Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Musierowicz Małgorzata
Autor Wiadomość
Kitty 

Wysłany: 2012-07-05, 13:32   

Tuż przed maturą postanowiłam sobie przypomnieć całą serię, w ramach odmóżdżenia i relaksu. Fakt, kiedy czytałam serię pierwszy raz (w podstawówce) wzbudzała większe emocje, jednak nadal uważam, że jest to miła i przyjemna lektura. :)
Zawsze podziwiałam Borejków za oczytanie i umiejętność sypania cytatami łacińskimi odpowiednimi na każdą niemal okazję. :) Ponadto, czasem lektury zmuszały do refleksji i zastanowienia się nad sobą i rzeczywistością.
Wiele osób uważa, że ostatnie tomy są hmmm... gorsze. Może jest w tym trochę racji, jednak ja uważam, że w pewnym sensie jest to konieczne, gdyż Musierowicz idzie z duchem czasu, a tylko w pierwszych tomach zawarty był czar PRL-u.

castagna 

Wysłany: 2016-09-25, 19:17   

czytałam Kłamczuchę i całkiem nieźle się uśmiałam :D

aybige 

Wysłany: 2016-10-01, 20:05   

Przygodę z "Jeżycjadą" zakończyłam na "Języku Trolli", który przeczytałam już kilka lat po "Kalamburce". Niespecjalnie mnie ta książka zainteresowała, dziewięciolatek zauroczony gimnazjalistką - no, nie wiem...
W każdym razie inne powieści z tej serii bardzo mnie urzekły, ich nieco cukierkowy klimat jak najbardziej przypadł mi do gustu, kiedy zaczytywałam się w nich podczas wakacji pomiędzy drugą a trzecią klasą gimnazjum. "Opium w rosole" uważam za jedną z lepszych książek z cyklu, bardzo psychologiczną, nieco trudną. Szkoda, że zrobili z niej później lekturę, pewne książki nigdy nie powinny się nimi stać, nie dlatego, że są złe, ale wręcz przeciwnie. A z tego, co wiem od młodszych czytelników, lektura ta nie jest zbyt popularna.
Bardzo lubiłam Natalię-Nutrię za jej poetyczną duszę. :) Zgodzę się z poprzednikami, że starsze powieści jakoś lepiej się czyta. Chociaż "Język Trolli" przywołał wspomnienia, bo już 2004 rok, w którym rozgrywała się fabuła, pamiętałam dobrze jako piękny czas. :)
Takie książki są bardzo potrzebne, by czasem przywrócić wiarę w dobro... kto pamięta ESD? ;)
But we live in different ones”.
– Mark Knopfler, „Brothers In Arms”

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-10-02, 09:32   

aybige napisał/a:
kto pamięta ESD? ;)

Zaraz, zaraz, czy to ten skrót to Eksperymentalny Sygnał Dobra?
Najmilej z twórczości Musierowicz wspominam "Małomównego i rodzinę". Wypożyczyłam ją wakacje by sobie przypomnieć treść i bardzo ubolewam, że nie mogę znaleźć wersji na czytnik. Jest to bardzo sympatyczna lektura, Munio, Tunia i Rozdkiewka od pierwszych stron skradli moje serce. A miało to miejsce x lat temu. :) Małomówny to idealne zwierzę domowe, na pewno jest mniej wredny niż koty. :P Sama fabuła nie jest porywająca, raczej można się domyślić, że się wszystko dobrze skończy. Ale to książka dla dzieci, więc zupełnie mi to nie przeszkadzało.
A co do Jeżycjady to skończyłam swoją przygodę na "Idze Sierpniowej". Miło wspominam lekturę czterech pierwszych części, ale boję się do nich wrócić. Przeczytałam analizy Niezatapialnej Armady komentujące "McDusię" i chyba nie chcę sobie zepsuć miłych wspomnień.

aybige 

Wysłany: 2016-10-02, 21:20   

Tak, to ten skrót. :)
Zerknęłam na tę analizę - rzeczywiście, nie wygląda to dobrze. Dlatego właśnie dla mnie prawdziwa "Jeżycjada" zakończyła się na "Kalamburce".
But we live in different ones”.
– Mark Knopfler, „Brothers In Arms”

Odpowiedz do tematu