Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tam i z powrotem - Magazyn Fantastyczny
Autor Wiadomość
Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-15, 11:46   Tam i z powrotem - Magazyn Fantastyczny

W Radiu Kraków co tydzień w czwartek w godzinach wieczornych jest 15 minutowe spotkanie z fantastyką w magazynie Tam i z powrotem. Marcin Baniak stara się poruszać bardzo różne tematy związane z fantastyką, od omawiania aktualnych wydarzeń czy rynkowych nowości do wspominania starych i uznanych mistrzów fantastyki.

Słucham właściwie każdego odcinka, jeśli nie na żywo to później ściągając audycję ze stronki. Muszę przyznać, że duża część z nich jest bardzo ciekawa. Zdarzyło mi się nawet raz czy dwa za sprawą audycji kupić książkę, która była w niej omawiana.
Dobrze, że w radiu pojawia się taki magazyn, że fantastyka doczekała się głosu w mediach. Szkoda, że tylko w jednym radiu i tylko przez 15 minut, ale fajnie, że w ogóle coś jest.

Poniżej link do strony:

Magazyn Tam i z powrotem

Tina 

Wysłany: 2008-11-15, 14:44   

Słucham tego :) Przeważnie na żywo, ale przesłuchałam również całe archiwum. I prawie nie było odcinka, który by mnie nie zaciekawił. Wiele książek postanowiłam przeczytać właśnie pod wpływem tych audycji.
A dla niezainteresowanych fantastyką, warto wspomnieć, że "Tam i z powrotem" jest częścią magazynu "To się czyta", który zaczyna się zaraz po 21. Zdarza mi się też tego słychać, ale już nie z taką regularnością jak fantastycznej części magazynu...

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2008-11-15, 16:49   

Ja odkryłem ten magazyn trochę później niż on powstał. I bardzo się cieszę, że ma on archiwum, bo tamtego dnia ściągnąłem sobie wszystkie wcześniejsze odcinki i przesłuchałem. Kolejnych słuchałem już w miarę na bieżąco. Najczęściej następnego dnia po emisji. Dobrze, że taki program jest. Dzięki niemu przyznam, że kupiłem Atrament i Welin, Lód, Hyperion, Wieki Światła i Dom Burz. A parę innych książek mnie zainteresowało i moze w przyszłości też staną się moją własnością. Dwoma z takich jest Trylogia Czarnego Maga Trudi Canavan i Ślepowidzenie Petera Wattsa.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2009-04-18, 18:35   

W najnowszym Tam i z powrotem rozmawiano o powieści Viriconium M. Johna Harrisona. :)

Link do programu

Odpowiedz do tematu