Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bernard Cornwell
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-05-10, 15:33   Bernard Cornwell

Bernard Cornwell to angielski pisarz, autor thrillerów i powieści historycznych. W jego dorobku znajduje się rozmaite tytuły, ale największą sławę przyniósł Cornwellowi osadzony w czasach wojen napoleońskich cykl o przygodach Sharpe’a. Niektóre z jego książek to m.in: ''Trafalgar''. ''Łupy'', ''Tygrys'', ''Triumf'', ''Forteca''. Wchodzą one w skład Kampanii Richarda Sharpe'a. Miałam przyjemność zapoznać się z ''Trafalgarem''. Całkiem miło wspominam tę książkę, do teraz pamiętam opis bitwy. Ostatnio natomiast zabrałam się za ''Pieśń łuków. Azincourt''. Dotarłam do połowy (książka liczy około 600 stron) i odłożyłam na półkę. Raczej nigdy nie spróbuję ponownie. Czytało się owszem szybko, ale to raczej dlatego, że książka nie zawiera dla mnie interesujących treści. Bohater nie wzbudził sympatii, jego losy nudzą. Liczyłam również na to, że autor w ciekawy sposób opowie o wojnie stuletniej. Dostałam natomiast mnóstwo nudy.
A Wy, znacie twórczość autora? :)

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-05-10, 22:00   

Znamy filmy, oczywiście, w których Sean Bean - o dziwo! - nie ginie. :hehe:
Książki nie miałam nigdy w ręce, w mojej bibliotece niestety nie ma.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Najaa 

Wysłany: 2012-05-29, 21:03   

Czytała dwie części Kampanii Richarda Sharpe'a Trafalgar i Oblężenie Kopenhagi , a oprócz tego cykl o Arturze (Nieprzyjaciel Boga, Excalibur, Ostatnie Królestwo). O ile opowieści o przygodach Sharpa da się jeszcze przeczytać, bo są stosunkowo krótkie, to raczej odradzam czytanie pod rząd kilku książek tego autora- ma dość ciężki styl pisania i książki te mimo, że nie są złe trudno uznać za porywające.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-05-12, 16:33   

Wczoraj skończyłam czytać ''Pieśń miecza''. Książkę oceniłam 5/10. Niby czytało mi się dobrze, ale nie czułam się zachwycona fabułą. Bohaterowie nieciekawi, nawet czarny charakter nie odróżniał się za bardzo od reszty. Myślę, że powinnam przeczytać poprzednie części dotyczące przygód Uhtreda. Wtedy na pewno fabuła zrobiła by się bardziej przejrzysta, może polubiłabym głównego bohatera? :)

Emoonia 
Ja chcę herbatę!

Wysłany: 2014-02-28, 15:06   

Uwielbiam Uhtreda i w ogóle cały cykl "Wojny Wikingów". Wczoraj skończyłam trzecią część ("Panowie północy") i właśnie z rozpaczą odkryłam, że w mojej ulubionej taniej księgarni nie ma "Pieśni miecza" - trzeba będzie poszukać gdzie indziej :-| Wydaje mi się, że seria z książki na książkę staje się coraz ciekawsza, a sam Uhtred zyskuje na wyrazistości. Po prostu nie sposób nie polubić tego bezczelnego, świętokradczego typa o walecznym sercu i mózgu prawdziwego stratega ;) W sumie to sama siebie nie rozumiem, bo nigdy specjalnie nie interesowała mnie historia ani bitwy, ale tak czytam i czytam te opisy krwawej rzeźni i wbijania sobie nawzajem mieczy w bebechy i, zupełnie nie wiem czemu, nie mogę się oderwać :P

Bardzo podoba mi się także sposób pisania autora. Mam wrażenie, że świat w jego książkach żyje - pachnie, porusza się i oddycha. Te ciągłe opisy lasów i mokradeł oraz snute przez całą opowieść fragmenty nordyckich legend czynią z czytania jego książek prawdziwą przygodę. Mam nadzieję, że kolejne części serii też niedługo zostaną przetłumaczone, a jest ich już chyba siedem.

1mirinda 

Wysłany: 2014-08-16, 16:31   

W lipcu zacząłem przygodę z Cornwellem od jego trylogii arturiańskiej.Bardzo spodobał mi się sposób w jaki przedstawia on realia ówczesnego świata.Wartka akcja,ciekawie kreowane postacie i ciekawy opis bitew sprawiły ,że postanowiłem sięgnąć po kolejny jego cykl "Wojny wikingów" który jak na razie wydaje mi się jeszcze lepszym dziełem.

Bardzo spodobały mi się "Notki historyczne" które autor umieszcza na końcu każdego tomu.Opisuje on w nich które postacie były postaciami fikcyjnymi,a które historycznymi ,oraz przedstawia on źródła z których korzystał.

tubi 
Kłobuk

Wysłany: 2017-01-30, 21:24   

6 tomów cyklu o sharpie za sobą, został ostatni wydany po polsku(spustoszenie)
To jest zdecydowanie w moim guście, wartka akcja ciekawe tło historyczne
Autor wyciąga ciekawostki historyczne
Główny bohater z krwi i kości, oceniłbym na 5 -5,5/6
A i czytałem pieśń łuków i podobało się ocena 4,5/6
Autor bardzo plastycznie opisuje fabułe, dobry w opisach bitew
Postaci zdecydowanie nie papierowe

Właśnie kończę pierwszy tom trylogii arturiańskiej - zimowy monarcha
I powiem że nie wiedziałem że ten autor umie tak pisać
Jakże inne od przygód richarda sharpe'a, na początku
Byłem nastawiony sceptycznie że to ma być wersja jak to było naprawdę
Z mitem o królu arturze, ale im dalej w las tym ciekawiej
Mniej przygodowe od cyklu o sharpie( a może raczej akcja rozwija się wolniej)
Ale nie mniej ciekawe, a lepsze literacko
5,5 /6

1mirinda 

Wysłany: 2017-05-10, 20:10   

W mojej bibliotece z cykl o Sharpe'a jest niekompletny.Trzeba tą serie czytać chronologicznie ,czy można pozwolić sobie na przeskakiwanie?

tubi 
Kłobuk

Wysłany: 2017-05-11, 08:03   

Tak raczej tak
Ale lepiej czytać po kolei, lepiej się połapiesz w historii Richarda Sharpe'a

1mirinda 

Wysłany: 2017-05-12, 16:06   

W takim razie wstrzymam się jeszcze,może uda mi się tanio namierzyć brakujące tomy

Odpowiedz do tematu