Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Korkozowicz Kazimierz
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-02-12, 12:55   Korkozowicz Kazimierz

Cytat:
Polski pisarz, autor powieści historycznych, których akcja rozgrywa się w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów, także kryminałów. W latach 1986-1989 był członkiem Ogólnopolskiego Komitetu Grunwaldzkiego. 12 października 1988 otrzymał Nagrodę Specjalną Ministra Obrony Narodowej, za całokształt twórczości literackiej.
za:lubimyczytac.pl
Autor między innymi:
''Jeźdźcy Apokalipsy''
''Pierścień wezyra''
''Będę zamordowana''.

Wczoraj w nocy zmęczona, niewyspana skończyłam ''Nagie ostrza''. Zakończenie oczywiście przeczytałam na samym początku lektury, ale nie przeszkodziło mi to zagłębiać się w przygody bohaterów z wypiekami na twarzy. :P Akcja ''Przyłbic i kapturów'' rozpoczyna się w 1408 roku. Czytelnicy są świadkami wydarzeń poprzedzających wybuch wojny polsko-krzyżackiej. Autor w udany sposób łączy życie zwykłych mieszkańców z ważnymi kwestiami państwowymi. Głównym bohaterem jest Hubert z Borów zwany Czarnym. Polubiłam go, ponieważ udawało mu się wyjść cało z każdych tarapatów. Druga część jego przygód to ''Nagie ostrza''. Książka opowiada wojnie z Zakonem. Widać wiedzę Korkozowicza, który dokładnie opisuje liczbę chorągwi, dowódców. Obie książki mają dla mnie natomiast jedną wadę. Polacy zawsze są dobrze, a poddani Krzyżaków to Ci źli. A przecież nie ma kryształowych ludzi, nie każdy jest szpiegiem którejś ze stron.

tubi 
Kłobuk

Wysłany: 2017-05-15, 19:24   

Niezłe ale nie wybitne. Faktycznie czarno białe postaci. Przeczytałem bo przypomniał mi się serial z dzieciństwa - przyłbice i kaptury. Nieco naiwne, ale przyjemne. ZA więcej książek tego autora się nie zabiorę.

Odpowiedz do tematu