Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Gdy się człowiek zaczyta...
Autor Wiadomość
Dolly 

Wysłany: 2012-07-12, 22:58   

noc mi się w dzień zamieniła:) "zaczytałam się" w Diunie :)

Scarlett89 

Wysłany: 2012-07-16, 14:57   

Właśnie sobie uświadomiłam, że od jakiegoś czasu nie miałam tak, żeby się zaczytać do rana:( A kiedyś to się zdarzało. Albo "przeczytać" cały dzień. Wracałam ze szkoły i wszystkie obowiązki szły na bok, bo najważniejsza była kolejna książka Musierowicz. Do tej pory mam straszny sentyment do Jeżycjady:) Podobnie było z Harrym Potterem (o dziwo skończyłam chyba na 5 części i już później fascynacja nim mi przeszła jakoś). Mama znając sytuację, kiedy chciała bym coś jej pomogła zrobić chowała mi te książki i oddawała wieczorem :!: :-/
A siedzieć nad książką do drugiej, trzeciej w nocy zdarzało się przed egzaminem z historii literatury. To już takie fajne nie było :-x

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-07-16, 19:40   

Scarlett89 napisał/a:
Mama znając sytuację, kiedy chciała bym coś jej pomogła zrobić chowała mi te książki i oddawała wieczorem :!: :-/

Moi rodzice zamykali mi książki na klucz w szafce, dlatego potem się już nauczyłam i miałam pochowane w domu w różnych miejscach zapasy na taki wypadek. Albo prosiłam koleżankę z piętra niżej, żeby mi przechowała książki z biblioteki, a gdy rodzice wyganiali mnie na pole (u nas na pole, nie na podwórko :-P), pukałam do niej, odbierałam książkę i siedziałam sobie na klatce schodowej pochłonięta lekturą ^^ Strasznie się nakombinowałam w dzieciństwie... :D

Lektury Kawoholiczki

Kamil 

Wysłany: 2012-07-16, 19:46   

Ravena napisał/a:
Moi rodzice zamykali mi książki na klucz w szafce, dlatego potem się już nauczyłam i miałam pochowane w domu w różnych miejscach zapasy na taki wypadek.

Po paru pierwszych wyrazach myślałem że napsizesz "...dlatego potem się już nauczyłam otwierać zamki szpilką" :lol:

Mój ojciec wpadał do pokoju i wściekły gasił światło. Odczekiwałem 10 minut i zapalałem żeby kontynuuować lekturę :)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-07-16, 20:30   

A mi też ciągle, gaś światło, gaś światło. Czytałam przy latarce :D

Scarlett89 

Wysłany: 2012-07-16, 21:10   

Też miałam czas czytania przy latarce:)

alibaba 

Wysłany: 2012-07-16, 22:04   

Ja nie miałam na szczęście problemów z czytaniem bo mój tato b. dużo czytał i mnie rozumiał. A potem nadszedł czas, gdy i on i ja czytaliśmy te same książki- głównie historyczne, a że w tamtych latach nie było dużego wybory w więc przeczytaliśmy m. inn. całego Kraszewskiego, Sienkiewicza, Bunscha.

Kamil 

Wysłany: 2012-07-16, 22:21   

alibaba napisał/a:
Ja nie miałam na szczęście problemów z czytaniem bo mój tato b. dużo czytał i mnie rozumiał.

Mój też czyta(i czytał), ale nie może zrozumieć jak można nie spać w nocy. On najczęściej kładzie się gdy zachodzi słońce. W zime potrafi o 19 i oczekuje od innych domowników tego samego :-/ Na dodatek potrafi zasnąć od razu po przyłożeniu głowy do poduszki (czego szczerze zazdroszczę).

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-07-16, 22:43   

kenaz napisał/a:
Mój też czyta(i czytał), ale nie może zrozumieć jak można nie spać w nocy

Ej moja mam dalej czyta i sama zarywa nocki, ale uznawała, że wiek w którym uczęszcza się do podstawówki i gimnazjum, jest tym w którym dziecko powinno spać nocą, zwłaszcza jeśli ma do szkoły na ósmą rano :D

alibaba 

Wysłany: 2012-07-17, 22:14   

To najprawdziwsza prawda. Młody organizm, żeby mógł normalnie funkcjonować musi spać odpowiednią ilość godzin czyli min.8-9. Można oczywiście zarwać jakąś jedną czy drugą noc, ale nie może to być za często.
Wiem, że to trudne do realizacji bo akurat w tym wieku nauki moc a i zabawić by się chciało no i dać się porwać ciekawej lekturze też.

Daria

Wysłany: 2013-08-12, 20:24   

Nie czytam nocami. Maksimum o 21.45 odkładam książkę na stolik przy łóżku - nie jestem w stanie dłużej czytać, oczy mi odmawiają posłuszeństwa.
Często i gęsto jednak zdarza mi się poświęcić pół/cały dzień na książkę. Ostatnio czytam w takim tempie, że rodzina i znajomi, widząc częstotliwość dodawanych przeze mnie recenzji na blogu, i znając mój system: pisanie bezpośrednio po przeczytaniu, zastanawiają się, czy ja w ogóle śpię, jem, piję, załatwiam się. Na szczęście jednak mogę sobie pozwolić na takie słodkie 'nieróbstwo', a i moje otoczenie to rozumie.

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2013-10-23, 07:12   

Ostatnio nie potrafię oderwać się od ''Cmętaża zwierząt'' Kinga. Czytam nocami, mówiąc sobie :Iza, jeszcze tylko trzy minutki. Efekt taki, że chodzę z podkrążonymi oczami, przysypiam na wykładach. Ale co ja poradzę, że tak mnie wciągnęło. :P
Tęsknię za książkami, które potrafiły mnie oczarować tak jak Harry Potter. Kiedy wychodził kolejny tom, czekałam z niecierpliwością aż skończy go koleżanka i mi pożyczy (w bibliotece nie mieli od razu). Potem caluśką noc czytałam, aż w końcu kończyłam książkę. Nie potrafiłam przestać i iść spać. Chyba nigdy potem żadna lektura tak na mnie nie działała,a szkoda.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-10-23, 08:08   

Tifa Lockhart napisał/a:
Tęsknię za książkami, które potrafiły mnie oczarować tak jak Harry Potter. Kiedy wychodził kolejny tom, czekałam z niecierpliwością aż skończy go koleżanka i mi pożyczy (w bibliotece nie mieli od razu). Potem caluśką noc czytałam, aż w końcu kończyłam książkę. Nie potrafiłam przestać i iść spać. Chyba nigdy potem żadna lektura tak na mnie nie działała,a szkoda.

Ależ to jest piękne uczucie, nieprawdaż? To oczekiwanie, a potem łapczywe przewracanie kolejnych stron, zarywanie nocy, bo historia opowiedziana w książce jest ciekawsza niż ranny wykład. :) Zdarza mi się to ostatnio coraz rzadziej i bardzo za tym tęsknię. :)

Kamil 

Wysłany: 2013-10-23, 09:41   

Tifa Lockhart napisał/a:
Tęsknię za książkami, które potrafiły mnie oczarować tak jak Harry Potter. Kiedy wychodził kolejny tom, czekałam z niecierpliwością aż skończy go koleżanka i mi pożyczy (w bibliotece nie mieli od razu).

Ja bym sie zapożyczył żeby tylko zdobyć książkę w dniu premiery, tzn. nocy :)
Kiedyś sie poklóciłem z kuzynem, który zaczął mnie poganiać bo też chce przeczytać, pasożyt jeden... rok sie potem do mnie nie odzywał :P

Też tęsknie za takimi książkami. Mógłby nawet jakiś prequel czy spin off wyjść z HP... ale nie, JKR zachciewa sie jakiś poważnych książek, kryminałów... :/

Elrond 

Wysłany: 2013-10-24, 11:56   

Dolly czy na twoim awatarze jest Amy Lee z Evanescence ?

Odpowiedz do tematu