Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tołstoj Lew
Autor Wiadomość
swiatlonosny 

Wysłany: 2010-04-07, 13:24   

Tina: wojna i pokój jest mi znana na razie tylko z pobieżnego przejrzenia pdf-a ale odnoszę wrażenie, że jest to wciągające i może tylko tytuł oraz rozmiar dzieła są takie groźne a tak naprawdę może być lżejsza i ciekawsza od Anny :D

Ravena: nie wiem, czy w tej zakazanej powieści Tołstoja jest coś o Czeczenii bo jeszcze całej nie przeczytałem. Ale raczej nie ma. Książka była zakazana ze względu na demaskowanie hipokryzji społeczeństwa w pewnych kwestiach. Bardzo wciągające i zdecydowanie może zainteresować kobiety z pewnych względów. Tyle na razie powiem, zgadujcie dalej. Ale książka nie jest aż tak niedostępna jak myślałem, moja znajoma znalazła pdf z polskim tłumaczeniem (chociaż trochę gubiącym urok oryginału). W każdym razie książka naprawdę byłą długo zakazana i dlatego po raz pierwszy została upublikowana w Niemczech, w tłumaczeniu na niemiecki a dopiero potem w Rosji.

Zorina

Wysłany: 2010-08-21, 20:28   Tołstoj Lew

Nie czytałam "Wojny i pokoju "ale Anna Karenina to dla mnie książka zasługująca na Nobla.
Zaskakujące jest dla mnie to że mężczyzna potrafił tak pięknie i głęboko przedstawić duszę kobiecą.
Nie wiem czy mogę potępiać Annę za to że porzuciła męża i synka.
Gdzieś w głębi duszy,prawie każda kobieta marzy o takiej wielkiej ,namiętnej miłości.
Pytanie tylko czy warto dla takiego uczucia poświecić wszystko.
Anna zaryzykowała i przegrała.

OciezaleFrywoly 
Bo od tak

Wysłany: 2013-01-30, 19:40   

Własnie rozpoczełem "Anna Kareninę", przewaznie stosuje metoda 50 stron.
Tutaj własnie 200 stron wydaję się być świetnę, zobaczymy co dalej, ale obawiam sie ze zbyt duze oczekiwania co do tej ksiażki :-|

Godula

Wysłany: 2013-11-30, 17:42   

Żartujesz... Za duże oczekiwania? Ja nie znałam Rosjan prawie w ogóle (taki program w szkole) ale sama z siebie wzięłam się za Tołstoja i uważam tak samo jak poprzedniczka, NOBEL :) Obecnie poszukuję Wojny i pokoju i nie mogę nigdzie dostać...
Jak zaciągnąć pożyczki hipoteczne idź do mojej strony ? Okazuje się to bardzo proste, wręcz dziecinnie proste. Wystarczy udać się bowiem do firmy udzielającej pożyczki i po prostu podpisać konieczne dokumenty.

Saule 

Wysłany: 2017-07-21, 22:50   

Wzięłam się wreszcie za "Annę Kareninę". Tkwiło we mnie przekonanie, jakże mylne, że to po prostu bardziej rozbudowane romansidło. Owszem, są wątki dotyczące miłości, ale jakże drobiazgowo przedstawiony jest ówczesny świat, życie, relacje społeczne, a do tego rozbudowane pod względem psychologicznym postaci. I jak dla mnie, to więcej tam Lewina niż Anny. Dobrze się czytało.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2017-07-23, 00:15   

Saule napisał/a:
I jak dla mnie, to więcej tam Lewina niż Anny. Dobrze się czytało.

Dlatego właśnie dobrze się czytało. Wątek Anny najbardziej mnie chyba irytował w całej powieści... ;)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Saule 

Wysłany: 2017-07-24, 11:02   

[quote="Córka Lavransa"]
Saule napisał/a:
Wątek Anny najbardziej mnie chyba irytował w całej powieści... ;)

To prawda, potrafiła rozdrażnić:) Chociaż na końcu doszłam do wniosku, że ona chyba strasznie mocno potrzebowała miłości, bycia stale pępkiem świata dla kochanego mężczyzny. Aż mi się jej żal zrobiło. No, ale tak czy siak, wątek Lewina jest ciekawszy.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2017-07-26, 10:39   

Saule napisał/a:
ona chyba strasznie mocno potrzebowała miłości, bycia stale pępkiem świata dla kochanego mężczyzny

Potwornie to egoistyczne. Nie znoszę takich bab. ;)

Saule napisał/a:
wątek Lewina jest ciekawszy

Też go lubię. Na podobnej zasadzie zresztą mam sentyment do "Rodziny Połanieckich" Sienkiewicza. Marynia jest wkurzająca, ale interesy Połanieckiego to bardzo ciekawy wątek. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Odpowiedz do tematu