Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
tematyka wiejska
Autor Wiadomość
sofree7

Wysłany: 2012-09-25, 19:46   tematyka wiejska

Witam! Wiem, że był już podobny wątek, ale ja bym go chciał sprecyzować na swoje potrzeby :) Szukam książek, których akcja toczy się na wsi (albo w bardzo małym miasteczku, jezioro, las itp). Tylko nie chodzi mi o jakąś typowo kobiecą literature. Najlepiej gdyby to była polska książka, ale w sumie zagraniczne też mogą być jeśli ciekawe. Najlepiej żeby to była literatura z zakresu 1945-2012, ale starsze ewentualnie też. Opisy przyrody, wiejskie klimaty, te sprawy. I nieistotne czy to powieść obyczajowa, historyczna czy jeszcze jakaś inna. Z góry dziękuję za poważne i rzeczowe odpowiedzi :)

Kamil 

Wysłany: 2012-09-25, 19:58   

Pasuje jak ulał seria Pan Samochodzik. Często jest wieś, prawie zawsze lasy, jeziora, przyroda, lata '60-'70.

A jeśli małomiasteczkowe i niepolskie to King i jego "To" (akcja dzieje się w 58. i 85. roku w małej mieścinie - Derry). Lasy i bagna są.

sofree7

Wysłany: 2012-09-25, 20:14   

super, mniej więcej o taką pomoc mi chodzi, proszę o jak najwięcej pomysłów :)

co do Pana Samochodzika to właśnie jestem w trakcie, mam za sobą kilkanaście tytułów z tej serii (i co z tego że mam 25 lat, dla mnie to już kultowa seria i nawet jako dorosły fascynuję się nią :P ) a wiem że licząc wszystkich jej autorów po Nienackim, jest tego około setki :P ale dla urozmaicenia chciałbym żeby polecono mi też inne tytuły :)

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-09-25, 20:27   

Książki Myśliwskiego: "Widnokrąg", "Traktat o łuskaniu fasoli", "Kamień na kamieniu".
"Apoassionata" Mortona, "Konopielka" Redlińskiego, "A jak królem a jak katem będziesz" Nowaka, "Dolina Issy" Miłosza, bodaj wszystkie powieści Stanisława Piętaka...

Lektury Kawoholiczki

Nieznany 
Carrot Monster

Wysłany: 2012-09-25, 20:39   

A czy Twoje pytanie dotyczy również fantastyki? Jeśli tak, to polecam najnowszą książkę Pratchetta z serii o Świecie Dysku, a konkretnie z cyklu o Straży Ankh Morpork - " Niuch". Choć tu wskazana jest raczej znajomość cyklu. :)

A inne książki o "wsi spokojnej, wsi wesołej"... Gdyby w grę wchodził początek XX wieku, to zapodał bym z miejsca "Chłopów", ale powieść współczesna... hmm... trudna sprawa, no ale niech by była na przykład "Konopielka" Redlińskiego.

@edit - pani bibliotekarka mnie uprzedziła :P No to, żeby nie było, to dodam "Tańczącego jastrzębia" Kawalca.
Caroline*

Kamil 

Wysłany: 2012-09-26, 09:18   

może to? http://lubimyczytac.pl/ks...znego-szczupaka

elfrun 
Wojowniczka

Wysłany: 2012-09-27, 13:42   

Ja zdecydowanie polecam dwie powiesci Grazyny Jeromin Galuszki "Zlote nietoperze" i "Kobiety z Czerwonych Bagien". Wies jest, czas powstania rowniez miesci sie w ramach przez Ciebie okreslonych a poza tym czyta sie cudnie!

sofree7

Wysłany: 2012-09-28, 20:42   

bardzo dziękuje każdemu kto sie pofatygował i podrzucił swoje propozycje, i zarazem prosze o jeszcze więcej :) nie chodzi mi tylko o te pozycje znane, powszechnie lubiane, popularne, lekturowe itp, po prostu każda książka której akcja dzieje się na wsi. Najlepiej polska, ale tak jak już pisałem, jeśli ktoś zna jakąś fajną pozycję zagraniczną traktującą o temacie, ma u mnie wirtualne piwo :mrgreen:

Odpowiedz do tematu