Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Look Sophia Bennett
Autor Wiadomość
Julietta 

Wysłany: 2013-03-21, 14:33   Look Sophia Bennett

Książka wydana nakłądem wydawnictwa egmont zalicza się do literatury młodzieżowej, niemniej urzekła mnie swoją okładką, a recenzją od-deski-do-deski (blog;)) "Książka okazała się być dla mnie naprawdę wielką niespodzianką. Obawiałam się pustej historyjki o wypacykowanej dziewczynie, a dostałam przypowieść ku pokrzepieniu serc i to nie tylko z powodu poruszonej w niej tematyki, ale przede wszystkim chęci i warsztatu samej autorki.(...) Look to historia skierowana do żeńskiej części odbiorców, ale na tyle uniwersalna, że trafi do każdej grupy wiekowej" przekonała do zakupu. Dziś w drodze do pracy zaczęłam czytać i... nie wiem kiedy minęła mi podróż :P

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2013-03-27, 14:25   

Julietta - też czytałem recenzje, w której był komentarz autorki, tzn. pod recką. :)
To chyba nie jest jej pierwsza książka w Polsce?
Ponoć ma być o modelingu, raku i zmaganiu dwóch sióstr z problemami na tym tle.
Widać, że raczej dedykowana płci żeńskiej. Może by się jednak nadawała dla siostry albo sam zobaczę. Jak czytałem kiedyś Musierowicz, potem Ewę Nowak, to jeden Look, już raczej nie będzie stanowić dla mnie problemu.:)

hromo

Wysłany: 2013-03-27, 15:17   

Ładna okładka. Ciekawe co piszesz spodziewałam się raczej książki o zawodzie modelki, rywalizacji i tajnikach jak zaistnieć w tym świecie a przynajmniej takie były moje pierwsze skojarzenia jak popatrzyłam na okładkę. Z tego co piszesz to porusza jednak bardziej "ciężkie" tematy.

Julietta 

Wysłany: 2013-04-15, 15:43   

I tak i nie.
Rzeczywiście temat raka u nastolatki jest poważny i trudny - jej rodzice nie do kńca sobie z nim radzą, szcxzególnie matka. Niemniej książka jest napisana w bardzo swobodny sposób, a przez lekko sie czyta. Wzruszyłam się kilka razy, kilka razy miałam ochotę przybyć Ted piątkę. Co prawda nie jestem w pełni zgodna z jej decyzją a propos sesji Kobry, ale rozumiem zamysł autorki o poszukiwaniu siebie, by nie zatracić się i nie sprzedać. ;)

hromo

Wysłany: 2013-04-17, 14:34   

To duży plus, że autorka pisze w taki sposób o ciężkich sprawach. Temat jest moim zdaniem bardzo poważny, bo coraz częściej dotyka młodych ludzi ale nikt o tym nie myśli na codzień.

Odpowiedz do tematu