Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks - POLTERGEIST - Zrodzony z fantastyki
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-31, 01:49   

Dzisiejszej nocy trzy kolejne recenzje z tego sympatycznego serwisu :) :

1. "Miki i Wielki Kryzys". "Myszkę Miki": "Kawę Zombo" przedstawia Marcin 'Karriari' Martyniuk:Cytat:
Zarysowanie problemu bezrobocia oraz biedy zaglądającej do kieszeni i garnków protagonistów zapewniły opowieści przyzwoite otwarcie. Podobnie pozytywne wrażenia towarzyszyły kolejnym spotkaniem z Kaczorem Donaldem, kiedy to na kartach komiksu dało się wyczuć iście przyjacielską atmosferę. Zawiązanie akcji, czyli wykupywanie posiadłości przez biznesmena sprawnie rozszerzało podjęty na początku problem braku dochodów. Zabrakło jednak szerszego spojrzenia na czasy, w których rozgrywa się komiks.


"Myszka Miki": "Kawa Zombo"
Dotychczasowe przemyślenia

2. "Czarne złoto". Zatytułowany "Pośród cieni" tom pierwszy "Blacksada" recenzuje Balint 'balint' Lengyel:Cytat:
Pośród Cieni to zdecydowanie klasyczny kryminał, chociaż świetnie nawiązujący do filmowego gatunku noir, co w znacznej mierze wynika z osadzenia historii na początku lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku, a więc okresie, kiedy ten właśnie rodzaj sztuki filmowej świętował swoje sukcesy.


"Blacksad" #1: "Pośród cieni"
Poprzednie materiały

3. "Obiektyw zamiast pistoletu". "Favelę w kadrze" omawia "Tiszka":Cytat:
Ludność faweli stanowiła dość zwarty front, stojący przeciwko reszcie Rio de Janeiro, a zwłaszcza policji, którą utożsamiała z przemocą i niesprawiedliwością. Poparciem tego oporu przeciw władzy były sytuacje, które Hora przytacza z własnej biografii – niewyjaśniona śmierć brata, łapanki na ulicach czy aresztowania bez powodu.


"Favela w kadrze"
Rekomenduję się także cofnąć
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-06-22, 09:00, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-02, 10:20   

O "Arktycznych" - drugiej części "Blacksada" napisał również Balint 'balint' Lengyel:Cytat:
Arktyczni są komiksem śmiertelnie poważnym. To niezwykle sugestywna opowieść o nietolerancji oraz demonach rasizmu, raku toczącym spokojną niegdyś dzielnicę. Hiszpański duet w sposób bardzo plastyczny przedstawia historię upadku jednostki ulegającej presji otoczenia oraz staczającej się ku odmętom nienawiści rasowej. Z drugiej strony jest to fascynująca opowieść o zemście i poświęceniu przybliżającym do osiągnięcia celu.


"Blacksad" #2: "Arktyczni"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-10, 15:48   

"Padłeś? Powstań!" - "All-Star Batman" #1: "Mój największy wróg" w recenzji tym razem Joanny 'Shadov' Walczak:Cytat:
Bruce Wayne nie ma prostego życia. Ciągle powracający antagoniści, pragnący pozbawić Batmana głowy, to norma. Jednak tym razem przestępca mający dwie osobowości, zwany Two-Face, łatwo nie odpuszcza.

Cytat:
Jest szybko, efektownie i walecznie. Niestety, z drugiej strony cierpi na tym relacja Bruce'a Wayne'a z Harvey'em Dent'em. Fabularnie trzeba przygotować się raczej na mniej zajmującą opowieść.


"All-Star Batman" #1: "Mój największy wróg"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-15, 10:09   

1. "Baśnie tysiąca i jednej nocy w japońskim wydaniu": "Magi: The Labyrinth of Magic" #4-6 przedstawia Tomasz 'Asthariel' Lisek:Cytat:
Choć wcześniej nie było w żaden sposób źle, to od momentu przeniesienia akcji do Balbadu historia staje się naprawdę interesująca, nawet jeśli miejscami schematyczna. Klisze nie są jednak same w sobie niepożądane, o ile zostaną umiejętnie wykorzystane, a tak się dzieje w tym właśnie przypadku.


"Magi: The Labyrinth of Magic" #4-6
Poprzednie recenzje tomu czwartego, pierwsza recenzja tomu piątego, pierwsza recenzja tomu szóstego

2. "Bez umiaru": "Uncanny X-Force" #1: Sposób na "Apocalypse'a" analizuje Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
Uncanny X-Force #1: Sposób na Apocalypse'a dla miłośników mutantów jest pozycją obowiązkową. Przygody X-Force na ponad dwustu stronach, to dość duża mieszanka przemocy, krwi i czasami bezsensownej walki, podsyconej czarnym humorem Wade'a Wilsona. Jest to zdecydowanie mroczniejsza część historii homo superior, gdzie większość ich działań do chwalebnych nie należy, zwłaszcza w tytułowej opowieści.


"Uncanny X-Force" #1: Sposób na "Apocalypse'a"
Archiwum publikacji

3. "Nowy nie znaczy lepszy": ponownie Joanna 'Shadov' Walczak - na temat "Maszyn zagłady" stanowiących rozpoczęcie "Ligii Sprawiedliwości":Cytat:
Pomimo że emocje członków Ligi dominują w fabule to nie zabrakło, jak przystało na komiks superbohaterski, sporej dawki efektownych walk. Od samego początku wiele się dzieje i z każdym rozdziałem bohaterom coraz ciężej jest walczyć z narastającą mocą przeciwnika. Nie będzie też zaskoczeniem, że taki stan rzeczy utrzymuje odpowiednie napięcie. Wydarzenia się zagęszczają i kumulują, aby zaskoczyć w finale.


"Odrodzenie - Liga Sprawiedliwości" #1: "Maszyny zagłady"
To co już przedstawiałem
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-19, 06:27   

Cztery dni temu Mirosław Skrzydło (a wcześniej oczywiście inni) natomiast w dniu dzisiejszym "Camillo": "Head Lopper" #1: "Wyspa albo Plaga Bestii":Cytat:
Na każdym etapie tej opowieści nie sposób przewidzieć, co wydarzy się na następnych planszach, choć jednocześnie nie ma tu wielkich fabularnych twistów. Nie brakuje za to dworskich intryg, zdrad i podstępów, onirycznych wizji, a także walk, po których spadają kolejne głowy...


"Head Lopper" #1: "Wyspa albo Plaga Bestii"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-24, 17:09   

Cztery najnowsze teksty z "POLTERGEISTU":1. "Brutalność z fabułą" - to tytuł napisanej przez Marcina 'Karriari' Martyniuka recenzji pierwszego tomu "Wolverine'a - Jasona Aarona kolekcji":Cytat:
Przemoc towarzyszy każdej opowieści, lecz mimo to niezwykle trudne byłoby zakwalifikowanie Logana jako postaci negatywnej. Bliżej mu do upadłego, poszukującego sensu swojej egzystencji człowieka, który z jednej strony może nieść pomoc innym, z drugiej zaś kroczy za nim śmierć.


"Wolverine - Jason Aaron kolekcja" #1
Wcześniejsze materiały

2. "Kapryśna Moc Prędkości" - tak o "Flash" #1: "Piorun uderza dwa razy" pisze Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
Dla osób które ze sprinterem nie mają po drodze, wydarzenia przedstawione w "Piorun uderza dwa razy" mogą być nieco zagmatwane. Już na samym wstępie pojawia się postać z innej rzeczywistości, więc bez przynajmniej częściowej znajomości uniwersum ciężko połączyć ten wątek z przeszłością Flasha.


"Flash" #1: "Piorun uderza dwa razy"
To co było do tej pory

3. "Kruszenie pomnika" - na temat "Jupiter's Legacy - Dziedzictwo Jowisza" #1 wypowiada się "Tiszka":Cytat:
Scenarzysta nie bawi się w sentymenty. Obiera niemal do kości mit superbohatera i składa go z powrotem w nowy sposób, pokazując, że trykociarze to także ludzie z czysto ludzkimi problemami: depresja, uzależnienia, niechciane ciąże, pomyłki i śmierć mogą się im przydarzyć tak jak każdemu z nas. Taki heros sprawia na czytelniku nieco przygnębiające wrażenie: trochę szokuje, a trochę kruszy mit boskości licznych supermanów.


"Jupiter's Legacy - Dziedzictwo Jowisza" #1
Dotychczasowe omówienia

4. "Nudny diabeł" - natomiast Balint 'balint' Lengyel wziął na tapet "Światełko" - czyli trzeci tom "Outcasta. Opętania":Cytat:
Wtórność pomysłów można by przełknąć – w końcu trudno w tym temacie o jakieś oryginalne idee – można nawet docenić starania zmierzające do nadania głównemu bohaterowi głębi psychologicznej, jednakże działania sił piekielnych wołają o pomstę do nieba.


"Outcast: Opętanie" #3: "Światełko"
Poprzednie artykuły
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-02, 10:26   

I dzisiaj również cztery :)

1. "Puste pokoje pełne niepokoju" - Marcin 'Karriari' Martyniuk omawia "Zakładnika. Historię ucieczki":Cytat:
Początkowy strach przeradza się w pewność, że po kilkunastu godzinach zostaną wszczęte poszukiwania, zaś uwolnienie André to tylko kwestia paru dób. Z upływem kolejnych dni sytuacja zmienia się diametralnie, a czytelnicy mogą zaobserwować stopniową utratę nadziei zakładnika.


"Zakładnik. Historia ucieczki"
Całkiem pokaźna liczba dotychczasowych publikacji.

2. "Szukając siebie" - "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #1: "Prawo Sinestro" recenzuje Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
Momentami "boli" zauważalna w całej historii zbyt duża dominacja głównego bohatera. Jego przygody zostały wyniesione do rangi "powracającej legendy" – nieustraszony, niezłomny i na tyle potężny, że obawia się go sam władca Żółtych Latarni. To w dużym stopniu sprawiło, że scena finałowa jest dość sentymentalna. Poza tym część bohaterów z tego też powodu, znalazła się w cieniu protagonisty. Wśród nich jest Gay Garden, który mógłby odegrać bardziej podniosłą rolę, sprawiając, że powieść zyskałaby dodatkowy ciekawy wątek.


"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #1: "Prawo Sinestro"
O tym tytule też już sporo było.

3. "Żarty się skończyły" - po raz drugi Joanna 'Shadov' Walczak - z tekstem na temat "Zgniłych jabłek" będących siódmą częścią serii "Chew":Cytat:
Co warto zauważyć, siódmy tom skupia się na przemianie, jaką przechodzi główny bohater pod wpływem ostatnich trudnych wydarzeń. Znany z poprzednich serii spokojny i sprawiedliwy Chu staje się "złym gliną". Ukochane prawo i znienawidzony przełożony schodzą na dalszy plan, a każdą konfrontację czy nowe zadanie traktuje jak walkę.


"Chew" #7: "Zgniłe jabłka"
Czytaj też w nocy oraz wcześniej.

4. "Po drugiej stronie barykady" - na koniec Tomasz 'Asthariel' Lisek o dwóch pierwszych tomach mangi "Tokyo Ghoul:re":Cytat:
Najważniejsze jest jednak to, że opowiadana przez mangakę historia dalej intryguje złożonością, niejednoznacznością i wszechobecnymi tajemnicami. Autor umiejętnie lawiruje też między ponurą tematyką i humorem, akcją i momentami na złapanie oddechu, a także równoczesnym rozwijaniem fabuły i wprowadzaniem nowych postaci.


"Tokyo Ghoul:re" #1 i #2
Pierwsza recenzja tomu drugiego + link do pierwszej recenzji tomu pierwszego.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-09, 11:53   

Następne... cztery! :mrgreen:

1. "Batman i spółka" - Joanna 'Shadov' Walczak omawia "Batmana. Noc ludzi potworów":Cytat:
"Noc ludzi potworów" to bardzo efektowna powieść skupiająca się głównie na walkach, pościgach i emocjach targających Batmanem.

Cytat:
Przygody Batmana w Nocy ludzi potworów przypadną do gustu miłośnikom Gacka, pomimo że szybka i efektowna fabuła przesycona jest emocjonalnymi rozterkami Batmana.


"Batman. Noc ludzi potworów"
Dotychczasowe teksty

2. "Nikt nie chce być anonimowy" - ponownie Joanna 'Shadov' Walczak - z recenzją "Potter's Field: Cmentarza Bezimiennych":Cytat:
Cmentarz Bezimiennych to powieść kryminalna, gdzie wątki poboczne idealnie harmonizują się z główną osią wydarzeń. Scenarzysta nie skupiał się na ukazaniu bardziej zagmatwanych spraw kryminalnych. Wręcz przeciwnie. Z pozoru nierozwiązane przez policję zgony okazują się wyjątkowo proste dla tajemniczego detektywa.


"Potter's Field: Cmentarz Bezimiennych"
To co już publikowałem

3. "Detektyw pojawia się o czasie" - a to tekst o jeszcze nie przedstawianym na forum tytule: "Sherlock Holmes i podróżnicy w czasie" #1: "Wątek". Autorem tej recenzji jest Marcin 'Karriari' Martyniuk:Cytat:
Cordurié od pierwszych chwil stara się przyciągnąć uwagę czytelnika, nie poświęcając zbyt wiele miejsca na ekspozycję, co jest też spowodowane występami paru znajomych twarzy. Już po paru stronach łatwo rozpoznać głównych zainteresowanych intrygą i ich pobudki.


"Sherlock Holmes i podróżnicy w czasie" #1: "Wątek"
Za chwilę będzie wcześniejsza recenzja tej opowieści ;)

4. "Magia to nic wyjątkowego" - na koniec dzisiejszych materiałów z "POLTERGEISTU" "Camillo" z omówieniem pierwszego tomu wydania zbiorczego "Lanfeusta z Troy":Cytat:
Mimo iż komiks adresowany jest raczej do dorosłych (sporo przemocy, erotyka przypominająca mangowy fanserwis), zawiera dużo infantylizmów i uproszczeń, które szybko zaczynają irytować. Fabułą rządzi chaos – bohaterowie ciągle wędrują pod pretekstowym powodem z miejsca na miejsce, ich decyzje są często nielogiczne, a zwroty akcji naciągane lub absurdalne.


"Lanfeust z Troy" #1
To co już było na forum
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-13, 19:21   

Natomiast w dniu dzisiejszym trzy :P :

1. "Wiele twarzy Birmy" - Marcin 'Karriari' Martyniuk recenzuje drugie wydanie "Kronik birmańskich:Cytat:
Narrator ma okazję poznać ludzi z różnych kręgów społecznych. Poza kolegami po fachu nawiązuje znajomości z przebywającymi na placu zabaw matkami, lekarzami czy mnichami, i o każdej grupie społecznej autor ma coś interesującego do powiedzenia. Czytelnik wraz z nim odkrywa kolejne osobliwości egzotycznego kraju, jak chociażby problemy z dostawami prądu, wysoką temperaturą czy wpływem totalitarnej władzy na los zwykłego człowieka.


"Kroniki birmańskie"
Dotychczasowe materiały
Zaległy tekst autorstwa "wkp"

2. "Szybko, nadchodzą!" - tak Joanna 'Shadov' Walczak pisze o "Wiedźmach":Cytat:
Scott Snyder umiejętnie buduje napięcie poprzez dwuznaczne sytuacje, rodzące się wśród bohaterów szaleństwo, tajemnicze osoby, pojawiające się znikąd niczym zjawy. I sprawnie taki stan utrzymuje, sprawiając, że na jednym wdechu pochłania się kolejne strony. Opowieść od początku jest dynamiczna i ani na chwilę nie zwalnia.


"Wiedźmy"
Archiwum tej opowieści graficznej

3. "Relaxowanie się po latach" - natomiast Adam Waśkiewicz przybliża drugą część "Relaxu. Antologii opowieści rysunkowych":Cytat:
Znów dostajemy bardzo zróżnicowany wybór prac – dłuższe historie, prezentowane pierwotnie w odcinkach, przeplatają się z krótszymi formami, poważnym opowieściom towarzyszą humoreski, nierzadko dość rubaszne, a realistycznej kresce – komiksy, w których bohaterowie przypominają raczej karykatury.


"Relax. Antologia opowieści rysunkowych" #2
Cofamy się i owszem ;)
A tutaj zaległy artykuł napisany przez Łukasza Słońskiego.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-17, 12:22   

"Money, money, money" - Marcin 'Karriari' Martyniuk i recenzja "The Black Monday Murders" #1: "Chwała mamonie":Cytat:
Można podziwiać sposób prowadzenia fabuły. Hickman nie ogranicza pola widzenia odbiorcy jedynie do jednego bohatera, serwując całą plejadę postaci. Większość bogaczy łatwo określić jako wypranych z uczuć, zaś luksusy, jakimi się otaczają, stanowią fizyczną manifestację posiadanych pieniędzy i przede wszystkim władzy.


"The Black Monday Murders" #1: "Chwała mamonie"
O ho ho! A nawet jeszcze więcej :P
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-05-13, 08:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-23, 16:57   

1. "Tesla rządzi światem" - o "Dimension W" #1-4 opowiada Tomasz 'Asthariel' Lisek:
Cytat:
O ile pierwsze rozdziały są raczej przeciętne, to autor stosunkowo prędko zaczyna wprowadzać do intrygi coraz więcej wątków, dzięki czemu udaje mu się wzbudzić zainteresowanie tym, co stanie się dalej, na co duży wpływ ma zaskakująco rozsądna kreacja przedstawionej tu rzeczywistości.


"Dimension W" #1-4
Druga wcześniejsza recenzja tomu pierwszego, pierwsza wcześniejsza recenzja tomu pierwszego, wcześniejsze recenzje tomu drugiego, druga wcześniejsza recenzja tomu trzeciego, pierwsza wcześniejsza recenzja tomu trzeciego, druga wcześniejsza recenzja tomu czwartego, pierwsza wcześniejsza recenzja tomu czwartego

2. "Gdzie schowałem pelerynę?" - na temat "Mystery" wypowiada się Marcin 'Karriari' Martyniuk:Cytat:
Autor zastosował nieskomplikowany, acz ciekawy zabieg. Na początku zabawy mamy dostęp do paru lokacji, zaś wraz z awansem na kolejne poziomy bohaterstwa możemy odwiedzić pozostałe miejsca. Dzięki temu “levelowanie” postaci oraz jej zdolności specjalnych to całkiem przyjemne zajęcie. Na przestrzeni całego komiksu trafiło się parę urozmaiceń w postaci zagadek oraz odwołań do superbohaterów znanych szerszej publice...


"Mystery"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-28, 06:43   

Wstaliście już? Jak tak to zachęcam do lektury czterech kolejnych recenzji z tego portalu ;) :

1. "Nie ma litości" - Joanna 'Shadov' Walczak na temat pierwszego tomu "Miasta psów":Cytat:
Klimat, jaki utrzymali Radomski i Rebelka, od pierwszych stron robi piorunujące wrażenie. Grubiańskie komentarze i równie obrzydliwe zachowania bohaterów oraz nieuzasadniona przemoc ciągną się za bohaterami niczym cień. Dobrze skonstruowana, przemyślana opowieść często zaskakuje i pozostawia niedosyt. Całości dopełniają mroczne, tajemnicze i przerażające rysunki, pełne szczegółów i świetnie zarysowanych lokacji.


"Miasto psów" #1
Pierwsza recenzja (na fejsa daję ją dzisiaj ponownie)
Niezamieszczony w stosownym czasie artykuł Przemka Pawełka

2. "W drodze do sanktuarium" - Marcin 'Karriari' Martyniuk i artykuł o "Porze demonów" będącej otwarciem "Władzy":Cytat:
Pora demonów nie pozostawia złudzeń - w cyklu istotną rolę odegra podział społeczeństwa na kasty, gdyż świat zwierząt nie uniknął hierarchizacji. Bynajmniej nie można tego poczytać za wadę, bo dzięki temu wizja Runberga nabiera realizmu. Już teraz scenarzysta jasno daje do zrozumienia, że temat niewolnictwa oraz relacji pomiędzy możnymi a niższymi klasami społecznymi będą napędzały dalszą fabułę.


"Władza" #1: "Pora demonów"
Wczoraj także opublikowałem tekst o tym tomie

3. "Dość kłamstw" - ponownie Joanna 'Shadov' Walczak. Z recenzją "Kłamstw" czyli pierwszego tomu "Wonder Woman":Cytat:
Początkowa przysługa jaką Diana zobowiązuje się wykonać dla dawnej znajomej, okazuje się świetnym łącznikiem pomiędzy powracającą relacją amazonki i wyszkolonego żołnierza. Ci, co przygody Wonder Woman znają, zapewne wiedzą, że chodzi o Steve’a Trevora, pierwszego mężczyznę, jakiego miała okazję poznać amazonka.


"Wonder Woman" #1: "Kłamstwa"
Poprzednie omówienia

4. "Papierowa historyjka" - oraz Balint 'balint' Lengyel o drugim tomie "Paper Girls":Cytat:
Należy zadać jedno kluczowe pytanie: co oferują doręczycielki gazet po przenosinach do współczesności? Tak naprawdę bardzo niewiele. Fabuła koncentruje się na "tu i teraz" tracąc z pola widzenia całość. Kulisy inwazji przybyszów z przyszłości jak pozostawały spowite mgłą tajemnicy, tak też pozostają zagadką, zaś szereg potencjalnie ciekawych pomysłów, dotyczących podróży w czasie, pozostaje ledwie zasygnalizowanych.


"Paper Girls" #2
Archiwalia tomu
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-31, 14:31   

1. "Ciężkie życie Charliego" - to tytuł recenzji "Fistaszków zebranych 1983 - 1984" którą napisał "Camillo":Cytat:
Humor twórcy Fistaszków, Charlesa M. Schulza, jest bardzo specyficzny. Choć komiks tworzony był na przestrzeni aż pół wieku (1950 - 2000), autor nigdy nie nawiązywał do aktualnych wydarzeń społecznych czy politycznych, z których wielu humorystycznych twórców czerpie tematy do żartów. Schulz zawsze koncentrował się na słabościach stworzonych przez siebie postaci, często łącząc je ze zmieniającymi się porami roku, nadchodzącymi świętami i problemami, jakie te okoliczności mogą sprawić.


"Fistaszki zebrane 1983-1984"
To czwarty tekst o tej części.

2. "Czas leczy rany" - to z kolei tytuł napisanego przez Joannę 'Shadov' Walczak artykułu o "Spider-Manie i Czarnej Kotce" #1: "Złu, które ludzie czynią":Cytat:
Największym atutem powieści jest jej tempo. Smith dodaje coraz to nowe poszlaki i wątki, przez co sprawa tajemniczego dilera narkotyków z każdym rozdziałem robi się coraz bardziej niebezpieczna dla protagonistów. Spider-Man i Czarna Kotka, chcąc rozwikłać zagadkę śmierci dwójki przyjaciół, wpadają na trop ludzi niebezpiecznych, którzy przed osiągnięciem celu nie cofną się przed niczym, zwłaszcza że dysponują środkami i umiejętnościami leżącymi poza zasięgiem zwykłego człowieka.


"Spider-Man i Czarna Kotka" #1: "Zło, które ludzie czynią"
A to dziesiąty o tym tomie.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-06-01, 12:33, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-03, 09:33   

1. "W krainie spisków i banałów" - "Millennium. Saga" #02: "Nowi spartiaci" recenzuje "Balint 'balint' Lengyel":Cytat:
Podobnie jak to miało miejsce poprzednio, recenzowany komiks jest dziełem wybitnie zaangażowanym społeczno-politycznie, czego nie należy rozpatrywać w negatywnych kategoriach.


"Millennium. Saga" #02: "Nowi spartiaci"
To trzecia recenzja drugiego tomu.

2. "Nie takie hrabstwo straszne" - "Hrabstwo Harrow" #3: "Węże" analizuje Marcin 'Karriari' Martyniuk:Cytat:
Plaga węży miewa dobre momenty i ukazanie lokalnego społeczeństwa należy zaliczyć na plus, tyle że komiks jednocześnie dłuży się niemiłosiernie.


"Hrabstwo Harrow" #3: "Węże"
Dotychczasowe recenzje
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15490
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-08, 17:51   

"A kto umarł, ten nie żyje..." - "Śmierć Wolverine'a" wziął na tapet także Adam Waśkiewicz:Cytat:
Eliminacja potencjalnych zabójców to tylko jeden z celów Logana. Drugim jest dotarcie do zleceniodawcy pragnącego dostać go żywcem w swoje ręce. Trudno zarzucić bohaterowi nadmiar finezji, ale jego plan okazuje się zaskakująco skuteczny, prowadząc Wolverine'a przez Madripoor i Japonię do miejsca, które dla życiorysu Broni X ma wręcz przełomowe znaczenie.


"Śmierć Wolverine'a"

"Macie jakieś kryształy mocy?" - nie przedstawianych dotychczas u nas "Technomagów" omówił natomiast Marcin 'Karriari' Martyniuk:Cytat:
Gracz wciela się w chłopaka lub dziewczynę, przy czym oprócz kwestii wizualnych obie postacie cechują inne wartości Charyzmy, Technologii i Magii. Podobnie jak w innych pozycjach FoxGames, tak i w Technomagach w wypełnieniu misji - poza wyżej wymienionymi współczynnikami - pomogą znalezione po drodze przedmioty, ale na tym nie koniec.


"Technomagowie"
A tutaj wcześniejsza recenzja + materiał video.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12