji mocnej rozrywki. Takiej, jak to potrafią tylko Japończycy.


"Deadman Wonderland" #1

:mrgreen:
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-28, 08:24   

"Śmierć i słodycz" - wczoraj tekst o części pierwszej "Deadman Wonderland" a dzisiaj o części drugiej ;)Cytat:
Już sam opis mówi dość, by zorientować się z jakim dziełem mamy do czynienia. Główny bohater to spokojny, niewinny dzieciak, który trafia do brutalnego świata, gdzie ludzkie życie ma jedynie wartość oglądalności, jaką może zagwarantować czyjaś spektakularna śmierć na żywo. A na dodatek pośród tego wszystkiego jest ona: tajemnicza dziewczyna, która traktuje więzienne wyzwania jak zabawę, zachowuje się infantylnie i uroczo.


"Deadman Wonderland" #2
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-29, 08:36   

"Krew, kłamstwa i walki deadmanów". Nie będzie niespodzianki - dzisiaj artykuł o tomie trzecim :PCytat:
Muszę przyznać, że zaskoczył mnie ten tom. Nie spodziewałem się, że sekrety Shiro i Czerwonego tak szybko wyjdą na jaw, ani w jaki sposób się rozwiążą. Może za bardzo dałem porwać się akcji, zamiast pomyśleć nad fabułą, a może autorowi rzeczywiście udało się tak dobrze ukryć rzeczy dość oczywiste, kiedy już je znamy. Ważne, że efekt finalny jest, jaki jest, co mnie osobiście bardzo cieszy.


"Deadman Wonderland" #3
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-30, 06:33   

"Scar chain". Jak myślicie co będzie co będzie dzisiejszego poranka? ;) ... a jakże "Deadman Wonderland" #4 :mrgreen: :Cytat:
Wraz z tym tomem opowieść o Gancie i reszcie szalonego towarzystwa zaczyna być coraz bardziej poważna. Od początku całość była krwawa, brutalna i wulgarna, ale dużo było w niej także humoru. Teraz szybkie tempo wydarzeń i ich ciężar nie pozwalają niemal zupełnie na śmiech.


"Deadman Wonderland" #4

_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-03, 12:47   

"Ratunek to śmierć" czyli "Deadman Wonderland" #5:Cytat:
Poważnego tonu ciąg dalszy. Po trzech pierwszych tomach, w których mieliśmy całkiem sporą dawkę humoru, czwarty i piąty niemal zupełnie porzucają go na rzecz szybkiej, bardzo krwawej akcji, gdzie trupy padają na lewo i prawo, a krew leje się strumieniami. Do tego tempo opowieści jest coraz szybsze, a kiedy wreszcie następuje finał wszystkiego, trudno poczuć odprężenie. Zakończenie obecnych wydarzeń nie oznacza bowiem końca opowieści, która rozwija się coraz bardziej.


"Deadman Wonderland" #5

:brawo:
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-03, 19:12   

Gdy byłem w mieście Michał podrzucił następny felieton!

"Humorystyczne fantasy w znakomitym stylu" czyli "Lanfeust z Troy" #2:Cytat:
Scenarzysta bawi się tu motywami z dzieł fantasy i baśni, czasem śmieje się z nich, czasem odświeża, a czasem po prostu składa im hołd. Jednocześnie robi to w ciekawy sposób, bo fabuła autentycznie wciąga i intryguje. Ma też bardzo udany klimat, a całość, choć wydaje się być komiksem bardziej dla mężczyzn, spodoba się każdemu miłośnikowi lekkiej fantastyki niezależnie od płci.


"Lanfeust z Troy" #2
Szczegółowe informacje, opis + przykładowe plansze
To co zamieszczałem o pierwszym tomie

Dziękujemy :-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-04, 10:01   

Dzisiaj także będą materiały od Michała - nie żartuję ;) - ale opublikowane w różnych serwisach - zatem po kolei :-D :

"Ninbeni" - artykuł na temat szóstego tomu "Deadman Wonderland":Cytat:
To, że w szóstym tomie więcej jest humoru - a także uroczych scen - nie oznacza, że historia stała się mniej krwawa, brutalna czy wolniejsza jeśli chodzi o akcję. Na stronach tomiku właściwie coś dzieje się przez cały czas: bohaterowie walczą, zmagają się także z wewnętrznymi rozterkami, a Ganta pakuje się w jeszcze większe, niż dotychczas kłopoty. Jest kilka zaskoczeń, pada też parę ciekawych pytań, a całość jak zwykle dostarcza dobrej, mocnej zabawy.


"Deadman Wonderland" #6
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-05, 07:11   

"Odliczanie do końca uniwersum Marvela, jakie znamy". I od razu druga, wcześniejsza recenzja pierwszego tomu "Avengers. Czas się kończy" - analizuje Michał Lipka:Cytat:
"Avengers: Czas się kończy" to kolejny event z Marvelowskimi Mścicielami, tyle, że nie rozpisany na ogół serii wydawanych w ramach Marvel NOW, a na oba tytuły z nimi w rolach głównych. Co nie znaczy, że jego wydarzenia dotykają tylko nich samych.

Cytat:
Nie chcę nic tutaj zdradzać, ale uwierzcie, zmiany będą większe, niż w dotychczas wydanych w ramach Marvel NOW eventach razem wziętych.


"Avengers. Czas się kończy" #1
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15481
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-05, 07:46   

"Przyjaciel/wróg" - "Deadman Wonderland" #7: ;)Cytat:
Przy okazji recenzowania poprzednich części pisałem, że być może przewidziałem pewne istotne dla fabuły rzeczy – i zdanie to nadal podtrzymuję. Musze jednak powiedzieć, ze autorowi po raz kolejny udało się mnie zaskoczyć. I to nie czymś drobnym, a rzeczą naprawdę istotną dla opisywanych wydarzeń. I jak tu nie lubić takiej mangi?


"Deadman Wonderland" #7

:-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13