Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
KOSSAKOWSKA, Maja Lidia - Obrońcy Królestwa, Siewca wiatru..
Autor Wiadomość
Tifa Lockhart 

Wysłany: 2011-12-27, 11:00   

Wczoraj wieczorem przypomniałam sobie o czym zapomniałam napisać. Wszyscy inni autorzy, których czytałam wyjaśniają logicznie jak bohaterowie pokonują odległości w kosmosie. Jakieś hiper napędy, teleportery itp. A Kossakowska poszła na łatwiznę. Wymyśliła rasę, której przedstawiciele muszą po prostu bardzo marzyć o doleceniu na konkretną planetę i już statek leci. Nic mu nie przeszkadza, żadne problemy z przemieszczaniem się przez sfery. Nie spodobało mi się.

kfoker

Wysłany: 2012-05-21, 11:22   

Książki Kossakowskiej są niesamowite!! Nigdy się nie spodziewałem, że zainteresuje mnie fantastyka autorki polskiej!
Narzędzie Google Analytics to absolutny niezbędnik, bez którego pozycjonowanie stron http://ditum.org nie miało by prawa istnieć. Dostarcza ono wszystkich informacji pomagających w optymalizacji strony pod kątem użytkowników.

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2013-07-19, 20:13   

Skończyłam dzisiaj czytać 1 opowiadanie z serii "Upiór południa" i kurczę trochę się zawiodłam. Niby coś tam się działo, ale w sumie mam mieszane uczucia co do tej książki, bo właściwie to nie bardzo wiem, czy mi się podobała, czy nie. Koniec całkiem fajny, ale momentami podczas czytania się nudziłam. Jestem jednak mimo wszystko ciekawa jak pozostałe 3 opowiadania, ale o tym przekonam się dopiero za jakiś czas.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-07-20, 12:34   

Z Upiora południa moim zdaniem najlepsze jest to drugie pt. Pamięć umarłych. W sumie to na nim jedynie się nie zawiodłem. :) Jak gdzieś przy okazji znajdziesz motylku, nie wahaj się, warto. :)

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2013-07-20, 14:02   

Jak będę w bibliotece i ją znajdę to wypożyczę, bo czyta się szybko ;) W sumie znając mnie i tak przeczytam wszystkie cztery :P

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2014-09-16, 14:44   

''Takeshi. Cień śmierci'' jest to najnowsza powieść Mai Lidii Kossakowskiej.
Cytat:
Sztuka walki – najważniejsza ze sztuk?

Nie ma ucieczki przed przeznaczeniem. Mroczny cień śmierci wyłania się z każdą chwilą, niespodziewanie.

Samotna wędrówka gościńcem i krótki wypad do karczmy w sekundę może odwrócić porządek świata. I tylko jeden człowiek potrafi zachować spokój. Nawet w trakcie ostatecznej próby. Walki o życie ze wściekłą jak wulkan psychopatyczną Mariko.

Porywające, pełne intryg starcie klanów podkreślone szkarłatnym cięciem katany.

za:fabrykaslow
Ta książka bardzo różni się tematyką od poprzednich powieści autorki. Nie spotkamy tutaj aniołów, kosmitów, ale mimo tego nie da się nudzić. :P Wielkim plusem są objaśnienia na końcu książki, bo z większością stworzeń/ bóstwami spotkałam się po raz pierwszy. Fabuła jest całkiem ciekawa, a opisy walk bardzo dopracowane. (Miałam nawet wrażenie, że oglądam kolejne anime). Mimo to nie uważam, żeby to była najlepsza powieść Kossakowskiej. Zachęcam jednak do przeczytania. :D

aybige 

Wysłany: 2016-04-24, 17:56   

Koleżanka pożyczyła mi kiedyś "Żarna Niebios". Pomysłowości autorce nie można odmówić, jej styl pisania jest lekki, więc nie jest to nic wymagającego, a jedno opowiadanie szczególnie mi się podobało - to o miłości anioła do kobiety, choć nie pamiętam już, o co tam dokładnie chodziło. Jednak wersja aniołów przedstawiona przez panią Kossakowską niespecjalnie mi odpowiadała - dla mnie anioły to dobre istoty i trudno mi sobie wyobrazić, że mogłyby mieć tak wiele ludzkich cech, jakoś to do mnie nie przemawia. :)
But we live in different ones”.
– Mark Knopfler, „Brothers In Arms”

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2016-04-24, 18:24   

aybige napisał/a:
Jednak wersja aniołów przedstawiona przez panią Kossakowską niespecjalnie mi odpowiadała - dla mnie anioły to dobre istoty i trudno mi sobie wyobrazić, że mogłyby mieć tak wiele ludzkich cech, jakoś to do mnie nie przemawia. :)

A u mnie jest właśnie odwrotnie. Taka wizja aniołów przemawia do mnie bardziej niż istoty całkowicie dobre, pozbawione typowo ludzkich rozterek.
Co do "Żaren Niebios" to posiadam pierwszą wersję tej książki wydaną w wydawnictwie Runa, czyli "Obrońcy Królestwa" i od kilku lat przymierzam się do tego, by kupić również książkę Fabryki Słów, ale zawsze coś stoi mi na przeszkodzie.

Ech, pamiętam jak czytałam "Obrońców" po raz pierwszy. To było na działce, leżałam na łóżku i z przejęciem kończyłam opowiadanie o Daimonie Frey'u.

Ostatnio strasznie zrobiłam się sentymentalna, to chyba starość mnie dopadła. :-o

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2017-01-28, 09:42   

"Takeshi. Taniec Tygrysa" to druga część opowiadająca o losach adepta Czarnej Wody. Akcja dzieje się na innej planecie gdzie jeden kraj podobny jest do dawnej Japonii (samurajowie, szogun, nazewnictwo) a drugi, sąsiadujący z nim kojarzy się z państwami Ameryki Południowej. Należy przyznać, że Kossakowska potrafi w bardzo plastyczny sposób opisywać wykreowane przez siebie światy, co jest bardzo ciekawe. Ale podczas lektury zaczęłam czuć się po prostu znużona. Mnóstwo wątków, które co prawda na koniec tomu zazębiają się między sobą spowodowało, iż miałam wrażenie, że ten cykl się nigdy nie skończy. "Kiedy czytałam "Cień śmierci" miałam nadzieję, że drugi tom będzie ostatnim, który zgrabnie zakończy historię a okazało się, że fabuła została ucięta w momencie kiedy zaczęły się dziać interesujące wydarzenia. Te opisy wypływających flaków, niesamowitych walk na miecze też po kolejnym powtórzeniu stały się nużące. Mimo to czytało mi się dosyć szybko. Przysiadałam na chwilę i tu nagle minęła godzina sama nie wiem kiedy. Mam jednak nadzieję, że kolejny tom jeżeli powstanie będzie już ostatnim.

Odpowiedz do tematu