Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Dom Wydawniczy Rebis
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-23, 11:27   Dom Wydawniczy Rebis

Z tego, co widzę w księgarniach, Rebis wydaje książki bardzo starannie. Ładne okładki, najczęściej twarde oprawy. Jest dość wszechstronnym wydawnictwem. Wydaje zarówno powieści fantastyczne, jak i historyczne.

Mam w domu trzy ich książki, pierwsze dwa tomy Diuny (świetnie wyglądają) i Zamach, o przyczynach śmierci generała Sikorskiego.
Ale warto wspomnieć choćby kroniki wampirów Anny Rice. Moja siostra ma kilka tomów i przyznam, że projekty okładek są genialne.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2008-11-23, 16:49   

Ja zawsze mialam sentyment do tego wydawnictwa. Ostatnio nabylam jedna z ich nowosci - powiesc Salmana Rushdie "Czarodziejka z Florencji". Ksiazka zostala wydana naprawde przepieknie. Doskonala jakosc, wyjatkowy projekt okladki, wspaniale kolory. Az mi sie marzy zeby wszystkie ksiazki byly wydawane rownie starannie.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2008-11-23, 19:38   

Owszem, jest tylko jeden mankament, książki są klejone, a to duży minus. Niemniej "Kroniki Wampirów" są wydawane naprawdę w przepięknej graficznej oprawie!

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2010-12-13, 10:05   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Z tego, co widzę w księgarniach, Rebis wydaje książki bardzo starannie. Ładne okładki, najczęściej twarde oprawy. Jest dość wszechstronnym wydawnictwem. Wydaje zarówno powieści fantastyczne, jak i historyczne.
Dom Wydawniczy Rebis to moje ulubione wydawnictwo. Nie mam też żadnych wątpliwości, ze jest to najlepsze wydawnictwo. Tak jak napisał Uczeń - Rebis wydaje książki bardzo starannie, na dobrej jakości papierze, dobre edytorsko i pod względem jakości okładek...

Mam w domu trzy ich książki, pierwsze dwa tomy Diuny (świetnie wyglądają) i Zamach, o przyczynach śmierci generała Sikorskiego.
Ale warto wspomnieć choćby kroniki wampirów Anny Rice. Moja siostra ma kilka tomów i przyznam, że projekty okładek są genialne.
Ja mam 12 książek Tada Williamsa. i kilka historycznych. Obok książek wydanych przez Wydawnictwo Bellona, właśnie książek z Rebisu mam najwięcej :)

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2010-12-13, 11:53   

Uczeń napisał/a:
Mam w domu trzy ich książki, pierwsze dwa tomy Diuny (świetnie wyglądają) i Zamach,

Dawno temu padły te słowa. Od tamtej pory przybyły mi kolejne cztery tomy Diuny, Archipelag GUŁag i dwie inne książki Sołżenicyna, Opowiadania Kołymskie Szałamowa, ostatnio O jeden most za daleko Ryana. Mam też Pieśń żeglarzy Kena Keseya i Walden Henry'ego Davida Thoreau. No i dwa i pół tomy trylogii Tada Williamsa. :) Żadna z tych książek jakością wydania nie ustępuje tym, nad którymi zachwycałem się wcześniej. :)

Ribati 
Leniwiec Pospolity

Wysłany: 2013-07-29, 22:09   

Z okazji tego, że zaczytuję się w "Smoczy Tron" T. Williamsa postanowiłam pochwalić wydawnictwo. Czcionka w sam raz. Duża oszczędność papieru. Wielkość książki odrobinę niewygodna, w przypadku Kronik Czarnej Kompanii jest ten sam problem. Cieżko wsadzić do torebki, ale zdaję sobie sprawę, że gdyby była mniejsza ważyłaby pewnie jeszcze więcej :P
Rebis chwalę jeszcze za "Pierwsze Prawi Magii"- bardzo ładne okładki i dobry użytek z papieru ;d

Matt619 

Wysłany: 2013-10-23, 08:47   post

Sedeńki można zobaczyć okładki do niektórych z nich - bardzo ładne, klimatyczne, warto się przyjrzeć. :zlo :zlo

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-10-23, 09:06   

Ribati napisał/a:
Rebis chwalę jeszcze za "Pierwsze Prawi Magii"- bardzo ładne okładki i dobry użytek z papieru ;d

Rebis można pochwalić za jeszcze wiele innych rzeczy, które wydali. Potrafią to robić naprawdę świetnie. :) By wspomnieć choćby Diunę, serię Philipa Dicka, Archipelag Gułag i wiele innych.

Tada Williamsa też mam, M. mnie kiedyś namówił, szkoda, że jeszcze się zań nie zabrałem. :(

vader1234 

Wysłany: 2014-12-21, 10:08   

Posiadam kilka książek historycznych Rebisu i w mojej opinii wygląda to tak: jeśli chodzi o jakość to jest dobrze - twarde okładki, nawet niezły papier, jedyną bolączką jest to, że większość ich książek jest klejona, jak wspominała już Ravena.

Osobiście polecam :)

Narrator 

Wysłany: 2016-10-02, 16:53   

Rebis wydaje książki bardzo starannie

elfrun napisał/a:
Ja zawsze mialam sentyment do tego wydawnictwa.

M napisał/a:
Dom Wydawniczy Rebis to moje ulubione wydawnictwo.

Bardzo przyjemnie się czyta takie wypowiedzi, zwłaszcza że pracowałem tam przez cztery lata. ;-)

Tak, Rebis ma sporo ciekawych autorów, wydaje książki starannie, ma dobre stawki dla tłumaczy, jest wierny autorom i - co ważne - dobrze tam się traktuje pracowników.

Do moich ulubionych Rebisowych autorów należą Frank Herbert (o przekładach książek którego pisałem magisterkę), Salman Rushdie (jeden z najwybitniejszych żyjących twórców) i Michael Cunningham (jego nowa książka już jesienią, a sam autor pojawi się na Conrad Festival 2016!).

Odpowiedz do tematu