Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nienacki Zbigniew - seria o Panu Samochodziku
Autor Wiadomość
Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-04-15, 20:53   

Przeczytałam dzisiaj znowu "Niesamowity dwór". Kolega Bigos nie ma sobie równych. :P
Natomiast - jak zwykle - do lekkiej furii doprowadziła mnie informacja, że w gronie dwóch mężczyzn + jedna kobieta to koleżanka Wierzchoń musiała zająć się podawaniem posiłków... :lol:

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2014-11-18, 11:24   

A wiecie, że nigdy nie czytałam tej serii, zawsze tylko filmy oglądałam.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-11-18, 14:47   

To nadrób to koniecznie, Gorm1, filmy są... dziwne :shock: , a książki niezłe. :-D

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-11-18, 15:49   

Nigdy nie czytalam zadnej ksiazki z serii o Panu Samochodziku. Chetnie bym to nadrobila. Czy sa jakies czesci, ktorych akcja rozgrywa sie na Pomorzu??? Chetnie polaczylabym przyjemne z pozytecznym i przeczytala cos co pomoze mi przy okazji wypelnic nasze czytelnicze wyzwanie w 16 ksiazek dookola Polski.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2014-11-19, 14:56   

Kamil pewnie będzie lepiej pamiętał, ale zdaje mnie się, że "Księga strachów" (późniejszy tytuł "Pan Samochodzik i dziwne szachownice") miała miejsce na Pomorzu.

Wg Wikipedii:
Cytat:
Akcja powieści rozgrywa się nad jeziorem Jasień (nazwa nieistniejącego jeziora w obrębie Pojezierza Zachodniopomorskiego).
Caroline*

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-11-20, 08:25   

Nieznany napisał/a:
Kamil pewnie będzie lepiej pamiętał, ale zdaje mnie się, że "Księga strachów" (późniejszy tytuł "Pan Samochodzik i dziwne szachownice") miała miejsce na Pomorzu.

Wg Wikipedii:
Cytat:
Akcja powieści rozgrywa się nad jeziorem Jasień (nazwa nieistniejącego jeziora w obrębie Pojezierza Zachodniopomorskiego).

Dziekuje Nieznany! :) :*

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-11-20, 12:32   

Elfie, "Księga strachów" to jeden z moich ulubionych tomów. :) Polecam!

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-11-20, 14:19   

Córka Lavransa napisał/a:
Elfie, "Księga strachów" to jeden z moich ulubionych tomów. :) Polecam!

Teraz, po Twojej rekomendacji to juz nie mam odwrotu. :) Musze przeczytac. I przeczytam z radoscia. :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2014-11-20, 16:51   

Jestem do Twoich usług, elfie :*

Jakby ktoś za to szukał książki z Mazur, to "Pan Samochodzik i Winnetou" jest moim ulubionym tomem z całej serii. :)
Caroline*

andy 

Wysłany: 2014-11-20, 19:04   

Ups. ciut tego było, bo poza Nienackim dopiski robił Pilpiuk. Te pierwsze czytałem wszystkie , ale dawno temu jak byłem piękny i młody. Ciut z tego mi jeszcze leży na półkach

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-11-21, 20:13   

Nieznany napisał/a:
Jestem do Twoich usług, elfie :*

Jakby ktoś za to szukał książki z Mazur, to "Pan Samochodzik i Winnetou" jest moim ulubionym tomem z całej serii. :)

Bardzo dziekuje Nieznany. :) Jestem pewna, ze jeszcze nie jeden raz skorzystam z Twoich rad.

Czesc "Pan Samochodzik i Winnetou" tez niedlugo przeczytam. Jak na to chwile to jestem bardzo swiezo po lekturze "Pana Samochodzika i Ksiegi Strachow". Ksiazka bardzo mi sie spodobala wiec siegne i po inne czesci, tym bardziej ze na najblizszy rok zaplanowalam sobie przeczytac sporo lektur z kanonu dla dzieci i mlodziezy.

Kamil 

Wysłany: 2014-11-23, 22:35   

Cześć, wróciłem :)

Nieznany napisał/a:

Jeśli chodzi o Mazury to dla mnie jednak "Nowe przygody" (czyli "Kapitan Nemo") i "Złota rękawica" - obie należą do jednych z moich ulubionych samochodzikowych. Choć niektórzy nie przepadają za "Złotą rękawicą".
elfrun, wszystkie są warte przeczytania, wszystkie od "Wyspy Złoczyńców" po "Złotą rękawice" czyli oryginalne pierwsze 11 tomów. A potem można sięgnąć jeszcze po "Skarb atanaryka", "Święty relikwiarz" (czyli "Uroczysko") i "Człowieka z UFO".

Ostatnie dwa tomy pod nazwiskiem Nienackiego: "Nieuchwytny kolekcjoner" i "Testament rycerza Jędrzeja" tak naprawdę napisał Ignaciuk, pierwszy jeszcze od biedy można przeczytać, drugiego sie nie odważyłem nawet zacząć po tym co sie o tym tomie dowiedziałem...

Z kontynuacji próbowałem Szumskiego (to chyba Ignaciuk), słabo było, Miernickiego (nuda), aż w końcu trafiłem na Niemirskiego, którego nawet da sie czytać. W pamięci mi został tom "Złoty bafomet" (w tym tomie wraca wehikuł!! akcja dzieje się nad jakimś jeziorem przy Piotrkowie Trybunalskim z tego co pamiętam) i "Przemytnicy" (akcja w moich okolicach - Narodowy Park Biebrzański). Pilipiuka nigdy nie sprawdzałem.

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-11-24, 07:10   

Kamil napisał/a:
Cześć, wróciłem :)

Nieznany napisał/a:

Jeśli chodzi o Mazury to dla mnie jednak "Nowe przygody" (czyli "Kapitan Nemo") i "Złota rękawica" - obie należą do jednych z moich ulubionych samochodzikowych. Choć niektórzy nie przepadają za "Złotą rękawicą".
elfrun, wszystkie są warte przeczytania, wszystkie od "Wyspy Złoczyńców" po "Złotą rękawice" czyli oryginalne pierwsze 11 tomów. A potem można sięgnąć jeszcze po "Skarb atanaryka", "Święty relikwiarz" (czyli "Uroczysko") i "Człowieka z UFO".

Ostatnie dwa tomy pod nazwiskiem Nienackiego: "Nieuchwytny kolekcjoner" i "Testament rycerza Jędrzeja" tak naprawdę napisał Ignaciuk, pierwszy jeszcze od biedy można przeczytać, drugiego sie nie odważyłem nawet zacząć po tym co sie o tym tomie dowiedziałem...

Z kontynuacji próbowałem Szumskiego (to chyba Ignaciuk), słabo było, Miernickiego (nuda), aż w końcu trafiłem na Niemirskiego, którego nawet da sie czytać. W pamięci mi został tom "Złoty bafomet" (w tym tomie wraca wehikuł!! akcja dzieje się nad jakimś jeziorem przy Piotrkowie Trybunalskim z tego co pamiętam) i "Przemytnicy" (akcja w moich okolicach - Narodowy Park Biebrzański). Pilipiuka nigdy nie sprawdzałem.

Wreszcie jestes z nami Kamil! :) Ale sie ciesze! :)

Dzieki za podpowiedz. Po Twojej rekomendacji zamierzam przeczytac wszystkie oryginalne czesci przygod Pana Samochodzika. :)

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2014-11-24, 18:47   

Jedna rzecz, która się z Samochodzikiem nie udała, to ekranizacje książek - kto by się ich nie podejmował to były co najwyżej średnie :lol: A o kontynuacjach książkowych różnych autorów nawet nie mówię :-/
Caroline*

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2014-11-25, 04:35   

Nieznany napisał/a:
Jedna rzecz, która się z Samochodzikiem nie udała, to ekranizacje książek - kto by się ich nie podejmował to były co najwyżej średnie :lol: A o kontynuacjach książkowych różnych autorów nawet nie mówię :-/

Ciagle sie zastanawiam jak takiemu nalogowcowi telewizji (w czasach, kiedy bylam dzieckiem, teraz prawie wcale nie ogladam) udalo sie nie obejrzec nawet jednej zekranizowanej czesci przygod "Pana Samochodzika". W czasie czytania "Ksiegi Strachow" mialam za to nieustajace uczucie, ze juz kiedys to czytalam. Moze rzeczywiscie juz kiedys czytalam ta czesc i zapomnialam. W kazdym razie przygody Pana Samochodzika wciagnely mnie tak bardzo, ze wczoraj zaczelam czytac - "Pan Samochodzik i Templariusze".

Odpowiedz do tematu