Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2018-01-25, 14:24   

I jeszcze cztery artykuły o tytułach już przedstawianych (albo i nie) - ale zawsze fajnie dowiedzieć się czegoś nowego - dzięki serdeczne :-D

1. "Bajka na końcu świata" #2: "Opuszczony dom":

Cytat:
To nadal komiks dla najmłodszych, ale daje czytelnikowi o wiele bardziej do myślenia. Do tego tym razem to psinka jest na pierwszym planie, a jej towarzyszka imieniem Weronika, niemal przesypia, choć nie z własnej woli, całą opowieść.

"Bajka na końcu świata" #2: "Opuszczony dom"
Poprzednie omówienia

2. "Lady S" #2: "Na zdrowie, Suzie!":

Cytat:
Nasza bohaterka została, wbrew swej woli, wplątana w polityczne rozgrywki szpiegów. Każda ze stron chce położyć łapę na tajnym dossier tureckiego wywiadu, mającego zawierać informacje o sprzedaży broni jądrowej terrorystom. Laur jest zatem znaczny, bo ten kto będzie posiadał owe dokumenty, może rozdawać karty.

"Lady S" #2: "Na zdrowie, Suzie!"
Artykuły, których nie było albo nie mogę ich odnaleźć:
Krzysztofa Tymczyńskiego, Dominika Szcześniaka, Mirosława Skrzydło, Marcina Andrysa, Marcina 'Edgara Allana' Waincetela, Macieja Gierszewskiego, Pawła Ciołkiewicza i Tomasza Miecznikowskiego.
Na facebooka daję dzisiaj wszystko.

3. "Lucky Luke" #80: "Ziemia obiecana":

Cytat:
Dużo mamy tutaj też nawiązań do wielu żydowskich przywar, odnoszących się głównie do żydów aszkenazyjskich, czyli tych pochodzących z Europy Środkowo-Wschodniej. Zatem wiele razy usłyszymy, że ta czy inna sławna osoba jest żydem, jak to żydzi wynaleźli to czy tamto, albo co wywodzi się z ich wielowiekowej tradycji.

"Lucky Luke" #80: "Ziemia obiecana"
Materiał audio, dotychczasowe recenzje

4. "Saga" #3:

Cytat:
W tym albumie pojawia się zupełnie nowy wątek - dziennikarze. W zasadzie to dwaj reporterzy typowego brukowca, bo żadna duża stacja telewizyjna, nie chce wierzyć w plotki o parze odszczepieńców, którzy wzięli ślub i mają dziecko.

"Saga" #3
Artykuły, których nie było albo nie mogę ich odnaleźć:
Karola Susa, Marcina Waincetela, Pawła Deptucha, Dariusza Stańczyka i Jerzego Łanuszewskiego.
Na facebooka daję dzisiaj wszystko.

jacek 

Wysłany: 2018-01-27, 21:56   

"Comics Report" #2: "Jam jest Legion":

"Jam jest Legion":

Cytat:
Na pierwszy rzut oka całość prezentuje się przecudnie. Widać też, po przekartkowaniu, że nie bez powodu jest tutaj znaczek "Tylko dla dorosłych". Są brutalne sceny, dużo fragmentów związane z okultyzmem oraz nazizmem, a jak wiemy te tematy są z sobą ściśle powiązane, a z całości bije mrok.

Wcześniejsze recenzje "Jam jest Legion"

"Legion - Kroniki":

Cytat:
"Kroniki" składają się z czterech, niezależnych historii, każda osadzona w innej epoce i opisująca losy innego bohatera. Łączy je jednak jeden, wspólny mianownik - łaknienie krwi.

Wcześniejsze recenzje "Legion - Kroniki"

"Comics Report" #2: "Jam jest Legion"

Dziękujemy Arturze :-D

jacek 

Wysłany: 2018-01-28, 10:54   

A dzisiejszego dnia Artur nadesłał - - artykuł o drugim tomie mangi "Requiem Króla Róż:

Cytat:
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to jak ewoluowała postać Ryszarda. Z osoby, której współczułem, bo był zamknięty w sobie i słaby, finalnie stał się czymś odrażającym. W pewnym stopniu sam sprowadził na siebie ten los, bo zachęcał ojca do wojny i walki o koronę.

"Requiem Króla Róż" #2
Recenzja napisana przez Krzysztofa Lewandowskiego
Niezamieszczona przeze mnie wtedy gdy było trzeba recenzja autorstwa "tamakary"

jacek 

Wysłany: 2018-01-29, 08:57   

"Terror":

Cytat:
Zacznijmy mój trochę przydługi wywód, od elementu, który mnie najbardziej drażnił. Słynnego Wielkiego Niebieskiego Diamentu, skradzionego w 1792 roku podczas grabieży upaństwowionych zbiorów królewskich. Jego temat przewija się ciągle w komiksie, ale praktycznie robi za element dekoracyjny. Główna bohaterka, za czasów gdy prowadziła muzeum figur woskowych w Paryżu, co jest zgodne z prawdą historyczną, wykonała na jego potrzeby replikę klejnotów koronnych Ludwika XVI. Posądzono ją wtedy o ukrywanie pośród falsyfikatów, prawdziwego diamentu, czego nigdy jednak nie udowodniono.

"Terror"
Pierwszy materiał + dodatkowe informacje

Dziękujemy oczywiście :-D

jacek 

Wysłany: 2018-01-29, 21:37   

"Comics Report" #3: "Obiecanki, Anastazja, Binio Bill, Bośniacki płaski pies":

Cytat:
Dziś spojrzymy na cztery albumy od Kultury Gniewu. Trzy z nich to nowości wydawnicze, natomiast czwarty, wpadł w moje ręce jeszcze w grudniu zeszłego roku, ale przez nawał pracy, zszedł na dalszy plan.

"Comics Report" #3: "Obiecanki, Anastazja, Binio Bill, Bośniacki płaski pies"
"Obiecanki" gościły już na forum, "Anastazja" też, "Binio Bill" #2: "Rio Klawo" również, "Bośniacki płaski pies" nie.

Podziękowania serdeczne :-D
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-02-23, 06:53, w całości zmieniany 3 razy  

jacek 

Wysłany: 2018-01-30, 22:37   

"Comics Report" #4: "Zakupy od Taurusa":

Cytat:
Dziś rzucimy okiem na dwie serie, gdzie przy jednej krążyłem już od jakiegoś czasu, a drugą chwyciłem mocno w ciemno.

"Comics Report" #4: "Zakupy od Taurusa"

Dzięki :-D

jacek 

Wysłany: 2018-01-31, 12:13   

Artur Tojza właśnie podrzucił artykuł o - uwaga - zatytułowanym "Ojczyzna" dziewiątym tomie "Y: Ostatniego z mężczyzn". Tom ten wchodzi w skład wydanego u nas zbiorczego tomu piątego (i taką publikuję okładkę) ale Artur napisał, że każdy tom warto omówić z osobna:

Cytat:
Brzmi to trochę dramatyczne, jednak "Ojczyzna" w wielu miejscach potrafi zaskoczyć. Sam finał tego tomu jest ciekawy, ale to co się dzieje podczas głównej części, kilka razy wprawiło mnie w osłupienie.

"Y: Ostatni z mężczyzn" #9

:brawo: Artur :)

Zaś tu to co prezentowałem do tej pory na temat piątego tomu zbiorczego.

jacek 

Wysłany: 2018-02-01, 00:15   

Dzisiejszej - bo już dzisiaj :P nocy Artur nadesłał z kolei recenzję noszącego tytuł "Dlaczego i czemuż to?" tomu dziesiątego "Y: Ostatniego z mężczyzn". Tom ten jako drugi wchodzi w skład wydanego u nas zbiorczego tomu piątego (dlatego taką publikuję okładkę):

Cytat:
Tom ten bezwzględnie kończy wszystkie wątki, jakie dotąd zostały poruszone w tej serii. Nie ma żadnych niedopowiedzeń, żadnych nadziei na lepsze jutro, czy furtki do kontynuacji. Przygody ostatniego z mężczyzn na ziemi, Yoricka Browna, który czystym przypadkiem przeżył zagładę swego rodzaju, docierają do finiszu.

"Y: Ostatni z mężczyzn" #10

Dziękujemy Arturze :)
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-02-19, 10:34, w całości zmieniany 2 razy  

jacek 

Wysłany: 2018-02-01, 10:30   

Długo nie trzeba było czekać na następny materiał - ten jest omówieniem czwartego tomu "Sagi" :-D :

Cytat:
Czwarty album daje czytelnikom niezłego kopa. Dramat wojny zostaje tutaj ukazany z zupełnie innej perspektywy. Oto człowiek, a w zasadzie robot, który nie mając już nic, wywraca cały porządek rzeczy do góry nogami.

"Saga" #4
A tutaj wcześniejsze recenzje - nie wiem czy były czy nie na forum (cholernie trudno jest coś znaleźć mając zamiast podtytułu tylko numer pozycji) - zatem linkuję pod zamieszczonym właśnie artykułem i tak też wrzucam na fejsa:
Piszą: Jerzy Łanuszewski, Mirosław Skrzydło, Marcin Waincetel i Paweł Deptuch.

jacek 

Wysłany: 2018-02-02, 04:51   

"Comics Report" #5: "Styczniowe nowości od Egmontu":

Cytat:
Patrząc pod kątem grudnia, wiem to trochę nie uczciwe, to w styczniu Egmont zadziałał dość skromnie. Wydał jednak kilka ciekawych, przynajmniej dla mnie, pozycji, które trafiły w moje ręce. Dziś rzucimy sobie na nie okiem, zajrzymy o czym opowiadają i powiem wam o moich oczekiwaniach względem nich.

"Comics Report" #5: "Styczniowe nowości od Egmontu"
O "Spider-Manie i Czarnej Kotce" #1 już było, o "Smerfie Dzikusie" również, o "Millennium Saga #2/3: "Nowi Spartiaci - nie, o "Lone Sloane" #2 - nie.

Super!

jacek 

Wysłany: 2018-02-03, 10:47   

"Lady S" tom 3: "59° szerokości północnej":

Cytat:
Olbrzymim plusem, przynajmniej w moich oczach, jest sam pomysł na wątek szpiegowski. Nie zdradzając kluczowych elementów, powiem tylko, że naprawdę trudno jest rozwiązać tą zagadkę. Teoretycznie wszystko wiemy, z drugiej zaś strony co chwila otrzymujemy inne informacje. Problemem jest również udowodnienie winy komukolwiek. W tym momencie czytelnik jest postawiony dokładnie w tej samej pozycji co postacie w komiksie, prowadzące śledztwo.

"Lady S" tom 3: "59° szerokości północnej"

Serdeczne podziękowania :-D

Pierwsza recenzja, artykuły nieopublikowane przeze mnie gdy był na to odpowiedni czas: Marcina Waincetela, Marcina Andrysa i Pawła Ciołkiewicza.

jacek 

Wysłany: 2018-02-04, 07:28   

"Comics Report" #6: "Dekalog, Krew Tchórzy":

Cytat:
Dwa tytuły od Scream Comics, które nabyłem jakiś czas temu.

"Comics Report" #6: "Dekalog, Krew Tchórzy"

Dla przypomnienia wcześniejsze recenzje tych tytułów:

"Dekalog" #1-2: "Rękopis. Fatwa", "Dekalog" #3-4: "Meteor. Przysięga"
"Krew tchórzy" #1: "Zemsta Jamy", "Krew tchórzy" #2: "Rzeźnik"

Dziękujemy Artur :-D

:brawo:

jacek 

Wysłany: 2018-02-04, 11:44   

I jeszcze artykuł na temat "Nitrogliceryny" - 57 zeszytu o "Lucky Luke'u":

Cytat:
Historia dotyczy budowy trasy kolejowej, mającej połączyć oba wybrzeża USA.

Cytat:
Trzeba przyznać, że w tym odcinku gagów jest bez liku. Zarówno słownych, jak i sytuacyjnych, które świetnie zostały z sobą połączone.

"Lucky Luke" #57: "Nitrogliceryna"
To trzeci tekst o tym zeszycie.

:mrgreen:

jacek 

Wysłany: 2018-02-06, 07:35   

"Comics Report" #7: "Trzeci Testament, Amerykański wampir":

Cytat:
Te komiksy nabyłem w grudniu zeszłego roku, ale po dziś dzień nie miałem czasu, aby do nich zasiąść.

"Comics Report" #7: "Trzeci Testament, Amerykański wampir"

Serie te gościły na forum ale tutaj można znaleźć przykładowe recenzje poszczególnych tomów:
"Trzeci Testament" #1, "Trzeci Testament" #2, "Trzeci Testament" #3, czwartego nie ma.
"Amerykański Wampir" #01, "Amerykański Wampir" #02, "Amerykański Wampir" #03, "Amerykański Wampir" #04, "Amerykański Wampir" #05, "Amerykański Wampir" #06, "Amerykański Wampir" #07, "Amerykański Wampir" #08

Serdeczne podziękowania dla Artura! :-D
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-02-17, 10:17, w całości zmieniany 2 razy  

jacek 

Wysłany: 2018-02-06, 08:47   

I jeszcze recenzja "Kriss de Valnor" #5: "Czerwona jak Raheborg"!:

Cytat:
W tym albumie ma rozegrać się wielka bitwa, która zadecyduje o tym, czy ludy wikingów przetrwają wraz z swoją kulturą. Scenariusz jest tak przewidywalny, że bez czytania albumu wiemy jak potoczy się fabuła i całość się skończy. Co gorsza ilość dziur w scenariuszu razi po oczach, a skakanie od sceny do sceny frustruje i zwyczajnie męczy. Rozumiem, że całość miała być dynamiczna, ale są pewne granice.

"Kriss de Valnor" #5: "Czerwona jak Raheborg"

A poniżej teksty, które nie zostały na forum opublikowane gdy była na to pora:
Marcina Andrysa, Marcina Kamińskiego, Jakuba Sytego, Macieja Gierszewskiego i Sebastiana Chosińskiego

Odpowiedz do tematu