Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Archer Jeffrey
Autor Wiadomość
Pazzak 
I Love Looking Good

Wysłany: 2013-05-05, 21:51   Archer Jeffrey

Nie wierzę, że nikt nie czytał...?
Tutaj nieco więcej o nim, jego opowiadania są najlepszymi jakie czytałem w życiu, a i powieści są niczego sobie, polecam!

"Widzę piękne miasto z białego marmuru"

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-05-05, 22:04   

Jak to nie czytał. :) Wszystko czytał, łącznie z "Dziennikiem więziennym".

Opowiadania są bardzo dobre, to fakt. Powieści również, choć większość jest oparta na tym samym schemacie: rywalizacja dwóch mężczyzn, jeden bogato urodzony, drugi "od zera do milionera".

Za najlepszą scenę uważam tę, w której Kane i Abel mijają się po latach walki na ulicy i jeden przed drugim uchyla kapelusza. Genialne w opisie i w wydźwięku.

Moją ulubioną powieścią jest "Prosto jak strzelił", zaraz potem "Co do grosza".

Jedną z ciekawszych jest też "Pierwszy między równymi", pełna detali na temat uprawiania polityki w Wielkiej Brytanii.

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Christine Wolf 
Nikt istotny.

Wysłany: 2013-05-31, 10:05   Czas pokaże - Jeffrey Archer

Nie potrafię zbytnio pisać recenzji, więc kopiuję z portalu lubimyczytac.pl :

" Przenosimy się do południowo-zachodniej Anglii, do Bristolu. To właśnie tu, w 1919 roku, rozpoczyna się akcja książki, kiedy to Maisie Clifton zachodzi w ciążę. Niedługo potem rodzi się chłopczyk imieniem Harry, którego życie będziemy bacznie obserwować aż do dorosłości. Będziemy przy nim kiedy będzie wagarował i opuszczał lekcje, aby przebywać całymi dniami w porcie czy też kiedy dostanie się do elitarnej szkoły dla chłopców. Jednak dla kogoś z „niższych” sfer, dla syna dokera i biednej kelnerki, nie będzie łatwo odnaleźć się w niesprzyjających warunkach. Kiedy pozna swojego rówieśnika, bogatego właściciela linii żeglugowej, ku zdziwieniu wszystkich bardzo się z nim zaprzyjaźni. Będzie ich dzieliło tak wiele, łączyć jednak jeszcze więcej. Przed Harry’m niełatwy czas, który obfitować będzie w zaskakujące sytuacje, chwile radości, jak i momenty bólu. Nic bowiem nie jest tym, co się wydaje... "

Jak dla mnie książka jest stosunkowo inna od pozostałych. To po prostu bardzo ciekawa historia chłopca, który nie ma w życiu łatwo. Fabuła jest stosunkowo zaskakująca, a wszystko jest ukazane z perspektywy kilku osób. Kiedy skończyłam czytać tą książkę czułam niedosyt i złość z powodu.. że już się skończyła. Myślę,że spokojnie mogę ją polecić. Chociaż każdy lubi coś innego.

Pazzak 
I Love Looking Good

Wysłany: 2013-05-31, 12:41   

Ja jak dotąd przeczytałem 2 z 3, całkiem mi się podobały. Przede wszystkim warty zauważenia jest fakt tego pisania z perspektywy kilku bohaterów, bardzo fajnie się uzupełniają ich opowieści.

"Widzę piękne miasto z białego marmuru"

Christine Wolf 
Nikt istotny.

Wysłany: 2013-05-31, 12:44   

Pazzak napisał/a:
Przede wszystkim warty zauważenia jest fakt tego pisania z perspektywy kilku bohaterów, bardzo fajnie się uzupełniają ich opowieści.

Tak. To jest fajne, bo to się faktycznie uzupełnia. Można poznać jak to wyglądało oczami kogoś innego.

Ja byłam ostatnio w bibliotece, miałam wypożyczyć, ale tak mi się spieszyło że zapomniałam. Ja i moja skleroza..

MarcinMike 

Wysłany: 2013-06-01, 00:24   

Czytam , Czytam :) i recenzja Mi się bardzo ale to bardzo podoba :)

Odpowiedz do tematu