Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Johnson, Stephen M.
Autor Wiadomość
Bruixa 

Wysłany: 2009-03-22, 20:47   Johnson, Stephen M.

Stephen M. Johnson - amerykański doktor filozofii, psychoterapeuta i konsultant terapeutyczny. W swoich książkach prezentuje koncepcję stylów charakteru opartą na dorobku psychologii psychoanalityczno-rozwojowej oraz własnych doświadczeniach terapeutycznych tworząc przy tym spoisty system terapeutyczny. (Wikipedia)

W Polsce ukazały się:
* Przemiana charakterologiczna. Cud ciężkiej pracy (1993)
* Humanizowanie narcystycznego stylu (1993)
* Osobowość symbiotyczna (1993)
* Style charakteru (1998)

Johnson analizuje różne typy osobowości, ich etiologię (zdarzenia z dzieciństwa leżące u ich podstaw), jak się one przejawiają na płaszczyźnie fizycznej, psychicznej i społecznej, jakie trudności napotyka terapeuta w pracy z klientami zależnie od ich typu charakteru.

Książki adresowane są raczej do psychoterapeutów niż zupełnych laików. Specjalistyczna terminologia może odstręczać nieprzygotowanych czytelników, zwłaszcza, że przekłady są miejscami wręcz nieudolne. Mimo to, polecam wszystkim, których interesuje psychologia osobowości, a zwłaszcza tym, którzy chcą się dowiedzieć, skąd się biorą ich problemy ze sobą i w relacjach z innymi ludźmi. Mnie właśnie Johnson otworzył oczy na wiele spraw, choć wcześniej czytałam sporo literatury z tej dziedziny.
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-01-04, 23:09, w całości zmieniany 1 raz  

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2009-03-23, 17:42   

Zaciekawiło mnie to. Nie żebym miała problemy sama ze sobą, to raczej inni mają ze mną :hehe: ale tak ogólnie lubię psychologiczne rzeczy. Poszukam, choć czuję, że nie będzie łatwo znaleźć :roll:

Lektury Kawoholiczki

Bruixa 

Wysłany: 2009-03-23, 20:18   

Polecam "Style charakteru" - to jakby podsumowanie treści pierwszych 3 książek (cieniutkie, każda omawia 1 - 2 typy osobowości). Jeśli mnie google nie oszukał, to w kilku księgarniach internetowych występują, a może i w bibliotekach by się znalazło. Albo antykwariatach, zawszeć to taniej.

Odpowiedz do tematu