Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks - POLTERGEIST - Zrodzony z fantastyki
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-11-30, 15:20   

1. "Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" - tak swój artykuł na temat "Giant Days" #1: "Królowe Dramy" zatytułowała Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
Opowieść Johna Allisona, Lissy Treiman i Whitney Cogar jest zabawna, ciekawa i komicznie wyolbrzymiająca problemy, z jakimi może zderzyć się nastolatka na studiach. Oczywiście wszystko jest odpowiednio przerysowane względem rzeczywistości. John Allison świetnie ukazał trudy, z jakimi młode kobiety mierzą się w nowym środowisku, gdzie królują popularność, zawadiactwo i cięty język.


"Giant Days" #1: "Królowe Dramy"
Archiwum tytułu

2. "Inwazja z Zachodu" - a to tytuł napisanej przez "Tiszkę" recenzji czwartej części "Bungou Stray Dogs - Bezpańscy literaci":Cytat:
Autorom, Kafce Asagiriemu i Sango Harukawie, nie wyczerpują się pomysły, to na pewno. Jedyne, czego można żałować, to fakt, że poza Dazaiem i Atsushim nie dane jest nam lepiej poznać praktycznie nikogo z bohaterów – jest ich po prostu zbyt wielu, żeby móc w satysfakcjonujący sposób rozwinąć ich charaktery.


"Bungou Stray Dogs - Bezpańscy literaci" #4
A w tym miejscu opinia napisana przez "Tiszkę".
Pierwsza recenzja

3. "Czysty jak łza" - tom trzeci "Inspektora Akane Tsunemori" wziął na tapet Marcin 'Karriari' Martyniuk:Cytat:
Niezaprzeczalną zaletą trzeciego tomu jest duszna atmosfera, która zagęszcza się od pierwszych chwil. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki narracji pozwalającej czytelnikowi poznać metody działania błyskotliwego mordercy.


"Inspektor Akane Tsunemori" #03
Czytaj też wcześniej: tu i tu.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-10, 04:46   

Dzień dobry! :-D

W dniu dzisiejszym zaczynamy od materiałów z "POLTERGEISTU":

1. "Zbigniew Zgroza powraca" - to tytuł napisanej przez Joannę 'Shadow' Walczak recenzji "Lodu" będącego pierwszym tomem "Zgrozy":Cytat:
Album zaczyna się klimatycznym prologiem, przesyconym ciężką atmosferą konfliktu rodzinnego Zgrozy – żona go nienawidzi, a córeczka z utęsknieniem wygląda tatusia. Już na tym etapie autor nie daje złudzeń, że dalsza historia będzie w całości poświęcona Zgrozie, a morderstwo 70-letniej kobiety, tłem dla powracającej przeszłości.


"Zgroza" #1: "Lód"
Dotychczasowe artykuły

2. "Bagnet na broń!" - "Tiszka" omawia piąty tom serii "Bungou Stray Dogs - Bezpańscy Literaci":Cytat:
Można zauważyć, że w tym tomie historia towarzyszy Atsushiego i ich przeciwników staje się bardziej mroczna - mimo okazjonalnego humoru sytuacyjnego, trudno nie zwrócić uwagi na większy kaliber wydarzeń, ocierający się nie tylko o walkę, ale także o dość nieprzyjemną śmierć.


"Bungou Stray Dogs - Bezpańscy literaci" #5

3. "Kiedy ogarnie cię szał?" - o "Wilkołaku" pisze Adam Waskiewicz:Cytat:
Jak zwykle w grach paragrafowych bohater staje przed różnymi wyborami i drogami rozwoju akcji, która zakończyć się może w niekoniecznie przyjemny dla niego sposób – nagły, tragiczny finał zmusi czytelnika do rozpoczęcia rozgrywki od początku, z nadzieją, że być może inne decyzje tym razem przyniosą upragniony sukces.


"Wilkołak"
To trzecia recenzja tego tytułu.

4. "Kościuszko New Romantic" - na temat "Pół-Jankes - czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce" wypowiada się "Camillo":Cytat:
Amerykańską karierę długowłosego przybysza z Polski śledzimy w komiksie w wielu wymiarach. Gros stanowią oczywiście wojskowe dokonania Kościuszki – budowa kozłów hiszpańskich na rzece Delaware, fortyfikacja Ticonderogi i West Point czy udział w bitwie pod Saratogą, kiedy to za okazane męstwo został awansowany do stopnia generała brygady.


"Pół-Jankes - czyli Tadeusz Kościuszko w Ameryce"
To czwarty tekst o tej pozycji.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-10, 19:23   

I kończymy też artykułem z tej strony:

"Z kataną na problemy". O tytule "Samurai Slasher": "Late Fees" pisze "Tiszka":Cytat:
Niestety, fabularnie pozycja nieco niedomaga. Opowiedziana historia jest zbyt skrótowa – bardziej przypomina nieco chaotyczne wspomnienie, jakby terapię i spowiedź scenarzysty, Mike'a Garleya niż spójną fabułę.


To tytuł anglojęzyczny ale polskich twórców.

"Samurai Slasher": "Late Fees"
Fragment w audycji

Jutro też będzie recenzja tej pozycji.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-15, 16:20   

Co tam dzisiaj z tej strony? Ano to:

1."Stąd do przeszłości" ..."Chrononauci". Omawia Balint 'balint' Lengyel: :-DCytat:
"Chrononauci" przygodą stoją. Autorzy, wyraźnie zainspirowani znakomitą filmową serią "Powrót do przyszłości" i nie będąc skrępowanymi przez ograniczenia techniczne właściwe dla dzieł filmowych, ledwie po kilkunastu stronach wprowadzenia rzucają czytelników w wir przygody przez duże P. Trzeba przyznać, że akcja wartko gna naprzód, raz za razem dowodząc nie tylko olbrzymiej wyobraźni autorów komiksu, ale również ich poczucia humoru.


"Chrononauci"
Patrz także dopiero co!

2. "Wojna już bez lukru". Drugi tom mangi "Do Adolfów" przedstawia "Camillo":Cytat:
Losy wszystkich trzech Adolfów wiążą się z osobą Soheia Toge, posiadającego dokumenty ujawniające żydowskie korzenie führera.


"Do Adolfów" #2
A tutaj to co już prezentowałem.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-17, 08:36   

"Nie samymi mangami mangaka żyje" - tak swoją recenzję o ósmym tomie mangi "Bakuman" zatytułował Marcin 'Karriari' Martyniuk:Cytat:
Saikou i Shuujin za radą redaktora kontynuują prace nad komedią o zwariowanych wynalazkach. Nie to jednak będzie im w największym stopniu spędzać sen z powiek.


Cytat:
Tsugumi Ohba w Bakumanie niejednokrotnie udowodniał, że potrafi wpleść w historię o tworzeniu mang również wątki osobiste bohaterów.


"Bakuman" #08

A poniżej zaległa recenzja napisana przez "Didę":Cytat:
Większą część tomu ósmego poświęcona została problemom twórczym poszczególnych mangaków. Takagi i Mashiro cały czas szlifują swój pomysł na komedię. Aoki ma trudności z rysowaniem damskiej bielizny i wiele osób stara się jej pomóc znaleźć kogoś, kto by jej udzielił wsparcia w tym temacie.


"Bakuman" #08
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-20, 07:41   

Dzisiaj rano dwa artykuły:

1. "Wychodząc z ukrycia" - Joanna 'Shadov' Walczak recenzuje pierwszą część "Murciélago":Cytat:
Murcielago jest nierealistyczne nie tylko ze względu na wyczyny głównej bohaterki, ale także sposób, w jaki ułożyło się jej życie. Złapana, osadzona i skazana, dostaje drugą szansę w szeregach policji. Rzecz w tym, że nikt jej nie pilnuje, a sama zainteresowana robi co chce. Do tego jest wysoką, pozbawioną uczuć, temperamentną, zboczoną do granic możliwości psychopatką, która zabija równie lekko i zwinnie, jak maluje paznokcie.


"Murciélago" #1
To czwarty tekst o tej mandze

2. "Rycerze i alieny" - zaś Marcin 'Karriari' Martyniuk omawia "Jezioro Ognia":Cytat:
Mimo pokaźnej wtórności komiks Fairbairna potrafi wciągnąć, głównie dzięki sprawnie poprowadzonej fabule i sporej ilości żywszych scen. Autor zapewnił wojakom nie tylko powody do bitki, ale też do sporów, których rozwiązanie nie wymaga odwoływania się do "żelaznych" argumentów.


"Jezioro Ognia"
To co już prezentowałem
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-01-19, 02:32, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-12-26, 08:27   

1. "Niezła sztuka" - "Tiszka" opowiada o "Przebudzeniu" - będącym otwarciem "Wbrew naturze":Cytat:
"Wbrew naturze" przenosi nas do alternatywnej rzeczywistości, w której świat zaludniają antropomorficzne zwierzęta. Rząd wprowadził restrykcyjną politykę rozpłodową: single odprowadzają gigantyczne podatki, a po ukończeniu 25. roku życia każdy samotny obywatel włączany jest do programu poszukiwania idealnie dopasowanego partnera.


"Wbrew Naturze #1: Przebudzenie"
To co już przedstawiałem

2. "Pomiędzy marzeniami a rozsądkiem" - natomiast Marcin 'Karriari' Martyniuk kontynuuje pisanie o "Bakumanie" - teraz omawia część dziewiątą:Cytat:
Historia wyraźnie zwolniła, sprawy sercowe bohaterów w dużej mierze zostały unormowane, serie tworzone przez członków Drużyny Fukudy stale lądują w rozkładówce Jumpa... Idylla, którą psuje... Iwase? Nie tylko. Swoje trzy grosze wtrąca również pierwszy redaktor głównych bohaterów, Akira Hattori. W efekcie to, co wydarza się w końcówce dziewiątego albumu Bakumana, jest bardzo łatwe do przewidzenia, biorąc pod uwagę wydźwięk całego cyklu i wcześniejsze perypetie.


"Bakuman" #09

A poniżej zaległa recenzja napisana przez "Didę":Cytat:
Na obwolucie tomu dziewiątego widnieje Kou Aoki. Nasunęła mi się od razu myśl: wreszcie jakaś kobieta, choć dopiero druga po Azuki. Sama mangaczka pojawia się zdecydowanie zbyt rzadko. Za to na spotkaniu drużyny Fukudy w kontraście z Aiko Iwase wyraźnie widać, jak bardzo się zmieniła. Cały czas powtarzam, że postacie, ich rozwój, wzajemne relacje są obok porywającej do pracy nad własną twórczością atmosfery i dobrej kreski dużą zaletą Bakumana.


"Bakuman" #09
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-03, 07:59   

W dniu dzisiejszym trzy nowe artykuły z tego serwisu:

1. "Morderstwa w Barcelonie" - "Ducha Gaudiego" omawia "Camillo":Cytat:
Antoni Gaudi... Nie zawsze był doceniany i odpowiednio wynagradzany, dlatego końcówkę życia spędził w biedzie, ale nim zginął potrącony przez tramwaj zdążył na trwale zapisać się w krajobrazie Barcelony. Można powiedzieć, że nad miastem wciąż krąży jego duch.


"Duch Gaudiego"
Rekomenduję się cofnąć by porównać z historycznymi publikacjami.

2. "Kocha, lubi, szanuje..." - "Tiszka" opowiada o czwartym i piątym tomie "Wilczycy i czarnego księcia":Cytat:
W tych tomikach Wilczycy i czarnego księcia Hatta zafundowała czytelnikom przyjemną wycieczkę w głąb psychiki Saty. Autorka zgrabnie wykłada młodym odbiorcom, co jest ważne i jak należy postępować, będąc w związku z inną osobą, a do tego ubiera to w ładną kreskę i podlewa sporą dawką humoru.


"Wilczyca i czarny książę" #4 i 5

3. "Kot ukradł skarabeusza, mordując po drodze..." - natomiast Marcin 'Karriari' Martyniuk recenzuje "Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa":Cytat:
"Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa" umożliwiają czytelnikom wzięcie udziału w tytułowych śledztwach, które Sherlock uznał za godne swojego wielkiego umysłu. Sprawy, jakie poprowadzą Holmes i Watson, są zróżnicowane – od banalnego zniknięcia kota pani Hudson, przez zagadkową kradzież, aż po morderstwo.


"Cztery śledztwa Sherlocka Holmesa"
To trzeci tekst o tym tytule.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-05, 20:06   

Zaś dzisiejszego wieczoru dwa :mrgreen: :

1. "Królowe szczurów" - Joanna 'Shadov' Walczak pisze o "Rat Queens" #1: "Magią i maskarą":Cytat:
Album Kurtis J. Wiebe (scenariusz) i Roc Upchurch (rysunek) prezentuje opowieść zabawną i nie ocierająca się o żaden poważniejszy wątek, co nie oznacza, że wiodącego nie ma. Jest, ale stanowi tło dla życia prywatnego i humorów protagonistek. Zauważalna jest lekkość, z jaką Kurtis przeplata ze sobą wydarzenia poważne, krwawe i komiczne.


"Rat Queens" #1: "Magią i maskarą"
Co nieco już o tych dziewczynach było :P

2. "Kończąc opowieść" - także Joanna 'Shadov' Walczak - na temat trzeciego tomu "Kuro":Cytat:
W tomie trzecim i zarazem już ostatnim, wszystko skupiło się wokół mieszkającej samotnie Koko i jej kota Kuro. Duet na odwiedziny przyjaciół nie ma już ochoty, ale nadal nie stracił nic ze swojej beztroski. Zaabsorbowana życiem Koko cieszy się każdą chwilą, a kot Kuro z równym zapałem jej towarzyszy.


"Kuro" #3
Pierwsza recenzja tego tomu
Recenzje tomu drugiego i wcześniej pierwszego ;)
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-02-16, 07:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-11, 05:10   

Kolejne dwa ciekawe artykuły z tej strony :-D

1. "W kraju mlekiem i nienawiścią płynącym" - "Millenium Saga" #1: "Zamrożone dusze" przedstawia "Balint 'balint' Lengyel":Cytat:
"Zamrożone dusze" to utwór niebywale zaangażowany politycznie. Runberg nie waha się nazywać rzeczy po imieniu, nie ugrzecznia przekazu i nie przykrywa ciemnych zakamarków ludzkiej duszy. Z drugiej strony nie szuka łatwych wyjaśnień; zamiast tego stawia pytania zmuszając odbiorcę do refleksji.


"Millenium Saga" #1: "Zamrożone dusze"
A tutaj to co już zamieszczałem.

2. "Przeżyj to sam" - o "Wilkołaku" opowiada Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
"Wilkołak" to jeden z czterech komiksów paragrafowych wydanych przez Foxgames. Opatrzony kreskówkowymi ilustracjami, oferuje czytelnikowi pierwszoosobową przygodę, w której decydujemy o losach głównego bohatera. Jaką drogę obierze, jakie umiejętności rozwinie, i w jaki oręż się zaopatrzy, aby sprostać nadchodzącym wyzwaniom?


"Wilkołak"
Wcześniejsze omówienia
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-13, 05:16   

"Wracając na stare śmieci". Na dzień dobry choć jeszcze ciemno :) Joanna 'Shadov' Walczak z materiałem o trzeciej części mangi "Księga Vanitasa":Cytat:
Księga Vanitasa #3 to kontynuacja zdecydowanie utrzymująca poziom poprzednich tomików. Nadal główni bohaterowie historii – Vanitas i Noe – robią sporo zamieszania, zarówno wokół siebie, jak i w każdym miejscu, do którego przybędą.


"Księga Vanitasa" #3
I od razu artykuł "ursy".
Recenzje pierwszych dwóch tomów
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-19, 09:14   

"To nie jest kolejny komiks o zombie" - Adam Waśkiewicz dzieli się wrażeniami po zapoznaniu się z pierwszą częścią "Odrodzenia":Cytat:
Mimo że album (pierwszy z ośmiu, na które składa się pierwotnie wydanych 47 zeszytów) zatytułowany Jesteś wśród przyjaciół, otwiera scena niczym z rasowego horroru, to szybko okazuje się, że mamy do czynienia z czymś więcej – połączeniem opowieści grozy, policyjnego thrillera i obyczajowego dramatu.


"Odrodzenie" #1: Jesteś wśród przyjaciół"
Dotychczasowe publikacje
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-23, 23:09   

Dzisiejszej nocy dwa artykuły:

1. "O superbohaterach inaczej" - Balint 'balint' Lengyel recenzuje "Czarnego Młota" #1: "Tajną genezę":Cytat:
"Tajna Geneza" to bardzo nostalgiczny utwór o samotności, tęsknocie i potrzebie znalezienia drugiej osoby. Mimo całkowicie różnej różnorodności uwięzionych bohaterów; znajdziemy tutaj m.in. przemierzającego kosmos pułkownika, robota, pochodzącego z Marsa wojownika czy też wiedźmę. Wszystkich protagonistów łączy to samo pragnienie powrotu w rodzinne strony. Warto podkreślić, że Lemire kreśli historię każdego bohatera z osobna tym sposobem nadając głębi wszystkim postaciom.


"Czarny młot" #1: "Tajna geneza"
Poprzednie materiały jesienią.

2. "Podstarzały brutal" - Marcin 'Karriari' Martyniuk przedstawia "Torpedo 1972":Cytat:
Fabuła jest prosta - oto żądny sławy dziennikarz wraz z narzeczoną pracującą jako fotografka postanawiają wykorzystać niesławnego gangstera, by spłodzić artykuł o morderstwie jednego z donów mafijnego podziemia Nowego Jorku. Sęk w tym, że morderstwo miało miejsce wiele lat wcześniej, a Luca Torelli zna sprawcę. I żąda słonej zapłaty za wyjawienie informacji. I za zrobienie zdjęć do artykułu.


"Torpedo 1972"
Ostatni artykuł pod koniec ubiegłego roku.

:-D
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-24, 06:59   

"Oceany i nadzieja" - tom pierwszy "Głębi" w dniu dzisiejszym (tutaj to co prezentowałem do tej pory) w materiale, którego autorem jest "Balint 'balint' Lengyel":Cytat:
Dystopijny świat, z jednej strony wystarczająco zaawansowany technologicznie, by móc zapewnić egzystencję na dnie oceanów, ale z drugiej strony ze społeczeństwami pogrążonymi w dekadencji. Na przeciwległym biegunie umiejscowiona została rodzina Caine'ów, nieprzystająca do otoczenia i z aspiracjami do przeżycia swoich dni w sposób zdecydowanie bardziej wartościowy od swoich sąsiadów.


"Głębia" #1: "Ułuda nadziei"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-01-25, 08:34   

1. "Jak zostać rycerzem?" - tom pierwszy "Rycerzy". "Dziennik bohatera" omawia Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
Niestety odczuwalna jest obszerność całej opowieści, czasami kadry się ciągną... i ciągną. Przyjdzie nam zwiedzić sporą część rozległego florystycznie świata – gęste lasy, bagna i góry. Gra też nie ułatwia podróży, część kadrów jest bardzo podobna, co zaowocować może kręceniem się w kółko. Dodatkowo zakończenie nie należy do efektownych, pozostawia niedosyt po zakończeniu zabawy.


"Rycerze" #1: "Dziennik bohatera"
Dotychczasowe teksty
Zaś pod tym linkiem materiał video.

2. "Początków ciąg dalszy" - a Balint 'balint' Lengyel opowiada o... "Slivii" ;) :Cytat:
Miłośnicy przygód Dziecka z Gwiazd niewątpliwie ucieszą się z obecności na kartach komiksu ognistowłosej Slivii, Hierulfa, Bjorna czy samego Gandalfa Szalonego. Nie zabrakło również Aarici oraz jej oddanej przyjaciółki, Solveig. Dzięki tym środkom utwór staje się zdecydowanie bliższy sercom starszych odbiorców.


"Thorgal: Młodzieńcze lata" #5: "Slivia"
Wczorajszy artykuł
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-03-18, 14:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


Oficjalna Polska Strona Tada Williamsa

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12