Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Uzależnienie od czytania
Autor Wiadomość
Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2013-11-26, 15:26   

Co za perfidia, reklama usług pogrzebowych w podpisie, to pan pikuś, ale żeby wciskać linki do stron pod UŚMIESZKI - poszła dziewczyna na całość!! :mrgreen: I dotyczy to każdego postu maarty. :evil:

Na moc posępnego czerepu starego Lavransa! Tasaku, przybywaj!! 8-)
Caroline*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-11-26, 15:48   

Wiiiiiiiiiiiiiiiiiiizg! :mrgreen:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Reniś 

Wysłany: 2013-12-20, 20:17   

Na szczęście hałas czy niewygoda mi nie przeszkadzają, dlatego często czytam w środkach komunikacji miejskie, s poza tym w domu, podczas rodzinnego spotkania, na przerwach w szkole i w wielu innych miejscach. Czasami, jeśli książka szczególnie mnie wciągnie to równocześnie chodzę i czytam. :)

alibaba 

Wysłany: 2013-12-20, 23:48   

Podobnie jak wielu z was- gdy nie mam niczego do czytania w tramwaju czy autobusie- czytam wszystko co znajdzie się w zasięgu wzroku.
Kiedyś nie wychodziłam z domu bez książki w torebce. Teraz niestety muszę "liczyć kilogramy" i przewidywać co muszę kupić i jakie to będzie ciężkie. Staram się mieć w domu oprócz aktualnie czytanej książki coś małego i lekkiego, tak żebym nie musiała czytać np. reklam.

natka8 

Wysłany: 2014-10-30, 21:18   

Mogę uważać, że udało mi się wyjść z nałogu, a przynajmniej go ograniczyć. :)
W gimnazjum zaczęłam czytać masowo książki. Bo dopiero poznałam dział zwany fantastyką w którym od razu się zakochałam. Bo miałam wielu znajomych czytających książki, od których mogłam je pożyczać. Bo miałam na tyle nudne lekcje, że nie miałam nic innego do roboty, oprócz czytania. Bo było to moją ucieczką od rzeczywistości.
Początkowo zaczęło się grzecznie. Jedna książka na tydzień. Ale znajdowałam coraz dłuższe serie. Efekt był taki, że potrafiłam czytać nawet do dziesięciu książek na tydzień.
Z nałogu zaczęłam wychodzić w liceum, bo wolnego czasu było mniej. Mniej czasu, oznaczało też jego brak na szukanie nowych pozycji. Miałam lekką depresję, wiec tym mniej chciało mi się czytać. Potem ponownie wróciłam do książek, ale nie w aż tak oszałamiającej liczbie.
Obecnie średnio czytam jedną książkę na tydzień.

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2014-12-01, 13:37   

Przyznaję się, że nie mogę nałóg totalny ze mnie, i jak obliczyłam ( średnio) to odkąd nauczyłam się czytać przeczytałam ponad 1500 książek, a to wciąż za mało buuuuuuuuuuuuuu

magragora 

Wysłany: 2014-12-01, 16:57   

Pomijam drobny fakt, że w pracy większość czasu spędzam na czytaniu pism, ustaw, rozporządzeń, uchwał, decyzji etc., to nie umiem zasnąć bez przeczytania bodaj kilkudziesięciu stron książki, która akurat znajduje się w orbicie moich zainteresowań..

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-12-02, 08:07   

Gorm1 napisał/a:
Przyznaję się, że nie mogę nałóg totalny ze mnie, i jak obliczyłam ( średnio) to odkąd nauczyłam się czytać przeczytałam ponad 1500 książek, a to wciąż za mało buuuuuuuuuuuuuu

Tak, nalogowcom takim jak ja zawsze malo. :-D Swiete slowa Gorm1. Spokojnie moge sie pod nimi podpisac. Wreszcie po latach zauwazylam, ze przynosze do sypialni mnostwo ksiazek i jakos zapominam je pozniej odniesc z powrotem. Nie tylko te, ktore czytam, ale i takie w ktorych szukalam tylko jakiegos cytatu czy informacji. Zazwyczaj jakies dobre rece odnosily ksiazki i cierpliwie ukladaly je na polkach, tak wiec ksiazki sie nie nawarstwialy. Ostatnio jednak moj ukochany wyjechal na troche dluzej, pozniej zmogla go choroba i w efekcie kilkadziesiat ksiazek lezalo na obu naszych szafkach nocnych, parapetach, a nawet na podlodze pod lozkiem. Moja druga polowka, nie czytajaca zreszta, wykazala sie wielkim taktem bo nawet slowkiem nie wspomniala o ksiazkowej inwazji i nie pogonila balaganiarza. ;)

Odpowiedz do tematu