Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Mary Higgins Clark
Autor Wiadomość
Irmina 
Potterhead

Wysłany: 2014-08-10, 21:35   Mary Higgins Clark

Mary Higgins Clark urodziła się w 1931 r. w Nowym Jorku, ale z pochodzenia jest Irlandką. W wieku zaledwie 17 lat została stewardesą w liniach lotniczych Pan American, co pozwoliło jej spełnić marzenia o podróżach (była w Europie, Afryce i Azji). W 1949 roku poślubiła starszego od siebie Warrena Clarka. Po śmierci męża samotnie wychowywała pięcioro dzieci, a gdy podrosły, czyli w wieku 43 lat, rozpoczęła studia filozoficzne na Uniwersytecie Fordham (Lincoln Centre). Uczelnię ukończyła w 1979 r.
Mary Higgins Clark zaczęła pisać zaraz po ślubie, ale swoje pierwsze opowiadanie udało jej się sprzedać dopiero w 1956 r. Jej pierwsza książka była powieścią biograficzną o George'u Washingtonie. Kolejna powieść-thriller „Gdzie są dzieci?” okazała się bestsellerem i punktem zwrotnym w życiu i karierze autorki. Mary Higgins Clark - nazywana Królową Suspensu - jest najlepiej sprzedającą się autorką tego gatunku powieści w USA. Tylko tam wydrukowano ponad 45 milionów jej książek. Powieści Clark są międzynarodowymi bestsellerami.

Książki tej autorki:

Bądź mi zawsze ku pomocy (z córką Carol)
Cicha noc
Córeczka tatusia
Dom nad urwiskiem
Do zobaczenia
Dwa słodkie aniołki
Dziedziczka
Festiwal Radości
(z córką Carol)
Gdy moja śliczna śpi
Gdzie teraz jesteś
Gwiazdkowy złodziej
(z córką Carol)
Jesteś tylko moja
Krzyk pośród nocy
Milczący świadek
Moja słodka Sunday
Najdłuższa noc
Na ulicy, gdzie mieszkasz
Nie ma jak w domu
Nie trać nadziei
Noc jest moją porą
Otrzyj łzy, kochana
Pójdę sama tą drogą
Przybierz dom swój ostrokrzewem
(z córką Carol)
Przyjdź i mnie zabij
Pusta kołyska
Sen o nożu
Śladami zbrodni
Śmierć wśród róż
Świąteczny rejs
(z córką Carol)
Syndrom Anastazji
Słyszałem już tę śpiewkę
Udawaj, że jej nie widzisz
W pajęczynie mroku
Weź moje serce
Wygrana na loterii
Z księżycem ci do twarzy
Zaginiony rękopis
Zanim się pożegnasz
Zatańcz z mordercą

________
Moja ulubiona pisarka!
Przeczytałam jak na razie 22 jej książki i każda była świetna.
Najbardziej polecam Przyjdź i mnie zabij, Krzyk pośród nocy, Gdy moja śliczna śpi, Dziedziczka, Wygrana na loterii. Lubię też jej książki pisane z córką :)
Czytał ktoś albo zamierza?

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-08-10, 22:43   

Kiedyś czytałam nałogowo. Zaczęłam od "W pajęczynie mroku" (miałam to piękne wydanie z liskiem na okładce) i potem poszło lawinowo.
Dziś nie pamiętam już nic z treści tych książek (może oprócz "Pustej kołyski", coś mi się tam mai), ale na ów czas były dla mnie zaskakujące, często do samego końca nie wiedziałam, jak się dana historia potoczy. Ciekawa jestem, jak byłoby dzisiaj, może kiedyś to sprawdzę. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Irmina 
Potterhead

Wysłany: 2014-08-11, 18:41   

Córka Lavransa napisał/a:
Ciekawa jestem, jak byłoby dzisiaj, może kiedyś to sprawdzę. :)

Zachęcam! :)
Ja się czaję na najnowszą wydaną w Polsce - Śladami zbrodni. I na półce jeszcze czeka Weź moje serce.
I chyba sobie przeczytam wszystkie od nowa, bo też tak jak Ty nie pamiętam. Oczywiście oprócz Przyjdź i mnie zabij i Krzyk pośród nocy, bo to moje ulubione i czytałam je po kilka razy! :)

Bruixa 

Wysłany: 2014-10-28, 22:22   

I nie nudzi Wam się? Ja przeczytałam 2 powieści tej pani i w obu schemat był identyczny:
Młoda, atrakcyjna, odnosząca sukcesy zawodowe bohaterka stara się dociec, kto zabił jej siostrę/ ciotkę bądź macochę. Interesuje się nią kilku przystojnych, dobrze sytuowanych panów, z których jeden okaże się złoczyńcą, a drugi uratuje ją z opresji. Na koniec cmok, cmok i żyli długo i szczęśliwie.
Nie lubię kryminałów skrzyżowanych z harlequinem, ani plastikowych postaci.

Irmina 
Potterhead

Wysłany: 2014-11-05, 16:10   

Mi się bardzo podoba i jakoś nie zauważyłam schematu w jej książkach. Pomysły są naprawdę różne :) A jakie książki czytałaś?
Ostatnio kupiłam sobie Pójdę sama tą drogą i już nie mogę się doczekać, aż ją przeczytam <3

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2014-11-06, 11:27   

Bruixa napisał/a:
Młoda, atrakcyjna, odnosząca sukcesy zawodowe bohaterka stara się dociec, kto zabił jej siostrę/ ciotkę bądź macochę. Interesuje się nią kilku przystojnych, dobrze sytuowanych panów, z których jeden okaże się złoczyńcą, a drugi uratuje ją z opresji. Na koniec cmok, cmok i żyli długo i szczęśliwie.

A, to może dlatego nic z tych powieści nie pamiętam. :mrgreen: Muszę sprawdzić, czy tak jest rzeczywiście.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Bruixa 

Wysłany: 2014-11-07, 21:46   

Irmina napisał/a:
jakoś nie zauważyłam schematu w jej książkach. Pomysły są naprawdę różne :) A jakie książki czytałaś?
Może stosuje kilka schematów, a ja trafiłam na jeden z nich. Czytałam "Córeczkę tatusia" i "Z księżycem ci do twarzy".

Yoanah 
Ewelina

Wysłany: 2016-10-29, 12:26   

Nie jest tak źle z tymi schematami. Może jedynie to, że autorka zakłada, że jeśli facet ma ponad 190 cm, to będzie tym pozytywnym bohaterem, a "kurduplom" mierzącym około 180 cm przydziela funkcję psychopatycznych morderców. Stwierdzam to z goryczą, jako kobieta z wysokości około 160 cm (prawie :D ). Bohaterki Jej powieści też zwykle mierzą ponad 170 cm :cry: Przeczytałam "Melodia dalej brzmi" i ... nie będę spamować, ale postacie fajne, akcja też, bohaterka jest wysoka, ale nie ma siostry ...

Odpowiedz do tematu