Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOSIK, Rafał
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2013-08-25, 22:00   KOSIK, Rafał

Czytacie? Znacie jakieś jego książki "dla dorosłych"? Co sądzicie?

Ja przebrnąłem przez całą serie Felix, Net i Nika. Serio, przez całą.

Pierwszy tom był taki sobie, pół roku później wpadł mi w ręce drugi tom no i machnąłem prawie całą serię - bardzo mi sie podobała, choć momentami ciągnie się, brakuje akcji i wpada w nudne schematy. Ostatnie dwa tomy już czytałem "na bieżąco" jak zostały wydane i to są ostatnie jakie przeczytałem, kolejnych nie dotykam. Wtórność, wtórność, wtórność! Po prostu męczyłem się w trakcie "Świata zero" (przy obu częściach).

Jeśli ktoś miałby chęć na fajną fantastyczną przygodówkę dla młodszej młodzieży - polecam, ale tak trzy tomy maksimum, np. "Pułapka Nieśmiertelności" lub "Trzecia kuzynka" - chyba najlepsze (z naciskiem na Pułapkę).

A w listopadzie kolejny tom, spodziewam się, że bohaterowie nadal będą w tym samym wieku, nic nie dorosną i w ogóle będzie powtórka z rozrywki.

Co do wtórności, zerknijcie na te 4 okładki książek Kosika, czy to nie przesada używać identyczną grafike aż na czterech projektach? (a może jest takich więcej? nie chce mi sie już szukać).
Człowiek bardziej docenia Fabrykę Słów, która nawet dla wznowień zamawia całkiem nowe projekty.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2013-08-25, 22:29   

"Kameleon" ma fajny pomysł i bardzo dobre zakończenie (takie "opowiadanie" pośrednio związane z całością tłumaczące niektóre rzeczy, no i najlepsze literacko w całej książce), ale męczy nieco, właściwie cała akcja na planecie zamula.
Natomiast opowiadanie z antologii "Science Fiction" bardzo mi się podobało, skutkiem czego zamierzam sięgnąć jeszcze po jakieś pozycje pana Kosika.
www.lowking.pl

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-08-26, 05:57   

Kilka lat temu przeczytałam chyba dwie części przygód Felixa, Neta i Niki. Pierwszy tom był naprawdę ciekawy, pamiętam do dziś dużo szczegółów. Następny już mnie tak nie zachwycił i nie czytałam dalej.

Odpowiedz do tematu