Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Szuflada.net - komiksy
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-11-03, 12:08   

"Uciec z piekła". Również Paweł Panic napisał o "Faksie z Sarajewa":Cytat:
Dzieło Kuberta powstało na podstawie faksów, które otrzymywał on od swojego przyjaciela, uwięzionego wraz z rodziną w Sarajewie w latach 1992–1993. Właśnie ów przyjaciel, Ervin Rustemagić, jest głównym bohaterem komiksu.


"Faks z Sarajewa"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-11-17, 11:45   

Trzy najnowsze recenzje autorstwa Karola Susa:

1. "Powrót do świata Morfołaków" - ta o "Morfołakach: Nowym Testamencie":Cytat:
Skrodzki zabiera czytelnika w fantastyczną podróż w miejsca, gdzie krzyżują się świat realny z marzeniami sennymi. To właśnie sen wydaje się stanowić motyw przewodni albumu i autorzy poświęcają mu sporo uwagi. W komiksie nie zabraknie także i innych motywów, niektórych poważnych (autorzy pytają chociażby o wiarę czy człowieczeństwo), innych mniej.


"Morfołaki: Nowy Testament"
Czytaj także tutaj
Wywiad z autorem

2. "Pokolenie, któremu wszystko przychodzi zbyt łatwo" - ta o "Maniaku miłości. Wyznaniach seryjnego randkowicza":Cytat:
Bohater kryjący się pod imieniem K jest trzydziestoletnim twórcą animacji w jednym z nowojorskich studiów. Artysta cierpi po nieudanym związku, przez co coraz bardziej pogrąża się w depresji. Zirytowany tym stanem rzeczy współlokator sięga po ostatnią deskę ratunku. Zakłada kumplowi konto na popularnym serwisie randkowym i wprowadza go w tajniki internetowego flirtu.


"Maniak miłości. Wyznania seryjnego randkowicza"
To nie pierwszy materiał o tym tytule

3. I jeszcze recenzja komiksu "Corto Maltese" #3: "Zawsze trochę dalej":Cytat:
Corto, po wyspach Polinezji i Karaibach, trafia w sam środek amazońskiej dżungli, gdzie ponownie przeżyje wiele zaskakujących przygód. Legendarne miasto Eldorado, pradawne rytuały voodoo czy kolonialna polityka państw Europy i Stanów Zjednoczonych dają autorowi niezliczone punkty wyjścia do kolejnych perypetii głównego bohatera.


"Corto Maltese" #3: "Zawsze trochę dalej"
Czytaj również wcześniej
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-24, 14:31   

Cztery najnowsze artykuły:

1. "Dobrze zrobiony produkcyjniak" - Łukasz Muniowski recenzuje tom pierwszy "Wolverine: Trzy miesiące do śmierci":Cytat:
Samo założenie historii jest bardzo obiecujące. Wolverine, którego jedyną moc stanowi umiejętność szybkiej regeneracji, traci ją i staje się zwykłym śmiertelnikiem. Czy taki Wolverine ma jakąkolwiek wartość? Cóż, jak się okazuje, strata mocy bardzo rzutuje również na jego samoocenę. To nie jest Logan, jakiego znamy z innych komiksów. Ma wątpliwości, waha się, zastanawia, a przede wszystkim ucieka przed odpowiedzialnością.


"Wolverine. Trzy miesiące do śmierci" #01
Daleko nie trzeba się cofać ;)

2. "Zwierzęta, seks i mitologia" - również Łukasz Muniowski - teraz na temat "Przebudzenia" czyli początku opowieści o "Wbrew naturze":Cytat:
Celem życia obywateli jest reprodukcja, dlatego podatki dla singli stale rosną. Ta mroczna, acz nakreślona wesołą kreską wizja to przerysowana ilustracja prorodzinnych dążeń konserwatywnych rządów w niektórych krajach.


"Wbrew Naturze" #1: "Przebudzenie"
Poprzednie omówienia

3. "Tymka przygód kilka" - a teraz Karol Sus - o trzeciej części przygód "Tymka i Mistrza":Cytat:
Perypetie maga i jego ucznia to nie tylko zabawny i wciągający komiks, ale przede wszystkim jeden z ważniejszych współczesnych polskich komiksów prasowych, który w dodatku wciąż podoba się dzieciakom. Tym bardziej cieszy wyjątkowe, przygotowane z dbałością o najdrobniejszy szczegół wydanie.


"Tymek i Mistrz" #3
Oczywiście warto porównać z tym co już zamieszczałem.

4. "100 dni człowieka zniewolonego" - po raz drugi Karol Sus - z artykułem o "Zakładniku. Historii ucieczki":Cytat:
Inspiracją do narysowania tego komiksu była prawdziwa historia Chistophe’a André, porwanego w 1997 roku na Kaukazie, gdzie odbywał swoją pierwszą misję w organizacji pozarządowej. Christophe w niewoli spędził ponad sto dni, ostatecznie uciekł i dzięki pomocy miejscowych, a następnie członków misji wrócił do najbliższych.


"Zakładnik. Historia ucieczki"
To także nie nowy tytuł na forum.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-09, 15:49   

I dzisiaj też cztery... ale już tegoroczne :mrgreen: :

1. "Jest źle, będzie gorzej" - o "Maszynach zagłady" pisze tym razem Aleksander Krukowski:Cytat:
Struktura komiksu opiera się na schemacie eskalacji zagrożenia. Sytuacja wydaje się kiepska, ale za kilka stron będzie jeszcze gorsza. Mało tego, każde zwycięstwo okazuje się jedynie pozornym sukcesem, wpędzającym w większe kłopoty. Między nimi nie ma żadnej ciekawszej intrygi, podobnie relacje bohaterów wydają się drętwe.


"Odrodzenie - Liga Sprawiedliwości" #1: "Maszyny zagłady"

2. "Zjazd rodzinny" - także Aleksander Krukowski - na temat również już znanego tytułu "Grzech pierworodny" #02: "Thor i Loki - Dziesiąty świat":Cytat:
"Original Sin - Grzech pierworodny: Thor i Loki. Dziesiąty świat" wywołuje mieszane wrażenia. Jego graficzne pomieszanie odpowiada w pewnym sensie nierównomiernie budowanym postaciom. Wizualna uczta skrywa stosunkowo słabo poprowadzoną historię.


"Grzech pierworodny" #02: "Thor i Loki - Dziesiąty świat"

3. "Giganci i geniusze" - po raz trzeci w dniu dzisiejszym Aleksander Krukowski - z recenzją też już prezentowanego albumu "Grzech pierworodny" #03: "Hulk kontra Iron Man":Cytat:
Hulk kontra Iron Man nie jest typową rozwałką, mimo tego, że ścierają się w nim dwaj giganci - siły i intelektu. Jest zręcznie skonstruowanym, choć krótkim, komiksem, w którym wszyscy próbują poznać prawdę: i Banner (choć przekonanie o tym, że już ją poznał, nieco go zaślepia), i Stark, i - rzecz jasna - czytelnik.


"Grzech pierworodny" #03: "Hulk kontra Iron Man"

4. "Idzie nowe!" - a na koniec Karol Sus, który mierzy się z zatytułowanym "Nowe pokolenie twórców komiksowych" 24 tomem "Zeszytów Komiksowych":Cytat:
Zdecydowanie zabrakło tu spięcia tematu jakąś spójną klamrą, która przynajmniej zasugerowałaby kierunek, w jakim powinny pójść opracowania na temat nowych trendów w polskim komiksie. Zamiast tego czytelnik otrzymuje jedynie zbiór ogólników, gdzie główną wytyczną granicy pomiędzy "starymi" a "młodymi" wydaje się wyłącznie PESEL.


"Zeszyty Komiksowe" #24: "Nowe pokolenie twórców komiksowych"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-13, 10:26   

"Różne odcienie zieleni" - Aleksander Krukowski i recenzja komiksu "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #1: "Prawo Sinestro":Cytat:
Fabuła Prawa Sinestro nie jest skomplikowana. O większości kontekstowych wydarzeń dowiadujemy się ze wspomnień bohaterów, natomiast przed naszymi oczyma rozgrywa się potyczka Jordana i Sinestro oraz długa droga do niej. Mamy kilka wątków pobocznych (losy pozostałych członków Korpusu, bunt córki Sinestro, przemiana Hala), ale ich rozwinięcie i rozwiązanie to kwestia kolejnych numerów. Przez to album wydaje się trochę przegadany – więcej akcji pojawia się w dialogach niż w aktualnych wydarzeniach.


"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #1: "Prawo Sinestro"
To co już publikowałem
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-21, 15:39   

"Lubcie mnie, jestem taka fajna!" I od razu następny materiał będący recenzją zatytułowanego"Cała w czerni, bieli i czerwieni" szóstego tomu "Harley Quinn". Autorem tego jest Łukasz Muniowski:Cytat:
Conner i Palmiotti świetnie się bawią, pisząc o Harley, ale widać, że narzucona przez wymogi amerykańskiego rynku regularność szkodzi ich kreatywności. Dlatego chociaż Harley jako bohaterki nie da się nie lubić, lektura komiksów o niej może być frustrującym doświadczeniem.


"Harley Quinn" #6: "Cała w czerni, bieli i czerwieni"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-09, 16:11   

"Układ z diabłem" - Łukasz Muniowski omawia... pierwszą część "Zabij albo zgiń" :-D :Cytat:
Chociaż wymierzanie sprawiedliwości w wolnym czasie, jako zajęcie z potrzeby serca, brzmi obiecująco, gdy staje się koniecznością – jak każda praca – nie jest już takie fajne. To trochę tak jak z narkotykami, brane dla zabawy są całkiem przyjemne, ale kiedy świat bez nich wydaje się nie do zniesienia i są niezbędne, żeby przetrwać kolejny dzień, cóż – zabawa się kończy. Tak słyszałem.


"Zabij albo zgiń" #1
To... osiemnasta (+ audycja) recenzja tego albumu. :shock:
A gdzie tam - co ja wygaduję - tutaj jeszcze dwie nieopublikowane w stosownych chwilach: Marka Adamkiewicza i Karoliny Sypniewskiej
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-03-21, 08:17, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-02-18, 12:50   

1. "Ukarzę cię w imieniu księżyca" - Aldona Kobus omawia "Moon Knight" #1: "Z martwych":Cytat:
Zaprezentowane w tomie zeszyty przedstawiają sześć historii, z których każda stanowi zamkniętą całość. Nie są bezpośrednio powiązane, ale ze sobą korespondują, ponieważ każda z nich stanowi fragment odpowiedzi na pytanie, co się właściwie stało z Moon Knightem, czy też kim ma być ten bohater. Nie wszystkie mają nadnaturalne podłoże. Czasami Moon Knight po prostu musi dać komuś w mordę.


"Moon Knight" #1: "Z martwych"
Poprzednie recenzje + dodatkowe informacje

2. "W cieniu" - Aleksander Krukowski przedstawia "Nightwing" #1: "Lepszy niż Batman":Cytat:
Historia Seeleya jest ciekawa, odsyła nas częstokroć do przeszłości Graysona i ujawnia trochę nowych, choć niewiele znaczących faktów. Przede wszystkim jednak pozwala poznać Nightwinga jako sympatycznego i pełnego humoru bohatera.


"Nightwing" #1: "Lepszy niż Batman"
To co już prezentowałem

3. "Złota klatka" - Karol Sus recenzuje "Ikara":Cytat:
Komiks Moebiusa i Taniguchiego podchodzi do archetypu Ikara z zupełnie innej strony. Główny bohater, wychowany w odosobnieniu, nie zna pojęcia wolności (która jest motywacją działania mitycznych Dedala i Ikara) czy miłości, a jego jedynym sposobem poznawania świata zewnętrznego są opowieści jednej z pracownic laboratorium. Czy Ikar jest więc w stanie szukać wolności?


"Ikar"
A tutaj zaległe recenzje - piszą: C.Serafin, Marcin Andrys, Maciej Kowalski i Jakub Syty.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-11, 22:42   

Czas na nocne lektury - proponuję cztery najnowsze teksty z tego serwisu :) :

1. "Poddaję się. To nie ma sensu." - Łukasz Muniowski o "Harley Quinn" #1: "Umrzeć ze śmiechem":Cytat:
Pierwszy tom (nie)zresetowanych przygód Harley Quinn najlepiej obrazuje problemy związane z oceną tej serii. Otwierający go "Poronieńcy" są przykładem tego, jak zabawne, ciekawe i dobrze napisane mogą być opowieści o byłej pomocniczce Jokera. Natomiast kończąca "Punkówa pod przykrywką" dostarcza jedynie powodów do westchnięć i rozczarowań.


"Harley Quinn" #1: "Umrzeć ze śmiechem"
To trzecia recenzja tego tytułu.

2. "Rozsupłując pętlę czasu" - Paweł Panic na temat "Cyann" #3: "Korytarze Międzyczasu. Łagodne świty Aldalaranna":Cytat:
Główną wadę omawianego albumu stanowi to, że podstawowym zadaniem zawartych w nim historii jest domknięcie cyklu, który domknięcia nie wymagał. Burgeon zrobiłby lepiej, gdyby podążył sprawdzonym tropem i skupił się na prezentacji nowych planet, wraz z ich ekosystemami i zależnościami społecznymi.


"Cyann" #3: "Korytarze Międzyczasu. Łagodne świty Aldalaranna"
Pierwsze trzy teksty

3. "Oswoić dresiarza" – recenzja tytułu "Tam, gdzie rosły mirabelki". Pisze Karol Sus:Cytat:
Każdy dzień jest łudząco podobny do poprzedniego, rytm życia odmierzany kolejnymi browarami to chleb powszedni Siwego i jego kompanów. Do czasu. Słodko-gorzka opowieść Mazura ma bowiem drugie dno.


"Tam, gdzie rosły mirabelki"
Archiwum tytułu

4. "Starając się zrozumieć Amerykę" - o "MAD" #2: "MAD o superbohaterach" opowiada Kamil Jan Żółkiewicz:Cytat:
Wiele osób może nie zrozumieć MAD-a, ponieważ odwołuje się on do kultury amerykańskiej. Pomimo globalizacji żart może być nieczytelny dla odbiorców spoza Ameryki. Przez to magazyn traci uniwersalność.


"MAD" #2: "MAD o superbohaterach"
To co publikowałem dotychczas
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-21, 19:17   

"Muzyczny kącik hobbystyczny" - i od razu zaległa recenzja "Najgorszego komiksu roku". Tą napisał Karol Sus:Cytat:
Głównym bohaterem jest oczywiście sam autor, ale przedstawia siebie w tylu nieoczywistych wcieleniach i dziwnych sytuacjach, że momentami tracimy pewność co do tożsamości postaci, której właśnie towarzyszymy. Natłok słów i chaotyczne kadrowanie nie wpływają pozytywnie na próby połapania się, o co tutaj chodzi.


"Najgorszy komiks roku"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-03-29, 18:43   

"Kiedy nostalgia przegrywa z rzeczywistością" - recenzja komiksu "Spider-Man 2099" #1: "Nie z tego czasu" - pisze Paweł Panic:Cytat:
Na początek dostajemy standardową potyczkę z nowym przeciwnikiem, podczas której scenarzysta sili się na humorystyczne dialogi. Następnie fragment obyczajowy, w którym główne skrzypce grają dwie kobiety: dopiero co poznana sąsiadka i despotyczna szefowa naszego bohatera. Wyraziste postacie kobiece dają nadzieję na ciekawe poprowadzenie ich wątków w przyszłości.


"Spider-Man 2099" #1: "Nie z tego czasu"
Vide też uprzednio
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-04-19, 07:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-04-12, 15:16   

Trzy najnowsze komiksowe recenzje z "Szuflady":

1. "Zbyt idealny, by przekonywać" - ta jest o "Odrodzeniu - Aquaman" #2: "Nadpływa Czarna Manta" - a pisze Łukasz Muniowski:Cytat:
To materiał na konkretny film akcji, gdzie ciągle coś się dzieje, a spisek goni spisek. Problemy pojawiają się, kiedy szukamy czegoś więcej, drugiego dna.


"Odrodzenie - Aquaman" #2: "Nadpływa Czarna Manta"
To trzecia recenzja drugiego tomu.

2. "Emocjonalna układanka" - zaś ta o "Sandmanie: Nocach nieskończonych" - a omawia Aleksander Krukowski:Cytat:
Odbiór poszczególnych historii zależy, rzecz jasna, od subiektywnych preferencji i rezonansu własnej wrażliwości z wybranym akurat sposobem ekspresji. Łatwo jednak dostrzec i docenić rozpiętość środków wyrazu, jakimi Gaiman i towarzyszący mu artyści próbują na nas oddziaływać.


"Sandman: Noce nieskończone"
To czwarta recenzja tego albumu.

3. "Nie taki Carnage straszny, jak go malują" - natomiast ta o "Axis: Carnage i Hobgoblin" - a przedstawia Paweł Panic:Cytat:
Gdyby każdą z opowieści wydano osobno, to mógłbym spokojnie polecić "Axis: Carnage" jako rozrywkowe czytadło z morałem. Ciekawy bohater, nieco zapomniany antagonista, do tego ilustracje Germana Peralty, które powinny przypaść do gustu miłośnikom rodzimego "Blera". Odbiór tomu psuje jednak "Axis: Hobgoblin".


"Axis": "Carnage i Hobgoblin"
Dotychczasowe opinie
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-05, 11:47   

I dzisiaj również trzy:

1. "Piekło zamarzło" - Karol Sus pisze o "Bośniackim płaskim psie":Cytat:
"Bośniacki płaski pies" to jedno z tych dzieł, których nie można (co zresztą i tak byłoby bezcelowe) traktować dosłownie i poważnie, choć z drugiej strony twórcy starają się poruszać w nim ważne tematy. Każdy z elementów komiksu znajduje tym samym odzwierciedlenie w codziennym świecie zrujnowanej przez wojnę Serbii.


"Bośniacki płaski pies"
Archiwum tytułu

2. "Średnie loty zielonej strzały" - Aleksander Krukowski analizuje "Wyspę blizn" czyli drugi tom "Green Arrowa":Cytat:
Wyspa blizn jest typowym przeciętniakiem. Ani fabularnie, ani artystycznie nie razi, nie zapada też w pamięć. Zamykająca tom historia wydaje się najciekawsza, co dobrze wróży na przyszłość, lecz gdyby ocenę zamknąć jedynie w ramach tego tomu, to budzi on pewne rozczarowanie.


"DC Odrodzenie. Green Arrow (wyd. zbiorcze)" #2: "Wyspa blizn"
Nasze zasoby

3. "Wyżyny złego smaku – recenzja czwartego tomu "Kaznodziei". Autorem tekstu jest Łukasz Muniowski:Cytat:
Czwarty tom jest jak na razie najsłabszym z całej serii. Nie dość, że aż dwa zeszyty pełnią tu jedynie funkcję wypełniaczy, to jeszcze dużo żartów i tekstów jest naprawdę w bardzo złym guście. Ktoś może ocenić genezę Gębodupy jako całkiem zabawną, a jedną z przygód nieżyjących już Jodiego i T.C. jako ciekawą. W porządku, jego prawo, ja tu widzę jednak niepotrzebne przeciąganie serii w odpowiedzi na potrzeby rynku.


"Kaznodzieja" #4
To trzecia jak dotąd (a dzisiaj pierwsza) recenzja tego tomu a tutaj prezentacja.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-21, 11:06   

1. "Nowe rozdanie" - Aleksander Krukowski omawia "Powrót do "Daily Planet"" - część drugą "Superman Action Comics":Cytat:
Większość wątków jest jeszcze nieautonomiczna, co chwilę pojawiają się odesłania do wydarzeń sprzed Odrodzenia. To mocne zakotwiczenie w przeszłości hamuje rozwój akcji. Można odnieść wrażenie, że Powrót do "Daily Planet" stawia coraz to nowe pytania, nie dając nam nadal żadnych odpowiedzi.


"Superman. Action Comics" #02: "Powrót do Daily Planet"
Czytaj także wcześniej
Materiały o pierwszym tomie

2. "Troszkę się morduje" - natomiast Łukasz Muniowski dzieli się uwagami po zapoznaniu się z drugą częścią "Zabij albo zgiń":Cytat:
Dylan... Każde zabójstwo uzasadnia przed sobą i czytelnikiem, co daje interesujący wgląd w psychikę mordercy. Niekoniecznie samego Dylana, bardziej chodzi mi o to, jak mordercy uzasadniają swoje zbrodnie. Według siebie strzegą porządku i moralności, nawet jeśli inni tak nie uważają.


"Zabij albo zgiń" #2
Nasze zasoby
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-06-03, 10:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15508
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-05-27, 06:06   

Trzy najnowsze komiksowe artykuły z tego serwisu - wszystkie napisał Karol Sus:

1. "Nabijanie expa" – recenzja komiksu "Head Lopper" #1: "Wyspa albo Plaga Bestii":Cytat:
Wszystko wskazywałoby na to, że "Head Lopper" jest jedynie kolejnym przeciętnym komiksem akcji osadzonym w konwencji fantasy, którego cała koncepcja zawiera się w schemacie "idź do kolejnej wioski i zabij następnego bossa". A jednak całość działa zaskakująco sprawnie.


"Head Lopper" #1: "Wyspa albo Plaga Bestii"
Ale o tym już było! Ale zawsze warto porównać :)

2. "Mamo, dlaczego tata z nami nie mieszka?" – recenzja komiksu "Obiecanki":Cytat:
Mimo że skierowana do młodszego odbiorcy, opowieść Agnieszki Świętek jest nad wyraz dojrzała. Autorka nie składa małoletniemu czytelnikowi obietnic bez pokrycia. Zamiast kłamać, że wszystko się ułoży, cierpliwie tłumaczy, dlaczego czasem w naszym życiu zdarzają się sytuacje bez wyjścia i jak sobie z nimi radzić.


"Obiecanki"
Cofamy się oczywiście - to bardzo ważny tytuł3. "Trzaskać!" – recenzja komiksu "Hulk: Koniec i inne opowieści":Cytat:
Każda z zawartych w zbiorze historii powstała w innym czasie i ukazuje Hulka z odmiennej perspektywy.

Cytat:
"Czas przyszły niedoskonały" z 1994 roku, to przede wszystkim atrakcja dla fanów wychowanych na komiksach od TM-Semic. Typowa dla lat 90. pulpa z zabawą w podróżowanie w czasie, nachodzeniem na siebie różnych kontinuów czasowych, a przy okazji zahaczająca o egzystencjalne pytania o osobowość Hulka.

Cytat:
Druga historia, "Koniec", zabiera czytelnika do świata po atomowej zagładzie. Postnuklearną ziemię zamieszkują jedynie karaluchy i skarłowaciała roślinność. Jednym przedstawicielem ludzkości jest Hulk, którego nie ima się żadne promieniowanie, oraz chroniony przez niego Banner, jego słabsze alter ego.

Cytat:
"Transforme" z kolei rozgrywa się we współczesnym Paryżu, gdzie Banner, po utracie pamięci, będzie zmuszony zmierzyć się z tajną organizacją próbującą stworzyć własną armię Hulków.


"Hulk: Koniec i inne opowieści"
To co już przedstawiałem
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12