Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
jak wydać swoją książkę
Autor Wiadomość
sowa8132
sowa8132

Wysłany: 2009-10-02, 14:15   jak wydać swoją książkę

Słuchajcie! Jeżeli jesteście zainteresowani wydaniem książki to mogę wam polecić dobry sposób. Jest taka strona wydacksiazke.pl – portal skierowany do młodych twórców i artystów, który pozwala łatwo i tanio wydać książkę. Sprawną dystrybucję zapewnia z kolei portal Wyczerpane i księgarnie partnerskie. Jakość druku i oprawy jest naprawdę super, poza tym nadają numer ISBN więc książka automatem trafia do Biblioteki Narodowej w Warszawie i Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie. Ja w taki sposób wydałam niedawno swoją powieść!!!  Wejdźcie sobie na stronę, tam jest wszystko krok po kroku.

władek 
opowiadacz literacki

Wysłany: 2009-10-27, 09:16   

A ja do takiej działalności mam dość jednoznaczny stosunek - negatywny. Wydać książkę za własne pieniądze, w ilości aby zadowolić swoje ego i rozdać ją znajomym, to dzisiaj normalka, ale czy o to chodzi?
Byłem świadkiem jak jeden z wydawców podczas dyskusji z autorem sięgnął po następujący argument:
"- Chce pan abym wydał pana utwór na papierze toaletowym? Nie ma kłopotu, proszę mi tylko wpłacić na konto 5 tysięcy i będzie tak jak pan sobie wymarzył" - koniec cytatu.

ota

Wysłany: 2009-11-05, 10:43   

Witam wszystkich forumowiczow :o)

wkrotce wydaje ksiazke i czy wiecie moze jak wyglada sprawa z rejestracja ksiazki i nadaniem numeru ISBN?

władek 
opowiadacz literacki

Wysłany: 2009-11-06, 10:00   

Nie ma żadnej rejestracji książek :zlo Występujesz do BN o przyznanie numeru ISBN - dzięki czemu twoja książka póki co nie będzie obłożona Vat-em.
Więcej informacji masz tutaj:
http://www.bn.org.pl/prog...smn,-issn/isbn/

metasearcher 

Wysłany: 2010-10-09, 16:39   

władek napisał/a:
Nie ma żadnej rejestracji książek

To prawda, oficjalnie się to rejestracją nie nazywa, ale faktycznie jest to rejestrowanie książki w BN. Poza tym kwestia VATu to nie jedyna korzyść. Dzięki ISBN mamy dowód "na papierze", że jesteśmy autorem książki i posiadamy do niej prawa autorskie. Innymi słowy rejestrujemy się jako autor bądź wydawca danego dzieła.

kamizaurus 
czytelnik

Wysłany: 2011-02-18, 09:15   self

Można również skorzystać z nowej metody jaką jest self-publishing.
http://konkursliteracki.pl/artykuly

pabloo 

Wysłany: 2011-12-01, 16:46   

wiecie wydanie książki w obecnych realiach nie jest jakimś skomplikowanym zadaniem. Prawda - wydać książkę drukowaną jest gorzej, bo tu jest potrzebna kasa i nie ma co ukrywać. ale mamy dobę internetu, ludzie coraz częsciej korzystaja z e-booków. A narzędzi do tego jest pełno, np. pressmo.pl . Wydajesz sobie taką książkę i jeszcze sam sie promoujesz online. Jak sie wypromujesz to uzbierasz kase na druk - prosty mechanizm.

kfoker

Wysłany: 2012-05-21, 12:19   

na forum spryciarzy jest fajna porada jak stworzyć swoją książkę- popatrzcie :)
Narzędzie Google Analytics to absolutny niezbędnik, bez którego pozycjonowanie stron http://ditum.org nie miało by prawa istnieć. Dostarcza ono wszystkich informacji pomagających w optymalizacji strony pod kątem użytkowników.

kowalskil 

Wysłany: 2012-07-12, 21:39   Re: jak wydać swoją książkę

sowa8132 napisał/a:
Słuchajcie! Jeżeli jesteście zainteresowani wydaniem książki to mogę wam polecić dobry sposób. Jest taka strona wydacksiazke.pl – portal skierowany do młodych twórców i artystów, który pozwala łatwo i tanio wydać książkę. Sprawną dystrybucję zapewnia z kolei portal Wyczerpane i księgarnie partnerskie. Jakość druku i oprawy jest naprawdę super, poza tym nadają numer ISBN więc książka automatem trafia do Biblioteki Narodowej w Warszawie i Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie. Ja w taki sposób wydałam niedawno swoją powieść!!!  Wejdźcie sobie na stronę, tam jest wszystko krok po kroku.

Moim zdaniem ta droga (przynajmniej w USA) nie jest najleprzym wyborem. Tak opublikowanie zyciorysu bylo latwe. Ale znalezienie czytelnikow bylo bardzo trudne. Dlatego zdecydowalem opublikowac ksiazke zadarmo na Internecie. (Tytul i link sa w moim podpisie. Podzielcie sie nim z potencjalnymi czytelnikami w Polsce. Dziekuje zawczasu).

L.K.

juz przetlumaczone ==> http://ludkow.info/byt

Pisanie go bylo obowiazkem moralnym, wobec rodzicow, wobec wielu innych ofiar Stalinizm, i wobec Polski.

30Paula 
czytam i czytam

Wysłany: 2012-08-07, 13:33   

władek napisał/a:
A ja do takiej działalności mam dość jednoznaczny stosunek - negatywny. Wydać książkę za własne pieniądze, w ilości aby zadowolić swoje ego i rozdać ją znajomym, to dzisiaj normalka, ale czy o to chodzi?

Zgadzam się w 100%... dla mnie jedyna jak mi się zdaje dobra metoda to wysyłanie po wydawnictwach tak długo az się trafi, albo spróbowanie zagranicą, albo - ponowna nauka pisania:)

Kamil 

Wysłany: 2012-08-07, 18:06   

30Paula napisał/a:
Zgadzam się w 100%... dla mnie jedyna jak mi się zdaje dobra metoda to wysyłanie po wydawnictwach tak długo az się trafi, albo spróbowanie zagranicą, albo - ponowna nauka pisania:)

To nie tylko kwestia umiejętności pisania. Takiego Harry'ego Pottera wydać nie chcieli... aż wreszcie się udało, nawet imiona ukryli "bo męskich autorów lepiej się sprzedaje" i wyszło J.K. Rowling. A jakby nie miała tyle szczęścia?
Są też książki, których wydać się w wydawnictwie po prostu nie da, bo nie mają dużej wartości marketingowej, wtedy wydanie na swój koszt to świetna sprawa wg mnie. Nie każdemu chodzi o dużą dystrybucję. Nierozumiem co widzicie w tym złego. Fajnie że jest taka możliwość.
Czasem książka to np. jakiś album wydany w celach promocyjnych swojej działalności, albo ku własnej satysfakcji i prezent dla znajomych. Różne motywacje mają ludzie. Kto wyda 30-stronicowy albumik zdjęć o konkretnej tematyce na doskonałym papierze, w kolorze, w twardej oprawie? Nikt. A samemu się da :)

Książka to nie tylko popularna beletrystyka, którą da się sprzedać. A i pewnie nie jedna świetna beletrystyka nie została nigdy wydana tylko i wyłącznie przez to, że marketingowcom w wydawnictwach się nie spodobała.

Poza tym jeszcze jest jedna sprawa: niektórzy nastawiają się na dystrybucję ebooków, a wersja papierowa jest limitowana i droga, nastawiona na małą sprzedaż, wtedy doraźne drukowanie na własny koszt też jest niezłą opcją, tak mi się przynajmniej wydaje, bo trochę teoretyzuje - nie mam zbyt dużego pojęcia o rynku książki.

W każdym razie poniższy fragment zdania uważam za zwyczajnie głupi.
Cytat:
albo - ponowna nauka pisania:)

Kenaz, wyraziłabym swoje zdanie bardziej oględnie, nie demotywuj na wejściu ^^ Ravena

EDIT: będę grzeczny :oops:
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2012-08-08, 11:10, w całości zmieniany 1 raz  

Eksami
to tylko ja

Wysłany: 2014-08-06, 16:56   

Fakt łatwo wydać książkę, ja ostatnio wydałem w wydawnictwie poligraf, polecam ich bo sami zajmują się dystrybucją po księgarniach i Empikach. Moje egzemplarze fajnie się sprzedały, dużo osób narzeka, że mało osób kupuje książki ale to może kwestia co się pisze :)

mimoza 
człowiek demolka

Wysłany: 2014-08-06, 18:22   

Co prawda wcześniej myślałam o wydawnictwie Radwan, ale że książki jeszcze nie skończyłam, ba - jestem na samym początku, mam czas do przemyśleń.

lukaszmigura 

Wysłany: 2014-12-03, 19:11   

moja opinia na temat self-pubilshingu: http://www.lukaszmigura.c...n-i-blogow.html

tomkot

Wysłany: 2017-05-05, 10:29   

Wydanie książki, to wydaje mi się, nie jest trudna sprawa. Najważniejsza jest promocja. Bez niej nie ma sprzedaży, a bez sprzedaży książka nie istnieje

----------------
dobra książka

Odpowiedz do tematu