Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Sienkiewicz
Autor Wiadomość
Najaa 

Wysłany: 2012-09-17, 20:22   

Z Sienkiewicza przeczytałam w zasadzie tylko Quo vadis chyba ale za to 5-6 razy. Co nie zmienia faktu, że już po pierwszym przeczytaniu znienawidziłam parę głównych bohaterów :-x . Czytałam tę książkę dla Petroniusza, Tygelina i i innych bohaterów z drugiego planu. Z Trylogii czytałam,tylko Potop z niewielkim entuzjazmem.

StaszekAlcatras 
nadszyszkownik

Wysłany: 2013-03-05, 22:50   

Ja najbardziej lubię Potop, Quo Vadis jest takie sobie Pana Wołodyjowskiego nigdy nie udało mi się przeczytać w całości nudził mnie jakoś. Całkiem całkiem jest też Ogniem i Mieczem. A co do bohaterów drugoplanowych to w większości jego dzieło są bardzo ciekawi, Maćko z Bogdańca czy Jurand, Soroka, Rodzina Kiemliczów :) , Zagłoba, Rzędzian z Podlasia( paru jego "ptomków" z Rzędzian znam :D ),Longinus, Ursus, Kali, można by wypisywać i wypisywać.

Caroline* 
Dumasoholiczka:)

Wysłany: 2013-07-24, 19:26   

I tu mnie nie było? :shock:

Sienkiewicz kojarzy mi się głównie z lekturami ale... nie są to złe wspomnienia. Nie żałuję przeczytania żadnej z nich

"W pustyni i w puszczy" przeczytałam kilka razy z wielkim zainteresowaniem.
"Krzyżacy" i "Potop" należą do moich ulubionych lektur.

Skoro i tak musiałam przeczytać te pozycje (źle się czułam, gdy nie wiedziałam, o czym mowa na lekcji) - cieszę się, że czytanie ich sprawiło mi przyjemność.

"Potopu" było mi mało, więc zamiast czytać kolejną lekturę - "Zbrodnię i karę", zabrałam się za "Pana Wołodyjowskiego" :lol:

Przyznam, że "Pana Wołodyjowskiego" pamiętam słabiej, niż "Potop". Jednak druga część trylogii jest ciekawsza. Wciąż w planach mam "Ogniem i mieczem"

Mnie tam Kmicic drażnił, za to byłam pod wrażeniem Wołodyjowskiego.
"dzięki MP3 możesz biegać jak szalony, nie szkodząc piosenkom. Można słuchać Schuberta, bo Schubertowi nic się nie dzieje, choćby człowiek rozbijał się po wszystkich parkach miejskich, zatykając sobie uszy Schubertem. Ale ludzie wybierają co innego (...), co im rytm wybija."
GOLGOTA PICNIC

asenat535

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2015-03-27, 11:41   

Wiele osób ma problemy z czytaniem lektur szkolnych, a do takich należą też książki autorstwa Sienkiewicza. Ale jak już napisano, Sienkiewicz to nie tylko "Trylogia" i "W pustyni i w puszczy", to wiele innych ciekawych książek. Dla mnie ten autor jest i pozostanie jednym z ulubionych.

Odpowiedz do tematu