Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Komiks
Autor Wiadomość
Najaa 

Wysłany: 2012-01-15, 21:57   

Kiedyś zaczytywałam się "Tytusem, Romkiem i A'Tomkiem", "Kajkiem i Kokoszem," "Przygodami Kleksa", oraz różnymi dziwnymi komiksami na przykład węgierską adaptacją "Fraona"wydaną Bóg jeden wie dlaczego na stronach z żółtym tłem.

Thorgal nigdy nie zachwycał, przy czym chodzi tu głownie o mieszankę, z jaką mamy do czynienia;mitologia skandynawska i twarde s-f wsadzone do jednego gara. Z twórczości Rosinskiego zdecydowanie wolę "Skargę Ziem Utraconych". Zdarzało mi się sięgać po takie tytułu jak Aquablue (chyba, będę musiała jednak zacząć uczyć się francuskiego) Skorpion, Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Y: Ostatni z mężczyzn, Usagi yojimbo i Bogowie z kosmosu i parę innych tytułów. Jednak mam pytanie, czy ktoś miał okazję przeczytać komiks pod tytułem "Maus" i co o nim sądzicie ?

Koyot_com_pl

Wysłany: 2012-04-30, 12:48   

Jeżeli chodzi o komiksy,to zdecydowanie daleki wschód i Manga,na czele z kultowym Dragon Ballem-coś niesamowitego. Zresztą na podstawie komiksu powstała popularna kreskówka :)

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2012-05-04, 09:32   

Jestem zakochana w komiksach o Muminkach narysowanych przez Tove Jansson. Mam w domu jeden tom wydany w Norwegii bedacy zbiorowka czterech historyjek. W Polsce komiksy te ukazaly sie pojedynczo w formacie takim jak Tytusy. Norweskie twarde wydanie przypomina mi bardziej pozycje albumowa. Ma duzy format i cudownie grube kartki w delikatnym odcieniu kosci sloniowej. Rysunki sa czarno - biale i wygladaja tak jak ilustracje w ksiazeczkach o Muminkach z naszego dziecinstwa. Komiksy sa przezabawne, ze swietna puenta, postaci maja zdecydowanie bardziej dorosly charakter i uzywaja nieco mocniejszych okreslen. Chociaz moga je czytac dzieci jednak i dorosli znajda tutaj duzo tak zwanego drugiego dna i ciekawe refleksje na temat zycia i ludzkich charakterow. Przezabawna jest postac Panny Migotki, nieco sfiksowanej i pogubionej kokietki, wielbicielki diamentow i innych blyskotek, ktora na kazdym kroku wikla sie w jakas milosna afere i generalnie rzecz ujmujac pelna jest entuzjazmu dla plci przeciwnej co raczej nie cieszy zakochanego w niej po uszy Muminka. :D

iskradeus 

Wysłany: 2012-06-21, 00:24   

świetny komiks= The hills have eyes :)
By zwiększyć swoje umiejętności pozwalające na skuteczne pozycjonowanie stron www http://ditum.org w internecie warto zapoznać się z informacjami i zasadami, które udzielane są bezpośrednio ze strony supportu Google dla webmasterów.

Belial

Wysłany: 2014-10-16, 07:30   

Odświeżam temat.... :zlo

W dzieciństwie czytałam na pewno Kajka i Kokosza, Asteriksa, Tytusa i ferajnę, Thorgala i nie wiem co tam jeszcze, bo tylko to pamiętam, a głównie komiksy podbierałam kuzynom. Obecnie głównie komiksy azjatyckie, w dużej mierze japońskie.

Nie kręcą mnie komiksy o amerykańskich superbohaterach. Dawno temu już mi się to przejadło i reaguję awersją na wszelkie filmy. Ale pożeram (wielokrotnie) komiks Devi o "superbohaterce" indyjskiej. Urzekła mnie okładka ze skromnie ubraną Boginią (superbohaterką).

Komiksem, który odcisnął na mnie swoje piętno (jakie by nie było) to Angel Sanctuary autorstwa Kaori Yuki. Jest to manga o aniołach, demonach i ludziach podlana solidną dawką angeologii i demonologii judeochrześcijanskiej. Niegdyś w notatniku zrobiłam stronę HTML o serii. :D

Na swoich blogach (mam angielski i polski) opisuję od czasu do czasu różne komiksy. Dzisiaj ukaże się po polsku recenzja "Maus" Arta Spiegelmana o ocalałym z Holocaustu polskim żydzie.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-10-16, 08:24   

Belial napisał/a:
Odświeżam temat.... :zlo

W dzieciństwie czytałam na pewno Kajka i Kokosza, Asteriksa, Tytusa i ferajnę, Thorgala i nie wiem co tam jeszcze, bo tylko to pamiętam, a głównie komiksy podbierałam kuzynom. Obecnie głównie komiksy azjatyckie, w dużej mierze japońskie.

Ja tez czytalam te komiksy w dziecinstwie. Generalnie to Twoj post zachecil mnie, zeby siegnac po jakies ciekawe komiksy. Wczoraj podczas prawie trzygodzinnej wizycie w bibliotece zaszylam sie na sofie w dziale z komiksami. Czytalam co innego, ale zdziwilo mnie to, ze w bibliotece maja tak wielkie ilosci komiksow i ze tyle osob, w najrozniejszym wieku szuka w tym dziele czegos dla siebie. Podczas najblizszej wizyty w bibliotece i ja sprobuje znalezc tam cos dla siebie. :)

Belial

Wysłany: 2014-10-16, 09:28   

Cieszę się, że cie zainspirowałam. :) Między innymi po to się produkuję. ;)

Ja właśnie próbuję wypatrzeć co mamy z komiksów w bibliotekach na Woli, ale widzę, że większość w dziecięcych. :/

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-10-21, 07:01   

Belial napisał/a:
Cieszę się, że cie zainspirowałam. :) Między innymi po to się produkuję. ;)

:)
W bibliotece bylam wczoraj. Przejrzalam zbiory komiksow i wypozyczylam jedna z czesci Asterixa i "Nore", komiks na podstawie "Domu lalki" Ibsena.

Belial

Wysłany: 2014-10-21, 07:03   

Nore nie kojarzę. Nie wiem czy czytałam Dom lalki. Ale jestem ciekawa co i jak. :)

Belial

Wysłany: 2014-11-27, 20:38   

Na blogu proponowałam w międzyczasie chińskie fantasy/sztuki walki/fikcję historyczną której historia powstała na bazie "mandatu niebios" na sprawowanie władzy cesarskiej w Chinach.

Właśnie czytam koreańskie science-fiction (sic! rzadkie) w formie komiksu, taka proza życia w przyszłości, dosyć obyczajowe. Podoba mi się kreacja świata. Komiks nosi tytuł Happy Ending.

Belial

Wysłany: 2015-01-07, 21:34   

Dalej będę pisała ze sobą, ale może kogoś zainteresuje jakie komiksy są bestsellerami w Japonii, tym bardziej, że praktycznie wszystkie są wydawane w Polsce.

http://rozneczytanie.blog...sow-w-2014.html

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2015-01-28, 14:55   

Belial - to mnie też te o pakerach-bohaterach nie bardzo, ale jak akurat nie bardzo dałem się kiedykolwiek wciągnąć w komiksy, a może niesłusznie. Wyjątek to może Calvin i Hobbes, którego chce uzbierać w całości. Ale to specyficzny humor. :)

Bruixa 

Wysłany: 2015-02-03, 22:04   

Nieznany napisał/a:

Nie chciałbym, żeby to było poczytane jako reklama, ja po prostu uważam, że Jacek włożył w ten dział dużo pracy. Jeśli jesteście na fejsie, to w Jego imieniu zapraszam do odwiedzenia również Krainy Komiksu: http://www.facebook.com/Kraina.komiksu :)

Nie mam konta na fejsie, ale udało mi się obejrzeć Krainę Komiksu. Jacku, świetne rzeczy tam pokazujesz - nie tylko komiksy, ale też obrazy, dowcipy rysunkowe i inne prace plastyczne. Nabrałam ochoty, żeby się bliżej przyjrzeć twórczości kilku osób.
I bardzo mnie ucieszyło, że ktoś z forum zna moją ulubioną Mafaldę :)

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2015-03-04, 11:31   

Molencius, jak nie lubisz "osiłków komiksowych" za bardzo, to komiksy o Asteriksie na pewno ci się spodoba, no chyba, ze już znam. Tam jest pochwała mądrości i sprytu a nie siły w osobie małego dzielnego Ateriksa, choć Obeliks to osiłek, ale taki prostoduszny no i jest kompanem dla równowagi tu dodanym, Ja mam ubaw przy każdym albumie nieziemski.

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2015-03-30, 14:26   

Ja wreszcie zaprenumerowałam sobie mój ulubiony Magazyn literacki o książkach i teraz mam do domu i niemal na kanapę. A do tego zaległe Thorgale i "Masze i niedźwiedź" jest nie tylko bajka filmowa ale już w wyd. książkowym, ubaw mamy po pachy z dzieciakami, cudne są te wielkie oczy Maszy, patrzące niekiedy prosząco na Miśka.

Odpowiedz do tematu