Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Tolkienowskie inspiracje i nawiązania
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2011-12-01, 20:35   Tolkienowskie inspiracje i nawiązania

Mieliśmy dawno temu, jeszcze na starym FK, temat poświęcony inspiracjom Tokienowskim światem, bohaterami, mitologią. Wątek był ciekawy, nawet trochę w nim rymowaliśmy (gdzieś mam te wiersze, muszę odnaleźć), a ponadto wklejaliśmy tam wszelkie znalezione w Sieci i nie tylko nawiązania, fanarty, parodie i wszelkie teksty, rysunki, filmiki i różności bezpośrednio lub pośrednio nawiązujące od "Władcy Pierścieni", "Hobbita" czy "Silmarillionu". Postanowiłam zatem wskrzesić wątek, szczególnie, że dawno już nic nowego w części poświęconej Tolkienowi się nie pojawiło ;-)

A bodźcem do założenia wątku był niedawno znaleziona przeze mnie parodyjka. Znałam oczywiście świetną moim zdaniem parodię z Wytwórni Mordor, tę natomiast widziałam po raz pierwszy i ubawiła mnie ^^

Trolling Saruman

Z inspiracji muzycznych małe zaskoczenie. Wydawało mi się, ze dość dobrze znam twórczość Kaczmarskiego, a jednak umknął mi utwór dość luźno, ale wyraźnie nawiązujący do prozy Tolkiena, ale równocześnie będący komentarzem do nie tak dawnej polskiej historii:

Scheda po Tolkienie

I zespół Artrosis w kompozycji również inspirowanej Tolkienem. Tym razem o Upiorach Pierścienia.
Nazgul

A na koniec ode mnie coś dla prawdziwych fanów i miłośników gry w szachy. Tak wiadomo do kogo puszczam to oko ;-)
Szachy inspirowane "Władcą Pierścieni"

Lektury Kawoholiczki

Kamil 

Wysłany: 2011-12-01, 21:32   

Ravena napisał/a:
Trolling Saruman

:hehe:

ode mnie utwór Lord of the Rings w wykonaniu Blind Guardian, zespół ten nagrał też całą płytę poświęconą Śródziemiu - Nightfall in Middle-Earth, ale to już nie balladki, określiłbym jako metal o folkowym zabarwieniu, jeden z utworów: Nightfall

Wiecie, że zespół Marillion (ten od Keighley) pierwotnie miał nazwę Silmarillion? :) Tylko ktoś tam wymusił skrócenie nazwy.

sushi 
Prawie polonistka :D

Wysłany: 2011-12-01, 22:07   

Ravena napisał/a:
Szachy inspirowane "Władcą Pierścieni"

Przepiękne :shock:
Ja chcę takie!!!

kenaz napisał/a:
Śródziemiu - Nightfall in Middle-Earth

:piwo:

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2011-12-02, 05:21   

Nie przepadam za szachami, ale takimi figurami zagrałabym z chęcią.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2011-12-02, 07:27   

sushi napisał/a:

Przepiękne :shock:
Ja chcę takie!!!

Niezaprzeczalnie, są zachwycające. Ale prawdziwy szachista najchętniej zagra i tak zawsze szachami Staunton, oficjalnymi szachami turniejowymi.

Mam takie w tomu, tylko ostatnio nie miałem kiedy do nich zasiąść.

Procella 

Wysłany: 2011-12-02, 08:10   

Mostly Autumn - Music Inspired by The Lord Of The Rings

http://youtu.be/E3xnp7RyXnY
http://youtu.be/Y-YfvCBzfP8
http://youtu.be/OrEz_pO95f0

Żabka 

Wysłany: 2011-12-02, 08:34   

Ja ostatnio kupiłam książkę "W hołdzie królowi". Jeszcze nie czytałam, ale tutaj można przeczytać coś więcej na ten temat:
http://pl.wikipedia.org/w...ie_kr%C3%B3lowi

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Procella 

Wysłany: 2011-12-02, 09:11   

Na wesoło:
http://www.shamusyoung.com/twentysidedtale/?p=612

Vesper 

Wysłany: 2012-02-16, 20:09   

Jest też taki fajny metalowy (jeżeli ktoś lubi ten styl w muzyce) fiński zespół - Battlelore, który mocno inspiruje się twórczością Tolkiena - szczególnie polecam "Sons of Riddermark" i "Elves of Lúva" (wyjątkowy jak na ten zespół - "niemetalowy" kawałek)
http://www.youtube.com/wa...h?v=THLQt8kNiX0
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-10-16, 15:09   

Z okazji zbliżającej się premiery ekranizacji „Hobbita” Nowozelandzka Poczta wyda okolicznościowe monety z wizerunkiem Bilbo Bagginsa, Gandalfa, Golluma oraz innych postaci znanych z książki Tolkiena.

Chociaż Nowozelandzka Poczta zapowiada kolekcję jako „jedyne monety pamiątkowe ze Śródziemna, które uznano oficjalnie za środek płatniczy”, ich nominalna wartość to zaledwie ułamek kwoty, za jaką będą sprzedawane.
Monety pojawią się w kilku wariantach kolekcjonerskich. Najdroższe z nich zostaną wykonane z czystego złota i kosztować będą po 3 695 dolarów nowozelandzkich za sztukę (ok. 3 tysięcy dolarów amerykańskich), najtańsze zaś – z aluminium, cynku i bromu (po 29,90 dolarów nowozelandzkich za sztukę).

Okolicznościowa seria monet wraz ze znaczkami oraz kartami ukaże się 1 listopada, na niecały miesiąc przed premierą filmu w Nowej Zelandii. Fani twórczości Tolkiena z całego świata już teraz mogą zamawiać monety na stronie poczty (istnieje opcja międzynarodowej wysyłki).

Nakręcona w Nowej Zelandii trylogia „Władcy Pierścieni” ogromnie przysłużyła się przemysłowi turystycznemu tego kraju. Władze mają nadzieję, że podobnie stanie się dzięki trzem nowym filmom na podstawie „Hobbita”. Ruszyła państwowa kampania pod nazwą „100 % Śródziemia”, zachęcająca do odwiedzania wysp. Na trzy tygodnie przed i po premierze filmu nazwa stolicy kraju (Wellington) zostanie zmieniona na „Środek Śródziemia”. Przez ten okres „nowa” nazwa będzie widniała na wszystkim, nawet na stemplach pocztowych i w tytule największej stołecznej gazety.

Za: booklips.pl

Lektury Kawoholiczki

Gorm1 
Gorm

Wysłany: 2014-01-16, 14:22   

Widziaalm jego listy pieknie wydane za 19.90 w promocji, i tak mnie kusi, żeby kupic...;-)

Elrond 

Wysłany: 2014-11-18, 15:45   

Nik Pierumow "Pierścień mroku" trylogia kontynuująca wydarzenia znane z LOTR kończę III tom -jest klimat z władcy ale do mistrza Tolkiena to lata świetlne a wy co myślicie o tej książce ? czytaliście ?

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2014-11-18, 16:39   

Nigdy się za to nie zabierałam nawet. Mam bardzo złe doświadczenia z kontynuacjami pisanymi przez innych autorów i pomna na kilka takich dzieł-potworków, chyba już raz na zawsze zrezygnuję z zapoznawaniem się "A dalej było tak..." innego pióra.
Dla mnie Władca Pierścieni się zakończył ^^

Lektury Kawoholiczki

andy 

Wysłany: 2014-11-19, 16:30   

Elrond napisał/a:
Nik Pierumow "Pierścień mroku" trylogia kontynuująca wydarzenia znane z LOTR kończę III tom -jest klimat z władcy ale do mistrza Tolkiena to lata świetlne

Fakt w sumie klimat podobny, ale to nie to. Mnie się w sumie podobało.
A sobie poczytaj historię alternatywną LOTR K.J Yeskov'a - Ostatni władca pierścienia

Odpowiedz do tematu