Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Elwira Watała ''Seks w królewskich alkowach''
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2014-03-02, 09:38   Elwira Watała ''Seks w królewskich alkowach''

Elwira Watała swego czasu w dosyć nachalny sposób reklamowała swoją twórczość literacką na forum KGB. Podczas ostatniej wizyty w bibliotece zobaczyłam na półce jej książkę, skojarzyłam nazwisko, więc postanowiłam wypożyczyć. Cóż, to chyba nie była jednak dobra decyzja. Zawartość tej lektury mogłabym określić jednym słowem: chaos. Autorka wielokrotnie się powtarza, a informacjom, które naprawdę mnie zaciekawiły nie poświęca więcej niż jedno zdanie. :P Na końcu podana jest bibliografia, jednak pani Watała nie wskazuje, na które źródła się dokładnie powołuje. A było by to bardzo przydatne, ponieważ część rewelacji zawartych w książce brzmi wręcz niedorzecznie. Przeszkadzało mi również to, że autorka nie zadała sobie nawet odrobiny trudu by np. sprawdzić ile dzieci miała dana królowa i podawała złą liczbę. Pogubiła się również w opisach postaci. Wpierw pisze, że ktoś był okrutnikiem, nienawidził wszystkich (łącznie z żoną i dziećmi) a następny rozdział zaczyna od tego, że bardzo kochał swoją córkę. :-| Nie polecam, innych jej książek na pewno nie będę już czytać.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-03-02, 15:10   

Mnie zniechęciłby już sam tytuł, kojarzy mi się z poszukiwaniem taniej sensacji. Dzięki za ostrzeżenie. ;)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

gil050

Wysłany: 2015-03-12, 08:47   

Szkoda, ja bym przeczytała :D No niesetty, jak zwykle przyrost formy nad treścią

magragora 

Wysłany: 2015-03-12, 20:13   

"Seksu w królewskich alkowach" nie czytałam i raczej nie przeczytam, bo po lekturze książki pt."Kobiety wokół Stalina. Kochanki i katorżniczki" tejże autorki zniechęciłam się dość skutecznie do twórczości pani Watały.
Tifa ma absolutna racje! W książce dominuje chaos, zbędne powtórki, wysoce "oryginalna" narracja i stosowanie dziwnej maniery - "Drogi Czytelniku", która mnie osobiście bardzo irytuje.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2015-03-16, 10:32   

magragora napisał/a:
"Seksu w królewskich alkowach" nie czytałam i raczej nie przeczytam, bo po lekturze książki pt."Kobiety wokół Stalina. Kochanki i katorżniczki" tejże autorki zniechęciłam się dość skutecznie do twórczości pani Watały.
Tifa ma absolutna racje! W książce dominuje chaos, zbędne powtórki, wysoce "oryginalna" narracja i stosowanie dziwnej maniery - "Drogi Czytelniku", która mnie osobiście bardzo irytuje.

Widzę, że nie jestem odosobniona w ocenie twórczości pani Watały. :) Minął rok odkąd przeczytałam ''Seks w królewskich alkowach'' i nie zmieniłam zdania, nie sięgnę po nic więcej.

Odpowiedz do tematu