Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Robert M. Wegner
Autor Wiadomość
motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2012-06-23, 07:38   

Najaa napisał/a:
znajdzie się najprawdopodobniej parę
kobiet ,które wolą pójść do kina na jakąś sensację czy s-f a nie na komedię romantyczną

Ja się do tej grupy zaliczam :D

Najaa 

Wysłany: 2012-06-23, 13:34   

Cytat:
Antycznej nie, a fe xD

Ja po prostu nie rozumiem, jak nie można nie lubić antyku.

Kamil 

Wysłany: 2012-06-27, 18:20   

Jestem już po "Wschód-Zachód". Mówienie o tej książce "zbiór opowiadań" jest zupełnie nietrafione. Odebrałem to jako dwie powieści po 4 rozdziały. Część "Wschód" powiązana w mniejszym stopniu, za to "Zachód" to właściwie jeden ciąg, tak jak to było z "Południem".

"Wschód" chyba wpisał się na pierwsze miejsce moich ulubionych części. Fantastyczne 4 rozdziały, interesujące postacie, ciekawe lokacje, odrobina militarii podanej tak, że czytałem z wielkim zainteresowaniem.
"Zachód" zaczyna się jednym świetnym rozdziałem, potem wchodzą tematy bardziej mistyczne, religijne, sny itp. Czyta się dużo gorzej (te sny wytrącają całkowicie z akcji), ale nadal to przyzwoita opowieść.

Jako całość lepszy jest tom "Wschód-Zachód" od "Pólnoc-Południe". Polecam oba :)
Lepsze od Martina, słabsze od Sapkowskiego, tak pomiędzy tymi dwoma.

Miłym akcentem było spotkanie się bohaterów poszczególnych części, mam nadzieję, że w "Niebie ze stali" te spotkania będą czymś więcej niż tylko akcentami.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-09-24, 14:24   

Skończyłam ''Niebo ze stali'' dwa tygodnie temu i nadal jestem pod wrażeniem. Książka wciągnęła mnie niesamowicie. :) Bardzo się cieszę, że spotkali się moi ulubieniu bohaterowie- Górska Straż oraz wolny czardan Laskolnyka. Uważam, żen Wegner potrafi stworzyć odpowiednią atmosferę. Razem z bohaterami oczekiwałam w napięciu np.
Spoiler:
na przejazd wozów koczowników czy na wyjście z tajemniczej krainy, do której trafiła Górska Straż.
Pod koniec lekko nużyły mnie sprawy wojskowe, ale gdy tylko zaczęła sie walka, to zaraz o tym zapomniałam. Było mi szkoda osób, które zginęły.Intryga, w którą zostali wplątani bohaterowie wydaje mi naprawdę ciekawa. Nie mogę się doczekać następnego tomu (mam nadzieję, że będzie!).

Kamil 

Wysłany: 2012-09-24, 17:40   

Tifa Lockhart napisał/a:
(mam nadzieję, że będzie!).

Jak dla mnie koniec sugeruje kontynuację :) (powróci Zachód i Południe).

keram 

Wysłany: 2013-01-21, 16:02   

Radament napisał/a:
zdecydowanie nie jest to Fabryka

Właśnie z tego powodu postanowiłem się poforować, aby poszukać czegoś nowego do czytania. Ten argument mi się podoba zwłaszcza, że do tej pory "wychowywałem" się głównie na książkach FS.

Temat mnie zainteresował, sporo dobrych ocen mają te opowiadania, ale... nie można tego nigdzie już dostać :/ Będę musiał się przeprosić z biblioteką chyba... Mam nadzieję, że przypadnie mi do gustu, zapowiada się całkiem fajnie.

Kamil 

Wysłany: 2013-01-21, 17:40   

Cytat:
Temat mnie zainteresował, sporo dobrych ocen mają te opowiadania, ale... nie można tego nigdzie już dostać :/

Podejrzewam że w wielu empikach (w Toruniu widziałem w dwóch wszystkie trzy tomy).
W kilku księgarniach (popularnych) internetowych jest, linkami nie będę zarzucał bo i tak znikną :P Problem może być z tomem "Północ Południe", ale jest jeszcze allegro.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-01-21, 18:02   

Na stronie Powergraphu za wszystkie trzy tomy można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych (chyba 30) jak się bierze komplet.
www.lowking.pl

Kamil 

Wysłany: 2013-01-21, 20:36   

Raziel napisał/a:
Na stronie Powergraphu za wszystkie trzy tomy można zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych (chyba 30) jak się bierze komplet.

Już nie ma.

keram 

Wysłany: 2013-01-27, 12:09   

Nie chcę kupować trzech na raz, bo nie wiem jak mi się to spodoba. Właśnie pierwszego brakuje, no cóż, może wydawnictwo zrobi dodruk. Poczekam

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-06-01, 22:53   

Dobrze chłopina pisze, ale nie wybitnie.
Stylowo zdarzają mu się fajne odjazdy - opis starcia w ostatnim opowiadaniu, naprawdę aż nieprzyjemnie może się zrobić - ale brak mu jakiejś takiej cechy charakterystycznej w pisaniu.
Pierwsza połowa jest przyjemna, ale brak mi w niej jakiejś oryginalności. Czyta się miło, ale jednak trochę zbyt kojarzy mi się z taką mniej charakterystyczną Czarną Kompanią o dobrych serduszkach czy Podpalaczami Mostów od Eriksona. No ale ich dalsze losy mnie mimo wszystko ciekawią.
Druga połowa ciekawsza, mocno plusuje fabułą w dwóch ostatnich opowiadaniach i naprawdę głównie dla niej chcę poznać dalsze tomy. Natomiast Yatech, chyba wbrew intencji autora, budzi we mnie szczerą antypatię. Podobnie jak jego siostrzyczka.
Dobre to jest, ale do zachwytów mi daleko. Kolejne tomy się w ten czy inny sposób sprawdzi, ale jakoś szczególnie mi się nie śpieszy.
www.lowking.pl

Kamil 

Wysłany: 2013-10-22, 10:38   

W I kwartale 2014 wyjdzie nowy tom Opowieści :mrgreen:
Ciesze sie bardzo, bo to znakomita seria. Z chęcią do niej wrócę.

keram 

Wysłany: 2014-07-12, 20:51   

Kupiło się pierwszy, przeczytało i się spodobało.
Wszystkie dostępne za mną. A teraz czekamy na 4 książkę.
Może z tej okazji wybiorę się na Polcon!

Kamil 

Wysłany: 2014-07-19, 16:19   

Właśnie zaczałem czytać drugi raz Wschód-Zachód, tak na przypomnienie przed czwartym tomem :)

Odpowiedz do tematu