Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Collins, Suzanne: "Igrzyska śmierci"
Autor Wiadomość
molekuł 

Wysłany: 2013-11-20, 19:19   

Molencius napisał/a:
Berrenika - myślisz? Może coś napisze. Nawet Sapkowskiemu zdarzył się kolejny wiedźmin po tylu latach. Tyle, że już średnio mam ochotę do niego. Może kiedyś, ale to jak już odświeżał sobie całą serię, bo szczerze mówiąc, to już mało co pamiętam.
A wiecie, że ostatnią (no właśnie, czy aby:D) część zekranizują po połowie?

Wiadomo jaki jest powód podzielenia ostatniej części na dwie połowy :-) Podobnie było z Harrym Potterem czy ze Zmierzchem. Mimo wszystko im więcej Igrzysk w kinie, tym lepiej. Dla mnie film jest idealnym uzupełnieniem książki, bo jednak ciężko mi było wyobrazić stroje postaci, szczególnie Effie Trinket jest pot tym względem świetna i w filmie zaszaleli z jej strojami.

hromo

Wysłany: 2013-11-27, 13:54   

Redrum myślałam że tylko ja mam takie odczucia, a tu się okazuje że nie! Postać Katniss też działała mi mocno na nerwy. Kwintesencja egoizmu! Doskonałe obrazuje to jej podejście do matki, która zapadła w ciężką depresję po śmierci ojca. Katniss ma wobec ludzi tylko wymagania i roszczenia, jeśli są chociaż odrobinę słabi skreśla ich. Wykorzystuje tez ludzi, manipuluje Peetą i che by przy niej był tylko wtedy gdy ona go potrzebuje. Ostatnio byłam w kinie i muszę przyznać, że w Pierścieniu Ognia to jedna z lepszych ekraniazcji książek jakie widziałam. Bardzo wiernie oddaje książkę, fajnie było sobie porównać światy filmu i książki.

Alice4

Wysłany: 2013-11-29, 11:09   

Hej hromo, nie mogę się z Tobą zgodzić. W życiu nie odebrałabym w ten sposób Katniss. Chociażby z kilku powodów: Zgłosiła się na Igrzyska, aby uratować siostrę, o którą dbała ryzykując wyjścia do lasu. Sama brała karteczki na jedzenie (co zwiększało jej szanse na wylosowanie do Igrzysk) aby jej rodzina miała co jeść. Pochowała Rue, o którą dbała i chciała aby ta przeżyła jak najdłużej. I skoro oglądałaś w pierścieniu Ognia to wiesz, że prosiła Heymitcha aby ten za wszelką cenę uratował Peeta a nie ją - bo wiedziała, że tym razem nie pozwolą wygrać dwóm osobom..

Berrenika 

Wysłany: 2013-11-29, 12:45   

Alice4 podzielam Twoje zdanie, zresztą zważając na to,że ona ma 16 ! lat to i tak jest dosyć dojrzała jak na swój wiek...a w 3 części tymbardziej nie zachowuje się egoistycznie.. Poza tym ja po przeczytaniu całej serii nie moge powiedzieć,że głównym wątkiem w całej serii był wątek miłosny,jeśłi ktoś tak sądzi, to chyba nie czytaliśmy tej samej książki :)
"Wychowana wśród wzgórz, oczekiwała raczej,że nie spodobają jej się równiny, i nie spodziewała się tak rozległego nieba ani znaczenia, jakiego przydawało ono samotnemu drzewu, pojawiającym się z rzadka kominom czy pojedynczej koscielnej wieży" A.Franklin "Mistrzyni Sztuki śmierci"

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-11-29, 15:12   

hromo napisał/a:
Doskonałe obrazuje to jej podejście do matki, która zapadła w ciężką depresję po śmierci ojca.

Pomijam wszystko inne, ale miej litość. Mąż umarł, ona zostaje z dwójką dzieci, i zamiast się o nie zatroszczyć, to kładzie się do łóżka i roztrząsa, jak jej smutno.
Jak dla mnie - przejść koło takiej księżnej i nie kopnąć to stracony dzień.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

hromo

Wysłany: 2013-12-03, 16:12   

Człowiek to nie jest cyborg, który w każdej sytuacji zachowuję się odpowiednio i nie ma prawa do słabości. Nie zawsze po śmierci bliskiej osoby jesteśmy w stanie się tak szybko otrząsnąć jak piszesz. Matka miała depresję, była chora, jej zachowanie nie było przecież umyślne. Najbardziej nie spodobało mi się własnie to w zachowaniu Katniss, że nie mogła tego zrozumieć. Może jestem uprzedzona do do postawy bohaterki, ale w bardzo niepodobało mi się to jak oceniła zachowanie matki. Znienawidziła swoją własną matkę dlatego, że ta zachorowała. Ale to oczywiście tylko moja opinia co do bohaterki i mój odbiór tej postaci :) . Może jestem do niej po prostu uprzedzona i nie mam racji, nie upieram się tutaj :) . W każdym razie to duży plus, książki i filmu, że postacie są tak wyraziście zarysowany, że powodują aż takie skrajne emocje.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-12-03, 20:19   

hromo napisał/a:
Matka miała depresję, była chora, jej zachowanie nie było przecież umyślne.

Znam takie, co im smutno w życiu. Łatwo powiedzieć, że są "chore" a ich dzieci grzebią po śmietnikach.
Dla mnie takie osoby nie zasługują na żadne współczucie. Nie rozumiem, jak z powodu tego, że "smutno mi jakoś dzisiaj" można nie interesować się, czy dziecko ma co jeść i co się z nim dzieje.

hromo napisał/a:
to duży plus, książki i filmu, że postacie są tak wyraziście zarysowany, że powodują aż takie skrajne emocje.

Może nie takie skrajne, ale budzą. :)

Elrond 

Wysłany: 2014-01-08, 14:29   ;)

właśnie zamknąłem ostatnią stronę Kosogłosa - i refleksja podobne uczucie miałem kiedyś po przeczytaniu trylogii Władca Pierścieni a mianowicie że chciałby przeżyć tę historię jeszcze raz i zacząć wszystko od nowa .
Nie można porównywać Igrzysk śmierci do LOTR z wielu powodów ale cóż coś w środku mówi że to była fajna przygoda .
LOTR to arcydzieło od początku do końca w przypadku Igrzysk mamy do czynienia z fantastycznym pomysłem na początek i TYLKO zadowalającym pomysłem na koniec .
Natomiast dla mnie klimat książki , postać Katniss i jej rozterki ... (sorry przypomnijmy sobie siebie w wieku 16 lat .... tak byliśmy naprawdę dojrzali ;) ) to mnie osobiście bardzo się podoba.

Jednej rzeczy nie mogę zrozumieć :
Spoiler:
dlaczego Katniss głosowała za przeprowadzeniem Głodowych Igrzysk po upadku Kapitolu , Snow chyba nie kłamał mówiąc że nie jest odpowiedzialny za śmierć Prim

Dla mnie mimo niedociągnięć - 8/10

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2014-01-08, 14:51   Re: ;)

Elrond napisał/a:
właśnie zamknąłem ostatnią stronę Kosogłosa - i refleksja podobne uczucie miałem kiedyś po przeczytaniu trylogii Władca Pierścieni a mianowicie że chciałby przeżyć tę historię jeszcze raz i zacząć wszystko od nowa .

Och, bardzo bym chciała posiadać całą serię Collins na własność. Mogłabym czytać kiedy tylko bym chciała. :D Bo na pewno do niej powrócę, podobało mi się.
Elrond napisał/a:

Spoiler:
dlaczego Katniss głosowała za przeprowadzeniem Głodowych Igrzysk po upadku Kapitolu , Snow chyba nie kłamał mówiąc że nie jest odpowiedzialny za śmierć Prim

Spoiler:
Może to miała być sposób na zemstę? Ona przeżyła piekło areny, więc niech inni też zobaczą jak to jest?

BiałyKruk 
odkrywam horyzonty

Wysłany: 2014-10-13, 19:03   Re: ;)

Elrond napisał/a:
Nie można porównywać Igrzysk śmierci do LOTR z wielu powodów ale cóż coś w środku mówi że to była fajna przygoda .
LOTR to arcydzieło od początku do końca w przypadku Igrzysk mamy do czynienia z fantastycznym pomysłem na początek i TYLKO zadowalającym pomysłem na koniec .
Natomiast dla mnie klimat książki , postać Katniss i jej rozterki ... (sorry przypomnijmy sobie siebie w wieku 16 lat .... tak byliśmy naprawdę dojrzali ;) ) to mnie osobiście bardzo się podoba.

Spoiler:

Dla mnie mimo niedociągnięć - 8/10

U mmnie podobnie - dopiero teraz dokończyłem trylogię, bo wczesniej nie miałem jakoś natchnienia, niby mi się podobała jedynka, ale nie zdobyłem ksiażek i tak jakoś...
Teraz przeczytałem i jetsem bardzo ciekaw jak to przedstawią w filmie!

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2014-11-12, 23:59   

A wiecie, że ja się dopiero biorę za jej czytanie, serio film uwielbiam ale jakoś do książki po prostu nie mogłam dotrzeć, w końcu ktoś ze znajomych mi pożyczył (na dłużej) bo 3 część przeczytam dopiero po filmie ;-). Swoja droga mnóstwo osób w metrze ostatnio to czyta, czyżby zbliżała się premiera filmu, he, he ;-)

Julietta 

Wysłany: 2014-11-16, 20:40   

Ja właśnie czytałam Kosogłosa, żeby tak na świezo - zwiekszyć emocje przed kinem. Wybieracie się na maraton może?

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-11-16, 21:13   

Wybrałabym się chętnie, ale przy małym dziecku to niewykonalne. Żałuję. :-(

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2014-11-26, 12:57   

Na maratonie nie byłam, ale już obejrzałam Kosogłosa no i książkę też tylko do tego momentu doczytałam w którym kończy się film ;-)

ciapek111 

Wysłany: 2015-12-15, 11:18   

Całe Igrzyska śmierci przeczytałam już dawno, na drugiej części Kosogłosa byłam w zeszłym tygodniu. Jak zwykle Lawrence dała radę - uważam, że idealnie pasuje do roli Katniss.

Odpowiedz do tematu