Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Prezentacja maturalna-potrzebna pomoc
Autor Wiadomość
alibaba 

Wysłany: 2012-10-04, 20:47   Prezentacja maturalna-potrzebna pomoc

Jedna z moich wnuczek poprosiła mnie o kilka tytułów książek związanych z tematem jej prezentacji. Tytuł prezentacji:
"KOBIETA PIĘKNA, WŁADCZA, ZDRADZIECKA, ZALEŻNA OD MĘŻCZYZNY, PRÓŻNA-PRZEDSTAW SPOSOBY KREOWANIA POSTACI KOBIECYCH NA PODSTAWIE ANALIZY UTWORÓW Z RÓŻNYCH EPOK"
Wnuczka wybrała jak na razie dwie pozycje: Lady Makbet i Panią Dulską. Moim zdaniem potrzebna byłaby książka o jakiejś kurtyzanie ale nie znam żadnego tytułu. No i musi też być kobieta współczesna.
Kto pomoże?
Druga wnuczka pisze o pięknie Tatr w poezji i malarstwie Młodej Polski. Temat bardzo ciekawy i tu moja pomoc nie będzie potrzebna.

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-10-04, 21:16   

alibaba napisał/a:
Moim zdaniem potrzebna byłaby książka o jakiejś kurtyzanie
Może niech sięgnie do Zoli? "Nana" byłaby chyba dobra, choć nie jestem stuprocentowo pewien, czytałem to lata temu. :) No i Caroline* pewnie zaraz wyskoczy z "Damą kameliową" Dumasa, to Ją uprzedzam. ;)
Caroline*

alibaba 

Wysłany: 2012-10-04, 21:20   

Rzeczywiście "Nana" powinna być odpowiednia. A "Damę Kameliową" to nie wiem czy da radę ją przeczytać, ale powiem jej o tym.

Caroline* 
Dumasoholiczka:)

Wysłany: 2012-10-10, 18:37   

Nieznany napisał/a:
No i Caroline* pewnie zaraz wyskoczy z "Damą kameliową" Dumasa, to Ją uprzedzam. ;)

Och ty... Jak mogłeś mi to zrobić?!

A tak na poważnie- czytałam kiedyś książkę "Casanova", też o kobiecie lekkich obyczajów, ale za nic nie przypomnę sobie autora:(

O kobiecie współczesnej- "Pudełko z zapałkami" G. Plebanek będzie idealne

Moglibyście mi podpowiedzieć w temacie "Prośba o sugestie"? 2 książki mam, ale jeszcze ze 2 by się przydały...
"dzięki MP3 możesz biegać jak szalony, nie szkodząc piosenkom. Można słuchać Schuberta, bo Schubertowi nic się nie dzieje, choćby człowiek rozbijał się po wszystkich parkach miejskich, zatykając sobie uszy Schubertem. Ale ludzie wybierają co innego (...), co im rytm wybija."
GOLGOTA PICNIC

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-10-10, 19:21   

Caroline* napisał/a:
A taki jestem zimny drań. ;)
Caroline*

Mefiztyo
[Usunięty]

Wysłany: 2012-12-09, 19:12   

Caroline* napisał/a:
Nieznany napisał/a:
No i Caroline* pewnie zaraz wyskoczy z "Damą kameliową" Dumasa, to Ją uprzedzam. ;)

A tak na poważnie- czytałam kiedyś książkę "Casanova", też o kobiecie lekkich obyczajów, ale za nic nie przypomnę sobie autora:(

O kobiecie współczesnej- "Pudełko z zapałkami" G. Plebanek będzie idealne

Moglibyście mi podpowiedzieć w temacie "Prośba o sugestie"? 2 książki mam, ale jeszcze ze 2 by się przydały...

To ja Ci przypomnę :3. Stoi u mnie na półce i prawdę powiedziawszy, jak dla mnie była bardzo dobra.
Arthur Japin

Caroline* 
Dumasoholiczka:)

Wysłany: 2012-12-09, 19:45   

Mefiztyo napisał/a:
Caroline* napisał/a:

To ja Ci przypomnę :3. Stoi u mnie na półce i prawdę powiedziawszy, jak dla mnie była bardzo dobra.
Arthur Japin

Właśnie o nią mi chodziło! W końcu od ciebie ją pożyczyłam... ;)
"dzięki MP3 możesz biegać jak szalony, nie szkodząc piosenkom. Można słuchać Schuberta, bo Schubertowi nic się nie dzieje, choćby człowiek rozbijał się po wszystkich parkach miejskich, zatykając sobie uszy Schubertem. Ale ludzie wybierają co innego (...), co im rytm wybija."
GOLGOTA PICNIC
Ostatnio zmieniony przez Caroline* 2012-12-10, 21:27, w całości zmieniany 2 razy  

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-12-09, 20:20   

Jeszcze nasuwa się "Lalka", może być także "Faraon", ujęcie kobiet w "Procesie" również może okazać się przydatne.
www.lowking.pl

Odpowiedz do tematu