Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Bishop, Anne
Autor Wiadomość
Recenzent 
Jestem programem!

Wysłany: 2010-05-28, 23:02   Bishop, Anne

"Serce Kaeleer"

burli, 2010-05-17, 20:15 napisał(a) na forum KGB
---------------------------------------------
przeczytanie tych 400 stroniczek zajęło mi jedynie tydzień (nawet niecały) co świadczy o tym, że ani trochę nie odchodzi od poprzednich części.

Są tam 4 historie:
1. bardzo krótka o Prządce marzeń
2. o tym jak Lucivar poznaje i zakochuje się w Marian
3. co nieco o Wielkim Lordzie. Jeszcze przed narodzinami Sadiego i Lucivara (tak mi się zdaje)
4. i wreszcie dalsze losy Sadiego i Jaenelle - po tym jak została uzdrowiona.

oczywiście 2 i 4 są najciekawsze, ale pozostałe niewiele ustępują

jak dla mnie 5 /6
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-04, 22:18, w całości zmieniany 1 raz  

Recenzent 
Jestem programem!

Wysłany: 2010-12-03, 04:17   

"Splątane sieci"

burli, 2010-11-17, 12:27 napisał(a) na forum KGB
---------------------------------------------
Nie wiem w ogóle dlaczego to znów ja jako pierwsza muszę dodawać recenzję ale niech Wam będzie ... (oczywiście oczekuję pod moim postem Waszych wypowiedzi)

Generalnie czytanie zajęło mi 5 dni. 300 stron przeczytały się praktycznie same. Sam pomysł z 'Domem strachu' zdaje mi się dość trywialny. to jedyne słowo, które tak bardzo do niego pasuje. Kojarzy mi się z 'Piłą' (choć może to przesada). Oczywiście i ta część jest raczej 'porywająca' ale to już nie to. Czy to może być kwestia tego, że autorka zaczęła się przejmować terminami i pisze żeby pisać (zdążyć na czas do wydawcy?) nie wiem.

TREŚĆ (gdyby kogoś interesowało)

Lady Angelline planuje na Święto Winsol zrobić niespodziankę dla Plebejuszy. Kupuje w tym celu bardzo stary dom i chce z niego zrobić 'dom strachu'. Spowodowane jest to autorem cyklu książek o krwawych, które czytają i Krwawi i Plebejusze. Oczywiście są tam ponapisywane wierutne bzdury - co śmieszy i zarazem martwi Krwawych. Lady Angelline oczywiście bardziej to śmieszy więc robi 'dom strachu' (dom, który ma wyglądać jak każdy inny dom krwawych) jakiego oczekują Plebejusze. Więc są tam pajęczyny, myszy, robaki, kurz, ciemność, skrzypiące podłogi etc. Zaproszenia zostają wysłane i pierwsi goście zjawiają się w domu. Niestety okazuje się to morderczą grą. Co się tam dzieje i kto tam trafia? Musicie przeczytać sami.

Jak dla mnie 4 /6
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-04, 22:19, w całości zmieniany 2 razy  

jagus 

Wysłany: 2015-08-02, 17:02   

Gdzieś na początku roku zostałam zahipnotyzowana przez oczy spoglądające z okładki pierwszego tomu cyklu Inni. Mimo, że zawsze sobie powtarzam, by nie oceniać książki po okładce, to i tak kupuję. Tak też było i tym razem, od razu nabyłam 2 tomy. Przynajmniej tym razem nie żałuję tego :-D

Cykl okazał się dość interesujący. Spotykamy się w nim z terra indigena - Innymi, którzy rządzą światem, gdzie ludzie są uważani za głupie małpy lub też dobre mięso. To własnie do nich, na Dziedziniec w Likeside dociera bezbronna, naiwna Meg. Po mimo strachu stara się odnaleźć w nowym, niebezpiecznym świecie. Czy jej się to uda, czy największym zagrożeniem są te straszne istoty zmieniające swoje ciała i pożerające ludzi czy to może ona sama?

Była to moja pierwsza styczność z twórczością pani Bishop i mogę powiedzieć, że bardzo udana. W ciekawy sposób skonstruowane postaci, idealne tempo akcji, odkrywanie kolejnych tajemnic i ta naiwność spowodowały, że pochłonęłam 2 tomy w ciągu tygodnia (choroba w tym pomogła). Trzeci tom zaostrzył tylko mój apetyt, by znowu odwiedzić Namid.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2015-08-02, 21:47   

jagus napisał/a:
Była to moja pierwsza styczność z twórczością pani Bishop i mogę powiedzieć, że bardzo udana.
Ja osobiście zostałem fanem tej pani po cyklu Czarnych Kamieni (nie mylić z Czarnym Magiem :P bo to Canavan ;) ), który Ci polecam, zwłaszcza pierwsze trzy - kanoniczne ;) - części, które uznaję za kawał świetnej fantasy, i mrocznej, i zabawnej na swój czarny sposób, i wciągającej, i z "zębem"... warto! Kolejne książki z tego cyklu (w sumie powstało dziewięć o ile pamiętam) również są bardzo dobrze napisane. Polecam. :)
Caroline*

jagus 

Wysłany: 2015-08-04, 19:25   

Nieznany napisał/a:
Ja osobiście zostałem fanem tej pani po cyklu Czarnych Kamieni

Chciałam kupić pierwszy tom, a że nie mogłam znaleźć kupiłam Sebastiana i żałuję. Będę pamiętać o tej pozycji.

Odpowiedz do tematu