Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ciekawe wznowienia
Autor Wiadomość
Kamil 

Wysłany: 2013-03-07, 14:07   

motylek727 napisał/a:
Jednakże jak wyjdzie 2 tom to pewnie zakupię z FS, żeby było do kompletu.

W FS ta książka nie wyjdzie.

Saule 

Wysłany: 2013-03-07, 14:42   

kenaz napisał/a:
Pierwszy tom bardzo fajny, drugiego jeszcze nie ma, ale chętnie przeczytam (chociaż pewnie będę musiał sobie pierwszy przypomnieć...).

Rzeczywiście opis wygląda bardzo zachęcająco, i do tego te okładki:) Pewnie się skuszę:)

motylek727 
Nakmîktrân

Wysłany: 2013-03-07, 17:55   

kenaz napisał/a:
W FS ta książka nie wyjdzie.

No co Ty? :( Ale beznadzieja...

Czarna Stopa 

Wysłany: 2013-05-30, 09:24   

Szatańskie wersety
Salman Rushdie

Seria: Mistrzowie literatury
Przekład: Jerzy Kozłowski
Oprawa: płótnpodobna z obwolutą
Stron: 608

Najgłośniejsza, pełna literackich aluzji i cytatów, misternie skonstruowana powieść Salmana Rushdiego w nowym tłumaczeniu.
Po 20 latach od pierwszego wydania w Polsce. Jedno z kluczowych dzieł naszych czasów.

Porwany przez terrorystów samolot Bostan, lot AI-420 z Bombaju do Londynu, zostaje wysadzony w powietrze nad kanałem La Manche, a jedynymi pasażerami, którzy cudem wychodzą z katastrofy cało, są dwaj indyjscy aktorzy, wcielający się w role bogów Dżibril Fariśta i człowiek o tysiącu i jednym głosie Saladyn Ćamća. To cudowne miękkie lądowanie rodzi jednak pewne nieoczekiwane konsekwencje...

W ten oto sposób rozpoczyna się jedna z najgłośniejszych i najbardziej kontrowersyjnych powieści XX wieku, książka przez wrogów uważana za bluźnierstwo, przez wielbicieli zaś za arcydzieło współczesnej literatury. Rushdie po swojemu splata w niej liczne historie, rozsnuwa je między teraźniejszością a przeszłością, światem rzeczywistym i wyśnionym, Zachodem a Wschodem, dobrem a złem, tworząc monumentalny, erudycyjny pean na cześć wielokulturowości, hybrydowości, swobodnego mieszania się ras i idei.

Część książki, zainspirowana historią powstania islamu, studium zjawiska objawienia z punktu widzenia niewiernego, w której fikcyjny Prorok ukazany jest jako człowiek z krwi i kości, wywołała w świecie muzułmańskim falę protestów, a ich kulminacją było ogłoszenie przez ajatollaha Chomejniego fatwy równoznacznej ze skazaniem autora na śmierć. Był luty 1989 roku, dla autora początek batalii o życie i wolność słowa.

Szatańskie wersety, jako pełna literackich aluzji i cytatów, misternie skonstruowana opowieść o tym - cytując samego autora - "w jaki sposób nowe wkracza do świata", pozostają jednym z kluczowych dzieł naszych czasów.

Za: rebis.com.pl

Utopiste

Wysłany: 2013-05-30, 21:19   

Fantastyczna książka! Czytałam w oryginale - mój promotor jest wielbicielem twórczości Rushdiego, o ile dobrze pamiętam pracę doktorską pisał z roli idiomów zwierzęcych w jego powieściach. Niestety jest to autor bardzo trudny do tłumaczenia,jego książki są pełne aluzji, gier językowych i innych pułapek. Z tego też powodu jest ogromna przepaść pomiędzy "Ziemią pod jej stopami" a oryginałem. Jeżeli ktoś ma się ochotę zmierzyć z twórczością Rushdiego po angielsku polecam, a może kiedyś doczekamy się pełnej bibliografii w porządnym tłumaczeniu :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2013-06-14, 21:09   

Ziemia pod jej stopami
Autor: Salman Rushdie
Wydawnictwo: Rebis
Data wznowienia: Czerwiec 2013

Ziemię pod jej stopami, jedną z wielkich powieści Rushdiego, można czytać jako przypowieść o nas wszystkich, rozdzieranych sporem między Domem a Dalą; między przywiązaniem do korzeni a wyzwaniami świata i pędem do przekraczania granic. Można ją też czytać jako opowieść - konkurującą z najlepszymi - o sztuce w najwspółcześniejszym wydaniu, z gwiazdami rock and rolla i światowej fotografii. Można w tej historii iść śladem niełatwych zmagań rzeczywistości z Nieznanym, rozumu z tajemnicą, prawdy faktów z prawdą uczuć; wreszcie można podziwiać zawsze obecne u Rushdiego skutki zderzenia odmiennych cywilizacji czy syntezy drugiej połowy XX wieku. Można; ale to przede wszystkim olśniewająca, pisana ze zdumiewającym rozmachem, wspaniała powieść o miłości, której klamrę stanowi mit Orfeusza i Eurydyki.

Przepiórki w płatkach róży
Autor: Laura Esquivel
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: Lipiec 2013

Płatki róż należy obrywać bardzo ostrożnie, starając się nie ranić palców, bo oprócz tego, że jest to bardzo bolesne, zaplamienie płatków krwią może zmienić smak przepiórek. Jednak w tamtej chwili Tita zapomniała o bożym świecie i mocno ściskała róże, tuląc je do piersi. Pierwszy raz w życiu dostała kwiaty, poza tym - dostała je od Pedra! Ponieważ nie mogła ich zatrzymać, postanowiła wykorzystać je w potrawie, która - jak żadna inna - zaświadczy o jej uczuciach.
Tita kochała Pedra miłością gorącą i odwzajemnioną, niestety od początku było to uczucie skazane na niespełnienie. Jako najmłodsza córka w rodzinie, zgodnie z meksykańską tradycją, nie mogła wyjść za mąż. Jej obowiązkiem była opieka nad matką, a z czasem także rola głównej kucharki domu. Jedynie przez smak przyrządzanych potraw mogła wyjawić ukochanemu, co naprawdę czuje.
"Przepiórki w płatkach" róży to piękna opowieść o dwóch namiętnościach: do mężczyzny i sztuki kulinarnej. Miłość łączy się w niej z magią, a smak potraw budzi prawdziwe pożądanie.

Lektury Kawoholiczki

Utopiste

Wysłany: 2013-06-15, 17:23   

Jak już gdzieś pisałam "Ziemia pod jej stopami" jest niesamowitą książką, wymaga skupienia i wyłapywania niezliczonej ilości aluzji, przepełniona jest grami słownymi i dlatego warto ją czytać w oryginale. Od promotora (absolutnego wielbiciela Rushdiego) wiem, że poprzednie tłumaczenie bardzo okaleczyło książkę. Jeżeli Rebis zmienił tłumacza, to może wreszcie będę ją mogłą polecić z czystym sumieniem.

ElBiDżej 

Wysłany: 2013-07-02, 14:55   

Mógłby ktoś polecić jakąś książkę z nowości (najlepiej kryminalną), która by mnie wciągnęła, nie pozwalała zasnąć i żebym mógł polecać dalej? ;> Z góry dzięki za propozycje, bo teraz nie bardzo jestem na bieżąco ze światem książek..

Redrum 
Dreamcatcher

Wysłany: 2013-07-03, 10:31   

Ja jak zawsze polecam mojego ukochanego King'a :D
Nie wiem, czy jego najnowszy 'Joyland' nie pozwoliłby Ci zasnąć, ale warto spróbować :)

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2013-07-05, 13:58   

Ravena wspomniala o dwoch wznowieniach - "Ziemia pod jej stopami" Salmana Rushdiego i "Przepiorkach w platkach rozy" Laury Esquivel. Tak sie sklada ze obie ksiazki stoja bardzo wysoko w moim osobistym rampingu swiatowej literatury pieknej. Od lat zakochana jestem w prozie Salmana Rushdiego. Przeczytalam wiele z jego powiesci ale "Ziemia pod jej stopami" to moja absolutna faworytka. Goraco polecam.

Czarna Stopa 

Wysłany: 2013-09-29, 13:24   

Ziemiomorze
Autor: Ursula K. Le Guin
Tłumaczenie: Stanisław Barańczak, Piotr W. Cholewa, Paulina Braiter
Wydawca: Prószyński i S-ka
Oprawa: twarda
Liczba stron: 944
Data wydania: 04.11.2013

Po raz pierwszy w jednym tomie!

„Ziemiomorze” Ursuli K. Le Guin to jeden z najznakomitszych cykli literatury fantasy, porównywany z dziełami J.R.R. Tolkiena czy C.S. Lewisa. Opisuje malowniczy świat pełen wysp, smoków i tajemnic, w którym najważniejsza jest równowaga między tworzącymi go siłami. Głównym bohaterem serii jest czarnoksiężnik Ged; poszczególne części opowiadają jego losy – od najmłodszych lat i pierwszych kroków stawianych w świecie magii, aż po czasy gdy zaczęła się ona stawać niebezpiecznym narzędziem w rękach zła.
Ged, którego Ziemiomorze na zawsze zapamięta jako Krogulca, zostaje wysłany na wyspę Roke, aby tam zgłębiać czarnoksięską sztukę. Jest obdarzony niezwykłymi magicznymi zdolnościami, więc po latach nauki zostaje Arcymagiem, który będzie musiał pomóc Najwyższej Kapłance Archipelagu – Tenar – uciec z labiryntu ciemności.

Niestety, wraz z upływem lat równowaga Ziemiomorza zacznie się chwiać coraz bardziej, a prawdziwa magia i pradawne zwyczaje coraz częściej wykorzystywane będą przez mroczne siły zła i śmierci…

Za: proszynski.pl

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-09-29, 21:21   

Oooooo.... smacznie!!! :-D

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-09-29, 21:28   

Pięknie, na pewno kupie sobie to wydanie. :) Czytałem dawno temu, ale trudno było zdobyć całą serię w rozsądnej cenie i nie zniszczoną. To jednotomowe wydanie prezentuje się świetnie. Mam nadzieję, że w twardej oprawie będzie. :)

Kamil 

Wysłany: 2013-09-29, 21:47   

Uczeń Czarnoksiężnika napisał/a:
Mam nadzieję, że w twardej oprawie będzie.

Chyba tylko w twardej. Waga ciężka, pewnie tak jak Mgły Avalonu :)
Bo jeśli to będzie wyglądać tak jak wznowienie Bastionu to trochę przykro (ta nowsza twarda wersja ma cieniutkie kartki, mniejszy rozmiar i zmniejszoną czcionke).

Wygląda imponująco, no ale już mam tą serię..

Uczeń Czarnoksiężnika 

Wysłany: 2013-10-01, 09:50   

Kamil napisał/a:
Wznowienie i nowość :)
Powergraph.

Obrazek Obrazek

W zeszłym tygodniu zamówiłem oba tomy. :) Może dziś lub jutro będę mógł odebrać. :)

Odpowiedz do tematu