Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Camila Lackberg
Autor Wiadomość
milena88 

Wysłany: 2012-03-10, 20:00   Camila Lackberg

Otóż, wchodząc na dział z kryminałami zauważyłam ze nie ma w nim jednej z wybitniejszych pisarek szwedzkiego kryminału tuż po Larsonie. Założyłam ten temat ponieważ chciałbym Was drodzy czytelnicy zachęcić to przeczytania paru jej dzieł.
Ostatnio czytałam "Księżniczkę z lodu" i muszę przyznać- świetny kryminał, do końca trzymał w napięciu :) :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez Córka Lavransa 2012-03-10, 22:11, w całości zmieniany 1 raz  

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-03-10, 22:11   

Nie czytałam jeszcze nic autorstwa Lackberg, muszę sprawdzić, czy jest coś w mojej bibliotece, bo przepadam za szwedzkimi kryminałami. :D

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Viwoo 
flainigr

Wysłany: 2012-03-13, 22:09   

Przeczytałam trzy pierwsze części sagi Läckberg, "Księżniczka z lodu" jakoś mnie nie zachwyciła, kolejne "Kaznodzieja" i "Kamieniarz" już trochę bardziej mi się podobały. Jak trafię w bibliotece pewnie wypożyczę dalsze części z ciekawości, ale czy to jedna z wybitniejszych pisarek to nie wiem;)

domi 

Wysłany: 2012-08-14, 17:21   

widzę, że są różne opinie, jedni zachwyceni, drudzy mówią, że średnio. Przekonam się sama wkrótce, bo właśnie dziś trafi w moje ręce "Księżniczka z lodu" :)

Kate4484 

Wysłany: 2012-08-19, 19:09   

"Księżniczkę z lodu" przeczytałam jakoś w czerwcu i podobała mi się. Na półce już czeka "Kaznodzieja" na swoją kolej.

http://www.czytoholiczka.blogspot.com/
http://www.swiatbarw.blogspot.com/

Natalia 

Wysłany: 2012-11-27, 19:50   

Dużo słyszałam o tej autorce, ale szczerze mówiąc jakoś nie po drodze mi z nią do tej pory:/. Ale przy najbliższej nadarzającej się okazji mam zamiar przeczytać coś autorstwa tej pisarki.

mała 

Wysłany: 2012-11-28, 11:08   

Przeczytałam wszystkie części do Kamieniarza i jakoś mnie nie zachwyciły. Męczy mnie czytanie, styl, historie mi się nie podobają. Z każdą kolejną książką utwierdzałam się w przekonaniu, że to nie dla mnie.

Bruixa 

Wysłany: 2012-12-03, 22:02   

Też sporo o niej słyszałam i oglądałam parę odcinków serialu na podstawie jej powieści. W bibliotece znalazłam tylko "Latarnika", który mnie nie zachwycił. Tzn. czytało mi się nieźle, ale jeśli chodzi o szwedzkich "kryminalistów" wolę Mankella, Larssona, duet Sjöwall-Wahlöö i paru innych.

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-12-20, 16:07   

Przeczytałam ostatnio "Ofiarę losu" tej autorki.
Według mnie, dość słaba książka, nawet nie jak na kryminał, w ogóle.
Wszystko tam jest tak trochę na odklep się, jakby na doczepkę do rozważań o ślubnym menu i kieckach. Nie dla mnie stanowczo.

Emoonia 
Ja chcę herbatę!

Wysłany: 2013-03-25, 17:11   

Mam podobne uczucia jak Viwoo. "Księżniczka z lodu" mi się średnio podobała, początkowo nawet uznałam ją za mocno grafomańską i miała już nie sięgać po nic tej autorki, ale się w końcu złamałam. I potem było już lepiej. "Kaznodzieja" i "Kamieniarz" mi się podobały, "Ofiara losu" i "Niemiecki bękart" już mniej, a kolejne trzy książki znowu były niezłe. Problemem Läckberg moim zdaniem jest to, że za bardzo skupia się na obyczajowej warstwie książek, na ślubach, ciążach, plotach i objadaniu się cynamonowymi bułeczkami (grrr, zawsze byłam głodna przy tych książkach :P ). Same zagadki kryminalne natomiast wychodzą jej całkiem fajnie. Czasami są one łatwe do rozszyfrowania, czasami trudniejsze ("Syrenka" mnie dość mocno zaskoczyła). Fajne jako czytadło do obiadu, na wakacje czy długie podróże. Lepiej wypożyczyć lub kupić z drugiej ręki ;)

Deina Eldathiel 
Hen Ichaer

Wysłany: 2013-03-25, 17:13   

Lubię Camillę, głównie za te interludia, są najlepsze. Ale te ciąże już mogłaby ograniczyć, co za dużo, to niezdrowo...

czytatnik 
groźny mistrz

Wysłany: 2013-07-26, 14:29   

Emoonia napisał/a:
Problemem Läckberg moim zdaniem jest to, że za bardzo skupia się na obyczajowej warstwie książek, na ślubach, ciążach, plotach i objadaniu się cynamonowymi bułeczkami

Mnie właśnie też to przeszkadzało. :P I z tego względu przeczytałam "tylko" trzy pierwsze tomy tego cyklu. Jakoś szczególnie mnie to nie zachwyciło. Jedyne co mi się podobało, tu zgodzę się z Deiną, interludia. Czasem odnosiłam wrażenie, że to najlepsza część książki.

Ribati 
Leniwiec Pospolity

Wysłany: 2013-08-13, 15:56   

Znalazłam na swojej półce "Latarnika", ale z tego co widzę, jest to siódma już część cyklu. Pytanie: czy powinnam zapoznać się z poprzednimi czy jest to raczej w stylu D. Brown'a i nie ma potrzeby?

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2013-08-13, 19:48   

A w ogóle czujesz potrzebę marnowania czasu, Ri...? :roll:

Ribati 
Leniwiec Pospolity

Wysłany: 2013-08-13, 20:12   

no właśnie chyba już nie Córuś :V ukradłam z internetu "Księżniczkę z lodu", doczytuje już prawie do strony setnej, ale w wielkich bólach... Styl pisania niezbyt mi się podoba, a do tego, dlaczego na litość boską połowa tego co przeczytałam to relacje między ludźmi, problemy rodzinne etc? :shock: co to, powieść obyczajowa? :shock:

Odpowiedz do tematu