Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książkarnia i Krótko acz treściwie - komiksy
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2017-12-14, 15:24   

"Punisher MAX" #3:

Cytat:
Co tym razem czeka na Franka? W trakcie rutynowego polowania na przestępców, Mściciel staje się świadkiem walki pewnej kobiety z napastnikami. Wkracza więc do akcji, ratuje ją, wykańcza wrogów i jednocześnie angażuje się w sprawę, z jaką nie miał zbyt wiele do czynienia w swojej karierze.

"Punisher MAX" #3

jacek 

Wysłany: 2017-12-15, 07:56   

"Gwiazda spadająca za dnia" #2 - dzięki Michale :) :

Cytat:
Suzume, tak jak jej przyjaciel Mamura, zapisuje się na wędkarstwo. Dołącza do nich zakochana w Mamurze Yuyuka, która niestety nijak nie nadaje się do podobnych rozrywek.

"Gwiazda spadająca za dnia" #2

A poniżej wcześniejsza recenzja autorstwa Agaty 'Aninreh' Włodarczyk:

Cytat:
Suzume wciąż pozostaje sobą, analizując dokładnie to, co się dzieje, próbując rozeznać się we własnych przeżyciach. A nie jest jej łatwo, biorąc pod uwagę liczbę zmian, które zaszły w jej krótkim przecież życiu.

Oraz także dawniejszy artykuł napisany przez "Easnadh":

Cytat:
Nie mogę się doczekać, kiedy pani Yamamori skończą się schematy i będzie musiała wymyślić coś swojego (chociaż marne na to szanse). W treść tomiku powciskała wszystkie te banały, przez co zabrakło miejsca i czasu na inne istotne rzeczy, chociaż dla mangaczki może i zbędne, bo niezwiązane z Suzume - niestety, tak się nie tworzy dobrych historii.

Recenzje tomu pierwszego opublikowałem wczoraj.

jacek 

Wysłany: 2017-12-15, 12:20   

Druga dzisiaj recenzja od Michała ;) :

"Życie i czasy Sknerusa McKwacza":

Cytat:
Jest rok 1877. Glasgow, Szkocja. Sknerus McKwacz kończy dziesiąty rok swego życia, ale urodziny to nie powód do świętowania, kiedy żyje się w biednej rodzinie, która na dodatek słynie ze skąpstwa. Wspomnienia o utraconej chwale rodu to jedyne, co pozostało ostatnim żyjącym jego członkom. Ojciec z okazji urodzin buduje Sknerusowi zestaw do czyszczenia butów, ale ponieważ praca powinna czegoś młodzieńca nauczyć, ojciec daje jego pierwszemu klientowi amerykańską dziesięciocentówkę; monetę w Szkocji bezwartościową.

"Życie i czasy Sknerusa McKwacza"

jacek 

Wysłany: 2017-12-15, 14:44   

Jak się okazało to nie wszystko... :mrgreen:

"Sisters" #08: "Dla niej wszystko":

Cytat:
Tym razem wraz z rodzicami dziewczyny mają jechać do USA. Wendy chce zarobić nieco pieniędzy na zakup pamiątek, ale metoda jaką obrała może nie spodobać się jej siostrze.

"Sisters" #08: "Dla niej wszystko"

"Ikigami" #01:

Cytat:
Głównym bohaterem opowieści jest Fujimoto, młody urzędnik zajmujący się dostarczaniem Ikigami. W skrócie są to zawiadomienia o śmierci. Każdy skazany na eksplozję nanokapsułki na dobę przed tym wydarzeniem dostaje informację. Jak wykorzysta ostatnie 24 godziny życia, to już zależy wyłącznie od niego. A ludzie reagują różnie. I to bardzo…

"Ikigami" #01

jacek 

Wysłany: 2017-12-16, 11:24   

Druga na forum recenzja zatytułowanego "A diabeł zawyje z radości" dziewiątego tomu serii "Comanche" - dziękujemy pięknie Michale :-D :

Cytat:
Red Dust przeżył już wiele. Ścigał bandytów, zmagał się z Indianami, szukał zemsty, pomagał w prowadzeniu rancza, poradzeniu sobie z najróżniejszymi typami i cwaniaczkami, był także w więzieniu, a nawet działał jako szeryf.

"Comanche" #9: "A diabeł zawyje z radości"

jacek 

Wysłany: 2017-12-16, 12:03   

Ot niespodzianka - następne dwie recenzje :P :

1. "Kryzys na pajęczych ziemiach" - ta jest o "Amazing Spider-Man" #2: "Preludium do Spiderversum":

Cytat:
Akcję tego tomu można podzielić właściwie na dwie części. Pierwsza z nich, kontynuująca losy Petera Parkera, pokazuje jak nasz bohater musi poradzić sobie z napięciami, które pojawiają się na linii Silk-Anna Maria. Pierwsza jest jego obecną partnerką, druga kochała go (z wzajemnością), kiedy jego ciało przejął Doc Ock, a to rodzi problemy. Tradycyjnie pojawia się też dylemat co wybrać: pracę naukową czy karierę superbohatera? A może da się jakoś pogodzić obie te rzeczy? Jakby tego było mało, trzeba zająć się nowym wrogiem, ale tu z pomocą przychodzi młoda bohaterka, Ms. Marvel.

"Amazing Spider-Man" #2: "Preludium do Spiderversum"

2. "Gdzie diabeł nie może". A ta o "Lucky Luke" #38: "Mama Dalton":

Cytat:
Każdy ma matkę. Nawet ktoś taki, jak Daltonowie, choć Lucky Luke nigdy by się tego nie spodziewał. Kiedy kolejne zlecenie, ochrona konwoju pieniędzy, kończy się bezpiecznym dowiezieniem transportu dp Cactus Junction, najszybszy kowboj na Dzikim Zachodzie postanawia nieco odpocząć. Okazuje się jednak, że właśnie tu żyje Mama Dalton, staruszka, będąca miejscową atrakcją.

"Lucky Luke" #38: "Mama Dalton"

:mrgreen:

jacek 

Wysłany: 2017-12-18, 14:58   

Gdy byłem u fryzjera Michał przysłał trzy nowe recenzje - :

1. "Gwiazda spadająca za dnia" #3:

Cytat:
Kto będzie z kim? Kto się z kim poróżni? Kto będzie się cieszył, a kto płakał? Może i pytania te brzmią banalnie, jak na romans przystało, ale wcale takie nie są. Ta manga jest naprawdę znakomita, wcale nie infantylna i przede wszystkim dobrze umotywowana jeśli chodzi o stronę obyczajową.

"Gwiazda spadająca za dnia" #3

A poniżej wcześniejsza recenzja autorstwa Agaty 'Aninreh' Włodarczyk:

Cytat:
W trzecim tomie "Gwiazdy" wiele zostaje zaznaczone przez odwracanie wzroku, ale też nie ma się co dziwić, biorąc pod uwagę to, jak wielu bohaterów uczucia się przecięły i to niekoniecznie ze wzajemnością.

Oraz także dawniejszy artykuł napisany przez "Easnadh":

Cytat:
Za każdym razem, gdy przewracam ostatnią stronę najnowszego tomiku, stwierdzam, że właściwie prawie nic już nie zostało, potem jednak Mika Yamamori zawsze mnie zaskakuje, czarno na białym wykazując, że to nieprawda, przecież tych schematów i tanich chwytów jeszcze jest aż tyle!

2. "Lucky Luke" #57: "Nitrogliceryna":

Cytat:
Wybuchowa komedia pomyłek - to określenie pasuje do 57 tomu "Lucky Luke’a" lepiej, niż doskonale. Pełna humoru, znakomitej akcji, przygód i świetnego klimatu, wciąga i bawi już od pierwszej strony - i nie przestaje do samego końca.

"Lucky Luke" #57: "Nitrogliceryna"

3. "Anihilacja" #3:

Cytat:
Nasz wszechświat rozszerza się. Ale nie jest jedynym wszechświatem, obok niego sąsiaduje bowiem ten rządzony przez Annihilusa - tak zwana Strefa Negatywna. Niestety jej przywódca uważa obecny stan rzeczy za zagrożenie dla swojego kosmosu, dlatego też wraz z olbrzymimi siłami, które przybierają nazwę Fali Anihilacji, wyrusza odebrać ta, co należy do niego.

"Anihilacja" #3

jacek 

Wysłany: 2017-12-18, 17:38   

I... jeszcze jedną!

"Monster" #5

Cytat:
Piąty tom "Monstera" zalicza pewien spadek formy. Fabuła zaczyna bowiem po raz kolejny zataczać swoiste koło, a co za tym idzie czytelnicy, którzy czytają całość w nieco mniejszych odstępach czasu mogą poczuć się nieco znużeni.

"Monster" #5

jacek 

Wysłany: 2017-12-19, 15:24   

Dzisiaj następne dwa materiały - dziękujemy pięknie :-D

1. "Gwiazda spadająca za dnia" #4:

Cytat:
Kto by się spodziewał, że tę mangę będzie się tak znakomicie czytało. Na pewno nie ja, choć oczywiście liczyłem na dobrą, romantyczną zabawę, a oceny czytelników w sieci optymistycznie nastrajały do całości. Tymczasem w moje ręce trafiła seria, od której nie tylko nie mogę się oderwać, ale także z każdym kolejnym tomem, wciągam się w nią coraz bardziej i coraz bardziej mi się podoba.

"Gwiazda spadająca za dnia" #4

Wcześniejszy tekst będący dziełem "Easnadh":

Cytat:
O dziwo, tym razem zostałam jednak zaskoczona, i to pozytywnie - mianowicie postawą Suzume. Coś jakbym zaczynała czuć do niej sympatię, a nawet lekki szacunek. Pan Shishio wyznaczył granice w ich relacji - i dziewczyna w miarę możliwości stara się ich trzymać.

"Gwiazda spadająca za dnia" #4

2. "Wojownicze Żółwie Ninja: Ultimate Collection" #1:

Cytat:
Czyżby to były jakieś dziwolągi w kostiumach żółwi? Kiedy na ulicach Nowego Jorku pojawiają się Leonardo, Donatello, Michaelangelo i Raphael, uzbrojone w kij, nunczako, sai i katanę "skorupiaki" wielkości ludzi, mówiące na dodatek, nikt nie podejrzewa, że to rzeczywiście mogą być zwierzęta! Ale jak to możliwe?

"Wojownicze Żółwie Ninja: Ultimate Collection" #1

jacek 

Wysłany: 2017-12-20, 09:12   

"Gwiazda spadająca za dnia" #5:

Cytat:
Jaki ten tom jest znakomity! Cóż, nie umiem się powstrzymać przed komplementowaniem, ale to przecież tylko świadczy na jego korzyść. Już sama główna treść doskonale rozwija wcześniejsze wątki, nie brak więc emocji, humoru i wciągających, choć przecież prostych wydarzeń. Jest też znakomita, delikatna szata graficzna, ciekawe wtrącenia odautorskie, ale i tak najlepszy pozostaje dodatkowy komiks.

"Gwiazda spadająca za dnia" #5

Cytat:
W tomie piątym tyle się dzieje! Mamy szkolny festiwal i kawiarenkę, i przedstawienie, i konkurs na miss i mistera szkoły, i niespodziewane wyznania uczuć, czasem ze szczęśliwym zakończeniem, a czasem nie. A pod koniec tomiku – prawdziwa bomba! Zbliżają się urodziny pana Shishio! I cóż z tym zrobisz, Ćwir Ćwir?

"Gwiazda spadająca za dnia" #5

:mrgreen:

jacek 

Wysłany: 2017-12-20, 20:05   

"Comanche" #10: "Zwłoki Algernona Browna":

Cytat:
Ogień i woda. Red Dust całkiem niedawno temu, tuż po powrocie do Greenstone Falls, musiał zmierzyć się z serią pożarów rancz, teraz też nie może odpocząć, ale tym razem zagrożenie niesie ze sobą woda.

"Comanche" #10: "Zwłoki Algernona Browna"

:evil2:

jacek 

Wysłany: 2017-12-21, 13:11   

"Gwiazda spadająca za dnia" #6:

Cytat:
To, co najbardziej podoba mi się w obecnych tomach "Gwiazdy spadającej za dnia" to niepewność panująca na stronach opowieści oraz zachowanie głównych bohaterów zmuszonych kryć się ze swoim uczuciem. I to ich rozdarcie czy wypada coś robić, czy nie. Suzume nadal nie jest pewna tego, co łączy ją z Shishi, a on tym bardziej jej tego nie ułatwia.

"Gwiazda spadająca za dnia" #6

Cytat:
Porównanie Shishio do kota było celowe. Zazwyczaj, kiedy kot tak się zaczepi, miota się i wierci, czekając, aż podejdzie służący... przepraszam, człowiek, i go uratuje. Mam wrażenie, że Shishio tak samo czeka, aż jakimś cudownym zrządzeniem losu zjawi się ktoś trzeci i go z tego bagna, w które sam się wpakował, wyciągnie, bo on sam nie może podjąć żadnej konkretnej decyzji, a nie chce sobie też przy tym pobrudzić rąk.

"Gwiazda spadająca za dnia" #6

"Monster" #6:

Cytat:
Pierwszą rzeczą, którą należy zaliczyć jej in plus jest zdecydowanie mrok, który rzuca się w oczy dość szybko. Potem jednak przekonujemy się, jak świetnie autor wykreował swoich bohaterów i poprowadził wątki obyczajowe.

"Monster" #6

Podziękowania Michale :-D

jacek 

Wysłany: 2017-12-22, 10:23   

Dzisiaj również recenzja od Michała !

"Gwiazda spadająca za dnia" #7:

Cytat:
W tym tomie relacje między bohaterami zaczyna się zmieniać. Jedne powoli, inne gwałtownie. Związek Suzume i Shishio rozwija się, ale dziewczyna nie wie w jaką właściwie stronę, a jakby tego było mało coraz trudniej jest go ukrywać. Co będzie gdy wszystko się wyda? Emocje narastają z każdą stroną, treść robi się coraz bardziej ponura i smutna, ale dzięki temu historia nie traci swej mocy i wciąż porusza serca czytelników.

"Gwiazda spadająca za dnia" #7

Cytat:
Dalej dzieją się różne rzeczy, które każdy musi sobie sam doczytać, ja powiem tylko, że moje przekonanie, iż Shishio jest arcysamolubnym, antypatycznym do granic możliwości bezmózgiem, któremu ktoś w ramach nauczki powinien włożyć do majtek wkurzonego jeżozwierza, wrosło we mnie na mur beton, ma teraz twardość bazaltu i generalnie jest nie do ruszenia. Nie cierpię go straszliwie, zresztą, jak wynika z dodatkowej historyjki na końcu tomiku, nie jestem w tym osamotniona.

"Gwiazda spadająca za dnia" #7

jacek 

Wysłany: 2017-12-27, 14:48   

"Gwiazda spadająca za dnia" #8:

Cytat:
W romansach tak to już bywa, że na drodze miłości dwojga ludzi czeka wiele najróżniejszych przeszkód. Schodzą się, rozchodzą, w ich życiu pojawiają się kolejne uczucia, ale zawsze na końcu są razem. Czy tak będzie tym razem? Przekonamy się w finale, ale póki co czeka na nas mnóstwo emocjonującej zabawy i miłosnych przetasowań.

"Gwiazda spadająca za dnia" #8

Cytat:
Tomik ósmy skupia się na Suzume oraz jej radzeniu sobie z pierwszym zawodem miłosnym. Malutki fragment fabuły dostaje też Yuyuka – co prawda jest to straszna klisza, ale powolutku pcha jej własny, całkiem uroczy wątek do przodu.

"Gwiazda spadająca za dnia" #8

:brawo:

jacek 

Wysłany: 2017-12-28, 12:18   

"Gwiazda spadająca za dnia" #9:

Cytat:
Jak to mówią, mowa jest srebrem, a milczenie złotem. Ważniejsze są czyny pokazujące prawdę, o czym przekonuje się Suzume. A czytelnik odkrywa, że owe gesty potrafią emocjonować równie mocno, co słowa. A że "Gwiazda spadająca za dnia" opiera się właśnie na emocjach, zabawa jak zwykle jest przednia. Całość czyta się lekko, przyjemnie, - po prostu znakomicie.

"Gwiazda spadająca za dnia" #9

Cytat:
Biedna Suzume po niespodziewanym wyznaniu Mamury nie może przez całą noc zmrużyć oka. Z kolei chłopak następnego dnia w szkole zachowuje się jak gdyby nigdy nic, żeby nie powiedzieć - obojętnie. Możliwe, iż dobija go fakt, że w nowym roku szkolnym stał się obiektem westchnień wielu pierwszoklasistek.

"Gwiazda spadająca za dnia" #9

Odpowiedz do tematu