Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ewa Nowak "seria miętowa"
Autor Wiadomość
Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2013-01-15, 16:56   Ewa Nowak "seria miętowa"

Ewa Nowak aktualnie rządzi w polskie literaturze dla młodzieży, dlatego należałoby poświęcić jej wątek, bo stała się jakiegoś rodzaju fenomenem. Często porównuje się autorkę do Małgorzaty Musierowicz, co jest moim zdaniem nietrafione. W serii Ewy Nowak nie ma ścisłych powiązań pomiędzy częściami I moim zdaniem, są książkami na wpół psychologicznymi. :)

Może tyle na wstępie. Zapraszam do dyskusji o babskich książkach (chociaż z wyjątkami!) Ewy Nowak.

Julietta 

Wysłany: 2013-01-17, 13:32   

Jeśli dobrze się orientuję to pani jest pedagogiem i terapeutą, pewni stąd tie wrażenie, że są pół-psychologiczne.
Warte polecenia młodemu pokoleniu, choć pewnie i wśród starszych znajdą uznanie, Ja czytałam chyba tylko jedną jej autorstwa.

Żabka 

Wysłany: 2013-01-21, 08:38   

Czytałam tylko jedną książkę tej autorki i pamiętam, że bardzo mi się podobała ze względu właśnie na ten wątek psychologiczny. Ciekawe te historie muszą być, takie lekkie, a z drugiej strony zachęcają do czytania :)

Mój blog: http://filmyksiazki.blogspot.com/

Julietta 

Wysłany: 2013-01-21, 12:46   

Widziałam ostatnio te nowe okłdaki - sliczne i przypomniało mi sie którą czytałam - ogon kici!
Była świetna, ale wkurzyło mnie zakończenie... Myślałam, że może po czasie je zrozumiem i chyba zrozumiałam - tak, jak terapeuta nie podaje pacjentowi gotowych rozwiązań. Jednak w tym konkretnym przypadku zastanawia mnie ta swoboda interpretacji postanowienia Ani. Ktoś czytał, żeby wymienić opinie czy poszła do paradiso?

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2013-01-21, 13:40   

Julietta- na początek "Ogon kici"? :) To chyba najtrudniejsza część. Ania zadurza się w koledze własnego ojca i w dodatku on w jakiś sposób to odwzajemnia. Bardziej oczywiście igra sobie z jej uczuciami. W końcu jest dorosłym facetem. Nie umiem Ci odpowiedzieć na pytanie.:) Jakby przejrzała na oczy to mogłaby zostać w domu. Obawiam się, że jednak zrobiła inaczej.
A ktoś czytał może część "Drugi"? To chyba taka najbardziej "męska" część z serii "miętowej", jak nie z całej twórczości autorki.

Julietta 

Wysłany: 2013-01-21, 14:42   

Molencius napisał/a:
Julietta- na początek "Ogon kici"? :) To chyba najtrudniejsza część. Ania zadurza się w koledze własnego ojca i w dodatku on w jakiś sposób to odwzajemnia. Bardziej oczywiście igra sobie z jej uczuciami. W końcu jest dorosłym facetem. Nie umiem Ci odpowiedzieć na pytanie.:) Jakby przejrzała na oczy to mogłaby zostać w domu. Obawiam się, że jednak zrobiła inaczej.
A ktoś czytał może część "Drugi"? To chyba taka najbardziej "męska" część z serii "miętowej", jak nie z całej twórczości autorki.

mi najbliższa :lol:
Problemów z rodzicami i rodzeństwem, jak w Drzezdze nie miałam, więc zero odniesienia do siebie ...
Drugi, to chyba o Hadrianie, tym chłopaku Nataszy, ale nie czytałam.

Atłasowa 

Wysłany: 2013-01-21, 14:45   

Ogólnie to jestem za stara na takie książki. Ale jakaś Nowak mi się przewinęła kiedyś przez ręce. Skojarzyła mi się z Musierowicz od razu, taka lekko i przyjemnie napisana obyczajówka dla młodzieży. Uwielbiałam takie książki tak z 10 lat temu. Jakby dzisiaj była nastolatką to pewnie prędzej czytałabym Nowak, niż jakieś dyrdymały o wampirach.

Alice4

Wysłany: 2013-01-22, 12:39   Re: Ewa Nowak "seria miętowa"

Molencius napisał/a:
Ewa Nowak aktualnie rządzi w polskie literaturze dla młodzieży, dlatego należałoby poświęcić jej wątek, bo stała się jakiegoś rodzaju fenomenem. Często porównuje się autorkę do Małgorzaty Musierowicz, co jest moim zdaniem nietrafione. W serii Ewy Nowak nie ma ścisłych powiązań pomiędzy częściami I moim zdaniem, są książkami na wpół psychologicznymi. :)

Może tyle na wstępie. Zapraszam do dyskusji o babskich książkach (chociaż z wyjątkami!) Ewy Nowak.

Moja koleżanka właśnie sobie kolekcjonuje serię miętową. Pożyczyłam "drzazgę" - jestem w połowie - muszę przyznać, że super się czyta. Ciepła książka, momentami refleksyjna, z poczuciem humoru. Fajny styl. Na pewno przeczytam kolejne części.

Molencius 
Książkowy Amciuch

Wysłany: 2013-01-23, 14:16   

Ale jest tak jak myślałem, faceci się nie odzywają w temacie!:) A szkoda, żałuje że wcześniej nie wiedziałem o autorce, można z niej się czegoś dowiedzieć o kobiecym sposobie myślenia. W "Drugim" za to, dobrze wczuwała się w facetów, może jej bohaterzy byli bardziej refleksyjni niż przeciętnie - tak mi się teraz wydaje`. :)

Julietta 

Wysłany: 2014-03-24, 14:37   

U mnie na celowniku nowe wydania Dwie Marysie i Niewzruszenie:

no i
Ślicznie wydane, pasują do takiej topowej autorki i mają szansę wpaść w oko mlodszym, którzy jeszcze nie slyszeli o niej.

Irmina 
Potterhead

Wysłany: 2014-08-07, 19:19   

Czytałam prawie wszystkie książki tej autorki :)
Najbardziej lubię Bardzo biała wrona, Ogon kici, Lawenda w chodakach i Krzywe 10.
Obecnie na przeczytanie czekają na półce Dwie Marysie i Mój Adam.

Odpowiedz do tematu