Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Audiobooki - Nowa moda na książki do słuchania
Autor Wiadomość
Julietta 

Wysłany: 2012-05-28, 14:34   

za wolno czytaja?? haha, raczej nie byłoby fajnie jakby zapier...lali.

Najlepszym audiobookiem jakieg słuchałam do tej pory było Millenium, starszy facet czyta, nie pamietam nazwiska, ale po prostu mistrzostwo intonacji i dykcji!!

Garadiella_ 

Wysłany: 2012-05-28, 19:40   

Do mnie jakoś audiobooki nie trafiają, zdecydowanie wolę wygospodarować choć parę minut, usiąść i się zaczytać w tradycyjną, papierową książkę:)

iskradeus 

Wysłany: 2012-06-21, 01:29   

Audiobooki są dobre na naukę języka, a nie na zgłębianie książek...
By zwiększyć swoje umiejętności pozwalające na skuteczne pozycjonowanie stron www http://ditum.org w internecie warto zapoznać się z informacjami i zasadami, które udzielane są bezpośrednio ze strony supportu Google dla webmasterów.

Turn The Page 

Wysłany: 2012-10-09, 15:10   

Ja i tak wolę przeczytać książkę. No chyba że lektury szkolne. :)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-10-09, 20:22   

Lektury szkole (przynajmniej moim zdaniem) były przednie. Miałam tylko dwie, które zwyczajnie mi się nie podobały :)

Tifa Lockhart 

Wysłany: 2012-12-08, 08:46   

Julietta napisał/a:
za wolno czytaja?? haha, raczej nie byłoby fajnie jakby zapier...lali.

Dla mnie Dereszowska czytając Collins też robiła to zbyt wolno. Momentami było to naprawdę irytujące jak przeciągała zdania w nieskończoność.
Ostatnio audiobooki dużo mi towarzyszą. :) Jest to idealne rozwiązanie rankami. Ja wstaję wcześnie, współlokatorka tak jak normalny człowiek. :P Nie będę paliła światła, by jej nie budzić. Lampki nie posiadam, więc nic mniejszego nie zapalę. W kuchni jest zimno, więc nie pójdę tam czytać. (Co za kretyn wymyślił grzejnik schowany w szafce?! Nie odkręcamy go przez to nigdy, bo to bez sensu) Włączam więc sobie mp3, siedzę pod ciepłą kołderką i słucham.

NathalieRoss 
Sprzedawca książek

Wysłany: 2012-12-08, 18:10   

Nie przekonują mnie audiobooki. Byłam dość wierną słuchaczką audycji z czytaniem przez Małgosię Sochę "Pięćdziesięciu twarzy Greya", ale ogółem nie przepadam.

Żabka 

Wysłany: 2012-12-10, 13:42   

A ja ostatnio dorwałam się do pokaźnej kolekcji audiobooków mojego kolegi i teraz mam co słuchać...
Muszę tylko wgrać na sprzęt i jak będę jeździć do pracy to będę sobie słuchała ;)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

aneczka

Wysłany: 2013-02-15, 15:46   

Ksiażka Jim’a Holtje Potęga opowieści, już samym tytułem zachęca do przeczytania. Postanowiłam sprawdzić, na czym polega siła tej pozycji. Jim Holtje światowej sławy twórca przemówień postanowił wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie i stworzyć oryginalną książkę.
Jej lektura była dla mnie ogromną przyjemnością. Autor zawarł w niej opowieści największych rekinów biznesowych takich jak: Steve Jobs, Bill Gates, czy Mark Zuckerberg. We wprowadzeniu Holtje podkreśla swoją subiektywność w doborze historii. Uważam jednak, że tak świetny specjalista właśnie poprzez kierowanie się swoją własną oceną mógł stworzyć tak ciekawą pozycję. Każda z tych historii zawiera w sobie dawkę humoru i optymizmu. Opis biznesowych zmagań ludzi sukcesu dają ogromną chęć do działania.
Książkę uważam za lekturę obowiązkową dla każdego przedsiębiorcy, który chce budować prawidłową komunikację w swojej firmie. Mimo, że historie dotyczą często odmiennych tematów, to posiadają wspólne przesłanie - podstawą działalności każdej firmy jest dobra komunikacja!
Kolejnym plusem tej pozycji jest możliwość słuchania książki, która została wydana również w postaci audiobooka. To ogromne udogodnienie dla osób zapracowanych i spędzających dużo czasu w samochodzie. Koniec z wymówkami braku czasu na czytanie.
Książka jest napisana przyjemnym i prostym językiem, który ułatwia rozumienie i skupia naszą uwagę zarówno podczas czytania jak i słuchania. Również forma opisywania każdej historii wzmaga naszą aktywność i zainteresowanie.
Książka jest solidną dawką wiedzy i humoru oraz bogatą skarbnicą, którą możemy wykorzystać w każdej sytuacji. Jest pozycją, której zdecydowanie warto poświęcić swój czas.

Kasia 
Kasia

Wysłany: 2013-02-16, 19:38   

Szczerze mówiąc nie miałam jeszcze do czynienia z audiobookami, jedynie z ebookami, ale sprawdzę jakiegoś audiobooka. :)

wojt221 

Wysłany: 2013-02-16, 22:08   

Oj ja mam dużo dobrych wspomnień z audiobookami. Nieraz podczas nudnych zajęć domowych zapuszczałem sobie jakiegoś audiobook i od razu milej się pracowało :D

MewaTrzech 
Skromny Autor

Wysłany: 2013-02-18, 00:21   

Ja to się do tego nie nadaje. Głos lektora zawsze mnie drażni, a i tekst leci zdecydowanie zbyt wolno.

Jestem sobie Skromnym Autorem bloga recenzenckiego. Jeżeli ktoś chce głębiej poznać mój gust na drodze innej niż dyskusja, zapraszam: www.review-library.blogspot.com

mk_29 

Wysłany: 2013-03-25, 21:33   Potęga opowieści

Wydawnictwo AudioBiznes ma w swojej bibliotece audiobooki związane z biznesem, ale nie tylko dla biznesmenów :)

Ostatnio trafiłam na "Potęgę opowieści" Jima Holtjego.

Jim Holtje zauważył, że publiczności najlepiej zapadają w pamięć historie ludzi. Jego książka „Potęga opowieści” to zbiór historii znanych, współczesnych dyrektorów generalnych (m.in. Larry Page z Google, Bill Gates- Microsoft, Jerry Yang- Yahoo!) którzy dzięki swojej osobowości, zdolnościom i kreatywności doszli do wielu sukcesów, które dzisiaj znane są na całym świecie. Opowieści te na całym świecie inspirują ludzi związanych ze światem biznesu i nie tylko do tworzenia doskonałych przemówień skierowanych zarówno do szerokiego audytorium jak i kameralnych rozmów.

Szczerze polecam "Potęgę opowieści"- nie jest to książka, którą raz się przeczyta i odstawi na półkę, by się kurzyła. Jest to książka do której można wciąż wracać, czytać, odkrywać, interpretować i ciągle wykorzystywać jej treść!
Ostatnio zmieniony przez Ravena 2013-03-25, 21:41, w całości zmieniany 1 raz  

Odpowiedz do tematu