Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przy jakiej muzyce czytacie?
Autor Wiadomość
Igrek5 

Wysłany: 2013-07-17, 10:18   

Ribati napisał/a:

lub jak w moim przypadku, same wersje instrumentalne, żeby uwagi nie rozpraszały. Rzadko mi się to jednak zdarza. Wole cisze i spokój, łatwiej się skupic.

Tak oczywiście chodzi mi o muzykę instrumentalną z filmów, seriali, niekiedy bajek. Sporo utworów też używam z muzyki Mike'a Oldfielda

Daria

Wysłany: 2013-08-12, 20:01   

Nigdy nie czytam przy muzyce. Zanurzenie się w lekturze wymaga skupienia - a te trudno jest mi osiągnąć, kiedy coś mi gra nad uchem. Owszem, wiele razy zdarzało mi się, że czytałam na działce na grillu, na szkolnym korytarzu podczas przerwy, czy w jakichkolwiek innych warunkach, gdzie o ciszę trudno, jednak wtedy, kiedy chcę czytać, a muszę zmagać się z niedogodnościami, nie jest to dla mnie żaden problem. Nie zmienia to faktu, że jeżeli mogę sobie pozwolić na luksus, jakim jest całkowita cisza przy odpływaniu w świat wykreowany przez autora, to to robię.

Juana 

Wysłany: 2013-08-12, 20:18   

Wszystko zależy od dnia i książki. Czasami lubię czytać w ciszy, albo przy śpiewie ptaków (mam to szczęście, że dookoła zielono). Innym razem cieszę się, gdy w tle gra muzyka. Jaka? Najczęściej Enya, Clannad, Oldfield i podobne klimaty, lub po prostu klasyczna, np. Beethoven. :)

Panna Jeż 

Wysłany: 2015-02-21, 22:57   

Często czytam przy cichej muzyce dobranej do książki, z tym że nie mogą to być piosenki śpiewane po polsku, bo to mnie dekoncentruje. Np. "Milczący zamek", który częściowo toczy się w latach 40-tych czytałam przy piosenkach Very Lynn, a "Noelkę" przy amerykańskich kolędach ;)

roxanka

Wysłany: 2015-03-11, 21:06   

Ja nie czytam przy muzyce, ponieważ lubię wyłącznie utwory z tekstem, a wtedy skupiam się na tekście piosenek i zaczynam śpiewać ;) czasem zdarza mi się czytać przy telewizorze jak mąż ogląda, to nie przeszkadza mi w skupieniu się nad książką, trace kontakt z otoczeniem.

Odpowiedz do tematu