Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Aleja Komiksu i Gildia Komiksu
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-23, 09:46   1. "Dzieci przybywają z przyszłości" - Jerzy Łanuszewski omawia "Jednego z głowy" - piątą część "All New X-Men":Cytat:
To prosta, czysto rozrywkowa historia, pozbawiona większych ambicji. Dostajemy tu klasyczny, mutancki zestaw. Sporo bijatyk, trochę nastoletniej dramy, ciut pseudo-dorosłych problemów. Bendis panuje nad tą mieszanką - pisane przez niego przygody mutantów czyta się po prostu dobrze. Zero zaskoczeń, zero bardziej oryginalnych pomysłów - wyłącznie solidna, rzemieślnicza robota.


"All New X-Men" #5: "Jeden z głowy"
Vide także tutaj i wcześniej.

2. "Z współczesności do średniowiecza" - natomiast Andrzej "mały" Ptak opowiada o "Strasznym smoczysku" - otwarciem opowieści o "Oskarze i Fabrycym":Cytat:
To komiks adresowany do dzieci, choć raczej nieco młodszych, niż główni bohaterowie. Są tu wszelkie motywy, które czytelnikom w tym wieku się podobają: smok, rycerze, magia. Ale trzeba przyznać, że to bardziej historia dla chłopców, bo to średniowiecze to bardzo męski świat. Co prawda pojawiają się tu dwie bohaterki, ale w zaledwie kilku scenach i to w drugiej części albumu.


"Oskar i Fabrycy" #1: "Straszne Smoczysko"
To szósty artykuł na temat tego komiksu.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-25, 13:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-26, 11:03   1. "Polskie legendy dla najmłodszych" - o "Borce i Samborze" - "Postrzyżynach" opowiada także Maciej Jasiński:Cytat:
Dzieciaki przygotowują się do tytułowych postrzyżyn, a także muszą stawić czoła łobuzom terroryzującym okolicę i nawet uprzykrzającym życie pielgrzymom. To jednak tak naprawdę historia uniwersalna, która równie dobrze, gdyby tylko zmienić scenerię, mogłaby rozgrywać się na współczesnym blokowisku.


"Borka i Sambor" - "Postrzyżyny"

2. "Wywrotka na starcie" - "Maszyny zagłady" będące otwarciem "Ligii Sprawiedliwości przybliża również Jerzy Łanuszewski:Cytat:
Fabuła Maszyn zagłady niczym nie zaskakuje – Liga znowu musi mierzyć się z najeźdźcami z kosmosu, jednak szybko okazuje się, że jeszcze większe zagrożenie wypełza z wnętrza Ziemi. Superbohaterowie jak zwykle walczą z przeważającymi siłami wroga. I to właściwie cała historia.


"Odrodzenie - Liga Sprawiedliwości" #1: "Maszyny zagłady"

3. "Coś się kończy, coś zaczyna" - na temat "Hulka: Końca i innych opowieści" wypowiada się jeszcze Paweł Olejniczak:Cytat:
Hulk. Koniec i inne opowieści to przekrojowy zbiór przez historię postaci najprzystojniejszego z Avengersów, pomijający tylko pierwsze etapy jego żywota. Każdy z rozdziałów stworzony jest w innym stylu, przez co czytelnik albo znajdzie sobie coś ciekawego, albo jednak stwierdzi, że w całej twórczości dotyczącej marvelowskiej Sałaty nic go nie zaintryguje.


"Hulk: Koniec i inne opowieści"

4. "Zombie-ptaki kontratakują" - "NieUmarły Las" w omówieniu Macieja Jasińskiego:Cytat:
NieUmarły las w przystępny sposób pokazuje dzieciom życie w lesie. W nienachlany sposób autorzy przemycają wiele ciekawych informacji, które młody czytelnik dzięki temu zapamięta – ot chociażby jak wygląda żerdzianka, bogatek wspaniały czy pomrowa. Jeśli komuś mało informacji zawartych na komiksowych planszach, może poczytać przerywniki pomiędzy rozdziałami, zatytułowane "Wajrak opowiada".


"Umarły Las" #2: "NieUmarły Las"
Pierwsza recenzja
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-25, 13:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-27, 09:56   1. "Historia z popiołów" - "Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki)/ All-New X-Men" #01: "Proces Jean Grey" również w recenzji Aleksandra Krukowskiego:Cytat:
Bendis przeniósł pierwszych X-Menów w czasie, z lat 60. do współczesności. Początkowo wydawało się, że komplikacje wynikające z tej podróży w czasie sprowadzać się będą do zderzenia szlachetnych ideałów młodych mutantów z dużo bardziej skomplikowaną sytuacją polityczną i społeczną dzieci atomu XXI wieku. Jednak to nie wszystko. O ile wcześniejsze numery All-New X-Men rzeczywiście na tym się koncentrowały, o tyle teraz sytuacja nabiera wymiaru bardziej kosmicznego.


"Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki)/ All-New X-Men" #01: "Proces Jean Grey"

2. "Windą do nieba" - drugi dzisiaj artykuł Aleksandra Krukowskiego - ten jest o znanym już też tytule "Deadpool" #6: "Deadpool się żeni":Cytat:
"Deadpool się żeni" to zaskakująco dobry komiks. Wydawać by się mogło, że temat jest mało ciekawy. Samo wydarzenie brzmi może zabawnie, ale nie wróży fabularnej i artystycznej ekwilibrystyki. O, czytelnicy małej wiary! Fabian Nicieza i przyjaciele pokażą wam, jak niewiele w tym prawdy!


"Deadpool" #6: "Deadpool się żeni"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-31, 07:33   "To już jest koniec, nie ma już nic" - Tymoteusz Wronka recenzuje "Całą w czerni, bieli i czerwieni" - czyli szóstą część "Harley Quinn":Cytat:
Seria o Harley Quinn – tak jak i omawiany album – ma niezłe momenty, ale przez cały czas szuka swojej tożsamości: czegoś pomiędzy opowieścią o zreformowanej kochance Jokera, a humoreską bazującą na krótkich gagach.


"Harley Quinn" #6: "Cała w czerni, bieli i czerwieni"
Dotychczasowe artykuły"Kiedy dzieci dorastają za szybko" - Paweł Olejniczak przedstawia "Nastoletnich Tytanów" #1: "Damian wie lepiej":Cytat:
"Damian wie lepiej" to pierwszy album serii, w której polski czytelnik będzie miał okazję zapoznać się z młodymi bohaterami, w przyszłości prawdopodobnie tworzącymi kształt Uniwersum DC.


"Nastoletni Tytani" #1: "Damian wie lepiej"
To co już opublikowałem
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-01, 07:23   "Jeszcze dziwniejsze eony". I od razu zaległy tekst dotyczący tytułu "H.P. Lovecraft. OGAR i inne opowiadania" - autorem tego jest Przemysław Pawełek:Cytat:
Zgromadzone w albumie historie nie należą do najmocniejszych z perspektywy tego, co z horrorem robiono w ostatnim półwieczu. Należy jednak mieć na uwadze, że opierają się na opowiadaniach, które liczą sobie już niemal sto lat i dalej dobrze się bronią jako przedstawiciele nurtu weird fiction.


"H.P. Lovecraft. OGAR i inne opowiadania"
Vide dopiero co.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-04, 10:16   1. "Plany i ograniczenia" - "New Avengers" *4: "Doskonały świat" omawia Jerzy Łanuszewski":Cytat:
Czwarta część New Avengers to album przede wszystkim dla fanów Marvela, którzy jeszcze nie znudzili się tymi wszystkimi niby-wielkimi, niby-ważnymi wydarzeniami i na bieżąco śledzących historie z tego uniwersum (a przynajmniej znają te komiksy, które ukazały się u nas). Właściwie tylko dla nich.


"New Avengers" *4: "Doskonały świat"
Poprzednie teksty dosyć dawno temu ;)

2. "Przygotowania do bitwy" - "Amulet" #2: "Klątwę strażniczki" bierze na tapet Maciej Jasiński:Cytat:
Kibuishi rozbudowuje świat, który wymyślił. Ogromne miasto Kanalis, Szczyt Diabelskiej Czaszki, na którym rosną prastare Drzewa Gadoby – to wszystko robi wrażenie, choć uczciwie trzeba przyznać, że dla dorosłych miłośników fantasy nie są to jakieś szalenie oryginalne rzeczy. Jednak dla małych czytelników będzie to z pewnością odkrywanie interesujących miejsc i wciągająca przygoda.


"Amulet" #2: "Klątwa strażniczki"
To co już zaprezentowałem
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-05, 22:24   I od razu dwie następne recenzje "Nie z tego czasu" i "Preludium do Axis" - te napisał "wkp":

1. "Spider-Man 2099 #1: "Nie z tego czasu":Cytat:
Oczywiście to, co ten tom ma najlepszego do zaoferowania to kolejny element wstępu do "Spiderversum", ale na tym plusy się nie kończą. Bo to naprawdę udana, bezpretensjonalna zabawa dla miłośników superhero, z niezłą akcją, bohaterami, jakich się oczekuje i sporą dozą zwrotów akcji.


"Spider-Man 2099 #1: "Nie z tego czasu"

2. "Uncanny Avengers" #5: "Preludium do Axis":Cytat:
Po każdej burzy zawsze wychodzi słońce, ale nie każdego ono cieszy. Starcie z Kangiem zakończyło się sukcesem, ale Uncanny Avengers musieli zapłacić za niego wielką cenę. Ciało Sunfire’a zostało zniszczone, Havok został trwale oszpecony, Wonder Man uwięziony w umyśle Rogue, a córka Wasp i Havoka uprowadzona przez Kanga i Korpus Chronos.


"Uncanny Avengers" #5: "Preludium do Axis"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-02-28, 13:58, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-06, 21:18   "Comanche" #07: "Palec diabła" omawia Krzysztof Tymczyński:Cytat:
”Palec Diabła” to historia, która w pewnym sensie zatacza koło i powtarza motywy znane z premierowej odsłony serii. Tu tak samo jak i tam, Red Dust trafia na dręczone problemami ranczo, którego mieszkańcami są barwne i ciekawe postacie. Trudno przy tym nie doszukiwać się pewnych podobieństw pomiędzy Pat i Comanche – obie to inteligentne, ale przy tym porywcze kobiety.


"Comanche" #07: "Palec diabła"
To trzeci artykuł o tym tomie.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-08, 11:36   1. "Drobiołap z Warszawy" - o "Miaźmie" pisze Daniel Hilbrecht:Cytat:
Scenarzysta nie powiela fabularnych schematów, nie opowiada po raz kolejny znanej skądinąd legendy i nie skupia się na postaci enigmatycznego szczurołapa. Odchodzi kilka kroków od historii i przygląda się wydarzeniom w nowej perspektywy, aby z dystansu odwołać się do hipotez dotyczących racjonalnego wytłumaczenia niemieckiej legendy. Dzięki temu Miazma - mimo niewielkiej objętości - niesie za sobą ogromny ładunek emocjonalny, który wyziera z każdej planszy i z każdego kadru.


"Miazma"
Słuchaj też tu a czytaj tu.

2. "Koniec podróży" - o "Pożegnaniu" - ostatniej części "Baśni opowiada Łukasz Słoński:Cytat:
"Pożegnanie" w ciekawy sposób kończy rejs baśniowego statku pełnego fantastycznych postaci. W pewnych miejscach łajba Willinghama i spółki zdawała się przeciekać, czasami wpływała na scenariuszowe mielizny. W innych zaś łapała wiatr w żagle, a przetaczające się w trakcie jej rejsu burze przynosiły pewne orzeźwienie.


"Baśnie" #22: "Pożegnanie"
Pierwszy artykuł
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-08, 17:57   1. "Powrót do źródeł" - o "Slivi" - piątym tomie cyklu "Thorgal: Młodzieńcze lata" pisze również Mirosław Skrzydło:Cytat:
Fabuła rzeczonego woluminu jest dość pretekstowa, wtórna i zdecydowanie słabsza niż w poprzednich tomach opisywanej serii. Mamy tu kilka luźno powiązanych ze sobą wątków, dobrze znanych wiernym fanom europejskiego klasyka. Yann z uporem maniaka pokazuje kolejne zagrożenia czyhające na nieszczęsną Aaricię, heroizm Thorgala oraz okrucieństwo Gandalfa Szalonego.


"Thorgal: Młodzieńcze lata" #5: "Slivia"

2. "Jak zabić naród?" - na temat "Krwi Scytów" - trzeciej części "Podbojów" wypowiada się jeszcze Paweł Olejniczak:Cytat:
Sylvain Runberg kontynuuje historię konfliktu rozgrywającego się w niezbyt dobrze poznanych realiach starożytności. Dzięki temu może pozwolić sobie na swobodne żonglowanie faktami, jak i miejscami.


"Podboje" #3: "Krew Scytów"

3. "W 150 stron dookoła świata" - "Lepszego niż Batman" będącego pierwszym tomem serii "Nightwing" omawia Maciej Jasiński:Cytat:
Akcja tego komiksu rozgrywa się w Alpach Szwajcarskich, w Chani na Krecie, w rumuńskim mieście Kluż-Napoka, w Turynie, Sydney, w Moskwie, w Norwegii i Turcji. I to wszystko ma niespełna 150 stronach. Efektem tego jest taki kiepsko zmontowany teledysk. Poszczególne sceny średnio się kleją i narracja sprawia wrażenie chaotycznej.


"Nightwing" #1: "Lepszy niż Batman"
Słów kilka w "Sortowni"
I od razu recenzje z innych serwisów - piszą: Maciej Matusz, Marcin Waincetel i Tomasz Drozdowski

4. ""Amelia" z Gdańska" - "Benię Dampc i pewnego ambitnego prokuratora" przedstawia Aleksander Krukowski:Cytat:
"Benia Dampc i pewien ambitny prokurator" to ciekawa historia sensacyjna, która w pełni realizuje wady i zalety tego gatunku. Jest wciągająca, ciekawa i pełna fabularnych zwrotów. Zwodzi czytelnika za nos, sprawiając wrażenie przewidywalności, jednak w kluczowych momentach trzyma w zanadrzu kolejny twist.


"Benia Dampc i pewien ambitny prokurator"
I od razu recenzje z innych serwisów - piszą: Jarosław Drożdżewski i "Mamoń"

5. "Twarde negocjacje" - "Krok do piekła" - 14 tom "Durango" recenzuje Mirosław Skrzydło:Cytat:
Niestety, powrót po latach do ciekawie skonstruowanej serii okazał się niezbyt efektowny. Główną bolączką Kroku do piekła jest schematyczne ukazanie postaci. Otrzymujemy zatem: urodziwą kobietę w opałach, niestrudzonego stróża prawa, samotnego strzelca, jednowymiarowych złoczyńców oraz sadystycznego zabójcę.


"Durango" #14: "Krok do piekła"
To trzecie zaprezentowanie tego tomu.

6. "Przyjacielska fiesta" - Maciej Gierszewski analizuje tom drugi "Wolverine'a. Trzy miesiące do śmierci":Cytat:
Mimo wielu wanitatywnych wątków i fraz, nad całością unosi się atmosfera rodzinnej fiesty. Okazuje się, że mimo swej gburowatości Wolverine ma całe zastępy wiernych przyjaciół, którzy ochoczo razem z nim pójdą na pewną śmierć. Tak, opowieść przeradza się w melodramatyczny banał.


"Wolverine. Trzy miesiące do śmierci" #02
To piąty artykuł o tej części.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-28, 14:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-10, 05:58   1. "Zakończenie jest początkiem" - "Ostatnie dni Midgardu" - czwarty tom "Thora Gromowładnego" analizuje Jerzy Łanuszewski:Cytat:
Thor na krańcu czasu jest jednocześnie tym samym niepokornym, nie dającym się złamać herosem, znanym z wcześniejszych komiksów, jednak poczucie klęski i zagłada planety dodała mu tragizmu.


"Thor Gromowładny" #04: "Ostatnie dni Midgardu"
Poprzednie materiały jesienią.

2. "Zadania, którym sprostają tylko bogowie" - zaś "Dwanaście prac Asteriksa" prezentuje Maciej Jasiński:Cytat:
Sama historia nie jest specjalnie skomplikowana. To wariacja na temat dwunastu prac Herkulesa. Jednak Goscinny potrafił wycisnąć z tego masę dowcipów.


"Dwanaście prac Asteriksa"
A o tym tytule ostatnio było pod koniec lata.
Zaś tutaj recenzja pierwszego wydania.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-10, 20:09   Cytat:
Mieszcząca się w Warszawie przy al. Solidarności 90 Biblioteka Komiksowo zaprasza na V Warsztaty rysunkowe z Wioletą Braunsejs, które odbędą się 15 lutego w godz. 17:00-19:00.
Cytat:
Spotkanie odbędzie się w ramach zajęć literacko-plastycznych dla dzieci w wieku 8-15 lat. Wydarzenie bezpłatne. Wszystkie materiały dostępne na miejscu.


Przepraszam, że o wcześniejszych zajęciach nie informowałem.

V Warsztaty rysunkowe z Wioletą Braunsejs w Bibliotece Komiksowo
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-12, 11:09   "Czy każdy kapitalista to świnia?" - o "Myszce Miki": "Kawie Zombo" pisze też Karol Sus:Cytat:
Komiks Loisela ma tym samym mocno lewicowy wydźwięk. Oczywiście jedynie w kwestiach gospodarczych, gdyż światopoglądowo dominuje tu stary podział na role, gdzie mężczyźni zarabiają, a kobiety prowadzą dom. Jednych będzie to więc razić, inni przyklasną, w zależności od własnych przekonań.


"Myszka Miki": "Kawa Zombo""Narodziny gangu" - o zatytułowanej "Cmok, cmok, bang, dziab!" trzeciej części "Harley Quinn" opowiada jeszcze Aleksander Krukowski:Cytat:
Od razu zdradzę: zawartość tomu trzeciego, choć bogata, tylko w niewielkim stopniu obejmuje przygody z głównego korpusu solowej serii HQ. Konkretnie - to raptem trzy zeszyty. Reszta to dodatkowe historie, one-shoty, wydawane często na specjalne okazje.


"Harley Quinn" #3: "Cmok, cmok, bang, dziab!"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-14, 18:31   "Trupy pod łóżkiem Jessiki Jones" - tak swoją (tu poprzednie) recenzję komiksu "Jessica Jones: Alias" #4 zatytułował Maciej Gierszewski:Cytat:
Bendis rzetelnie się przygotował. Przez całą serię świetnie prowadził postać Jessiki Jones. Widać, że porządnie się przyłożył i od początku miał zaplanowane, jak należy wiarygodnie uzasadnić złe zachowanie, paranoję, wrogość, alienację, wulgarny język, trudny charakter i niebohaterskie postępowanie pani detektyw.


"Jessica Jones: Alias" #41. Wystawa we Wrocławiu: "Trzy siostry - Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie":Cytat:
Wystawa "Trzy siostry" Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie przybliży nam twórczość trzech artystek- sióstr -ilustratorek z Wrocławia. Każda z nich cześć galerii zamieni w swój własny świat by przybliżyć Wam swoją twórczość i siebie. Chociaż są siostrami tworzą w dość odmiennych stylistykach - Kamila kreuje niesamowite, bajkowe światy jak ze snu, Anna jest klasycznym street artowcem, a jej twórczość przesiąknięta jest popkulturą, a Dominika posługuje się w swojej sztuce wyjątkową wrażliwością, a jej twórczość nierozłącznie związane jest z motywem akwatycznym. Te trzy światy zaistnieją na jednej przestrzeni pod wspólnym baśniowym motywem 'trzech sióstr'.


Wystawa we Wrocławiu: "Trzy siostry - Dominika, Anna i Kamila Kozłowskie"

2. "Z duchami lepiej nie zadzierać" - "Zmrok" będący trzecią częścią opowieści graficznej "Malcolm Max" przybliża również Maciej Jasiński:Cytat:
W zasadzie ten tom potwierdza większość zarzutów, jakie dotyczyły poprzednich części. Jest to przede wszystkim komiks strasznie przegadany. Bohaterowie momentami zwyczajnie ględzą i jest to takie puste gadanie, jakie pojawia się często w komiksach superbohaterskich, gdy herosi walczą ze sobą.


"Malcolm Max" #3 "Zmrok"

3. "Jak pan wyobraża sobie piekło, panie Blacksad?" - pyta Maciej Gierszewski po lekturze albumu "Piekło, spokój" będącego czwartym tomem serii "Blacksad":Cytat:
Umierający producent muzyczny pragnie przed śmiercią uporządkować swoje sprawy, rozliczyć się z przeszłością. Z biegiem opowieści dowiadujemy się, że byłe wydarzenia odcisnęły mroczne piętno nie tylko na kreolskim pianiście.


"Blacksad" #4: "Piekło, spokój"
Pod tą recenzją znajduje się link do wcześniej niezamieszczonej przeze mnie na forum gdy była na to pora z prostego względu - nie było mnie tu wówczas ;)
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-17, 14:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15495
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-16, 16:37   "Komiks w czasach postprawdy" - Aleksander Krukowski i jego opinia po lekturze "Jak schudnąć 30 kg":Cytat:
Nadwaga bohatera staje się dla niego dodatkowym wentylem bezpieczeństwa, pretekstem, na który zrzucić można winę za swoje życiowe niepowodzenia, wygodną wymówką (a zarazem pewnie efektem całego szeregu wygodnych wymówek). Masa ciała przejmuje ciężar egzystencji, mityczny Atlas zastępuje atlasy z siłowni.


"Jak schudnąć 30 kg"
Archiwum tytułu
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-17, 14:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 12