Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks - POLTERGEIST - Zrodzony z fantastyki
Autor Wiadomość
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-07-16, 12:18   

"Czas zostać heroiną!". A dzisiaj jeszcze jedna recenzja... "Do broni!" Pisze Artur 'GoldenDragon' Jaskólski:Cytat:
Okazuje się, że choć widać już powtarzalność w przygodach panny Quinzel, to poziom nadal jest wysoki. Seria znajduje się w takim momencie, że potrzeba zdecydowanie nowych pomysłów na kolejne historie.


"Harley Quinn" #4: "Do broni!"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-07-25, 06:46   

1. "Bez Batmana też jest fajnie". O "Wiecznych Batmanie i Robinie" #1 pisze Marcin 'Karriari' Martyniuk:Cytat:
Wayne nie jest już Batmanem, zaś na Robinów poluje morderca – w tym zdaniu można zawrzeć niezbyt porywający wstęp komiksu. Całe szczęście bardzo szybko przekonujemy się, że zagadka jest o wiele poważniejsza i sięga początków Mrocznego Rycerza, kiedy to Batman, śledząc Stracha Na Wróble, spotkał handlarkę ludźmi, tzw. Matkę.


"Wieczni Batman i Robin" #1
Vide również wcześniej.

2. "Superbohater po polsku". Balint 'balint' Lengyel wziął na tapet "Incognito. Niezwykły Przypadek Pawła K." #6. "Kolory grozy", cz. 1:Cytat:
"Kolory Grozy", bo taki nosi tytuł niewielki objętościowo zeszyt, jedynie otwierają historię zmagań Incognito z tajemniczym mordercą. Prolog znamionuje opowieść utrzymaną w klimacie filmowego Kolekcjonera Kości, z lokalną wersją Batmana w roli głównej.


"Incognito. Niezwykły Przypadek Pawła K." #6. "Kolory grozy", cz. 1

3. "Czy Adolf Hitler dostał zaproszenie?". A to artykuł, który na temat "Deadpool" #6: "Deadpool się żeni" napisał Artur 'GoldenDragon' Jaskólski:Cytat:
Tak, tak, w tomiku znalazło się miejsce na opowieść o Cable’u, Deadpoolu i Adolfie Hitlerze, który zdobył wehikuł czasu.


"Deadpool" #6: "Deadpool się żeni"
Dotychczasowe materiały
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-08-03, 12:52   

1. "Bolesne pożegnania" - "Tiszka" przedstawia "Dar trzech króli":Cytat:
Yoshizuki w "Darze trzech króli" pokazuje wagę żałoby i jak ważne jest przejście wszystkich jej etapów – włącznie z akceptacją. Mówi także o tym, że nie każda miłość powinna być bezwarunkowa i na zawsze, a porozumienie jest w związku najważniejsze.


"Dar trzech króli"

2. "Popis Super-Skrulla". Tak swój artykuł o drugim tomie "Anihilacji" zatytułował Artur 'GoldenDragon' Jaskólski:Cytat:
Drugi tom "Anihilacji" to dopiero prolog całej historii, więc rozkręca się bardzo wolno. Super-Skrulla polubimy, Silver Surfer będzie nam obojętny, a Ronan zupełnie zbędny. Niewiele dowiemy się też o działaniu czy właściwym celu Annihilusa.


"Anihilacja" #02
Patrz oczywiście również wcześniej

3. "Europa górą!". Balint 'balint' Lengyel pisze o "Valerianie i Mieście Tysiąca Planet":Cytat:
Europejski blockbuster kinowym hitem lata? Dlaczego by nie! Po wielu hollywoodzkich wydmuszkach, z trudem skrywających totalną pustkę fabularną, "Valerian" jawi się jako bardzo świetna alternatywa dla tytułów Marvela i DC czy bubli Michaela Baya i Rolanda Emmericha.


"Valerian i Miasto Tysiąca Planet"
To druga recenzja tego filmu.

4. "Kuro wróć". Natomiast Joanna 'Shadov' Walczak przedstawia tom pierwszy "Kuro":Cytat:
Somato w mistrzowski sposób łączy zwyczajne sytuacje z życia z elementami horroru, przerażający i mroczny świat istnieje na równi ze zwykłą codziennością mieszkańców miasteczka.


"Kuro" #1
Pierwszy artykuł

5. "Polując na niezrównoważonych" I jeszcze napisana przez Marcina 'Karriari' Martyniuka recenzja pierwszej części "Inspektora Akane Tsunemori":Cytat:
Już teraz można się spodziewać sporo rozważań o naturze człowieka, jego emocjach i zachowaniu, a także intuicji, która mimo skomplikowanych systemów potrafiących ocenić człowieka i tak podczas śledztwa bywa niezbędna.


"Inspektor Akane Tsunemori" #1
Vide też poprzednio.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-08-09, 06:21   

Na dobry początek dnia dwa materiały z tej strony:

1. "Teksańska masakra słowem bożym". To tytuł napisanej przez "Camillo" recenzji pierwszego tomu "Kaznodziei":Cytat:
Mimo brutalności i tonów czarnego humoru, w tym wszystkim jest jednak jakiś dziwny naturalizm, dzięki któremu wierzy się w tę opowieść i traktuje jej bohaterów niemal jak prawdziwych. Duża w tym zasługa ostrych, świetnie napisanych dialogów – postacie klną jak szewcy, wręcz bluźnią, ale robią to z prawdziwym polotem.


"Kaznodzieja" #1
Patrz i czytaj także wcześniej.

2. "Nie każdy może być superbohaterem". O zatytułowanym "Próba charakteru" trzecim tomie "Lisa" pisze Joanna 'Shadov' Walczak:Cytat:
W kolejnym tomie przygód warszawiaka – "Próba charakteru" – Stańczyk skupił się na codziennym życiu bohatera, który musi zmierzyć się z konsekwencjami posiadania drugiej tożsamości, głównie oskarżeniami ze strony zaniepokojonych przyjaciół, bo przecież przez dwa dni nie dawał znaku życia.


"Lis" #3: "Próba charakteru"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-08-13, 01:48   

"Wilczyca i Czarny Książę" #1 również w materiale "Tiszki":Cytat:
Ten typ mangi – romans o nastolatkach przeznaczony dla czytelniczek w wieku gimnazjalnym lub licealnym – przez lata stworzył zestaw klisz i motywów powtarzanych aż do znudzenia.


"Wilczyca i Czarny Książę" #1

"Szkatułka z baśniami". O "Hasibie i królowej węży" pisze także "Camillo":Cytat:
Jak przystało na baśń ze wschodu, historia ma szkatułkową konstrukcję. Wewnątrz opowieści o Hasibie zamknięta jest opowieść snuta przez królową, a w niej kolejna. Poza historią Hasiba poznamy jeszcze losy króla Bulikiji, wyruszającego na niebezpieczne poszukiwania proroka Muhammada, a także dzieje księcia Dżanszacha, który zakochał się w kobiecie-ptaku z zaklętego pałacu.


"Hasib i królowa węży"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2017-08-18, 15:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-08-18, 15:08   

1. "Kobieta z klasą i supermocami". "Camillo" pisze o pierwszym tomie "Wonder Woman":Cytat:
Fabularnie historia nie porywa, ale jej atutem są znakomite, hiperrealistyczne rysunki J. G. Jonesa. Uwagę zwraca zwłaszcza sposób, w jaki Jones rysuje główną bohaterkę, nadając jej normalne żeńskie kształty, a także subtelnie kobiece rysy twarzy.


"Wonder Woman" #1
Co nieco już o niej było :P

2. "Słyszeliście o lekarzu od wampirów?". To tytuł recenzji pierwszego tomu "Księgi Vanitasa" napisanej przez Joannę 'Shadov' Walczak:Cytat:
Historia stworzona przez Juna Mochizukiego jest dość oryginalna. Po pierwszym spotkaniu w sterowcu La Baleine główni bohaterowie łączą swoje siły, aby złapać mordercę dziewięciu osób, który od pewnego czasu grasuje po ulicach Paryża. W tym celu czeka ich niemałe śledztwo oraz kilka nowych znajomości, które pomogą w sprawie.


"Księga Vanitasa" #1
Pierwsze dwie recenzje

3. "Na koniec galaktyki i z powrotem". "Balint 'balint' Lengyel" bierze na tapet "Ajeję z Aldaalu. Kolory Marcady" - część drugą "Cyann":Cytat:
Drugi album zbiorczy przygód Cyann, łączący dwa epizody: Ajeja z Aldaalu oraz Kolory Marcady, rozpoczyna się od oddzielenia grubą kreską wydarzeń opisanych w poprzednich odsłonach. Główna bohaterka, osamotniona i pozbawiona jakiegokolwiek wsparcia ze strony przyjaciół, zdana jest na własne siły pośród obcych na kompletnie nieznanej jej planecie.


"Cyann" #2: "Ajeja z Aldaalu. Kolory Marcady"
Wcześniejsze artykuły

4. "Patataj koniku". Po raz drugi w dniu dzisiejszym "Balint 'balint' Lengyel". teraz o "Podstępie Hetytów" - drugiej odsłonie "Podbojów":Cytat:
"Podstęp Hetytów", bo taki nosi tytuł druga odsłona cyklu Podboje, kontynuuje wątki zapoczątkowane w otwierającym serię zeszycie "Horda Żywych". Co więcej, "Podstęp Hetytów" to tak naprawdę przedłużone wprowadzenie, zupełnie jakby ilość przewidzianych w "Hordzie Żywych" plansz wymusiła na Runbergu przeniesienie niedokończonych pomysłów na karty kolejnego epizodu.


"Podboje" #2: "Podstęp Hetytów"
Wcześniejsze materiały

5. "Dramat za dramatem". Na temat drugiego i trzeciego tomu "Wilczycy i Czarnego Księcia" wypowiada się "Tiszka":Cytat:
"Wilczyca i Czarny Książę" to powoli rozwijający się szkolny romans. W każdym tomiku dostajemy rozpisaną na 2–3 rozdziały historię konkretnego wydarzenia z życia Eriki i Saty, czy to Walentynek, czy problemów z nauką.


"Wilczyca i Czarny Książę" #2 i #3
Pierwsza recenzja tomu drugiego i pierwsza recenzja tomu trzeciego
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-12-19, 12:43, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-08-22, 12:25   

Dzisiaj "tylko" trzy artykuły z tego serwisu ;) :

1. "Dolina, którą trzeba odwiedzić". Marcin 'Karriari' Martyniuk pisze o "Dolinie, czyli równonocy wiosennej" będącej pierwszą częścią "Gnata":Cytat:
"Dolina, czyli równonoc wiosenna" to nie bajka, w której wszystko mielibyśmy wyłożone jak kawa na ławę. W drugiej setce liczącego ponad czterysta pięćdziesiąt stron albumu fabuła skręca na inne tory i przestaje traktować jedynie o chęci odnalezienia kuzynów oraz szczęśliwym powrocie do Gnatowa.


"Gnat" #1: "Dolina, czyli równonoc wiosenna"
Historyczne teksty
Drugi fragment w audycji, pierwszy fragment w audycji

2. "Robin Robinowi nie równy". Joanna 'Shadov' Walczak wzięła na tapet "Wojnę Robinów":Cytat:
Gdy zabrakło Bruce'a Wayne’a, to James Gordon przejął obowiązki Batmana, zaś miastem zaczęła rządzić radna Noctua, której jedynym celem stało się dołączenie do Trybunału Sów.


"Wojna Robinów"
To dziesiąta recenzja tego tytułu.

3. "Krucjaty: Bóg tak chce". To artykuł autorstwa Henryka Tura:Cytat:
Trudno w recenzji streścić wszystko, co widzimy na kolejnych kadrach komiksu – są tam zarówno gry polityczne, mniejsze i większe bitwy, nie brak dosadnie pokazanych okrucieństw popełnianych przez obie strony. Można wskazać kilkoro głównych bohaterów – to postacie historyczne, jak hrabia Rajmund, Gotfryd czy Walter bez Mienia – jednak nie znajdziemy tu żadnej kluczowej dla historii osoby.


"Krucjaty: Bóg tak chce"
Dotychczasowe materiały
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2017-09-14, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-08-28, 07:03   

A teraz na dzień dobry kolejne cztery! :kawa: :

1. "Co się odwlecze, to nie uciecze". Joanna 'Shadov' Walczak i artykuł o "Człowieku, który ukradł świat":Cytat:
W tym albumie, podobnie jak i we wcześniejszych, mamy przed sobą obraz agentki bezwzględnej, inteligentnej i sprytnej. Pokazała, że kobiety są równie przebiegłe co mężczyźni, planują każde swoje posunięcie z dużym wyprzedzeniem. Jest zdeterminowana dostać to, czego chce i nie cofnie się przed niczym, aby to osiągnąć. Poznając kolejne przygody, nie jesteśmy w stanie odgadnąć, kto okaże się jej następną ofiarą.


"Velvet" #3: "Człowiek, który ukradł świat"
Poprzednie artykuły

2. "Gdzie ta posępność?". Tomasz 'Asthariel' Lisek omawia dwie pierwsze części "Posępnego Mononokeana":Cytat:
Brak oryginalności nie jest sam w sobie wadą, dopóki pozostałe elementy opowiadanej historii zaliczają się na plus, ale póki co manga prezentuje się raczej przeciętnie. Fabuła jest miejscami szyta dość grubymi nićmi, przedstawione tu pojedyncze wątki fabularne (na 400 stronach mamy okazję przeczytać prolog, dwie pomniejsze historie o perypetiach Hanaego z demonami, a tom drugi kończy się w trakcie trzeciej) niczym nie zaskakują, a w zamierzeniu wzruszające momenty nie wywołały we mnie żadnych emocji.


"Posępny Mononokean" #1 i #2
Pierwsza recenzja tomu drugiego, pierwsza recenzja tomu pierwszego

3. "Najemnik z Nawijką ponownie nawija". Marcin 'Karriari' Martyniuk recenzuje część drugą "Deadpool Classic":Cytat:
Gdy patrzymy na całokształt zawartych w zbiorze prac, wniosek nasuwa się sam – dobre fragmenty przeplatają się z nudnymi, dowcipne kwestie z prostackimi, a efektowna jatka ze sztucznie wydłużonymi scenami walki. Ostatecznie album można nazwać pozycją przeciętną, nadszarpniętą przez lata, które upłynęły od początków Najemnika z Nawijką.


"Deadpool Classic" #02
Patrz także wcześniej.

4. "Pobawmy się lalkami". Ponownie Marcin 'Karriari' Martyniuk. Teraz z artykułem o tytule "Bellmer. Niebiografia":Cytat:
Czy komiks Bellmer. Niebografia można polecić każdemu? Zdecydowanie nie. To głównie udana próba przedstawienia artysty, mierzącego się z brakiem zrozumienia otaczającego go społeczeństwa, oraz ukazania poszukiwań, które są widoczne także w jego twórczości.


"Bellmer. Niebiografia"
To co już było na forum
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-04-14, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-08-29, 19:17   

"Parada szarlatanów". Joanna 'Shadov' Walczak i artykuł o drugim tomie "Księgi Vanitasa":Cytat:
Jun Mochizuki powoli zaczyna wprowadzać bardziej poważne problemy, z jakimi muszą mierzyć się bohaterowie. Nie ma już tylu pobocznych wydarzeń, które w pierwszym tomie rozciągały główny wątek i odwlekały finałowe starcie z mordercą dziewięciu.


"Księga Vanitasa" #2
A tutaj recenzje pierwszego tomu.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-12-18, 12:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-09-03, 07:11   

Pada - dobra pogoda na czytanie nie tylko recenzji ale i recenzowanych tytułów! :mrgreen:

1. "Komiksowa psychodela". Adam Waśkiewicz opowiada o "Lone Sloane":Cytat:
Bez względu na upływ lat klasyczne już dziś historie o przygodach futurystycznego (anty)bohatera wciąż potrafią zachwycać, zarówno fabułą, jak i bogactwem graficznej oprawy. Obcując z nimi, dobrze jest mieć w pamięci, że – stworzone w zupełnie innych czasach – wyznaczały niegdyś nowe kierunki i trendy.


"Lone Sloane"
Materiał w audycji, poprzednie analizy

2. "Różne smaki zła". To zaś tytuł napisanej przez Artura 'GoldenDragona' Jaskólskiego recenzji "Sióstr" - drugiej odsłony "Hrabstwa Harrow":Cytat:
W drugim tomie "Hrabstwa Harrow" zatytułowanym "Siostry", życie na prowincji zdaje się powracać do równowagi. Wydaje się, że mieszkańcy sennej okolicy zaakceptowali obecność dobrej wiedźmy. Sama Emmy zdaje się coraz lepiej odnajdywać w nowej sytuacji i powoli zgłębiać własne dziedzictwo.


"Hrabstwo Harrow" #2: "Siostry"
Dotychczasowe recenzje
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-08-28, 08:22, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-09-05, 16:03   

"Miłość od pierwszego wejrzenia" - tak Joanna 'Shadov' Walczak zatytułowała swoją recenzję "Spider-Mana - Niebieskiego":Cytat:
W "Spider-Man: Niebieski" warto pochylić się nad kreacją głównego bohatera, który wypada świetnie w swojej roli. Dla przyjaciół niczym anioł, wrogom nie szczędzi szyderczych komentarzy.


"Spider-Man - Niebieski"
Patrz także wcześniej
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-09-09, 13:24   

"Nie straszny nam ocean". Joanna 'Shadov' Walczak przedstawia tytuł "Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu":Cytat:
Matthias Picard postarał się o komiks z jednej strony tajemniczy, intrygujący, a z drugiej, dodając efekt 3D, tchnął życie i realizm w opowieść. W efekcie całość prezentuje się naprawdę świetnie, mimo że "Podróż do serca oceanu" jest komiksem niemym.


"Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu"

A poniżej recenzje niezamieszczone przeze mnie w stosownym terminie:
Mirosława Skrzydło i Karola Susa
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-09-12, 04:11   

"Średniowieczna Anglia, dwa rody, jeden król..." - o "Requiem Króla Róż" #1-3 pisze a jakże Joanna 'Shadov' Walczak :) :Cytat:
Aya Kanno świetnie potrafi budować napięcie. Jej opowieści to mieszanka sytuacji mrocznych i dziwnych, w których emocje bohaterów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Tak naprawdę ciężko przewidzieć, kto kogo pokocha, zdradzi czy znienawidzi, chyba że zna się (nawet pobieżnie) sztuki napisane przez Williama Szekspira – "Ryszard III" i "Henryk VI".


"Requiem Króla Róż" #1-3
Pierwsze recenzje tomów #1-2
Pierwsza recenzja tomu #3
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-09-22, 15:12   

"Przygodę czas zacząć". "Magi: Labyrinth of Magic" #1-3 w artykule, który napisał Tomasz 'Asthariel' Lisek:Cytat:
Shōneny opierają się przede wszystkim na bardzo silnych głównych bohaterach radzących sobie z kolejnymi problemami poprzez wklepanie komu trzeba, a zatem na ciągłych walkach. Magi już na samym starcie daje nadzieję na nieco ciekawszy tytuł, mimo że i tu konflikty są rozwiązywane głównie przez Ugo, towarzyszącego Aladynowi dżina.


"Magi: Labyrinth of Magic" #1-3
Poprzednie recenzje tomu #3, poprzednie recenzje tomów #2-1
Niezamieszczona wcześniej recenzja #3, niezamieszczona wcześniej recenzja #2, niezamieszczona wcześniej recenzja #1.
Artykuł o mandze w "Wikipedii"
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-05-24, 13:22, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
     
jacek Wiek: 54
Dołączył: 24 Paź 2014
Posty: 15482
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-09-22, 18:20   

"Zróbmy sobie mangę!". To tytuł napisanej przez Marcina 'Karriari' Martyniuka recenzji trzech pierwszych tomów mangi "Bakuman":Cytat:
"Bakuman" wciąga od pierwszych stron, razem z Mashiro przeżywamy życiowe rozterki, a otaczająca nas, poza-mangowa rzeczywistość staje się jeszcze bardziej szara niż zwykle.
Cytat:
Oczywiście gagów czy dowcipnych dialogów jest tu sporo, lecz odarty z ich otoczki "Bakuman" to w głównej mierze historia o dążeniu do realizacji marzeń wbrew przeciwnościom, ograniczeniom, alternatywnym sposobom na życie, czy przede wszystkim licznym niepowodzeniom.


"Bakuman" #1-3
Poprzednia recenzja "dwójki", poprzednia recenzja "jedynki"
Niezamieszczone wcześniej przeze mnie na forum recenzje: "trójki", "dwójki" i "jedynki".
Artykuł o mandze w "Wikipedii"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 12