Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Grzegorz Kasjaniuk, Gietrzwałd
Autor Wiadomość
rotmistrz 
Elear

Wysłany: 2017-06-29, 22:48   Grzegorz Kasjaniuk, Gietrzwałd

Grzegorz Kasjaniuk, Gietrzwałd. 160 objawień Matki Bożej dla Polski i Polaków - na trudne czasy

Gietrzwałd ze względu na niezwykłe wyciszenie jest nieporównywalny z Fatimą, Lourdes, la Salette, czy Guadalupe. To jedyne w Polsce i jedno z 12 na świecie, miejsce Objawień Najświętszej Maryi Panny – oficjalnie uznanych przez władzę kościelną.

Objawienia maryjne rozpoczęły się tu 27 czerwca i trwały do 16 września 1877 roku. Był to jedyny taki na świecie wywiad z Maryją, łączący doczesność z wiecznością. Matka Zbawiciela objawiła się wizjonerkom 160 razy. Jako dziennikarz zapragnąłem ruszyć śladem tamtych wydarzeń.

To miejsce uzdrowiło mnie, przywróciło na łono Kościoła. Uderzyło swoją mocą i emanacją duchowości. Miałem poważne kłopoty ze zdrowiem. Groziła mi operacja. Postanowiłem oddać się w Gietrzwałdzie pod opiekę Maryi i dokonał się cud – ingerencja chirurga nie była potrzebna. Na pamiątkę przechowuję skierowanie na stół operacyjny.

Rozpoczęła się moja niezwykła, duchowa przemiana. Sądziłem, że zaczynam odkrywać pieczołowicie skrywaną dzisiaj przed światem tajemnicę cudownych zdarzeń. Okazało się, że odkryłem na nowo siebie, a konkretnie – na nowo się narodziłem. Zawierzyłem Niepokalanie Poczętej, a przez nią i jej Synowi.

Reporterskie śledztwo w sprawie 160 objawień Maryi dla Polaków na trudne czasy dedykuję Niepokalanej.

…Święta Maryjo, Matko Boża Gietrzwałdzka – módl się za nami…

Grzegorz Kasjaniuk
Detale techniczne: Oprawa: miękka ze skrzydełkami | Ilość stron: 264 |

Kto nie będzie się chciał potykać z książką zawierającą tylko daty, liczby i tabele po tę książkę Grzegorza Kasjaniuka chętnie sięgnie. Reportersko, ciekawie i naturalnie. Bez wietrzenia sensacji. Są też opisy dotyczące prywatnych przeżyć autora i jego rodziny (jest też cud. Taki prawdziwy). Gietrzwałd. Święte miejsce, świetna książka. Książka do której chce się wrócić.

Odpowiedz do tematu