Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tomasz Piątek
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2017-03-29, 07:07   Tomasz Piątek

Kilka dni temu przeczytałam książkę "Żmije i krety", która jest pierwszym tomem cyklu Ukochani poddani cesarza.

Książkę kupiłam kiedyś w bibliotece, ale kompletnie o niej zapomniałam. Aż nadszedł czas nowego Wyzwania Forumowego i sobie o niej przypomniałam. Jest to brutalna opowieść splatająca losy kilku różnych osób. Już na pierwszych stronach pełno jest wyzwisk,brudu, brutalności i morderstw, które trochę mnie zniechęciły. Ale potem fabuła mnie zaciekawiła i jakoś przełknęłam te wszystkie przekleństwa i trupy. Bohaterami są trzy osoby: złodziejka Jonga, major Hengist oraz generał Tundu. Ciężko mi stwierdzić czy kogoś z nich polubiłam najbardziej, ponieważ po prostu nie zdążyłam. Autor zakończył ten tom na 150 stronie, kiedy zaczęło robić się bardzo ciekawie. :-? Zorientowałam się, że następne dwie części również mają około 150-110 stron. Myślę, że można było z tego spokojnie zrobić jedną książkę, ale nie jestem wydawnictwem i nie ja tu rządzę. :P
Myślę, że kiedyś jeszcze sięgnę po pozostałe części, bo chciałabym wiedzieć jak dalej potoczyły się losy bohaterów.

Odpowiedz do tematu