Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cook Glen, "Czarna Kompania"
Autor Wiadomość
algreholt 

Wysłany: 2009-04-27, 21:09   Cook Glen, "Czarna Kompania"

Czasami każdy ma taką chwilę w życiu, że najchętnie rzuciłby wszystko w diabły i zapomniał o przeszłości. Zaczął wszystko od nowa, nie jest to łatwe, gdy jedyną rzeczą, którą umiesz robić jest wojaczka. Stare przyzwyczajenia wojskowego robią swoje. Zaczynasz szukać i albo Twoi wrogowie są szybsi i lepsi, wtedy szukać już nie musisz albo...trafiasz do Czarnej Kompanii.

Tutaj nikogo nie inetersuje co robiłeś przedtem, nikt nie pyta Cię o Twoje imię, czy jesteś dobrym, czy złym. Są jednak żelazne zasady. Każdy zna swoje miejsce. Kompania to Twoja rodzina, nie ma nic ważniejszego. Najważniejszą cechą jest lojalność. Gdy zapiszesz się do Kompanii, to puścisz ją tylko na dwa sposoby, albo gdy zakończysz kontrakt, albo nogami do przodu.

Nie interesuje nikogo, czy stoimy po dobrej stronie czy po złej stronie, strony są nie dla nas, dla nas jest honor i odwaga. Jeśli służymy komuś to bezapelacyjnie i do samego końca. Wolimy zginąć niż splamić się hańbą zdrady. Jesteśy twardzi, jesteśmy źli i jesteśmy śmiertelnie niebezpieczni. Wszyscy jesteśmy braćmi!My nie jesteśmy byle kto! Czarna Kompania to MY! Poza tym nic się nie liczy!

Nie będę się rozpisywał o treści książki, gdyż trzeba by przeczytać całość (10 części), ja przeczytałem na razie jedną. I po pierwszym tomie jestem pod ogromnym wrażeniem. Wiedziałem, że to nie byle co, bo czytałem opinie innych, ae naprawdę kto lubi dark fantasy to coś dla niego. Nie zawiedzie się! Koniec z pedałkowatymi bohaterami w różowych rajtuzkah i rozhisteryzowanymi księżniczkami. W końcu ktoś napisał, że życie to jest bajka i każdy dostaje w dupe!

Jak dla mnie 6/6

[/b]

Odpowiedz do tematu