Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szortal i RYBIEUDKA - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-11-15, 09:15   

"Przygody niegrzecznych dziewczynek" - na temat "Rat Queens" #1: "Magią i maskarą" wypowiedział się też Maciej Rybicki:Cytat:
Oprócz typowo rozrywkowego podejścia, dosadnego języka i dużej dawki graficznej przemocy zwraca uwagę mruganie okiem do odbiorcy lubiącego grę z kliszami charakterystycznymi dla gier fabularnych.


"Rat Queens" #1: "Magią i maskarą"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-04-02, 13:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-11-19, 03:58   

Dwa artykuły na temat tytułu, na temat którego nie było jeszcze żadnej informacji - "Liber Horrorum: Księga Grozy" :-D :1. Pisze Maciej Rybicki:

Cytat:
"Księga Grozy" dotyczy grupy znajomych prowadzących agencję handlującą nietypowymi dziełami sztuki, amuletami, księgami itp. I jak to często bywa w przypadku zapaleńców, pasja wplątuje ich w wydarzenia co najmniej niezwykłe. Podążanie tropem rzadkiej księgi wiąże się z niecodziennie dużą liczbą sytuacji dziwnych i niepokojących. To jednak tylko fragment skomplikowanej układanki.


"Liber Horrorum: Księga Grozy"

2. Omawia Marcin Rusnak:

Cytat:
Historia, owszem, klasyczna, oparta na dobrze znanych schematach, ale jednak nie pozbawiona zaskakujących smaczków, o których nie będę wspominał, by nie psuć frajdy z lektury. Zresztą na każdym kroku "Księgi grozy" widać, że obaj autorzy są z popkulturą za pan brat i czerpią z niej pełnymi garściami.


"Liber Horrorum: Księga Grozy"
Informacje o tytule, autorzy o sobie i przykładowe plansze
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2017-11-22, 11:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-11-22, 11:25   

"Poziom serii utrzymany" - Marek Ścieszek na temat "Łamignata Straszliwego":Cytat:
Bardzo trafia w mój gust odejście od oryginału w wykonaniu Piotra Bednarczyka. Postaci w tytułowej opowiastce – "Łamignacie Straszliwym" – są potraktowane lekko, lecz nie nonszalancko, parodystycznie, lecz nie karykaturalnie. Widać to zarówno w scenariuszu, jak i rysunkach.


"Kajko i Kokosz - Nowe przygody" #2: "Łamignat Straszliwy"
To już dziesiąta recenzja tej części.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-11-28, 11:57   

1. "Podróże w czasie i przestrzeni" - Maciej Rybicki omawia "Chrononautów":Cytat:
Zaprezentowane przez Non Stop Comics wydanie to zbiorczy album ze wszystkimi czterema zeszytami miniserii (nic nie wiadomo o planach na kontynuację) odwołującej się do klasycznego motywu science fiction, czyli podróży w czasie. Millar postanawia jednak podejść do tematu na pełnym luzie i zabiera czytelnika w szaloną jazdę przez wszelkie możliwe epoki. Równie ważna jak sama koncepcja podróży w czasie (potraktowana niespecjalnie naukowo, ot, nieco na modłę "Powrotu do przyszłości")


"Chrononauci"
Patrz też całkiem niedawno.

2. "Nietoperze kontra nietoperze" - a Marek Adamkiewicz recenzuje "Powstanie Batmanów":Cytat:
Czy tym razem zawartość tomu nawiązała w końcu w widoczny sposób do tytułu serii? Nie do końca, bo o ile elementy detektywistyczne czasami tu występują (zwłaszcza wtedy, gdy bohaterowie dochodzą do tego, kto dokładnie przewodzi napastnikom), o tyle całość ma bardziej sensacyjny charakter.


"Batman - Detective Comics" #1: "Powstanie Batmanów"
Wcześniejszy materiał dwa dni temu.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-21, 08:11   

1. "Pieskie życie" - Maciej Rybicki pisze o "Lekkich trafieniach" - drugim tomie "Hawkeye":Cytat:
Fraction znakomicie robi tu (co najmniej) trzy rzeczy. Po pierwsze, nadal pogłębia postać głównego bohatera. Pokazuje Clinta nie tylko jako zwykłego kolesia z sąsiedztwa, który nawet po oderwaniu się od swoich codziennych, "superbohaterskich", obowiązków okazuje się pomocnym człowiekiem, chcącym zatroszczyć się o lokalną społeczność, ale także jako faceta, który nie do końca radzi sobie z sytuacjami, w które się wplątał.


"Hawkeye" #2: "Lekkie trafienia"
Rekomenduję się również cofnąć

2. "Subtelnej grozy ciąg dalszy" - Marek Adamkiewicz omawia "Węże" - część trzecią "Hrabstwa Harrow":Cytat:
W trzeciej odsłonie serii Cullen Bunn w umiejętny sposób pogłębił obraz wykreowanego przez siebie zakątka świata, dając nam opowieści, które potrafią zaskoczyć, zaniepokoić, a czasem nawet wzruszyć.


"Hrabstwo Harrow" #3: "Węże"
A tutaj wypowiedź Piotra Pocztarka.

3. "Ciemna strona pieniądza" - ponownie Marek Adamkiewicz - teraz na temat "Chwały mamonie" będącej początkiem "The Black Monday Murders":Cytat:
Od pierwszych stron zostajemy rzuceni na głęboką wodę i dopiero wraz z kolejnymi zaczynamy lepiej orientować się w zasadach rządzących światem przedstawionym. To dobra decyzja twórcy, pozwala on bowiem odbiorcy samodzielnie odkrywać kolejne smaczki tej niesamowitej opowieści.


"The Black Monday Murders" #1: "Chwała mamonie"
Wczoraj też była recenzja tego tytułu :mrgreen: .

4. "Coś się kończy..." - i na koniec dzisiejszych publikacji z "Szortala" po raz trzeci Marek Adamkiewicz - z artykułem dotyczącym "Całej w czerni, bieli i czerwieni" czyli szóstej już odsłony przygód "Harley Quinn":Cytat:
Byłej dziewczynie Jokera nie przestają przydarzać się niespotykane rzeczy. Tym razem stała się obiektem westchnień zamaskowanego szaleńca, niejakiego Red Toola, który chce za wszelką cenę dowieść swojej miłości.


"Harley Quinn" #6: "Cała w czerni, bieli i czerwieni"
To trzeci tekst o tej części.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-19, 05:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-30, 15:01   

"Przywracanie pamięci i godności" - "Potter's Field: Cmentarz Bezimiennych" tym razem w tekście Marka Adamkiewicza:Cytat:
"Potter’s Field" jest komiksem stylizowanym w pewnym stopniu na opowieść noir. Nie dostaniemy tu łatwych odpowiedzi na powstałe podczas lektury pytania ani szczęśliwych zakończeń, za to na kolejnych kartach trafimy na zagadnienia trudne do jednoznacznej interpretacji. Nawet jeśli dany wątek znajduje rozwiązanie, to Waid nadaje mu lekko gorzki posmak, niepozwalający na ostateczne określenie czy na pewno zakończył się pozytywnie.


"Potter's Field: Cmentarz Bezimiennych"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-02, 00:01   

W środku nocy dwa następne artykuły Macieja Rybickiego:

1. "Ślepa sprawiedliwość" - "Daredevil. Nieustraszony!" #1:Cytat:
O tej serii mówiło się w Polsce długo, szczególnie na fali sukcesu stworzonego przez Netflix serialu. Niestety, planująca polską edycję Sideca zwinęła żagle i niemal zniknęła z rynku. Na ratunek przyszedł jednak największy z rodzimych komiksowych wydawców. Tym sposobem w ręce czytelników trafił opasły, niemal 500-stronicowy tom, który trudno określić inaczej niż jako wspaniałą ucztę dla miłośników "ulicznej" odmiany konwencji superbohaterskiej.


"Daredevil. Nieustraszony!" #1
To dziewiąty tekst o tym tytule.

2. "Nadchodzi noc komety" - "Saga" #7:Cytat:
Vaughan w zasadzie nie zaskakuje w tym albumie niczym nowym, może poza faktem, iż perypetie na Phang stanowią wyraźnie odrębny, zamknięty epizod, opleciony wokół kilku postaci i tematów. Pojawiają się nowi bohaterowie drugoplanowi, zaś losy niektórych z dotychczasowych protagonistów toczą się w dość nieoczekiwany sposób.


"Saga" #7
Pierwsza recenzja... dopiero co ;)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-09, 19:04   

1. "Z rodziną najlepiej wychodzi się...". Drugi dnia dzisiejszego tekst o "Thorze i Lokim - Dziesiątym świecie" - autorem tego jest Maciej Rybicki:Cytat:
Tym, którzy znają co nieco mitologię nordycką (lub choćby klasyczne pozycje z bogiem gromu w roli głównej), tytuł może wydać się intrygujący (choć nieco kuriozalny). Wszak z drzewem Yggdrasil łączy się dziewięć światów. Jak się jednak okazuje, w komiksowym uniwersum Marvela może być nieco inaczej.


"Grzech pierworodny" #02: "Thor i Loki - Dziesiąty świat"

2. "Magiczna kość (niezgody)" - ponownie Maciej Rybicki - na temat pierwszego tomu "Lanfeusta z Troy":Cytat:
"Lanfeust z Troy" to po prostu bardzo dobra rozrywkowa seria: niespecjalnie wymagająca, ale bez wątpienia wciągająca - czaruje barwnym, pojemnym, nawet jeśli nie do końca poważnie traktowanym światem, bawi rubasznym humorem i drobnymi odniesieniami kulturowymi - z pędzącą do przodu akcją i sympatycznymi, charakterystycznymi bohaterami.


"Lanfeust z Troy" #1
Artykuł Dariusza Cybulskiego
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-03-09, 11:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-11, 11:48   

"Dziel i rządź" - to tytuł napisanej przez... Macieja Rybickiego recenzji pozycji "Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki" #4: "Strażnicy w rozsypce":Cytat:
"Strażnicy w rozsypce" rozczarowują. Co prawda album popycha do przodu fabułę serii i, jak przystało na ten tytuł, jest odpowiednio kolorowy i napakowany akcją. Trudno się jednak oprzeć wrażeniu chaosu. Jakby ani redakcji, ani Bendisowi specjalnie nie chciało się przyłożyć do pracy.


"Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki" #4: "Strażnicy w rozsypce"
To co było do tej pory
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-12, 13:54   

"Hulk: Koniec i inne opowieści":

Nie zamieściłem tej recenzji gdy została opublikowana na "Szortalu" to proponuję teraz gdy pojawiła się na blogu Macieja Rybickiego.Cytat:
Na tom zatytułowany "Hulk. Koniec i inne opowieści" składają się trzy historie – każda pochodząca z innej dekady, każda portretująca Hulka w odmienny sposób.


Cytat:
W ogólnym rozrachunku album należy uznać za ciekawe uzupełnienie komiksów o Hulku wydanych w Polsce do tej pory. Przede wszystkim dlatego, iż nieco bardziej refleksyjny ton, w jaki one uderzają, pozwala spojrzeć na tego bohatera z nieco innej, poważniejszej strony.


"Hulk: Koniec i inne opowieści"
Archiwum tytułu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-19, 06:46   

"Rządy nieustraszonego" - Maciej Rybicki omawia drugą część "Daredevila. Nieustraszonego!":Cytat:
Drugi tom "Daredevila" Bendisa i Maleeva to znakomita kontynuacja serii, prawdziwa komiksowa uczta. I to bez względu na to czy jest się miłośnikiem konwencji superhero, czy też nie. Epicka historia, która rozpoczęła się rozpadem imperium Kingpina i upublicznieniem sekretnej tożsamości Matta Murdocka nabiera tu rumieńców, zachowując przy tym mroczny klimat.


"Daredevil. Nieustraszony!" #2
Czytaj również wcześniej
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-30, 08:02   

Debiutujący u nas ze swoją recenzją Marcin Knyszyński przedstawia znaną dobrze na forum pozycję "BBPO 1946-1948":Cytat:
"BBPO 1946-1948" to ponad czterysta stron świetnej komiksowej rozrywki. Przygody agentów Biura Badań Paranormalnych i Obrony z czasów początków jego działalności to rewelacyjna podróż w przeszłość. Historie tutaj przedstawione są proste, nieco krzykliwe i przerysowane - dokładnie takie, jakie powinny być. To nadal czadowe, piekielne pulp fiction.


"BBPO 1946-1948"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-10, 03:48   

I od razu drugi dzisiaj artykuł na temat pierwszego tomu "Empress. Cesarzowej" - autorem tego jest Marek Adamkiewicz:Cytat:
Mark Millar ma w swoim dorobku sporo o wiele lepszych tytułów i w porównaniu z nimi jego najnowsza propozycja prezentuje się, niestety, dosyć blado. Brakuje w niej lekkości i humoru, a fabuła wydaje się wyjątkowo sztampowa – jej przebieg jest łatwy do przewidzenia dla każdego, kto przeczytał w życiu więcej niż jedną powieść lub komiks z gatunku space opera.


"Empress. Cesarzowa" #1
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-05-11, 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-15, 22:49   

"Rodzina, ach, rodzina…". Czwarta u nas recenzja tytułu "Superman" #2: "Pierwsze próby Superboya". Omawia Marek Adamkiewicz:Cytat:
Drugi tom "Supermana" prezentuje się niestety gorzej niż pierwszy. Na taki stan rzeczy złożyło się przede wszystkim rozbicie całości na krótkie, niezależne historyjki, które bywają błahe, sztampowe i nieangażujące – podział niezłe/słabawe rozkłada się w tym przypadku mniej więcej po połowie, bo dwie fabuły prezentują niezły poziom i angażują, zaś dwie kolejne ewidentnie rozczarowują.


"Superman" #2: "Pierwsze próby Superboya"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-21, 09:48   

"Powrót Bane'a" - "Batman" #2: "Jestem samobójcą" w recenzji Marka Adamkiewicza:Cytat:
W ostatecznym rozrachunku "Jestem samobójcą" okazuje się być komiksem bardziej udanym niż "Jestem Gotham". Nie jest to jednak wielki powód do radości, bo progres jest wyjątkowo niewielki i zasadza się przede wszystkim na interesującej opowieści pobocznej oraz lepszej warstwie graficznej. Główna linia fabularna wciąż kuleje, co jest sporym rozczarowaniem.


"Batman" #2: "Jestem samobójcą"
To trzecia recenzja drugiego tomu a tutaj jeszcze prezentacja.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 12