Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką książkę kupiliście ostatnio?
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2018-01-11, 13:03   

Deina Eldathiel napisał/a:
Córka Lavransa napisał/a:
O zgrozo, znowu się nie oparłam, i kupiłam:
1. Beksińscy, portret podwójny (za 11,20...? Kto by się oparł...?);
2. Mitologia nordycka Gaimana;
3. Baśnie braci Grimm Pullmana.
I już sobie obiecuję, że nic-nic więcej... :roll:

Gdzie dostałaś Beksińskich za 11,20??

Na chodniku literackim. :-)

A wczoraj kupiłam w antykwariacie na allegro:
1. Dagny Przybyszewska. Zbłąkana gwiazda - E. Kossak (ostatnio chodzi za mną ta Dagny, a o Landisie słyszałam same złe rzeczy);
2. Panny Szymanowskie - Z. Sudolski (nie wiem, co to okładka do mnie przemówiła);
3. Czyż nie dobija się koni? - H. McCoy (uwielbiam ten film);
4. Tranzyt - A. Seghers (autorka, którą pokochałam po jednym polowaniu w bibliotece, przeczytam wszystko, co napisała).

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2018-02-05, 08:30   

Zamówiłam rano "Arystokratkę na koniu". Evžen Boček poprzednimi tomami o losach rodziny Kostków zdobył moje serce i liczę, że tym razem się nie zawiodę.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2018-02-12, 21:10   

https://artrage.pl/bookrage/

Brać, brać, brać.
www.lowking.pl

Julietta 

Wysłany: 2018-02-13, 11:00   

Anatomia skandalu - prawie przeczytana i mogę śmiało polecić. Wreszcie zbrodnia inna niż zaginięcie śmierć... Pytanie - zbrodnia czy niesłuszne oskarżenie. Dobre.

Margen

Wysłany: 2018-03-14, 13:15   

Ostatnio zakupiony został tytuł: "Morderstwo w Orient Expressie". Film był dosyć ciekawy więc byłam ciekawa jak zostało to poprowadzone w książce :)

bookowsky 

Wysłany: 2018-04-12, 12:47   

Cixin Liu "Problem trzech ciał" - sci fi, zaraz w Polsce 3 czesc cyklu, duzo dobrych opinii, wiec nalezy sie zapoznac.
Grzegorz Kapla "Bezdech" - debiut podróznika, ktory zdecydowal sie napisac kryminal. I to mocno osadzony w historii. Wiec jestem bardzo ciekawa, jak to wyszlo.

Kowalewska Kama 
KowalewskaK

Wysłany: 2018-04-13, 12:46   

bookowsky napisał/a:
Cixin Liu "Problem trzech ciał" - sci fi, zaraz w Polsce 3 czesc cyklu, duzo dobrych opinii, wiec nalezy sie zapoznac.
Grzegorz Kapla "Bezdech" - debiut podróznika, ktory zdecydowal sie napisac kryminal. I to mocno osadzony w historii. Wiec jestem bardzo ciekawa, jak to wyszlo.

Też mam "Bezdech" Grzegorza Kapli i jestem bardzo ciekawa- same dobre recenzje plus autentyczna historia- brzmi fajnie. (ale akurat tę książkę dostałam)
Kupiłam: "Jak zawsze" Miłoszewski i "Szpadel" Lize Spit

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2018-04-16, 13:05   

Ostatnio poszalałam strasznie na Kiermaszu Bukinistów Śląskich. Najgorsze, że on trwa do końca października... :shock:
Kupiłam między innymi":
Avery Corman "Kramer kontra Kramer"
Elia Kazan "Dubler"
Stefan Zweig "Balzac"
A jeszcze wcześniej wpadłam do antykwariatu i... jak to mówi mój mąż w perspektywie rychłej przeprowadzki - "I kto to będzie nosił...?!" :mrgreen:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Kowalewska Kama 
KowalewskaK

Wysłany: 2018-04-19, 13:36   

Dodatkowo niedawno w moje ręce wpadły takie pozycje jak :D (tak tak książkoholiczka :) )- "Europa jesienią" Dave Hutchinson (zapowiada się świetnie, wciąga, aaale nei zdradza za dużo na początku) ii "Nie ufaj nikomu" Kathryn Croft (jeszcze nie zaczęłam czytać, brzmi super) oraz coś lżejszego, książka, która bardzo mnie intryguje "Człowiek, który wspina się po drzewach" James Aldred myślę, że to może być mocna dawka inspiracji :)

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2018-04-20, 16:10   

Córka Lavransa napisał/a:
Ostatnio poszalałam strasznie na Kiermaszu Bukinistów Śląskich. Najgorsze, że on trwa do końca października... :shock:
Kupiłam między innymi":
Avery Corman "Kramer kontra Kramer"
Elia Kazan "Dubler"
Stefan Zweig "Balzac"
A jeszcze wcześniej wpadłam do antykwariatu i... jak to mówi mój mąż w perspektywie rychłej przeprowadzki - "I kto to będzie nosił...?!" :mrgreen:

A w każdy czwartek mam autobus do domu o takiej godzinie, że zostaje mi ponad godzina wolnego czasu, a akurat jestem w pobliżu...
www.lowking.pl

bookowsky 

Wysłany: 2018-05-09, 09:34   

Kowalewska Kama napisał/a:
Dodatkowo niedawno w moje ręce wpadły takie pozycje jak :D (tak tak książkoholiczka :) )- "Europa jesienią" Dave Hutchinson (zapowiada się świetnie, wciąga, aaale nei zdradza za dużo na początku) ii "Nie ufaj nikomu" Kathryn Croft (jeszcze nie zaczęłam czytać, brzmi super) oraz coś lżejszego, książka, która bardzo mnie intryguje "Człowiek, który wspina się po drzewach" James Aldred myślę, że to może być mocna dawka inspiracji :)

Czytałam "człowieka, który wspina się..", genialne, polecam :)
Wczoraj kupiłam "Bliznę", biografię Kiediesa z RHCP, po pierwszych stronach widzę, że będzie niezła jazda :D

fifi 

Wysłany: 2018-05-12, 15:56   

"Opowieści miłosne, śmiertelne i tajemnicze" Edgara Allan Poe" i "Człowiek, który wspina się na drzewa" Jamesa Aldreda. Pierwszą książke przez sentyment do autora - Poe genialnie wprowadza w nastrój grozy i absurdu. Drugą, bo zachęcily mnie recenzje. Wiem,że autor to człowiek z pasją, kocha przyrodę i ma absolutnie nieziemską pracę - kręci filmy przyrodnicze, siedząc na najwyższych drzewach świata. Duża dawka adrenaliny ;)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2018-05-15, 23:17   

Dostałam od Szanownego "Kwiaty w pudełku" K. Bednarz i "Kroniki kota podróżnika". Ponadto dla Dziecia "Podręcznik dla poszukiwaczy przygód i piratów", "Matylda nie może zasnąć" i "Matylda bawi się w chowanego", a także "Co wypanda, a co nie wypanda" O. Cieślak.

Lektury Kawoholiczki

Odpowiedz do tematu