Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zygmunt Miłoszewski
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-02-09, 19:31   

Cytat:

Szacki to straszny seksista!

Przeczytałam dwie z trzech części cyklu i nie uważam, żeby był seksistą w ogóle... Skąd ten pomysł?

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-02-19, 00:21   

Bruixa napisał/a:
A czytaliście "Bezcennego"? Gotowy scenariusz na hollywoodzki film sensacyjny. Tyle, że dowala Amerykanom, więc mógłby nie przejść.

Właśnie skończyłam. Nad zakończeniem chichotałam jak dzika. Chciałabym obejrzeć ekranizację, ale porządną, usańską. Przynajmniej tyle by mogli zrobić dla świata po tych "rewelacjach"... :hehe:

PS. Czy tylko mnie się wydaje, czy Miłoszewski ma kompleks na punkcie Russella Crowe w "Gladiatorze"? Trudno w sumie mu się dziwić, ale powtórzenie tego motywu u dwóch różnych kobiecych bohaterek, acz w tej samej sytuacji życiowej, jest... symptomatyczne. :P

alibaba 

Wysłany: 2015-02-19, 00:40   

Właśnie dziś przyniosłam z biblioteki "Bezcennego" .

Bruixa 

Wysłany: 2015-02-19, 22:20   

Córka Lavransa napisał/a:
Czy tylko mnie się wydaje, czy Miłoszewski ma kompleks na punkcie Russella Crowe w "Gladiatorze"? Trudno w sumie mu się dziwić, ale powtórzenie tego motywu u dwóch różnych kobiecych bohaterek, acz w tej samej sytuacji życiowej, jest... symptomatyczne. :P

Zupełnie tego nie kojarzę :-> przeoczyłam albo zdążyłam zapomnieć.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-02-19, 22:40   

Bruixa napisał/a:
Zupełnie tego nie kojarzę :->

Zofia Lorentz opowiada Karolowi o tym, że spotyka się z super prawnikiem w typie Russella Crowe w Gladiatorze, tylko trochę starszym, oczywiście bardzo bogatym i z klasą. Do takiego też prawnika wyprowadza się po rozwodzie Weronika Szacka z córką. ;)

Bruixa 

Wysłany: 2015-02-20, 22:40   

Ano, rzeczywiście. Czyżby jakaś pani porzuciła ZM dla prawnika podobnego do Crowe'a? Nie mój typ, może dlatego nie zapadło mi w pamięć.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-02-21, 20:19   

Mój jak najbardziej, więc się setnie uśmiałam. :lol:

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2015-07-22, 08:02   

Od tygodnia słuchałam audiobooka "Uwikłania". Niestety nastąpiła mała tragedia i mp4 utopiła się w misce z wodą. Dokończyłam więc w formie ebooka. :P
Książka podobała mi się bardzo. Dawno nic mnie tak nie wciągnęło. Teodora Szackiego polubiłam już po kilku minutach, szczególnie za akt oskarżenia Nidzieckiej. T
Spoiler:
ylko ten nieszczęsny romans...
Już myślałam, że domyśliłam się kto jest mordercą a tu niespodzianka. Fabuła bardzo ciekawa, na pewno sięgnę po inne książki Miłoszewskiego.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-07-24, 23:12   

Tifa Lockhart napisał/a:
mp4 utopiła się w misce z wodą

To w zasadzie masz do wyzwania... :lol:

Tifa Lockhart napisał/a:
Spoiler:
Tylko ten nieszczęsny romans...

Mnie to też trochę zepsuło efekt. Ale, w końcu, nic co ludzkie... ;)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2015-11-08, 11:06   

"Ziarno prawdy" przeczytane/przesłuchane zostało pod koniec sierpnia, ale oczywiście zapomniałam napisać post. :P Ta część podobała mi się trochę mniej niż pierwsza. Zastrzeżeń do fabuły nie mam, świetnie prowadzona intryga. Chociaż im bliżej końca tym bardziej czułam się zmęczona. Już myślałam, że będzie rozwiązanie a ja jednak nie. Ale atmosfera Sandomierza wynagradza wszystko. :)
Spoiler:
Tylko kolejne związki Szackiego, jeny ile można...

Natomiast wczoraj wieczorem zapragnęłam obejrzeć "Uwikłanie". Niestety, ale nie udało mi się znaleźć filmu do obejrzenia nawet na oficjalnych stronach za opłatą. :-/ Zasmucona tym faktem rozpoczęłam lekturę "Gniewu". I mam bardzo mieszane uczucia. Ta książka jest idealnym zakończeniem trylogii o Szackim. Wciągająca, ani się obejrzałam a była już 24, a ja miałam przeczytane 68% powieści. Mam jednak żelazną zasadę dotyczącą lektur. Nigdy nie czytam książek dotyczących przemocy domowej. Tortury, morderstwa na ulicy- proszę bardzo. Ale przemoc w domu- nigdy. Jednak tutaj się złamałam, bo Miłoszewski, bo myślałam, że będzie tłem. Jednak przeżywałam bardziej niż się spodziewałam i dwa razy się popłakałam. Dalsze czytanie było już skrajnym masochizmem :P . Bolało, ale jednak musiałam wiedzieć co się dalej wydarzy. Dzisiaj rano obudziłam się i dokończyłam książkę. Zakończenie nie było jednoznaczne, nadal się nad nim zastanawiam. Cała książka była po prostu smutna. Z jednej strony fantastyczna, ale z drugiej po prostu ciężka

martina2001

Wysłany: 2015-12-30, 13:56   

ktoś ogląda ten serial, który Miłoszewski napisał z bratem? Tego prokuratora? Jak wrażenia?

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-01-06, 09:54   

martina2001 napisał/a:
ktoś ogląda ten serial, który Miłoszewski napisał z bratem? Tego prokuratora? Jak wrażenia?

Pierwsze odcinki tak średnio ciekawe, ale nie ma co się zrażać. Im dalej tym lepiej. Fabuła przemyślana, aktorzy utalentowani. :)

Odpowiedz do tematu