Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cast, P.C i Kristin: 'Naznaczona"
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2013-07-22, 11:45   

Córka poczyta drugą i trzecią część, to wysiądzie z tego pociągu.
Poza tym, się zaparła i chce nam udowodnić, że nic co modne i nastoletnie nie jest jej straszne 8-) I po trosze przeczy sama sobie, bo wystarczy poczytać inne jej recenzje i opinie, gdzie zżyma się na mniejsze wady ;)
Córka Lavransa napisał/a:
Na litość, tak rzekomo tęsknimy za dzieciństwem - ale kiedy bierzemy do ręki czytadło dla gimnazjalistek nadymamy się jak świńskie pęcherze i usiłujemy okazać swą wyższość. Bo...?

Bo, książka dla nastolatek powinna mieć choćby minimalną wartość. A ta takiej nie ma. Co wyciągnie z lektury DNu nastolatka? Poza tematem wampiryzmu, który jest modny, fabularnie ta seria siada (oceniam całokształt, bo w końcu pierwszy tom mnie zaciekawił na tyle, że sięgnęłam po kolejne części) i osiąga dno. Bohaterowie nie reprezentują sobą absolutnie nic. Wielka próżnia. Nie należy obniżać wymagań, tylko dlatego, że coś jest książką dla nastolatek. Dobra książka, to dobra książka bez względu na target. DN jest zwyczajnie kiepska i nic mojego zdania nie zmieni.

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-07-22, 12:45   

Ravena napisał/a:
Córka poczyta drugą i trzecią część, to wysiądzie z tego pociągu.

I niech mi ktoś powie, że Wiedźma nie jest zaczepna... Żeby nie ten post, to bym pewnie następnych części nie czytała... :D

Ravena napisał/a:
I po trosze przeczy sama sobie, bo wystarczy poczytać inne jej recenzje i opinie, gdzie zżyma się na mniejsze wady

Bo ja się zżymam właśnie wtedy, kiedy te książki są pisane i odbierane z takim okropnym zadęciem. A ta mi się zdała taka bezpretensjonalna.

Ravena napisał/a:
Bohaterowie nie reprezentują sobą absolutnie nic.

To prawda. Prawdą jest też to, że doskonale w takim razie wpisują się w target. Ludzie lubią czytać o osobach sobie podobnych. Jak patrzę na moją kuzynkę, która świeżo skończyła 20 lat, to mam wrażenie, że ta książka jest o niej.

Ja nie twierdzę, że to jest cenne arcydzieło o niespotykanych wartościach. Ja twierdzę, że jest to książka, która nie irytowała mnie nawet w połowie tak bardzo jak seria "Zmierzch", seria o Greyu, czy ostatnio "Wojna w blasku dnia" (a wszystkie wymienione, przypomnę, przeczytałam od deski do deski...). :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2013-07-22, 13:02   

Ja twierdzę, że jest to książka, która nie irytowała mnie nawet w połowie tak bardzo jak seria "Zmierzch", seria o Greyu, czy ostatnio "Wojna w blasku dnia" (a wszystkie wymienione, przypomnę, przeczytałam od deski do deski...). :)

Tak, ale miałaś inne oczekiwania (choć nie wiem czego można oczekiwać po Greyu, ale skoro cię koleżanka nastawiła na coś mmm :D ), a do DNu podchodziłaś uprzedzona i odpowiednio zmotywowana :D Co innego, gdy czyta się z przymrużeniem oka, a co innego, gdy czyta się z określonymi oczekiwaniami. Czytałam DN z obowiązku i szczerze powiem, że nikomu tej serii nie polecam.
Prawdą jest też to, że doskonale w takim razie wpisują się w target. Ludzie lubią czytać o osobach sobie podobnych. Jak patrzę na moją kuzynkę, która świeżo skończyła 20 lat, to mam wrażenie, że ta książka jest o niej.

Generalizujesz. Mam u siebie przekrój młodzieży, która jest bardzo sensowna i która czyta "Zmierzchy", ale nigdy nie słyszę od nich - "Wie pani, chciałabym coś podobnego". A często słyszę to od pań po trzydziestce, z wykształceniem wyższym - dla nich DN, to odkrycie... Nie wiem, czy mnie to w sumie pociesza, że młodzież nie taka głupia czy dziwi, że dorośli coś w tych książkach znajdują - nie wiem co ^^ Jak do tej pory mogę policzyć na palcach jednej ręki młodych czytelników, którzy po czwartej części DN poprosili o kolejne... 8-)

Lektury Kawoholiczki
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2013-07-22, 13:17, w całości zmieniany 1 raz  

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-07-22, 13:12   

Ravena napisał/a:
szczerze powiem, że nikomu tej serii nie polecam

Ja bym się też tak daleko nie posunęła, bez obaw. :)

Ravena napisał/a:
Mam u siebie przekrój młodzieży

Nasza młodzież chyba nieco bardziej kumata od amerykańskiej... jeszcze. :)

Ravena napisał/a:
często słyszę to od pań po trzydziestce, z wykształceniem wyższym - dla nich DN, to odkrycie...

Ot, i dostałam w nos. :mrgreen:

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2014-06-23, 22:29   

Przeczytałam aż 3 tomy tej serii. Nie wiem czy to czy Grey był gorszy.

Irmina 
Potterhead

Wysłany: 2014-08-09, 20:27   

Przeczytałam ok. 30 stron Naznaczonej. Jestem z siebie dumna, że AŻ tyle. Nie lubię zostawiać książek nieprzeczytanymi, ale przez to naprawdę nie dało się przebrnąć. Może to dlatego, że czytałam tak dużo ambitnych książek? A może po prostu ta książka zupełnie nie przedstawia nic ciekawego?

natka8 

Wysłany: 2014-10-30, 21:56   

W gimnazjum była to dla mnie fantastyczna seria! Nie mogłam się doczekać kolejnej części. Chciałam jak najwięcej książek tej autorki przeczytać. Minęły lata. Obecnie mam do nadrobienia kilka tomów ( bo nie lubię zostawiać rozpoczętych serii), ale to już nie jest to samo. Teraz nie mam wystarczająco dużo motywacji, aby spróbować to kontynuować.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2015-01-12, 13:35   

motylek727 napisał/a:
Przeczytałam aż 3 tomy tej serii. Nie wiem czy to czy Grey był gorszy.

Tak się zastanawiam czy może być coś jednak gorszego od ''50 twarzy Greya''? :D

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2015-01-12, 18:22   

Tifa Lockhart napisał/a:
Tak się zastanawiam czy może być coś jednak gorszego od ''50 twarzy Greya''? :D

Ma tylko trzy tomy. "Naznaczona" ma więcej, może zabija ilością... :mrgreen:

Odpowiedz do tematu