Forum Książki Strona Główna Forum Książki
Witamy w Księgogrodzie!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  Chat  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Książka - Wydarzenia
Autor Wiadomość
Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-03-30, 08:10   

Sugestie działają. Większość bibliotek kupuje to, o co często pytają czytelnicy. Sama tak robię, jeśli przychodzi kilka osób, albo choćby jedna pyta ciągle o te same ksiażki, przy kolejnym zakupie uwzględniam potrzeby Czytelników i dany tytuł w końcu się znajdzie na liście zakupów :)

Lektury Kawoholiczki

Panna Jeż 

Wysłany: 2012-03-30, 09:16   

Lista życzeń, do której można by się wpisać, przydałaby się w każdej bibliotece, albo przynajmniej na stronie biblioteki :) Pewnie w niektórych bibliotekach jest...

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-03-30, 12:29   

5 minut dla książki
„Przyślę panu list i klucz” Marii Pruszkowskiej w 10 miastach

Druga edycja akcji „5 minut dla książki”, organizowana pod hasłem „Czytamy pod chmurką” odbędzie się co najmniej w dziesięciu miastach - poinformował wortal Granice.pl.

W niedzielę, 22 kwietnia o godzinie 17 miłośnicy książki spotkają się w Białymstoku, Gdańsku, Kamiennej Górze, Lublinie, Olsztynie, Piekarach Śląskich, Rzeszowie, Szczecinie, Toruniu i Warszawie, by wspólnie przeczytać fragment książki i zachęcać przechodniów do sięgnięcia po dobrą lekturę, a przy okazji – by przypomnieć o Światowym Dniu Książki, który obchodzony jest zawsze 23 kwietnia.

- Według danych Biblioteki Narodowej ponad połowa Polaków w 2010 roku nie miała żadnej styczności z książką – przypomina Sławomir Krempa z wortalu literackiego Granice.pl – Za sprawą naszego przedsięwzięcia setki przechodniów w kilkunastu miastach kontakt taki zyskają. Jeśli choć część spośród nich wybierze się później do biblioteki lub księgarni – uznamy to za spory sukces.
Przygotowania w kolejnych miastach już trwają, a akcję w swoim mieście może zorganizować każdy miłośnik książki, który skontaktuje się z koordynatorami. Wybrano już fragment, który zostanie odczytany, przygotowany został również projekt plakatu promującego imprezę.
- Gdy zastanawiałam się nad tym, jaki fragment polskiej książki moglibyśmy odczytać, najpierw przyszedł mi na myśl „Poemat o mowie polskiej”. Szybko jednak uznaliśmy, że poezja stanowi zbyt wymagającą materię literacką na potrzeby takiej akcji. Wówczas przypomniała mi się dość zabawna książka, którą czytałam jeszcze jako nastolatka – wspomina Aleksandra Zawalska-Hawel, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich, która była autorką zwycięskiej propozycji.

Nadesłany fragment książki „Przyślę panu list i klucz” Marii Pruszkowskiej szybko zyskał uznanie organizatorów. – To książka, która chyba najlepiej ukazuje stosunek do literatury, jaki łączy uczestników akcji – wyznaje Kamil Świątkowski z serwisu PrzyKominku.com - To również książka mocno zapomniana, opublikowana w roku 1968 przez wydawnictwo, które dziś już nie istnieje. Mamy nadzieję, że w ten sposób przypomnimy również o niegdyś bardzo popularnej autorce, o której dziś już mało kto pamięta.
– Przygotowaliśmy również promujący akcję plakat – informuje Grzegorz Raczek z serwisu DuzeKa.pl. – Jest on przygotowany w taki sposób, by każdy z miejskich koordynatorów mógł uzupełnić go o dokładną lokalizację finału akcji w danym mieście. Dzięki uprzejmości drukarni Sowa i serwisu wyczerpane.pl obędziemy mogli w celach promocyjnych wykorzystać 500 egzemplarzy plakatu w formacie A3.
Za wsparcie organizatorów w poszczególnych miastach i koordynację akcji odpowiada Sławomir Krempa. – Obecnie rozmawiamy z osobami, które chciałyby zorganizować finał przedsięwzięcie w kolejnych miastach, między innymi w Iławie, Katowicach, Kielcach, Krakowie, Łodzi, Nasielsku, Poznaniu, Rumii oraz Wągrowcu – wylicza Krempa. - Przypominamy, że edycję w swoim mieście zorganizować może każda osoba zatroskana o losy książki, każda instytucja kulturalna, biblioteka, redakcja czy wydawnictwo. Wszystkim zainteresowanym służymy wsparciem oraz radą.

Poprzednia edycja przedsięwzięcia „5 minut do książki” odbyła się w grudniu 2011 roku. Wówczas miłośnicy książki spotkali się w 8 miastach, by wspólnie przeczytać fragment „Opowieści wigilijnej” Dickensa. Przedsięwzięciu przyświecało hasło: „Czytamy pod choinką”. Celem akcji, organizowanej społecznie, jest promocja czytelnictwa w czasach, gdy jego poziom z roku na rok regularnie spada.

Akcja odbędzie się w:
- Białymstoku (na Rynku Kościuszki)
- Gdańsku (na Długim Targu, przy Neptunie)
- Kamiennej Górze (na Rynku)
- Lublinie (na placu Litewskim, pod baobabem)
- Olsztynie (na Starym Mieście, pod Wysoką Bramą)
- Piekarach Śląskich (w parku miejskim u zbiegu Bytomskiej i Ziętka)
- Rzeszowie (na rynku przy Ratuszu)
- Szczecinie (na Jasnych Błoniach - ławeczki pod pomnikiem papieża)
- Toruniu (przy pomniku Kopernika przy Rynku Staromiejskim)
- Warszawie (na placu przy pomniku Kopernika na Krakowskim Przedmieściu)

Blog akcji: http://5minutdlaksiazki.blogspot.com/
Fanpage: http://www.facebook.com/5minut

Lektury Kawoholiczki

ciocia_rada 

Wysłany: 2012-04-10, 10:33   Masterton w Polsce

Czytaliście?

Mamy ogromną przyjemność poinformować, że w tym roku Królestwo Grojkonu zaszczyci swoją obecnością jeden z najpopularniejszych pisarzy nurtu grozy – Graham Masterton.

Czytaj więcej: http://www.gandalf.com.pl/wiadomosc/4706/#4706

Szczerze, to nie wiem, co to za festiwal :P , ale może do Bielska-Białej pojadę we wrześniu... :)

Radament 
Mniejsze Zło

Wysłany: 2012-04-10, 16:56   

ciocia_rada napisał/a:
Szczerze, to nie wiem, co to za festiwal :P , ale może do Bielska-Białej pojadę we wrześniu... :)

Właściwie to nawet nie jest festiwal a konwent.
Proszę link: http://grojkon.com/

Miałam się wybrać, ale jeszcze nie jestem pewna, jak z tym będzie. Chociaż takie prelekcje trwają generalnie po godzinie czasem uda się wyciągnąć autora na dwie, albo trzy prelki ale to raczej tych, którzy siedzą głęboko w fantasy i prowadzą własne panele, Ćwiek na przykład. Niemniej zawsze miło posłuchać ^^
I książki podpisują i czasem idzie znaleźć takich gdy łażą po terenie konwentu pod warunkiem, że nie znikną zaraz po x]

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-04-24, 09:05   

"Czytaj! Zobacz więcej"
Poparcie dla czytania i książek

"Czytaj! Zobacz więcej" to kampania społeczna z okazji Światowego Dnia Książki, której celem jest zmiana wizerunku książki i promocja czytelnictwa. Dziennikarze, pisarze i artyści w promocyjnym filmiku przekonują, że czytanie to przyjemny i wartościowy sposób spędzania wolnego czasu.
Patronat honorowy nad akcją objęły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Uniwersytet Warszawski.

Organizatorem akcji jest BiblioCreatio oraz Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego.
Film promujący akcję dostępny jest pod adresem: http://www.youtube.com/wa...d&v=KhrCozn5mi0

Za: Rynek Książki

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-04-24, 19:50   

Ravena napisał/a:
której celem jest zmiana wizerunku książki i promocja czytelnictwa

Proponuję obniżkę horrendalnych cen książek... :-P (Taki płaski dowcip).

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Raziel 
Jukka Sarasti

Wysłany: 2012-05-12, 12:22   

Może nie do końca ten dział, ale inicjatywa wydaje się interesująca. Obawiam się tylko, że może spalić na panewce...:
http://ksiazki.polter.pl/...wa-GKF-u-w56490
www.lowking.pl

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-05-12, 15:19   

Bardzo zacna inicjatywa i jestem za w stu procentach. Dopiero niedawno doczekałam się dokończenia pewnego cyklu, na który przyszło mi czekać parę ładnych lat, więc znam ten ból... :roll:

Lektury Kawoholiczki

Córka Lavransa 
Ma na imię Dżeny...

Wysłany: 2012-05-12, 19:46   

Świetna sprawa, szkoda, że ograniczają się tylko do fantastyki... Ale mam nadzieję, że to na dobry początek, i jeśli nie oni, to ktoś podejmie temat także w innych dziedzinach literatury. :)

Jestem tylko małym modkiem z wielkim Tasakiem.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-06-05, 14:41   

Ciekawy artykuł na Pulowerku. Plus materiał wizualny. Warto czasem podejrzeć, co ci znani i uznani posiadają w swoich biblioteczkach :)

http://pulowerek.pl/2012/...-audiowizualny/

Lektury Kawoholiczki

M 

Wysłany: 2012-07-25, 19:35   

W dniu 05 sierpnia w stargardzkiej kawiarni Columbus Coffee odbędzie się impreza zatytułowana "Książki w ruch", czyli kiermasz książek. Będzie to druga edycja, pierwsza odbyła się w dniu 01 lipca 2012 r. Powstała relacja ze spotkania, którą można przeczytać w tym miejscu ;-) Z wiadomości, które do mnie dotarły ma być to impreza cykliczna.

Ravena 
Wiedźma Dyplomowana

Wysłany: 2012-08-02, 09:49   

Biblioteka zamiast supermarketu

W McAllen, w Teksasie (USA), architekci z firmy „Meyer, Scherer & Rockcastle” przekształcili stary supermarket w bibliotekę. Miasto odziedziczyło obiekt po sieci Wal-Mart, która zamknęła swój sklep. Wówczas budynek zaadaptowano na potrzeby nowej siedziby biblioteki. W efekcie tych działań nowa siedziba McAllen Public Library ma powierzchnię ponad 11.500 mkw., co czyni ją największą jednopiętrową biblioteką w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo za realizację projektu firma architektoniczna „Meyer, Scherer & Rockcastle” otrzymała tegoroczną nagrodę Library Interior Design Awards.

Za: Rynek Książki

Lektury Kawoholiczki

Watson 
doktor

Wysłany: 2012-08-03, 09:28   

Od przyszłej środy (info z źródła) promocja w sieciach Empik na książki z serii Uczty Wyobraźni wyd. MAG 2 za 1, także jak ktoś się wcześniej nie zaopatrzył to teraz ma szanse skorzystać :)

M 

Wysłany: 2012-08-03, 10:35   

Watson napisał/a:
(info z źródła)
A możesz coś więcej napisać? Rzucić linkiem? Czy to tylko w dużych miastach czy też można na empik.com zamawiać?

Odpowiedz do tematu