Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uniwersum DC Comics
Autor Wiadomość
jacek 

Wysłany: 2017-12-10, 13:32   

Dwa najnowsze artykuły z tego serwisu:

1. "Nastoletni Tytani" #1: "Damian wie lepiej":

Cytat:
Seria rozpoczyna się od krótkiego przedstawienia każdego z członków Teen Titans. Zabieg zbędny, lecz dobry ze względu na potencjalnych, nowych czytelników. Niestety są to krótkie wprowadzenia, które nie ujawniają za wiele jeśli chodzi o historię każdego z nastolatków.

"Nastoletni Tytani" #1: "Damian wie lepiej"
To trzeci tekst o tym tytule.

2. "DC Odrodzenie. Green Arrow (wyd. zbiorcze)" #1: "Śmierć i życie Olivera Queena":

Cytat:
Nie do końca jestem przekonany jeśli chodzi o debiutującego Johna Diggle. Benjamin szybko przedstawił nam wojskowa kariere Johna i szeroki wachlarz jego umiejętności. Niestety wypadło to tragicznie. Na pewnym etapie odniosłem wrażenie, że do serii został wprowadzony czarnoskóry Terminator, którego kule mijają się na kilometr.

"DC Odrodzenie. Green Arrow (wyd. zbiorcze)" #1: "Śmierć i życie Olivera Queena"
Poprzednie recenzje
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-03-16, 14:05, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2017-12-16, 13:10   

"Superman" #1: "Syn Supermana" - recenzuje Łukasz Lis:

Cytat:
Peter J. Tomasi i Patrick Gleason utrzymują dobrą równowagę między ojcowską a bohaterską stroną życia Supermana, przy czym nie pozwalają, by historia była nudna. Od graficznej strony "Syn Supermana" jest opatrzony świetnymi kadrami oddającymi rytm historii z kreską, która mi osobiście przypadła do gustu.

"Superman" #1: "Syn Supermana"
To co już było na forum

jacek 

Wysłany: 2017-12-23, 17:42   

Także "Klusek" zrecenzował "Maszyny zagłady":

Cytat:
"Liga Sprawiedliwości: Maszyny Zagłady" zdecydowanie nie jest dobrą historią. Ma wiele problemów z prowadzeniem wątków i robi z naszymi bohaterami rzeczy, które nie służą im najlepiej. Jest to krok w złą stronę. Całość ratuje jeszcze Tony S. Daniel jako główny rysownik, ale to za mało, by uznać ten komiks przynajmniej za przeciętny. Możemy mieć jedynie nadzieję na to, że tom drugi "Epidemia" wypadnie lepiej.

"Odrodzenie - Liga Sprawiedliwości" #1: "Maszyny zagłady"

jacek 

Wysłany: 2017-12-26, 15:44   

Również Tomasz Drozdowski omówił piąty tom "Y: Ostatniego z mężczyzn":

Cytat:
Co mogę napisać o finale? Jest na pewno zaskakujący, okrutnie wręcz logiczny i stworzony bez specjalnych udziwnień. Autor nie fantazjuje nad przyczynami, co dla niektórych może okazać się rozczarowujące, poświęcając się rozwiązaniem wątków personalnych. Yorrick finalnie zwycięża, lecz i wszystko traci.

"Y: Ostatni z mężczyzn" #5

jacek 

Wysłany: 2018-01-17, 00:41   

1. "Batman" #1: "Jestem Gotham" - pisze Łukasz Lis:

Cytat:
Myślę, że "Jestem Gotham" nadaje się na pierwszą rebirthową historię Batmana. Ciekawym pomysłem było pokazanie nam różnicy między doświadczeniem a mocą, udowadniając, że nie tylko siła fizyczna czyni super bohatera.

"Batman" #1: "Jestem Gotham"
Poprzednie omówienia

2. "Suicide Squad - Oddział Samobójców": "Czarne więzienie" #1 - omawia "Ksocial":

Cytat:
Mam mieszane uczucia wobec tej serii. Z jednej strony czyta się ją nawet przyjemnie, ale z drugiej nie wzbudza większych emocji, ani nie wnosi do uniwersum nic wartościowego.

"Suicide Squad - Oddział Samobójców": "Czarne więzienie" #1
Wcześniejsze recenzje

3. "Batman/Sędzia Dredd. Wszystkie spotkania" - recenzuje Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Co jest lepszego niż kultowa i legendarna postać komiksowa? Dwie kultowe i legendarne postaci komiksowe. Był pewien okres, w którym crossovery łączyły naprawdę wielkich bohaterów powieści graficznych i niejednokrotnie konfrontowały je ze sobą. Do takich (należą) Sędzia Dredd i Batman.

"Batman/Sędzia Dredd. Wszystkie spotkania"
Warto poczytać też wcześniej
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-02-20, 11:29, w całości zmieniany 6 razy  

jacek 

Wysłany: 2018-01-21, 14:29   

Ostatnio Krzysztof Tymczyński a teraz Łukasz Lis - po raz piąty na forum o "Całej w czerni, bieli i czerwieni" czyli szóstej odsłonie przygód "Harley Quinn":

Cytat:
Okazuje się, że Harley ma nowego adoratora w postaci Red Toola – nieczującego bólu mordercy, uwielbiającego różne narzędzia. Zamaskowany adorator zaczyna od stalkingu, a kończy na zmuszeniu Harley do stanięcia przed ołtarzem.

"Harley Quinn" #6: "Cała w czerni, bieli i czerwieni"

jacek 

Wysłany: 2018-01-31, 10:49   

Następne trzy artykuły z tej strony:

1. "Superman: Tajna Geneza" - pisze"Ksocial":

Cytat:
W całej mitologii Supermana ważna jest to, kim jest dla ludzi. Początkowo uważany za coś co może zagrozić, szybko zyskuje aprobatę tłumów, co jest odwrotne do tego, jaką sławą, a raczej niesłąwą cieszy się Lex. Johns ujawnia też motywy działania herosa i to, jak ta rola wpłynęła na tożsamość prostego chłopaka z Kansas, który na dodatek ma wewnętrzne rozterki dotyczące swego pochodzenia.

"Superman: Tajna Geneza"
Recenzje, których nie było w stosownym czasie: druga i pierwsza.

2. "Batman: Narodziny Demona" - omawia Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Rodzimy rynek komiksowy rozrasta się i ma się dobrze do tego stopnia, iż zaczynają pojawiać się na nim zdublowane tytuły. Tak jest i też z pozycją Batman: Narodziny Demona, historii skupionej nie tyle co wokół postaci Mrocznego Rycerza, a jego teścia i dziadka jego syna Damiana- R'as Al- Ghula. Złoczyńcy istotnego w żywocie Batmana, ale z racji przytłaczającej konkurencji z Arkham, nie tak często ukazywanego szerszej publiczności.

"Batman: Narodziny Demona"
Dotychczasowe recenzje tomu drugiego, dotychczasowe recenzje tomu pierwszego

3. "Wonder Woman" #1: "Kłamstwa" - przedstawia "Klusek":

Cytat:
Na plus zaliczyłbym tutaj fakt, że sam komiks jest dobrym wprowadzeniem dla ludzi, którzy z Dianą Prince jeszcze się nie zapoznali: poznajemy tutaj genezę bohaterki, osoby dla niej najważniejsze, przekrój jej zdolności, historię strojów Wonder Woman czy realia związane z antyczną Grecją.

"Wonder Woman" #1: "Kłamstwa"
To czwarty tekst o tej historii.

jacek 

Wysłany: 2018-02-16, 15:11   

Zgodnie z zapowiedzią od razu już w miarę bieżący tekst będący omówieniem "WKKDC" #38: "Batmana: Zjaw z przeszłości". Ten przygotował Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Okazja do przeniesienia się w erę, w której Batman był nieco mniej poważnym i mrocznym herosem nie zdarza się u nas często, a Zjawy z przeszłości nie tylko czynią ku temu sposobność, ale i nie zanudzają, jak mają to w zwyczaju komiksy sprzed kilkudziesięciu lat.

"WKKDC" #38: "Batman: Zjawy z przeszłości"

jacek 

Wysłany: 2018-02-21, 12:05   

O "Pierwszych próbach Superboya" napisał także Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Superman przestaje być jedynie herosem, a staje się kimś jeszcze- statecznym i odpowiedzialnym ojcem rodziny. Wraz z Lois i synem Jonem nie jest skłonny do zamieszkania w godnym bohatera jego formatu przybytku, preferując skromny dom na prowincji.

"Superman" #2: "Pierwsze próby Superboya"

jacek 

Wysłany: 2018-03-11, 13:16   

"WKKDCC"#41: "Wonder Woman: Oczy Gorgony". Omawia "Ksocial":

Cytat:
Greg Rucka kolejny raz bardzo dobrze łączy mitologiczny klimat ze współczesnym światem i polityką. Światy świetnie się uzupełniają tworząc jedną, spójną całość.

"WKKDCC"#41: "Wonder Woman: Oczy Gorgony"
Prezentacja tytułu
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-29, 10:16, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-03-15, 18:19   

Dwa najnowsze artykuły z tego serwisu - niestety nie wiem teraz kto je napisał gdyż przestali publikować informacje o tym...

1. "Odrodzenie - Liga Sprawiedliwości" #2: "Epidemia":

Cytat:
Epidemia naładowana jest akcją. Każdy z członków Ligi, razem i z osobno, mierzy się z co rusz nowym zagrożeniem o dużej skali. Niestety, autor narzuca niemożliwe tempo, które nawet w konwencji superbohaterskiej zdaje się gubić to co w niej najlepsze. Postaci ponownie wydają się płytkie i gdyby nie solowe serie z ich udziałem wydawane przez równolegle przez Egmont, można by zaryzykować stwierdzenie, iż zostały one cofnięte o kilka dekad.

"Odrodzenie - Liga Sprawiedliwości" #2: "Epidemia"
Poprzedni tekst wczoraj.

2. "WKKDCC" #39 i #40 - "Superman: Dziedzictwo" #1 i #2:

Cytat:
Człowiek ze Stali jest tu, no właśnie, człowiekiem. I to jeszcze bardziej niż zwykle. Mimo, iż jego kryptońskie pochodzenie jest w pewnym momencie dla niego ważniejsze niż zwykle, to więcej w nim empatii, heroizmu i wszystkiego tego, co niezbędne herosowi, niż w standardowych historiach z jego udziałem.

"WKKDCC" #39 i #40 - "Superman: Dziedzictwo" #1 i #2
Pierwsza recenzja i prezentacja tomu pierwszego
Prezentacja tomu drugiego
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-29, 10:11, w całości zmieniany 1 raz  

jacek 

Wysłany: 2018-03-22, 13:33   

Łukasz recenzuje "Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #1: "Prawo Sinestro":

Cytat:
Scenariusz, rysunki i kolorystyka wszystko to współgra ze sobą na bardzo dobrym poziomie, dając nam historię, która spisała się jako start w erę Rebirth. Mogę polecić ten tom z czystym sumieniem nie tylko fanom Green Lanternów, ale i tym którzy zaczną swoją przygodę z Halem i Korpusem.

"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni" #1: "Prawo Sinestro"
Dotychczasowe publikacje

jacek 

Wysłany: 2018-04-02, 11:02   

"WKKDCC"#42: "Superman/Batman: Wrogowie publiczni" - pisze Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Loeb tworzy fabularnego przekładańca, w którym raz do głosu dochodzi Superman, a raz Batman. Podkreśla jeszcze bardziej to różnice między bohaterami, ale też prowadzi do pewnej konkluzji, mówiącej jasno, że mimo podziałów i innego światopoglądu, panowie walczą o to samo.

"WKKDCC"#42: "Superman/Batman: Wrogowie publiczni"
To trzecia publikacja na temat tego tytułu.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-11-29, 10:22, w całości zmieniany 3 razy  

jacek 

Wysłany: 2018-04-08, 11:19   

Po raz drugi na forum o tytule "Odrodzenie - Aquaman" #2: "Nadpływa Czarna Manta" - omawia "Klusek":

Cytat:
W "Nadpływa Czarna Manta" podoba mi się konsekwencja scenarzysty Dana Abnetta. Drugi tom komiksu jest bezpośrednią kontynuacją pierwszego i nabiera sensu jedynie ze znajomością poprzedniej publikacji. Wyraźnie widać, że Abnett buduje serię "Aquamana" jako dłuższą sagę, o określonym nastroju, nie zaś zbiór luźnych opowieści, których klimat zmienia się z tomu na tom.

"Odrodzenie - Aquaman" #2: "Nadpływa Czarna Manta"

jacek 

Wysłany: 2018-05-01, 16:21   

O jak dawno tu nie zaglądałem... No nic w końcu zajrzałem - dzisiaj dwa artykuły:

1. "Batman - Detective Comics" #2: "Syndykat ofiar":

Cytat:
Drugi tom skupia się na poczuciu straty i konsekwencji działań Mrocznego Rycerza, które często uderzają w cywili.

Cytat:
Tynion IV poświęca dużo czasu postaciom z drużyny Wayne’a, kładąc szczególnie silny nacisk na Batwoman, choć dla mnie najciekawszy wydaje się nawrócony łotr- Clayface.

"Batman - Detective Comics" #2: "Syndykat ofiar"
Poprzednie analizy

2. "Jonah Hex" #6: "Kule nie kłamią":

Cytat:
Po raz szósty scenarzyści zaserwowali nam zbiór kilku historyjek. Jednym podejdzie taka koncepcja, drugim już mniej. Osobiście nie jestem zwolennikiem tego typu przygód, lecz jest to typowe dla świata dzikiego zachodu.

"Jonah Hex" #6: "Kule nie kłamią"
To trzeci tekst o tym tomie.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-10-28, 11:16, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu