Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Aleja Komiksu i Gildia Komiksu
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-13, 10:42   O! Zapowiada się naprawdę bardzo fajnie :) :Cytat:
W sobotę, 18. listopada odbędzie się w Szczecinie pierwsza edycja popkulturowych spotkań BETON. W programie jest komiks, a gośćmi imprezy będą Piotr Drzewiecki, Hubert Ronek, Jacek Frąś i Michał Traczyk.


BETON 2017
Event na fejsie
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2017-11-22, 09:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-13, 14:23   1. "Rodzinne sprawy Star Lorda" - o "Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki" #4: "Strażnicy w rozsypce" pisze Tomasz Kleszcz:Cytat:
Wartko napisana historia nie pozwala się nudzić. Album przybliża czytelnikowi relacje Petera z jego ojcem, potężnym władcą Spartaksu. Każdy z nich ma swoje zdanie na temat tego, co jest najlepsze dla poddanych, a różnica poglądów przybiera w końcu gwałtowny obrót.


"Guardians of the Galaxy. Strażnicy Galaktyki" #4: "Strażnicy w rozsypce"
To czwarty materiał o tym tomie.

2. "Walentynki na strychu" - a "Spider-Mana. Niebieskiego" przybliża tym razem Paweł Panic:Cytat:
Mrok i pustka strychu, na którym zaszył się Peter oddaje to wszystko, czego można się było spodziewać po tym albumie. Ogrom bólu i przygnębienie mu towarzyszące skondensowane zostały dosłownie na kilku kadrach.


"Spider-Man. Niebieski"
Dawno o nim nie było ;)

3. "Zimna wojna nigdy się nie skończyła" - natomiast Michał Grygiel mierzy się z drugim tomem "Punishera Max":Cytat:
Nowy album z przygodami Punishera to więcej tego, co trzymaliśmy w tomie pierwszym, czyli solidnie napisanej i rozrysowanej bezpardonowej i pełnej przemocy walki z przestępczością.


"Punisher Max" #2
O tym tomie też już co nieco publikowałem :)

4. "Legendy z innej epoki" - i jeszcze Krzysztof Zimiński z artykułem dotyczącym "Legend naszych czasów 1975-1977":Cytat:
Zgromadzone tu historie są nieco naiwne i z obecnej perspektywy niezbyt odważne, choć sprawnie opowiedziane, ale trzeba pamiętać, że mowa o albumach liczących sobie już cztery dekady, czego w zasadzie nie czuć.


"Legendy naszych czasów 1975-1977"
Dotychczasowe opinie
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-05-09, 12:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-17, 02:06   "Zadra poszukuje prawdy" - Maciej Gierszewski pisze o zatytułowanym "Kant kontratakuje, czyli przesilenie" drugim tomie "Gnata":Cytat:
Wiele się dzieje, zaangażowano nowych aktorów, wątki i występujące postaci są różnorodne. Omawiana część zawiera mniej niż "jedynka" elementów humorystycznych. Chociaż nadal świetne role gra para nieudacznych szczurostworów.


"Gnat" #2: "Kant kontratakuje, czyli przesilenie"
Wcześniejsze materiały1. "My kontra świat" - Jerzy Łanuszewski przedstawia "Codzienną walkę":Cytat:
Zgodnie z tytułem, dramaty bohaterów są codzienne. Każdy prawdopodobnie spotkał się z podobnymi problemami – czy to osobiście, czy za pośrednictwem znajomych. Larcenet nie stara się zaszokować czytelnika, cały czas pilnuje się, żeby nie przesadzić z tragediami. Przeplata je scenami spokojnymi oraz odpowiednią dawką humoru.


"Codzienna walka"
Dawno o tym tytule niczego nowego nie było ;)

2. "Wyrównane krzywdy" - A Mirosław Skrzydło opowiada o "Dziedziczce" będącej dwunastą odsłoną "Durango":Cytat:
Główną wadą "Dziedziczki" jest zbytnia przewidywalność prezentowanej fabuły. Właściwie nie ma większego problemu z domyśleniem się zakońaczenia poszczególnych wydarzeń i określeniem, kto właściwie przeżyje tą zaciętą batalię.


"Durango" #12: "Dziedziczka"
Prastary tekst Sebastiana Chosińskiego
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-19, 09:38   1. "Dobra rozrywka w stylu retro" - Maciej Gierszewski i tekst o pierwszej części wydania zbiorczego tytułu "Luc Orient":Cytat:
Pierwszy zbiorczy tom serialu Luc Orient posiada interesującą i nieoczywistą konstrukcję fabuły. Proszę zwrócić uwagę, że początek rozgrywa się w tropikalnej dżungli, a w finale lądujemy na obcej planecie. Na plus przemawia także dynamicznie prowadzona akcja, która obfituje pojedynki i pościgi.


"Luc Orient" - wydanie zbiorcze #1
To trzeci tekst dotyczący tego tytułu.

2. "Szalone przygody rebeliantów" - Maciej Jasiński i omówienie "Star Wars Komiks" #69 (3/2017): "Ostatni lot Gwiezdnego Niszczyciela":Cytat:
Tak szczerze mówiąc fabuła tego komiksu jest trudna do zaakceptowania poprzez nagromadzenie w niej mało prawdopodobnych zdarzeń. Nie pomaga także spora liczba scen, w których bohaterowie ględzą bez sensu.


"Star Wars Komiks" #69 (3/2017): "Ostatni lot Gwiezdnego Niszczyciela"
To trzecie omówienie tego zeszytu.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-21, 14:19   1. "Fajerwerki na kosmiczną skalę" - Tomasz Kleszcz przybliża nam tytuł "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #1: "Prawo Sinestro":Cytat:
Robert Venditti, nagradzany i doceniany twórca dostarcza historię spektakularną, pełną pojedynków, napuszonych kwestii oraz wplecionych w drugi plan intryg. Niestety kolejne elementy fabuły wyskakują niczym króliki z kapelusza bez wcześniejszego przygotowania gruntu, co sprawia że historia nie rozwija w czytelniku napięcia.


"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #1: "Prawo Sinestro"
A tutaj recenzja wydania oryginalnego.

2. "Nie zadzieraj z gazeciarkami" - Karol Sus analizuje... "Paper Girls" #01 ;) :Cytat:
"Paper Girls" opowiada historię czterech nastolatek dorabiających sobie roznoszeniem gazet. Świt po święcie Halloween przyniesie zaskakujące wydarzenia, w które dziewczynom przejdzie z trudem uwierzyć. Znikający sąsiedzi, latające po niebie pterodaktyle i dziwne, zamaskowane postaci wprowadzą zamęt w spokojne dotychczas życie Erin, MacKenzie, KJ i Tiffany. A wszystko to skąpane w nostalgicznych latach 80. i tęsknocie za szalonym czasami własnej młodości.


"Paper Girls" #01
To jeden z tytułów tych bardziej znanych na forum :-D1. "Pierwsze śliwki..." - Aleksander Krukowski dzieli się uwagami po przeczytaniu drugiej części "Sunstone":Cytat:
Drugi tom nasila tendencje "jedynki" do przegadywania wszystkiego, co tylko możliwe. Erotyka schodzi tu na jeszcze dalszy plan, zostaje przykryta nawałnicą słów, które często nie są potrzebne. U Sejica zatraca się więc istota komiksowości, polegająca na relacji pomiędzy obrazem a słowem.


"Sunstone" #2
To pierwsza recenzja drugiego tomu - tu zaś recenzje pierwszego.

2. "Liga się jednoczy, Liga się broni" - również Bartosz Stuła zmierzył się z filmem "Liga Sprawiedliwości" :shock: :Cytat:
Liga sama się broni. Widać gołym okiem, że nie mamy do czynienia z majstersztykiem, który zapisze się w pamięci widzów jako wiekopomne dzieło. Jednakże niepowielanie drastycznych błędów z poprzednich części oraz doza innowacyjności sprawiają, że wychodząc z sali kinowej nie jesteśmy rozczarowani, a "S" na klacie Supermana daje nam na razie małą nadzieję na coraz to lepsze ekranizacje komiksów DC.


"Liga Sprawiedliwości"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-22, 08:39   "Podwójne uderzenie" - "Superman. Action Comics" #01: "Ścieżka zagłady". Omawia Tomasz Kleszcz:Cytat:
"Ścieżka zagłady" to solidna, superbohaterska pozycja, która powinna wzbudzić iskrę w starszych, wychowanych na TM-Semicu czytelników, jak i spodobać się nowym, młodszym odbiorcom. Są walki, są konflikty, intrygujące pomysły, przemyślana konstrukcja i dobre, a nawet świetne ilustracje.


"Superman. Action Comics" #01: "Ścieżka zagłady"
To trzeci tekst o tym tytule.1. "Trochę nudy, trochę śmiechu" - Aleksander Krukowski i recenzja trzeciego tomu "Sunstone":Cytat:
Jak wspominałem w recenzji poprzedniego tomu, "Sunstone" robi się mocno przegadany. Narracja prowadzona z perspektywy Lisy jest bardzo introwertyczna. Bohaterka analizuje wszystko, co się dzieje. Snuje rozbudowane teorie na temat swojej seksualności. Niestety staje się to nużące, zwłaszcza, że niektóre fragmenty jej autoanalizy zaczynają się powtarzać.


"Sunstone" #3

2. "Bestia nie żyje" - to tytuł artykułu o "Lidze Sprawiedliwości" #8 - "Wojnie Darkseida #2, którego autorem jest Jerzy Łanuszewski:Cytat:
Ostatni tom jest dokładnie taki sam jak poprzednie - słaby. Autor nie panuje nad fabułą, ani postaciami. Wszystkie istotne elementy historii są opowiedziane zdecydowanie zbyt pospiesznie – prawdopodobnie po to, by więcej stron można było przeznaczyć na niekończące się bijatyki. Przez to album konstrukcją przypomina teledysk – zbyt szybki, zbyt kolorowy.


"Liga Sprawiedliwości" #8: "Wojna Darkseida" #2
Historyczne recenzje

3. "Zgroza wita was" - Tomasz Nowak na temat "Lodu" będącego pierwszym tomem "Zgrozy":Cytat:
Odpowiedzialny za przebieg historii Kuba Ryszkiewicz rzuca Zgrozę (i nas) na głęboką wodę. Wiadomo, przecież to nie komisarz od byle czego! Jednak zarówno domowa sytuacja policjanta, jego brudna robota, a nawet zawiązana na początku zagadka pachnie fabularną sztampą.


"Zgroza" #1: "Lód"
To co opublikowałem do tej pory
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-23, 11:19   1. "Jutro i pojutrze" - na temat "Wiecznych Avengers" wypowiedział się też Jerzy Łanuszewski:Cytat:
"Wieczni Avengers" to komiks poprawny: nieźle opowiedziany, elegancko narysowany. Czyta się nawet dobrze, ale po zakończeniu niewiele zostaje z niego w głowie.


"Avengers" #6: "Wieczni Avengers"

2. "Flash dobiegł do mety" - natomiast o "Lekcjach historii" napisał również Maciej Gierszewski:Cytat:
Najciekawiej wypada główna fabuła, gdzie Sprinter musi zmierzyć się z duchem górnika, który terroryzuje Central City. Demon to żądny krwi seryjny morderca, który wbrew pozorom kieruje się pewną logiką przy wyborze ofiar.


"Flash" #5: "Lekcje historii"

3. "Zbawienie czy przekleństwo?" - a Tomasz Nowak omówił "Aliens: Zbawienie/Ofiarowanie":Cytat:
Pomysł wprowadzenia do rzeźnickiej w gruncie rzeczy serii wątków religijnych musiał prędzej czy później skusić któregoś z autorów.


"Aliens: Zbawienie/Ofiarowanie"

Artykuły nie zamieszczone przeze mnie we właściwym czasie:
Tomasza Miecznikowskiego, Tomasza Kleszcza i Tomasza Pstrągowskiego

Same Tomki o tym tytule :P
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:36, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-25, 18:37   1."W duchu Larssona" - Maciej Gierszewski o "Zamrożonych duszach":Cytat:
Punktem wyjścia dla fabuły jest wzrost antyimigranckich nastrojów i aktów przemocy na tle rasistowskim w Szwecji, na fali których do głosu w debacie publicznej dochodzą skrajnie prawicowe i konserwatywne organizacje parapolityczne.


"Millenium Saga" #1: "Zamrożone dusze"
Czytaj też tu.

2. "Batwoman szkoli młodzików" - ponownie Maciej Gierszewski - tym razem na temat "Batman - Detective Comics" #1: "Powstanie Batmanów":Cytat:
Punktem wyjścia dla fabuły jest spisek, jaki przez przypadek odkrywa Batman. Po Gotham krążą wysokiej klasy, technologicznie zaawansowane drony, które "z cienia" obserwują poczynania Nietoperza i jego najbliższych sprzymierzeńców.


"Batman - Detective Comics" #1: "Powstanie Batmanów"
To co już publikowałem

3. "Adam Święcki: Przyszłość w rękach czytelników" - i jeszcze raz Maciej Gierszewski z rozmową z Adamem Święckim o jego komiksach dla dzieci z serii "Trochę hałasu z głębi lasu", której bohaterami są leśne zwierzątka:Cytat:
Maciej Gierszewski: Adam, jak nawiązałeś współpracę z wydawnictwem Tadam? Oni do Ciebie napisali? Czy ty wyszedłeś z gotowym pomysłem na serię?


"Adam Święcki: Przyszłość w rękach czytelników"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-05-12, 09:04, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-26, 09:27   1. "MangaMix Neo" #7:Cytat:
Wydawnictwo Waneko udostępniło w sieci siódmy numer "MangaMixu Neo" – dostępnego wyłącznie on-line, darmowego czasopisma, na łamach którego można przeczytać komiksy stworzone przez niebywale uzdolnionych polskich rysowników.


"MangaMix Neo" #7

Ja tego w lepszej wersji nie mogę pobrać - może dlatego, że mam za stary komputer albo za słaby internet.

2. "Wiele hałasu o nic" - Aleksander Krukowski recenzuje czwarty tom "Sunstone":Cytat:
Lisa i Ally zamieszkały razem po trzech tygodniach znajomości. Może nie jest to rozsądne, ale przynajmniej popycha historię do przodu. Muszą jednak zmierzyć się z własnymi uczuciami. Dla czytelnika sprawa jest jasna - dziewczyny są w sobie zakochane.


"Sunstone" #4
Wcześniejsza recenzja autorstwa Krzysztofa Tymczyńskiego

3. "Nowe otwarcie Archiwum X z perspektywy" - Tomasz Nowak pisze o "Z Archiwum X" - Sezon 10 #1: "Wyznawcy":Cytat:
W "Wyznawcach" powraca dobrze znany z telewizji temat akolitów ‒ przybyszów, którzy próbują zdominować Ziemię dla własnych celów. Naprzeciw ich stoją nie tylko agenci, lecz również potężna, trzymająca obcych w ryzach organizacja niejasnej proweniencji. Co więcej do gry z zaświatów powracają dawno niewidziani bohaterowie.


Pod tym artykułem znajduje się link do pierwszego niezamieszczonego przeze mnie na forum w odpowiednim czasie.

"Z Archiwum X" - Sezon 10 #1: "Wyznawcy"

4. "Wycieczka last minute do Włoch" - Maciej Jasiński omawia "Asteriksa w Italii":Cytat:
Zawiązanie tej historii daje naprawdę duże możliwości. Oto zupełnym przypadkiem pewien rzymski senator wpada na pomysł godny umysłu samego Cezara – aby zorganizować wyścig Transitalijski, którego trasa prowadzi z północy Italii na południe, do Neapolu.


"Asteriks" #37: " Asteriks w Italii"
To co już publikowałem

5. "Blizny na ciele, blizny na duszy" - a drugą odsłonę "Barakudy" przybliża Maciej Gierszewski:Cytat:
Fabuła drugiego tomu kręci się wokół miłości, nienawiści, zemsty i żądzy. Główny antagonista przedstawiony został na okładce. To kapitan Morkam, który lata temu został oszpecony przez mister Flynna.


"Barakuda" #2: "Blizny"
Jest to czwarta recenzja tej części
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:36, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-11-27, 16:47   1. "Nastoletni Tytani" #1: "Damian wie lepiej" - dzisiaj w artykule Macieja Gierszewskiego:Cytat:
"Damian wie lepiej" to niewątpliwie typowe superhero, bo nawalanki i mordobicie są na porządku dziennym. Jednak scenarzysta, Benjamin Percy, kładzie równie mocny nacisk na przyjaźń, wspólne działanie oraz możliwość zmiany/przemiany (tj. każdy sam decyduje o swojej przyszłość, źli mogą skierować swoje kroki na drogę dobra).


"Nastoletni Tytani" #1: "Damian wie lepiej"
Zaś tu: zaległa recenzja oraz prezentacja.

2. "Odrodzenie - Aquaman" #1: "Utonięcie" - pisze Tomasz Kleszcz:Cytat:
Gość gadający z rybami - taka charakterystyka zakorzeniła się u powierzchniowców - jak nazywają ludzi z powierzchni - w stosunku do Aquamana. Trzeba przyznać, że o czytelnikach można śmiało powiedzieć to samo. Batman, Superman, Wonder Woman, to prawdziwi herosi. Gość gadający z rybami to w mniemaniu ludzi zupełnie inna Liga i Arthur dobrze zdaje sobie z tego sprawę, co się o nim myśli.


"Odrodzenie - Aquaman" #1: "Utonięcie"

3. "Saga Winlandzka" #2 - omawia Krzysztof Tymczyński:Cytat:
Drugi tom "Sagi Winlandzkiej" znacznie rozszerza świat, jaki widzieliśmy w premierowej odsłonie cyklu. Thorfinn nadal należy do grupy dowodzonej przez Askeladda i nieustannie liczy, że otrzyma kolejną szansę na odebranie mu życia, by pomścić śmierć swojego ojca.


"Saga Winlandzka" #2
To trzeci tekst o drugim tomie.

4. "Hellboy" #1: "Nasienie zniszczenia/ Obudzić diabła" - po raz drugi dzisiaj Tomasz Kleszcz:Cytat:
Zakres zagadnień, który znajduje się na tych kilkuset stronach, jest ogromny. Czerpiąc z folkloru, baśni, legend oraz mitów, co rusz dorzucając nowe, oryginalne postaci Mignola tworzy wciągający świat, w którym przenikają się różne elementy i wszystko może się zdarzyć.


"Hellboy" #1: "Nasienie zniszczenia/ Obudzić diabła"
Pierwszy artykuł
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-01-06, 17:51, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-12-06, 09:25   1. "Znienawidzony i skuteczny" - o "Garbatym szczęściu" pisze Krzysztof Tymczyński:Cytat:
”Garbate szczęście” nie jest tak angażującą odsłoną, ponieważ Hex jest… po prostu sobą, a przeciwności losu, z jakimi przychodzi mu się zmierzyć, sprawiają głównie wrażenie powtórki z rozrywki.


"Jonah Hex" #5: "Garbate szczęście"
To co już prezentowałem

2. "Więcej! Mocniej! Szybciej!" - Karol Sus recenzuje drugi tom "Kaznodziei":Cytat:
"Kaznodzieja" to nie tylko nowe rozdanie w amerykańskim komiksie, ale także swego rodzaju manifest i wyzwanie rzucone współczesnym czasom. Odczytywanie komiksu tylko i wyłącznie przez pryzmat wojującego ateizmu, mocno zubaża jego odbiór.


"Kaznodzieja" #2
Dotychczasowe materiały

3. "Samuraj zaplątany w czasie" - Jan Sławiński omawia "Sploty czasu" - pierwszą odsłonę "Samuraja Jacka":Cytat:
Czytając "Sploty czasu", mamy wrażenie, że powróciliśmy do dobrze nam znanego świata i komiks stanowi naturalne przedłużenie urwanego w 2004 roku serialu. Jednocześnie do lektury wkrada się lekka monotonia, a autorzy nie potrafią nas zaskoczyć.


"Samuraj Jack" #01: "Sploty czasu"
Rekomenduję także się cofnąć1. "Maszyna do zabijania" - "Star Wars Legendy" #13. "Darth Vader i zaginiony oddział" w artykule Macieja Jasińskiego:Cytat:
Intryga wymyślona przez Hadena Blackmana jest ciekawa. Główny wątek dotyczący poszukiwania tytułowego zaginionego oddziału, ma kilka zwrotów akcji, choć trzeba też przyznać, że momentami historia jest nieco przewidywalna.


"Star Wars Legendy" #13. "Darth Vader i zaginiony oddział"
Poprzednie omówienia

2. "Na wojnie wszelkie zagrania są dozwolone" - na temat "Podstępu Hetytów" pisze także Paweł Olejniczak":Cytat:
Scenariusz Sylvaina Runberga jak zwykle bazuje na wszystkim co popularne, mieszając ze sobą gatunki – w Podbojach znajdują się zarówno wątki udokumentowane w podręcznikach historii, jak i baśniowe stwory, piękne kobiety, ale również brutalne i krwawe walki.


"Podboje" #2: "Podstęp Hetytów"
To co już było na forum
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-12-07, 13:41   1. "Czego tu się bać?" - o "Wiedźmach" pisze Maciej Gierszewski:Cytat:
Niebagatelne znaczenie dla fabuły ma podłoże obyczajowe. Wyraźnie widać, że scenarzysta kładzie nacisk na to, aby ukazać relacje panujące w rodzinie Rooksów. W tym aspekcie spodobała mi się silna więź, jaka łączy (i zawsze łączyła) ojca z córką. Element ten uwiarygodnia występujące postaci i należy zapisać na plus. W sugestywny sposób ukazano także zagubienie Sailor w nowej szkole.


"Wiedźmy"
Nie jest to nowy tytuł na forum ;)

2. "Siostrzana wojna" - tak swoją recenzję 21 tomu "Baśni" zatytułował Łukasz Słoński:Cytat:
Problemy dotykające Baśniowców wychodzą jednak poza ramy ich, zdawałoby się, zamkniętego świata. Nowy Jork zostaje sterroryzowany przez potwora, którego obecność stanowi zagrożenie dla zwykłych mieszkańców metropolii. Skupiając się na świecie doczesnym, Willingham pokazuje bezradność ludzi wobec baśniowej bestii.


"Baśnie" #21
Archiwum materiałów :)

A teraz coś z innej strony:

Drugi numer zina "Warchlaki" za darmo do czytania na stronie lub pobrania w pdf-ie:"Warchlaki" #2

:mrgreen:
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-04-14, 09:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-12-09, 09:01   1. "Gunshmith Cats na sterydach" - Paweł Panic recenzuje "Murciélago" #1:Cytat:
Konstrukcja kolejnych epizodów jest podobna: pojawia się osobnik, który morduje masę ludzi, następnie na scenę wprowadzane są nasze bohaterki, Kuroko od niechcenia pacyfikuje przeciwnika i może z powrotem planować randki z innymi dziewczynami.


"Murciélago" #1
To trzeci tekst o tym tomie.

2. "Jakusz i Wojmir u Dunów" - Karol Sus i artykuł o "Lux in tenebris" #3: "Jellinge":Cytat:
Trzecia odsłona serii, nosząca podtytuł "Jellinge", jest kontynuacją przygód dwójki znanych z poprzednich albumów bohaterów, walecznego wojownika Wojmira i zdeterminowanego mnicha Jakusza. Tym razem bohaterowie znajdują się na dalekiej i mroźnej północy, gdzie odbywają misję dyplomatyczną z polecenia księcia Kazimierza.


"Lux in tenebris" #3: "Jellinge"
Pierwsza recenzja1. "Kryzysowy gryzoń" - Jerzy Łanuszewski na temat "Myszki Miki: Kawy Zombo":Cytat:
Niestety, Kawa "Zombo" rozczarowuje. Komiks stylizowany jest na historię sprzed wojny oraz wczesne kreskówki z Mikim – i Loisel za bardzo się w tej stylizacji zagalopował. Brakuje w tej historii oryginalności, czytając ją ma się wrażenie, że to wszystko gdzieś już było. I to nie raz.


"Myszka Miki": "Kawa Zombo"
Czytaj i słuchaj także wcześniej

2. "W tym szaleństwie jest metoda" - a Maciej Szatko omawia "Powrót do domu" - czyli trzeci tom "Bękartów z Południa":Cytat:
Już po raz trzeci Jason Aaron zabiera nas w przejażdżkę po brudnym świecie pełnym przemocy, wyzwisk, fekalnych dowcipów, gdzie najgorsza patologia miesza się z przesadnym uduchowieniem. Poniekąd zdążyliśmy się już do niego przyzwyczaić.


"Bękarty z Południa" #3: "Powrót do domu"
Warto się także cofnąć
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-12-11, 14:26   1. Tomasz Kleszcz pisze o pierwszym tomie przygód "Luca Orienta":Cytat:
Luc Orient pomimo klasycznego wykonania odczuł upływ czasu. Prostej fabule, powtarzającym się rozwiązaniom oraz naiwnemu językowi będzie trudno zdobyć nastoletniego odbiorcę. Przyjemność z lektury mogą odczuć czytelnicy, którzy lubują się w space operach czy pulpowej fantastyce, dla których Flash Gordon pozostaje filmem kultowym.


"Luc Orient" - wydanie zbiorcze #1
Poprzedni artykuł wczoraj.2. "Królik ronin i zagadka przeklętej świątyni". A Michał Grygiel recenzuje "Piekielne malowidło" - 31 część przygód "Usagi Yojimbo":Cytat:
Seria o Usagim to co tom zanurzenie się w świecie feudalnej Japonii, ale zaludnionej animorfami.


"Usagi Yojimbo" #31: "Piekielne malowidło"
To trzeci tekst o tym tomie.

3. "Zmierzch szlachetnego dzikusa". Natomiast Krzysztof Tymczyński omawia czwarty tom "Skalpa":Cytat:
Czwarty tom serii to większe i mniejsze dramaty znanych nam już bohaterów, a największe tajemnice i śledztwa schodzą tu na dalszy plan.


"Skalp" #4
Dotychczasowe materiały1. "Angielski gentleman na Dzikim Zachodzie" - to napisana przez Macieja Jasińskiego recenzja "Żółtodzioba" - 33 zeszytu przygód "Lucky Luke'a":Cytat:
Goscinny w tym albumie nabija się z Anglików i z ich stylu życia. Są to w większości wyborne żarty pełne celnie wbijanych szpilek, choć też niestroniące od stereotypów. Oczywiście lubią ciepłe piwo, w podróż do Ameryki Waldo zabiera portrety członków rodziny, a nawet zbroję rycerską pewnego przodka.


"Lucky Luke" #33: "Żółtodziób"
Pierwsza recenzja

2. "Na obrzeżach Rio de Janeiro" - O "Faveli w kadrze" pisze Jerzy Łanuszewski:Cytat:
W komiksie dostajemy opowieść z punktu widzenia człowieka, który w tym miejscu spędził całe życie i nigdy go nie opuścił. Mimo sukcesu, nie chciał "wyrwać się" – wciąż tam mieszka.


"Favela w kadrze"
Pierwsze omówienie
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2019-05-20, 10:33, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15509
Skąd: Puławy

Wysłany: 2017-12-14, 08:57   "Prawie jak Spider-Man". O trzecim tomie "Deadpool Classic" opowiada Krzysztof Tymczyński:Cytat:
Najnowszy tom "Deadpool Classic" to kolejny zbiór starszych przygód tytułowego bohatera. Pojawia się tu kilka wątków, takich jak kolejne i tym razem już ostateczne starcie z T-Rayem, spotkanie na swojej drodze zabawnej grupy Great Lakes Avengers czy Bullseye’a, a także mocne rozwinięcie wątku spółki Landau, Luckman i Lake. Relacja Wade’a z Ślepą Al czy Weselem ulegnie pewnym zmianom, zaś nasz antybohater upadnie tak nisko, jak jeszcze nigdy mu się wcześniej nie zdarzyło.


"Deadpool Classic" #3
To trzeci materiał o tej części."Klasyczne rozterki". A początek tej serii przypomina Aleksander Krukowski:Cytat:
Musimy jednak pamiętać, że to stare komiksy. Zestawione ze współczesnymi produkcjami muszą wydawać się archaiczne. To tylko dobrze świadczy o współczesnych produkcjach, które wyraźnie poszły do przodu pod różnymi względami. Wydaje mi się, że celem Deadpool Classic nie jest zadziwienie odbiorcy komiksem doskonałej jakości, czy to fabularnej czy artystycznej. Chodzi o coś innego, o materiał archiwalny.


"Deadpool Classic" #1
Historia publikacji
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-30, 08:38, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13