Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
OSHO
Autor Wiadomość
castagna 

Wysłany: 2017-06-29, 12:12   OSHO

nie wiedziałam gdzie taki temat wstawić, do kategorii "Filozofia i Religia" nie pasuje (chyba, że może właśnie tak?! nie jestem pewna), jak samo chyba do "Psychologia", więc jeśli również tutaj nie jest odpowiednie miejsca dla tego wątku, to przepraszam i proszę o przeniesienie go, w sumie może jakieś poradniki? hmmm...

Współczesny hinduski guru, nauczyciel i mistrz duchowy. Założyciel ruchu religijnego Neo-Sannyas. Żył w Indiach oraz przez kilka lat w Stanach Zjednoczonych. Swoją osobą zainspirował powstanie szerzej rozumianego ruchu Osho, który nadal ma wielu wyznawców i zwolenników na całym świecie. Autor kilkuset książek, tłumaczone na ponad 50 języków, w Związku Radzieckim książki Osho były surowo zakazane.

Oskarżany był w całym świecie o założenie destrukcyjnej psycho-sekty, w której manipuluje się jej członkami oraz o pranie mózgów swych wyznawców (co akurat uczniowie z radością potwierdzali, mówiąc, że Osho pierze ich umysły z wszystkich brudów). W Niemczech wprowadzono rządowy program ostrzegający przed niebezpieczną sektą...

czy ktoś miał styczność z tymi książkami? czy warto się za nie zabrać? nigdy nie czytałam takiej literatury i chciałam poszerzyć horyzonty, ale nie wiem czy się nie zawiodę... nie chcę aby to były jakieś bzdury coachingowe, które w ogóle do mnie nie trafiają... ktoś ma coś do powiedzenia na temat OSHO?

książki: http://lubimyczytac.pl/autor/9373/osho

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2018-03-05, 03:19   

Jestem szczesliwa posiadaczka kilku ksiazek OSHO. Przyznam bez bicia, ze zadnej nie przeczytalam od deski do deski ale lubie sobie czasami przeczytac jakis fragment. To co pisze OSHO jest fascynujaca i daje do myslenia. Moje kilkunastoletnie dziecko po przeczytaniu ktorejs z jego ksiazek stracilo wszelkie zainteresowanie religia i kiedy ktos probuje go nawracac cytuje OSHO mowiac, ze juz nie potrzebuje pluszowego misia. Mysle, ze jego ksiazki byly zakazane w Zwiazku Radzieckim bo demaskuja mechanizmy indoktrynacji i sklaniaja ludzi do samodzielnego myslenia.

Odpowiedz do tematu