Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Carola Dunn- Kryminalne przypadki Daisy D.
Autor Wiadomość
Ribati 
Leniwiec Pospolity

Wysłany: 2013-08-13, 14:46   Carola Dunn- Kryminalne przypadki Daisy D.

Śmierć w posiadłości Wentwaterów

Cytat:
Daisy staje przed pierwszym zawodowym wyzwaniem - ma napisć kilka artykułów o angielskich rezydencjach. Wyrusza w podróż do rodzinnego majątku Wentwaterów, który ma zamiar opisać jako pierwszy. Wiktoriańska posiadłość okazuje się bardzo urokliwa, ale jej mieszkańcy niespecjalnie dla sie życzliwi. Powodem wydaje się być Annabel, młoda żona lorda Wentwatera, dojrzałego mężczyzny po przejściach. Tak piękna i pełna wdzięku kobieta musi budzić emocje. Nic dziwnego, że w rodzinie aż huczy od plotek i złośliwych podejrzeń o zdradę. Gdy na terenie posesji zostają znalezione zwłoki nonszalanckiego playboya, który od kilku dni gościł u Wentwaterów, morderstwo w afekcie wydaje się oczywiste. Tam jednak, gdzie twarda logika Scotland Yardu gubi trop, pojawiają się wsparte intuicją Daisy nowe wątki w sprawie.

Me bystre oko nie przeoczyło na wystawie w kiosku tego tytułu :P wydawane co dwa tygodnie w "Pani Domu" kryminały, których główną bohaterką jest Daisy ;) Nie dość, że kryminał, do tego jeszcze rozgrywający się w Anglii- nie można mnie bardziej zachęcić, no może ten kotek na okładce ;)
Książeczka dosłownie na jeden wieczór. Czyta się szybko, przyjemnie. Niestety momentami przynudza. Sympatyczne główna bohaterka, która zaczęła pracę jako dziennikarka. Treść dużo traci ze względu na nieudaną i na siłę przedłużaną końcówkę. Miałam wrażenie, że autorka bardzo chciała stworzyć coś na podobieństwo Agathy. W sumie mi to nie przeszkadza ale niestety za bardzo jej to nie wyszło. Mimo wszytko, miła i sympatyczna lektura na wieczór. Zawsze lubiłam tego typu książki, żeby "zgadnąć" kto jest mordercą :P

Odpowiedz do tematu